I liga 2019/2020 (30. kolejka, 5.VII.2020 r.) Koniec Stadion Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 Stomil Olsztyn
ż Michal Bezpalec
ż Mateusz Grzybek
kartki Jakub Mosakowski ż
Jurich Carolina ż
Bramki Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 1. Łukasz Budziłek - 13. Mateusz Grzybek, 32. Jonathan de Amo, 77. Artem Putiwcew, 3. Marcin Grabowski - 7. Roman Gergel, 5. Vlastimir Jovanović, 18. Piotr Wlazło, 10. Florin Purece (81, 16. Martin Mikovič), 11. Patrik Mišák (69, 19. Michal Bezpalec) - 9. Matej Jelić (58, 23. Marcin Wasielewski).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota (82, 87. Sebastian Jarosz), 97. Wiktor Biedrzycki, 4. Jakub Mosakowski (46, 6. Jonatan Straus), 23. Jurich Carolina - 10. Artur Siemaszko (70, 11. Mateusz Gancarczyk), 15. Jakub Tecław, 24. Sam van Huffel, 16. Koki Hinokio - 9. Szymon Sobczak
Szczegóły sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
widzów: 951.

Stomil Olsztyn doznał piątej porażki w tym roku na wyjeździe. Olsztyński zespół przegrał 0:2 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Trener Adam Majewski nie mógł zastosować w tym meczu zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Za ósmą żółtą kartkę pauzować musiał Wojciech Hajda. Olsztyński szkoleniowiec zdecydował, że od pierwszej minuty wybiegnie Artur Siemaszko. Na środku pomocy zagrał Sam van Huffel. Z powodu urazu pleców nie pojechał Grzegorz Lech, a w Olsztynie został bramkarz Michał Leszczyński.

Na przerwę drużyna Stomilu Olsztyn schodziła przegrywając 0:1. To najniższy wymiar kary. Zanim “biało-niebiescy” stracili gola to wcześniej gospodarze dwukrotnie mogli zdobyć gola, ale za każdym razem się mylili w polu karnym. Bruk-Bet wyszedł na prowadzenie za sprawą Piotra Wlazłego, który uciekł w polu karnym Arturowi Siemaszce i silnym strzałem z 10. metrów pokonał Piotra Skibę.

Stomil nie odpowiedział praktycznie żadnym strzałem oprócz udzenia Jakuba Tecława po rzucie rożnym. Stomil miał przewagę w posiadaniu piłki, ale ani razu nie potrafili stworzyć sobie bramkowej akcji.

W przerwie Jakub Mosakowski został w szatni, a w jego miejsce wszedł Jonatan Straus. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Carolina mógł doprowadzić do remisu, ale trafił w poprzeczkę. W 59. minucie powinno być 1:1. Siemaszko na szybkości wystawił piłke Kokiemu Hinokio. Japończyk strzelił z 11 metrów, ale Budziłek wybronił to uderzenie. Blisko wyrównania w 64. minucie był Tecław, ale piłka zatrzymałą się na poprzeczce.

Druga połowa w wykonaniu Stomilu była zdecydowanie lepsza, ale to nic nie dało. W ostatniej mucie gospodarze strzelili jeszcze jedną bramkę. Przegraliśmy piątę spotkanie na wyjeździe w tym roku.

- Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku - powiedział po meczu Adam Majewski, trener Stomilu. - Z przebiegu spotkania w pierwszej połowie zespół Termaliki był troszeczkę lepszy. W drugiej połowie stworzyliśmy przewagę, mieliśmy kilka fajnych sytuacji. Postawa bramkarza Niecieczy spowodowała że tego meczu chociażby nie zremisowaliśmy. Dlatego tym bardziej szkoda.

I dodaje: - Nadal uważam, że idziemy w dobrym kierunku. Mamy bardzo młodą drużynę i jeżeli popracujemy nad koncentracją, bo w tym meczu straciliśmy bramkę po dwóch stałych fragmentach gry. Jeżeli to wyelimujemy plus to co zaprezentowaliśmy w drugiej połowie to myślę, że swobodnie pozwoli to nam utrzymać się w lidze i zrobić kolejny krok do przodu.

W kolejnym spotkaniu Stomil zagra u siebie z Miedzią Legnica. Mecz w sobotę (11 lipca) o godz. 17:40.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 11:27:11

96' Koniec meczu.
96' W ostatniej sekundzie tracimy drugiego gola. 251
91' Cztery minuty...
82' Sebastian Jarosz wchodzi za Serafinę Szotę. To debiut piłkarza w Stomilu. 1
79' Żółtą kartką ukarany ukarany żółtą kartką. 1
70' Boisko opuszcza Artur Siemaszko , w jego miejsce Mateusz Gancarczyk. 1
68' Strata gospodarzy. Hinokio podaje do van Huffela, ale ten podaje prosto do Budziłka. 1
67' Bucholc wystawia Tecławowi, ale ten nie zdążył dostawić nogi. 1
64' Ajjj! Tecław w poprzeczkę! 1
60' To powinno być 1:1! Siemaszko wystawia Kokiemu, ale ten nie wykorzystuje dodognej sytuacji. 1
47' Carolina w poprzeczkę! AJJJ! 1
46' Jonatan Straus wchodzi za Jakuba Mosakowskiego. 1
46' Gramy! 251
46' Koniec pierwszej połowy.
32' van Huffel dostaje podanie do Sobczaka, ale wysoko nad poprzeczką. 1
28' Huffel za mocno w pole karne. 1
26' Tecław oddaje strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nadal przegrywamy w Niecieczy. 1
21' Rzut wolny dla Niecieczy, ale na szczęście Grabowski wysoko nad poprzeczką. 251
16' Piotr Wlazło wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. 251
12' Carolina mocno strzela sprzed pola karnego. Budziłek musiał się wysilić. 1
8' Ufff. Zawodnik Termaliki nieceleni. Nadal 0:0. 251
7' Hinokio technicznie w pole karne, ale Siemaszko nie zdążył do piłki. 1
6' Tecław z daleka, ale za lekko. 1
Gramy! 1
Czas ustawić odbiorniki telewizyjne. Za 13 minut początek meczu. Transmisja w Polsacie Sport.
W ostatnim meczu ligowym Stomil wygrał 2:0 z Olimpią Grudziądz, a Bruk-Bet przegrał 0:1 z GKS-em Tychy.
Ewentualne zwycięstwo w Niecieczy wiwinduje nas na 7 miejsce w tabeli I ligi.
Za żółe kartki pauzuje Hajda, z urazem pleców zmaga się Lech, a w Olsztynie został Leszczyński. 1
Ławka rezerwowych: Kudrjavcevs - Bondarenko, Kubań, Straus, Staszak, Serbintowicz, Jarosz, Gancarczyk. 1
Skład Stomilu: Skiba - Bucholc, Szota, Biedrzycki, Mosakowski, Carolina - Siemaszko, Tecław, van Huffel, Hinokio - Sobczak. 1
Przebieracie nóżkami na myśl o meczu? Początek piłkarskich emocjo o 15:10.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w niedzielę (5 lipca) zagrają wyjazdowe spotkanie w Niecieczy. Faworytem meczu jest Bruk-Bet Termalica, ale olsztyńska drużyna jedzie podbudowana ostatnim zwycięstwem przed własną publicznością.

Przypomnijmy, że w ostatni czwartek Stomil wygrał 2:0 u siebie z Olimpią Grudziądz po trafieniach Wiktora Biedrzyckiego i Kokiego Hinokio.

Wygrana poprawiła na moment sytuację w tabeli olsztyńskiego klubu, który zwiększył przewagę nad strefą spadkową. Do soboty wynosiła cztery punkty, ale po remisie Odry Opole w Mielcu stopniała do trzech punktów, ale na szczęście mamy lepszy bilans dwumeczu z Odrą i nawet w przypadku porażki w niedzielę nie znajdziemy się na miejscu spadkowym.

Olsztyńska drużyna w tym roku nie potrafi na wyjeździe zdobyć chociażby punktu. Stomil zagrał cztery razy na obcych boiskach i cztery razy przegrał. Dlatego nie dziwi fakt, że w roli faworyta stawiana jest Termalica.

- Emocje opadły u zawodników - mówi dla stomilolsztyn.com Adam Majewski, trener Stomilu. - Było to widać w pierwszej połowie meczu z Olimpią, było widać presję w związku z miejscem w tabeli. Jedziemy zagrać z drużyną, która ma tyle samo punktów co my. Mają doświadczonych zawodników, grają u siebie, są faworytami, ale jedziemy przełamać złą serię wyjazdową. W ostatnich dwóch wyjazdach zabrakło nam doświadczenia, spokoju pod bramką, bo mieliśmy swoje sytuacje.

W meczu za żółte kartki pauzować musi Wojciech Hajda. - Nasza kadra nie jest za szeroka - przyznaje trener Stomilu. - Mamy tych zawodników jakich mamy. Poradzimy sobie z tym, jest pomysł jak zagramy przeciwko Termalice. Liczę, że przyniesie określony efekt..

W Olsztynie został Grzegorz Lech, który zmaga się z urazem pleców.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza to sąsiad z ligowej tabeli. Obydwie drużyny w tym sezonie zdobyły 39. punktów. Gospodarze nie ukrywają, że chcieliby w tym sezonie wrócić do Ekstraklasy. Jest to cały czas możliwe poprzez baraże. Podobnie myśli też myślą w Stomilu, ale emocje tonują (i słusznie) kibice. Podstawowy cel to pozostanie w rozgrywkach I ligi. Póki co spadły tylko Wigry Suwałki, a cały czas w grze jest Chojniczanka Chojnice i pozostałe drużyny z dołu tabeli.

W Fortunie (sponsor rozgrywek I ligi) kurs na zwycięstwo gospodarzy to 1,84. Kurs na zwycięstwo drużyny Adama Majewskiego wynosi 4,25. Kurs na to, że obydwie drużyny strzelą 1,68. Tutaj można sprawdzić całą ofertę Fortuny na to spotkanie.

Początek meczu o godz. 15:10. Transmisja na żywo w Polsacie Sport.