Relacja z meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn

2012/2013 - I liga Nieciecza
Nieciecza 150, 33-240 Żabno
Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
90' (k) Dariusz Pawlusiński Bramki
ż Vojtech Horváth
ż Krzysztof Lipecki
90' cz Krzysztof Lipecki
kartki Michał Glanowski ż
Łukasz Suchocki ż
Bramki Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 12. Sebastian Nowak - 6. Karol Piątek (57, 2. Michał Nalepa), 5. Jakub Czerwiński, 17. Dalibor Pleva, 29. Łukasz Pielorz - 9. Dariusz Pawlusiński, 3. Krzysztof Lipecki, 13. Vojtech Horváth, 14. Piotr Ceglarz, 11. Damian Piotrowski (62, 10. Andrzej Rybski) - 24. Jan Pawłowski (69, 21. Emil Drozdowicz).
Stomil Olsztyn: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki (90, 95. Radosław Stefanowicz), 31. Michał Glanowski, 11. Robert Tunkiewicz (90, 13. Dominik Kun), 21. Łukasz Jegliński, 17. Tomasz Strzelec - 8. Mindaugas Kalonas (69, 87. Szymon Kaźmierowski).
Szczegóły sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 350.

Stomil Olsztyn przegrał w meczu 8. kolejki pierwszej ligi z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola w tym spotkaniu zdobył strzałem z rzutu karnego Dariusz Pawlusiński.

Olsztynianie spotkanie rozpoczęli w bardzo defensywnym ustawieniu - bez napastnika. Jego rolę w dzisiejszym spotkaniu pełnił Mindaugas Kalonas. Od początku gry przewagę na boisku posiadali gospodarze, którzy mieli swoje sytuacje za sprawą Dariusza Pawlusińskiego, Damiana Piotrowskiego, Vojtecha Horvátha, Dalibora Plevy oraz Jana Pawłowskiego, ale dobrze w olsztyńskiej bramce spisywał się Tomasz Ptak.

W drugiej połowie obraz gry uległ nieco zmianie. Stomil częściej gościł pod bramką rywali, a w 66. minucie po dośrodkowaniu od Tomasza Strzelca Łukasz Jegliński strzelił w poprzeczkę, dobitka Kalonasa poleciała nad bramką. Jegliński stwarzał najwięcej zagrożenia pod bramką rywali. Dziesięć minut przed końcem meczu Ptak w dobrym stylu obronił uderzenie Andrzeja Rybskiego. Chwilę później Emil Drozdowicz z kilku metrów uderzył nad bramką. W 86. minucie Sebastian Nowak w dobrym stylu obronił strzał głową Pawła Baranowskiego.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 90. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Krzysztof Lipecki. W ostatniej akcji meczu Arkadiusz Koprucki sfaulował w polu karnym Dariusza Pawlusińskiego, a sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny.

- Taki jest futbol. Jest mi strasznie żal chłopaków, bo zagraliśmy dobre spotkanie. Stomil był zaangażowany, wałczył, realizował moje założenia. Jestem dumny z chłopaków, że po takim blamażu z Zawiszą zdołali się podnieć i odrodzić. Zagraliśmy bardzo dobrze i grając tak zawsze możemy wygrywać ligowe spotkania. Wiem także, że Flota Świnoujście to fenomen tej ligi. Wygrali już osiem spotkań z rzędu. U siebie gramy przed znakomitą publicznością i nie powinno nam się grać gorzej niż na wyjazdach. Flota to niesamowity rywal. Ja wierzę jednak, że zagramy ponownie dobrze i w końcu to zwycięstwo w Olsztynie przyjdzie - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:13:16

90' KONIEC!
90' GOOOOOOOOLLLLL - DARIUSZ PAWLUSIŃSKI. Pewnie strzelił z karnego.
90' Karny dla Niecieczy! Faulował Koprucki Pawlusińskiego.
90' Lipecki ogląda drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko.
90' Dominik Kun za Tunkiewicza.
90' Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy.
90' Na boisku w miejsce Suchockiego pojawił się Radosław Stefanowicz.
86' Ależ dobra interwencja Nowaka, Suchocki dograł z rzutu rożnego, a strzał Baranowskiego głową obronił golkiper gospodarzy.
81' Drozdowicz znalazł się w polu karnym i z bliskiej odległości uderzył nad bramką.
77' Lipecki fauluje Jeglińskiego. Sędzia Kwiatkowski pokazuje mu żółtą kartkę.
75' Do końca meczu pozostało 15 minut, wynik bez zmian. Zaczął padać deszcz.
69' Zmiany w obu drużynach. Z boiska schodzi Kalonas - wchodzi Kaźmierowski. W drużynie gospodarzy za Pawłowskiego - Drozdowicz.
66' Ależ mieliśmy okazję do zdobycia bramki - najpierw piłka po strzale Jeglińskiego uderzyła w poprzeczkę, później dobitka Kalonasa poleciała nad bramką. Szkoda, szkoda... było bardzo blisko!
63' Nasz najbliższy rywal - Flota - przegrywa do przerwy na własnym boisku z GKS-em Katowice 0:1.
62' Druga zmiana w drużynie gospodarzy. W miejsce Piotrowskiego na boisku pojawił się Andrzej Rybski.
57' Michał Nalepa wszedł w miejsce Piątka.
53' Zza pola karnego uderzał Jegliński, piłka niestety nad bramką.
46' Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu zespołach.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil remisuje w Niecieczy 0:0.
45' Pierwsza połowa przedłużona o minutę.
41' Żółta kartka dla Michała Glanowskiego.
38' Wynik nadal bez zmian. Nieciecza atakuje, Stomil się broni. Trenera Kaczmarka chyba wyraźnie zadowoli jeden punkt.
30' Pawlusiński dograł piłkę z rzutu rożnego w pole karne, tam Pleva strzela głową minimalnie obok słupka.
22' Po raz kolejny na olsztyńską bramkę strzela Horváth. Tym razem piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Gospodarze osiągają przewagę na boisku.
18' Groźnie na naszą bramkę uderza Horváth, dobra interwencją popisał się jednak Ptak, który wybił futbolówkę na róg.
15' Trener Zbigniew Kaczmarek zdecydował się dzisiaj na bardzo defensywne ustawienie. Na boisku w barwach Stomilu nie ma żadnego napastnika, jego rolę w tym meczu spełnia Mindaugas Kalonas, który jednak nie gra typowo ofensywnie.
10' Po dziesięciu minutach na boisku bezbramkowy remis. Warunki do gry są ciężkie, wieje silny wiatr. Jak na razie wyrównanie spotkanie, gra toczy się głównie w środku pola.
4' Pierwsza żółta kartka w tym meczu, otrzymuje ją zawodnik gospodarzy Vojtech Horváth.
1' Początek spotkania. Będziemy informowali o najważniejszych wieściach z meczu.

Rozgrywki pierwszej ligi rozkręciły się na dobre. Już w środę (19 września) o godzinie 16:00 piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Celem w tym meczu jest - zwycięstwo i zamazanie plamy po blamażu w niedzielnym spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz.

Do Niecieczy wraz z drużyną pojechali Janusz Bucholc i Paweł Baranowski, którzy w poprzedniej kolejce pauzowali z powodu kartek. Niektórych fanów może dziwić obecność Baranowskiego. Informujemy, że za czerwoną kartkę ujrzaną za faul taktyczny pauzuje się tylko jedno spotkanie. Do Niecieczy nie pojechał jeszcze Andrzej Niewulis, który wznowił treningi z zespołem.

- Andrzej czuje jeszcze mały dyskomfort i nie chcieliśmy ryzykować. Zawodnik będzie już brany pod uwagę przy meczu z Flotą Świnoujście - mówi Zbigniew Kaczmarek. W autokarze do Niecieczy zabrakło miejsca dla Krzysztofa Filipka. - Zawodnik nie ma kontuzji. Po prostu mam wizję na to spotkanie i zabrałem tych zawodników, których tego dnia będę potrzebował pod taktykę opracowaną specjalnie pod rywala - wyjaśnia Kaczmarek.

A w jakiej formie psychicznej jest zespół - podpytujemy trenera Kaczmarka. - Zespół jest przygnębiony. Ciężko, żeby było inaczej po takiej kompromitacji. Nie da się przejść obojętnie po takiej porażce. To na pewno zostanie w głowach piłkarzom. Ja osobiście tą porażkę będę pamiętał do końca życia. Zrobiliśmy analizę spotkania z Zawiszą. Robimy cały czas te same błędy. Brakuje nam zaangażowania, jest brak koncentracji, mamy jakiś dziwny lęk przed popełnianiem błędów. Musimy się podnieść i zrobić wszystko, żeby się odbudować. To jest mój cel na teraz. Piłkarze muszą zacząć grać na swoim poziomie. Trzeba zacząć wygrywać, bo tak jak było wcześniej być już nie może - mówi Zbigniew Kaczmarek.

Zbigniew Kaczmarek będzie już mógł poprowadzić zespół z ławki trenerskiej. - Bardzo mnie to cieszy. Ta kara była dla mnie bardzo dotkliwa. Teraz mam nauczkę i więcej nie popełnię takiego błędu. Będą swoje emocje ukrywał. Teraz będę mógł na bieżąco reagować na grę mojego zespołu - mówi olsztyński szkoleniowiec.

Do tej pory obie drużyny spotykały się dwukrotnie. W sezonie 2009/10 Stomil przegrał w Niecieczy aż 1:6, a w rewanżu górą byli olsztynianie, którzy pokonali swoich rywali 1:0. Po sześciu rozegranych meczach Termalica Bruk-Bet zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 12 punktów. Najskuteczniejszymi graczami niecieczan są Jakub Biskup oraz Piotr Ceglarz, którzy do tej pory do siatki rywali trafiali po dwa razy.