Relacja z meczu Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn

I liga 2020/2021 (14. kolejka, 28.XI.2020 r.) Koniec Stadion Puszcza Niepołomice
Koki Hinokio 90'
ż Jakub Serafin
ż Mateusz Bartków
kartki Wiktor Biedrzycki ż
Bramki Puszcza Niepołomice: 99. Mateusz Górski - 27. Mateusz Bartków (74, 77. Erik Čikoš), 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 28. Michał Mikołajczyk - 7. Jakub Bartosz (74, 24. Michał Rakoczy), 6. Mateusz Skrzypczak (74, 18. Michal Klec), 14. Jakub Serafin, 20. Karol Knap (67, 25. Wiktor Żytek), 10. Hubert Tomalski - 9. Łukasz Spławski.
Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 22. Jakub Staszak (67, 30. Damian Sierant) - 37. Hubert Szramka (62, 16. Koki Hinokio), 8. Maciej Spychała (75, 25. Hubert Sadowski), 51. Krystian Ogrodowski, 12. Wojciech Łuczak - 9. Grzegorz Kuświk (75, 87. Sebastian Jarosz).
Szczegóły sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
Mecz bez udziału publiczności.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wywalczyli cenne 3 punkty na ciężkim terenie w Niepołomicach. Olsztyńska drużyna wygrała 2:0, a bramki strzelali Wiktor Biedrzycki i Koki Hinokio.

W Niepołomicach trener Adam Majewski wystawił zupełnie inne zestawienie niż w ostatnich dwóch ligowych spotkaniach. Do zdrowia wróciło większa część zawodników i olsztyński trener miał mniejszy ból głowy przy układaniu wyjściowej jedenastki. Od pierwszej minuty zobaczyliśmy m.in. Wiktora Biedrzyckiego czy Grzegorza Kuświka. Pierwszy raz szansę od początku otrzymał młodzieżowiec Hubert Szramka. Na wyjazd z różnych względów nie pojechali Piotr Skiba, Jurich Carolina i Sam van Huffel.

W pierwszej połowie przewagę w posiadaniu piłki miał zespół gości, niestety nic z tego konkretnego nie wyszło. Przeważnie brakowało dobrego dośrodkowania, pomysłu na oddanie celnego strzału, czy odpowiedniej decyzji w kluczowym momencie. Największe zagrożenie stwarzaliśmy oczywiście po stałych fragmentach gry. W 30 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Spychałę do piłki wyskoczył Biedrzycki, ale spudłował. Potem gospodarze powinni prowadzić 1:0. Przerażający błąd popełnił Serafin Szota, która podał piłkę prosto do niepilnowanego zawodnika Puszczy, ale na szczęście ten był mocno zaskoczony takim obrotem sprawy i nie skorzystał z przedwczesnego mikołajkowego prezentu.

W drugie połowie Puszcza mogła szybko objąć prowadzenie, ale Vjačeslavs Kudrjavcevs pewnie obronił strzał z bliskiej odległości. W 50 minucie gospodarze zmarnowali kolejną dogodną sytuację strzelając z 7 metrów ponad poprzeczką.

Puszcza miała przewagę na boisku, ale to nasz zespół wyszedł na prowadzenie. W 68 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Spychała, a gola strzelił Damian Sierant.

Stomil dobił przeciwnika w ostatniej akcji mecz. Wojciech Łuczak znalazł się sam na sam z bramkarzem, który obronił strzał, ale futbolówke wbił do siatki Koki Hinokio.

Stomil nie będzie miał dużo czasu na regenerację po tym meczu, bo już we wtorek w Olsztynie zagramy z Górnikiem Łęczna, który prowadzony jest przez dobrze znanego nam trenera Kamila Kieresia.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 03:36:35

96' Koniec meczu.
95' Kontra Stomilu, którą kończy Koki Hinokio! Wygrywamy ten mecz!!! 1
92' Koki strzela , ale broni bramkarz! 1
90' 4 minuty doliczone!
89' Atak gospodarzy, dobrze zatrzymany w naszej 16, choć Puszcza domaga się karnego! 350
85' Rzut rożny dla drużyny Puszczy, broni Kudrjavcevs. 350
84' Rzut rożny dla drużyny Puszczy, wybijamy, gospodarze zbierają drugą piłkę i strzelają bardzo niecelnie! 350
80' Mecz się ożywił, Puszcza coraz bardziej się otwiera, co stwarza okazje na kontry Stomilu.
75' Boisko opuszcza Spychała , w jego miejsce Sadowski. 1
75' Boisko opuszcza Kuświk , w jego miejsce Jarosz. 1
74' Boisko opuszcza Bartosz , w jego miejsce Rakoczy. 350
74' Boisko opuszcza Bartków , w jego miejsce Cikos. 350
72' Rzut rożny dla drużyny Puszczy, wybijamy. 350
69' Boisko opuszcza Knap, w jego miejsce Żytek. 350
68' Rzut wolny dla Stomilu, dośrodkowuje Spychała, piłkę do bramki kieruje Biedrzycki! 1
67' Boisko opuszcza Staszak , w jego miejsce Sierant.
67' Puszcza wyraźnie dominuje w II połowie, zarówno pod względem posiadania piłki, jak i stworzonych sytuacji. 350
66' Kolejny róg dla gospodarzy, jednak Puszcza fauluje. 350
65' Rzut rożny dla drużyny Puszczy,bronimy, wybijając jeszcze raz poza boisko. Drugi rożny to groźny strzał głową, broni Kudrjavcevs! 350
62' Znów rozdajemy prezenty przy rozegraniu, Puszcza jednak nie potrafi tego wykorzystać, Kudrjavcevs bez problemów broni proty strzał. 350
61' Boisko opuszcza Szramka, w jego miejsce Hinokio. 1
57' Byrtek ucierpiał w starciu z zawodnikiem gospodarzy, ale już się pozbierał. 1
53' Wiktor Biedrzycki nie zagra w meczu z Górnikiem Łęczna. To była 4 żółta kartka. 1
51' Znów dobra akcja Puszczy, na szczęście strzał pond bramką! 350
49' Żółtą kartką ukarany Biedrzycki. 1
47' Strzał głowa broni Kudrjavcevs! 350
46' Gramy! 350
45'
44' Fajnie Stomil wyszedł z szybkim atakiem, ale Szramka zamiast zagrywać do kolegów, próbował lobowac bramkarza, bardzo niecelnie. 1
42' Dużo niewymuszonych strat z obu stron, dużo błędów i sporo fauli.
39' Żółtą kartką ukarany Bartków. 350
39' Rzut rożny dla Stomilu, piłka opuściła boisko bez zagrożenia. 1
36' Rzut rożny dla drużyny Puszczy, wybijamy na uwolnienie , jak w hokeju. 350
35' "Wielbłąd " Szoty, który za krótko podaje do bramkarza, ale na szczęście gospodarze nie wykorzystują prezentu! 350
33' Rzut wolny dla Stomilu , ale całkowicie bez zagrożenia. 1
32' Rzut wolny dla Stomilu tuz sprzed linii pola karnego. Strzał Łuczaka ponad bramką. 1
30' Jakub Serafin ukarany żółtą kartką. 350
30' Rzut rożny dla Stomilu i powinniśmy prowadzić, ale Biedrzycki minimalnie pudłuje. 1
29' Żółtą kartką ukarany Serafin. 350
28' Dobra akcja Stomilu, w ostatniej chwili obrońcy wybijają na rzut rożny. 1
25' Rzut wolny dla Puszczy, centrostrzał i broni Kudrjavcevs. 350
22' Rzut rożny dla Stomilu, Maciej Spychała zagrywa i faulujemy w ataku. 1
20' Szramka w kombinacji z Kuświkiem, ale nie dał rady młody pomocnik Dumy Warmii. 1
18' Rzut rożny dla drużyny Puszczy, krótkie wybicie, bronimy się, aut dla gospodarzy. 350
17' Puszcza poczyna sobie coraz śmielej, ale dobrze przesuwamy w obronie. 350
16' Rzut rożny dla drużyny Puszczy, wybijamy na aut. 350
14' Szybki atak Puszczy, ale strzał na bramkę Kudrjavcevsa bardzo niecelny. 350
9' Kolejna niezła akcja Stomilu i znów gospodarze się bronią. 1
8' Dobra wrzutka Bucholca, ale wybijają obrońcy. 1
6' Rzut rożny dla drużyny Puszczy , dobrze wybijamy. 350
3' Spychała wrzuca w pole karne z rzutu wolnego, ale niestety nasz zawodnik na spalonym. 1
1' Gramy! 1
W poprzednim sezonie obydwa spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem.
W Niepołomicach brakuje Juricha Caroliny i Sama van Huffela. 1
Mecz sędziować będzie Paweł Pskit z Łodzi.
Do składu po pauzie za żółte kartki powraca Maciej Spychała. 1
W środę Puszcza Niepołomice zremisowała 0:0 u siebie z liderem I ligi - Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. 350
Hubert Szramka pierwszy raz od 1 minuty w seniorach Stomilu. 1
Od 1 minuty w drużynie gospodarzy Jakub Serafin, były junior olsztyńskiego klubu. 350
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 3. Rafał Remisz, 6. Jonatan Straus, 16. Koki Hinokio, 19. Skënder Loshi, 30. Damian Sierant, 32. Ingo van Weert, 87. Sebastian Jarosz. 1
Skład Stomilu: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 22. Jakub Staszak - 37. Hubert Szramka, 51. Krystian Ogrodowski, 8. Maciej Spychała, 12. Wojciech Łuczak - 9. Grzegorz Kuświk. 1
O 12:30 początek meczu Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn. Na żywo będzie można obejrzeć w telewizji IPLA TV!

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają pierwszy z czterech ostatnich meczów ligowych w tym roku kalendarzowym. Podopieczni Adama Majewskiego zagrają na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Stomil Olsztyn w piątek udał się na południe Polski, gdzie w sobotę o 12:30 powalczy o kolejne ligowe punkty. Rywalem będzie zawsze niewygodna Puszcza Niepołomice.

- Dd kilku sezonów grają w I lidze, na równym stabilnym poziomie - mówi trener Stomilu Adam Majewski. - Gra bardzo agresywnie, prosto, dlatego spodziewamy się jak zawsze trudnego meczu, ale jedziemy tam zmazać plamę po ostatnim meczu z Jastrzębiem. Przegraliśmy ten mecz i z tego powodu się nie cieszymy. Przegraliśmy go przypadkowo, bo byliśmy zespołem lepszym. Paradoksalnie nasza gra i forma nie wygląda tak źle do ilości zdobytych punktów. Dlatego jedziemy optymistycznie nastawieni i ze sportową złością.

Ciężko wyrokować w jakim zestawieniu zagra w sobotę Stomilu Olsztyn. Część piłkarzy wróciła już do treningów po przebytym zarażeniu koronawirusem. Do składu wraca także Maciej Spychała, który ostatnio pauzował za żółte kartki.

- Część zawodników wraca do kadry po covidzie - kontynuuje trener Stomilu. - Bardzo się z tego cieszę, bo pole manewru będzie zdecydowanie większe, bo to byli zawodnicy, którzy stanowili o naszej grze. Tak się nieszczęśliwie stało, że jedni wracają, a inni wypadają. Tak się nieszczęśliwie dzieje, że w tej rundzie nie zagraliśmy chyba nigdy w optymalnym ustawieniu.

Puszcza Niepołomice w środku tygodnia zagrała zległe spotkanie. Na własnym stadionie urwała punkty liderowi z Niecieczy. Podopieczni Tomasza Tułacza mają za sobą dobrą serię w listopadzie. W sześciu spotkaniach nie zaznali żadnej porażki, a wygrali łącznie 3 spotkania. Są obecnie na ósmej pozycji w tabeli. W drużynie rywali w podstawowym składzie występuje Jakub Serafin, były junior olsztyńskiego Stomilu. Wraca po pauzie za żółte kartki.