Relacja z meczu Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn

ż Longinus Uwakwe
cz Longinus Uwakwe
kartki Łukasz Jegliński ż
Paweł Głowacki ż
Bramki Puszcza Niepołomice: 12. Andrzej Sobieszczyk - 4. Damian Szymonik, 15. Marcin Biernat, 19. Tomasz Wełna, 16. Petar Borovićanin (55, 6. Michał Mikołajczyk) - 21. Mateusz Cholewiak, 5. Marcel Kotwica, 17. Longinus Uwakwe, 9. Łukasz Staroń, 7. Krzysztof Zaremba (72, 13. Bartosz Biel) - 14. Jacek Magdziński (60, 10. Łukasz Nowak).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 23. Arkadiusz Koprucki, 51. Marcin Warcholak - 10. Piotr Darmochwał (87, 9. Tomasz Bzdęga), 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech (80, 17. Adrian Korzeniewski), 5. Yasuhiro Katō (74, 77. Paweł Łukasik) - 95. Patryk Kun
Szczegóły sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 0:0 z Puszczą Niepołomice. Tym samym jeden punkt pojedzie do Olsztyna. Przez ostatnie cztery minuty spotkania zespół Adama Łopatko grał w przewadze jednego zawodnika.

Puszcza Niepołomice w rundzie wiosennej nie straciła żadnej bramki. Piłkarze Stomilu Olsztyn także nie potrafili pokonać bramkarza Andrzeja Sobieszczyka, choć były ku temu okazje. Po jednej z akcji Marcina Warcholaka piłka zatrzymała się na słupku. Obrońcy gospodarzy wybijali także piłkę z linii bramkowej.

- Cieszy mnie to, że nie straciliśmy bramki na tym małym i ciężkim boisku. To najważniejsze. Mogliśmy się pokusić o jedną bramkę, ale się nie udało. Po czerwonej kartce gospodarzy postawiliśmy na grę dwóch napastników. Chcieliśmy zgarnąć całą pulę. Zremisowaliśmy i trzeba ten jeden punkt bardzo szanować.

Kolejny mecz Stomil Olsztyn zagra z Chojniczanką Chojnice. Mecz odbędzie się w niedzielę (6 kwietnia, godz. 12:30), a relację na żywo przeprowadzi stacja Orange Sport.

SKRÓT MECZU

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 00:38:50

90+2' Koniec meczu. Stomil zremisował 0:0 w Niepołomicach.
87' Tomasz Bzdęga wszedł za Piotra Darmochwała.
85' Czerwona kartka dla Longinus Uwakwe, za dwie żółte.
80' Adrian Korzeniewski wszedł za Grzegorza Lecha.
74' Paweł Łukasik wszedł za Kato.
58' Żółta kartka dla Pawła Głowackiego.
54' Żółta kartka dla Łukasza Jeglińskiego.
46' Początek drugiej połowy.
45+1' Koniec pierwszej połowy. Stomil remisuje 0:0 z Puszczą Niepołomice.
10' Po strzale Marcina Warcholaka piłka uderza w słupek.
1' Zaczęli! Tylko zwycięstwo, OKS, tylko zwycięstwo!

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę zagrają kolejne spotkanie z drużyną, która podobnie jak nasza, gra o utrzymanie w szeregach I ligi.

Puszcza Niepołomice w rundzie wiosennej jeszcze nie przegrała. Podopieczni Dariusza Wójtowicza wygrali dwa spotkania i jedno zremisowali, czyli zdobyli o jeden punkt więcej niż Stomil. I właśnie o ten jeden punkt  Puszcza wyprzedza Stomil w tabeli.

Trener Adam Łopatko będzie musiał wystawić inny skład niż w ostatnim wygranym ligowym spotkaniu z Kolejarzem Stróże. Tym razem za żółte kartki pauzuje Arkadiusz Czarnecki, a kontuzjowani są Michał Trzeciakiewicz (naderwany mięsień dwugłowy) oraz Karol Żwir (złamana kość śródstopia).

Po przerwie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek wracają Łukasz Jegliński oraz Arkadiusz Mroczkowski.

Początek sobotniego spotkania zaplanowany jest na godzinę 15:30.