Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

godz. 12:30

Stomil Olsztyn 0:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
0:0
kartki Bartosz Kopacz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 16. Dawid Szymonowicz, 9. Tomasz Wełna - 10. Piotr Darmochwał, 21. Łukasz Jegliński, 8. Piotr Głowacki (24. Karol Żwir, 84) - 77. Paweł Łukasik (95. Arkadiusz Mroczkowski, 60) , 11. Wołodymyr Kowal (4. Łukasz Jamróz, 71)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 12. Sebastian Nowak - 18. Peter Maslo, 5. Jakib Czerwiński, 3. Bartosz Kopacz, 17. Dalibor Pleva - 20. Jakub Biskup, 19. Krzysztof Kaczmarczyk, 25. Mateusz Kupczak, 9. Bartłomiej Smuczyński (29. Mateusz Janeczko, 70), 7. Tomasz Foszmańczyk (16. Adrian Paluchowski, 61) - 21. Emil Drozdowicz (2. Dawid Sołdecki, 83)

W meczu 10. kolejki piłkarskiej Pierwszej Ligi Stomil zremisował bezbramkowo z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Stomil, tradycyjnie, oddał początek meczu pod inicjatywę przeciwnika. Zdecydowaną przewagę mieli goście, a gospodarze próbowali swoich sił w kontratakach.

W drugiej połowie gra się otworzyła, z wielką korzyścią dla widowiska. Jednak żadna z drużyn, pomimow wielu akcji, nie potrafiła zdobyć bramki i mecz lidera z wiceliderem zakończył się podziałem punktów.

Kolejny mecz zagramy w najbliższą sobotę, w Grudziądzu, z miejscową Olimpią.

- Grało się nam bardzo ciężko, szczególnie w pierwszej połowie. Znowu straciliśmy kontrolę w środku boiska, nie potrafiliśmy się utrzymać dłużej przy piłce. Nasze akcje były chaotyczne i przypadkowe. Na szczęście po przerwie udało się przekonać zadowników do odważniejszej gry. Zespół Termalici jest bardziej lepszy zespołowo. My mamy problem z kontuzjami, mysimy sobie radzić sposobem. Mieliśmy swoje szanse w drugiej połowie. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać, ale cieszymy się z tego remisu - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 07:45:29

94' Koniec meczu. Podział punktów w Olsztynie
93' Groźnie w końcówce w polu karnym Stomilu. Na szczęście nikt nie zdołał oddać strzału.
92' Żółtą kartką ukarany Karol Żwir
91' Trzy minuty potrwa to spotkanie.
90' Cofnięty Stomil nie miał szans na skonstruowanie kontry.
90' Wybitej piłki nie zdołał przejąć Darmochwał. Rzut wolny dla gości z prawej strony boiska.
89' Rzut rożny dla gości.
88' Na stadionie doping na dwie trybuny.
84' Boisko opuszcza Piotr Głowacki, w jego miejsce Karol Żwir
83' Boisko opuszcza Emil Drozdowicz, w jego miejsce Dawid Sołdecki
81' Rzut rożny dla gości, bez zagrożenia.
80' W odpowiedzi mocny strzał gości, piąstkuje Skiba.
79' Strzał Darmochwałą główka mija bramkarza, zatrzymuje się na obrońcy...
77' Lekki strzał łapie Skiba.
77' Rzut wolny dla gości z 25m.
75' Arkadiusz Czarnecki głową ponad bramką.
74' Żółtą kartką ukarany Mateusz Janeczko. Rzut wolny dla Stomilu z prawej strony pola karnego.
72' Po dośrodkowaniu w pole karne pada kilku piłkarzy, decyzja sędziego - rzut wolny dla Stomilu.
71' Łukasz Jamróz na boisku, opuszcza Kowal.
71' Rzut wolny dla gości z prawej strony boiska.
71' Piłkę wybija Nowak.
70' Boisko opuszcza Bartłomiej Smuczyński, w jego miejsce Mateusz Janeczko
70' Rzut rożny dla Stomilu.
69' Piłka w rękach Skiby.
69' Rzut rożny dla Niecieczy.
66' Wełna dośrodkowuje w pole karne z autu, wybijają obrońcy.
66' Próba bezpośredniego strzału Kowala, odbija się od nóg obrońców.
65' Rzut wolny dla Stomilu z 40 metrów.
64' Ależ akcja Stomilu, Darmochwał, Kowal i Jegliński próbowali swoich sił. Dalej bez bramek.
63' Kowal wyszedł na sam na sam, ale był na pozycji spalonej.
61' Boisko opuszcza Tomasz Foszmańczyk, w jego miejsce Adrian Paluchowski
60' Pierwsza zmiana w Stomilu. Boisko opuszcza Paweł Łukasik, w jego miejsce Arkadiusz Mroczkowski
58' Rzut rożny dla Stomilu, dobre dośrodkowanie, piąstkuje Nowak
58' Jegliński w pole karne, piłka koziołkuje, obrońca wybija na rzut rożny.
56' Akcja gości, zaspali obrońcy Stomilu, strzał głową odbija się od słupka.
55' Wybija Wełna, kontra zatrzymana.
55' Rzut rożny dla Termaliki.
53' Piłka do Kowala, ten nieprzytomnie w polu karnym.
51' Rzut rożny dla Termaliki, kontra Stomilu zatrzymana.
51' Piotr Skiba wyciągnął się jak struna i obronił strzał gości.
46' Rozpoczynamy drugą połowę.
45+2' Koniec pierwszej połowy, odgwizdany w czasie akcji Stomilu.
45+1' Tym razem bliski oddania strzału i zdobycia bramki Darmochwał po dośrodkowaniu z lewej strony.
45+1' Groźna akcja gości, strzał Biskupa zablokowany.
43' Wybita piłka, jeszcze dośrodkowanie Czewińskiego, ale zbyt głębokie.
42' Rzut rożny dla Niecieczy.
39' Skiba zmuszony piąstkować piłkę po strzale gości.
37' Kowal strzela z 25m. Ale nie był to strzał którym można zaskoczyć kogokolwiek.
35' Kolejny rzut rożny dla gości.
35' Rzut rożny gości krótko rozegrany, piłka na aucie z drugiej strony boiska.
34' Dośrodkowanie Termaliki, w ostatniej chwili piłkaw wybita na rzut rożny.
30' Rzut wolny dla gości z lewej strony pola karnego.
28' Biskup płaskim, lekkim strzałem nie zdołał zaskoczyć Skiby.
26' Arkadiusz Czarnecki bliski strącenia piłki w polu karnym po dalekim dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
24' Tomasz Foszmańczyk wyszedł na sam na sam ze Skibą, atakowany zdołał oddać strzał tuż obok bramki.
23' Kowal przejmuje piłkę na dziesiątym metrze, składa się do strzału i... spalony.
23' Nikt z piłkarzy Stomilu nie zdołał oddać strzału po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
21' Żółtą kartką ukarany Bartosz Kopacz. Rzut wolny dla Stomilu z prawej strony boiska.
17' Zdecydowana przewaga gości w posiadaniu piłki, Stomil próbuje konstruować szybkie akcje z kontry. Na razie jednak akcja głównie w środku pola.
13' Łukasik fauluje w ataku, Jakub Czerwiński z głóśnym krzykiem pada na murawę.
12' "Kto wygra mecz?" w wykonaniu na dwie trybuny. A tymczasem groźna akcja gości. Napastnik Niecieczy bliski strzału głową z kilku metrów.
8' Szybka akcja Stomilu, Łukasik z pierwszej piłki do Kowala, ten wpada w pole karne i nie udaje mu się oddać strzału.
7' Akcja gości z pominięciem pomocników z lewej strony, Tomasz Foszmańczyk oddał strzał, który łapie Skiba.
6' Dobrze zapowiadała się akcja Stomilu, jednak Kowal niedokładnie do Głowackiego.
5' Stomil od początku cofnięty, zaprasza gości do ataku.
4' Smuczyński wpadł w pole karne, wyłożył piłkę przed pole karne, strzał zablokowany.
2' Pierwsza akcja ofensywna, dośrodkowanie w pole karne Stomilu, wybija Berezowśkyj.
Gramy! Tylko zwycięstwo!
Stomil atakować będzie na północną połowę. Rozpoczną piłkarze Termaliki.
"Niech Stomil wygra mecz!", a piłkarze już na murawie.
Piłkarze od kilku minut czekają w tunelu na "pozwolenie" od telewizji na wyjście na murawę.
Koniec rozgrzewki, piętnaście minut do rozpoczęcia meczu.
Przed meczem duże kolejki przy kasach, wszyscy przyszli wcześniej czy szykuje nam się rekord frekwencji?
Piłkarze na rozgrzewce, podobnie kamery Orange Sport.
Skład Niecieczan: 12. Sebastian Nowaj - 18. Peter Maslo, 5. Jakib Czerwiński, 3. Bartosz Kopacz, 17. Dalibor Pleva - 20. Jakub Biskup, 19. Krzysztof Kaczmarczyk, 25. Mateusz Kupczak, 9. Bartłomiej Smuczyński, 7. Tomasz Foszmańczyk - 21. Emil Drozdowicz
Skład Stomilu na lidera: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 16. Dawid Szymonowicz, 9. Tomasz Wełna - 10. Piotr Darmochwał, 21. Łukasz Jegliński, 8. Piotr Głowacki - 77. Paweł Łukasik, 11. Wołodymyr Kowal
Witamy ze stadionu Stomilu, pomimo kilku problemów (brak prądu na trybunie prasowej, nieznajomość słowa "akredytacja" przez ochronę) jesteśmy i nadajemy.

Kto przed sezonem pomyślałby, że spotkania z udziałem Stomilu Olsztyn będą określane jako spotkania na szczycie I ligi. W niedzielę do Olsztyna przyjedzie lider I ligi Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Przypomnijmy, że olsztyński zespół po ostatniej kolejce ponownie wrócił na pozycję wicelidera. Początek hitu w I lidze w niedzielę o godzinie 12:30.

Trener Mirosław Jabłoński w oficjalnych rozmowach tonuje nieco emocje. W rozmowie ze stomil.olsztyn.pl olsztyński szkoleniowiec podkreślił, że do tego spotkania Stomil przygotowuje się jak do każdego innego meczu rozgrywanego w niedzielę. Trener Stomilu w podobnym tonie wypowiedzi udzieli "Gazecie Olsztyńskiej": - Nie wariujemy przed tym spotkaniem, nie nastawiamy się na to, że musimy być pierwszym zespołem, który ogra lidera.

W olsztyńskiej szatni niedługo może być więcej piłkarzy kontuzjowanych niż zdrowych. Po operacji są: Tomasz Wełnicki, Irakli Meschia, Rafał Śledź. Kontuzjowani są jeszcze Janusz Bucholc oraz Roman Małuczenko. Do zdrowia powrócił Piotr Głowacki, a w pierwszej jedenastce będzie mógł już zagrać Witalij Berezowśkyj.

Szansę debiutu przed olsztyńską publicznością może dostać Łukasz Jamróz. Po kontuzji napastnika nie ma już śladu. Tydzień temu zawodnik zagrał pełne dziewięćdziesiąt minut na boisku i pokazał się z dobrej strony strzelając trzy bramki.