Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice

I liga 2018/2019 (15. kolejka, 20.X.2018 r.) Koniec Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn 2:2 Puszcza Niepołomice
1:2
40' Rafał Śledź
89' Wołodymyr Tanczyk
Bramki Michał Czarny 5'
Krzysztof Drzazga 21'
ż Dominik Kun
ż Lukáš Kubáň
kartki Konrad Stępień ż
Marcin Orłowski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 27. Tomasz Wełnicki, 3. Lukáš Kubáň - 22. Dominik Kun, 66. Miłosz Trojak, 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech, 10. Piotr Głowacki (66, 34. Wołodymyr Tanczyk) - 19. Rafał Śledź (83, 17. Mateusz Mętlicki)
Puszcza Niepołomice: 99. Miłosz Mleczko - 21. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny (17, 5. Konrad Stępień), 23. Piotr Stawarczyk, 28. Michał Mikołajczyk - 2. Łukasz Szczepaniak, 11. Marcin Stefanik, 8. Longinus Uwakwe, 10. Hubert Tomalski (74, 19. Marcin Orłowski), 25. Wiktor Żytek - 9. Krzysztof Drzazga (86, 14. Dawid Ryndak)
Szczegóły sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

W meczu 15. kolejki I Ligi Stomil Olsztyn zremisował na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 2:2 (1:2). Bramki dla gospodarzy zdobyli Rafał Śledź i Wołodymyr Tanczyk.

Stomil Olsztyn przez pierwsze pół godziny meczu zaprezentował formę ze swoich poprzednich spotkań i po 21 minutach przegrywał już 0:2. W 5. minucie dramatyczną postawę defensywy wykorzystał Michał Czarny, później trafienie dołożył Krzysztof Drzazga. Gospodarze do głosu doszli dopiero w drugiej części pierwszej połowy, odważniejsze akcje przyniosły skutek, chociaż po błędzie obrony, naciskany przez Grzegorza Lecha bramkarz gości wybił piłkę pod nogi Rafała Śledzia, który płaskim strzałem z 30 metrów umieścił piłkę w pustej bramce.

Wynik 1:2 i dająca nadzieję gra w końcówce dawała nadzieję na drugą połowę, że w końcu po czarnej serii porażek w końcu uda się zdobyć punkty. Czekać musieliśmy niemal do końca spotkania, wyrównującą bramkę udało się zdobyć tuż przed końcowym gwizdkiem, a w głównej roli wystąpił tutaj Wołodymyr Tanczyk, który najpierw zrobił sobie miejsce przed polem karnym, po czym pięknie uderzył tuż obok słupka.

- Tym meczem Stomil pokazał, że potrafi bardzo solidnie grać w piłkę, zwłaszcza w drugiej połowie - mówił na konferencji prasowej nowy trener Stomilu Piotr Zajączkowski. - Pomijam dwie stracone bramki na początku meczu. Tych bramek można było uniknąć, bo straciliśmy je po prostych błędach, szczególnie pierwsza po stałym fragmencie gry. Uczulaliśmy na to piłkarzy, że Puszcza bardzo dużo bramek zdobywa po wyrzucie z autu. Cenię ten punkt. Utrzymanie się przy piłce w niskim pressingu to jest bardzo trudna rzecz. Niewiele zespołów w Ekstraklasie czy I lidze to potrafimy, a my w tym meczu, w tym elemencie byliśmy skuteczni. Były też dwie poprzeczki i przy sprzyjającym farcie mogły wpaść do bramki. Mamy teraz chwilę odpoczynku i czeka nas w środę ciężkie spotkanie w Niecieczy. Myślę, że zespół po takiej grze jest zadowolony i podbudowany. W piątek dużo czasu poświęciliśmy na rozmowy indywidualne. Jestem zbudowany tymi rozmowami, bo wszyscy deklarowali, że pomimo tych kłopotów, o których wszyscy wiemy, to każdy zostawi serce na boisku. I tak było w meczu z Puszczą.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra na wyjeździe, w najbliższą środę, w zaległym meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 04:34:35

94' Koniec meczu.
89' W końcu! Wołodymyr Tanczyk! Zrobił sobie miejsce przed polem karnym i pięknym strzałem pokonał Mleczkę! 1
86' Boisko opuszcza Krzysztof Drzazga, w jego miejsce Dawid Ryndak 350
82' Boisko opuszcza Rafał Śledź, w jego miejsce Mateusz Mętlicki 1
78' Znowu Kun i znowu poprzeczka po strzale z dystansu! 1
74' Boisko opuszcza Hubert Tomalski, w jego miejsce Marcin Orłowski 350
73' Strzał Głowackiego odbija się od muru. Tylko rzut rożny. 1
71' Faulowany Lech tuż przed linią pola karnego, będzie dobra okazja do strzału. 1
67' Żółtą kartką ukarany Dominik Kun 1
67' Dobra akcja Stomilu, Tanczyk wjechał w pole karne, wyłożył piłkę na 11 metr, tam starcie zawodników, muszą interweniować lekarze. 1
66' Boisko opuszcza Piotr Głowacki, w jego miejsce Eołodymyr Tanczyk 1
56' Teraz w słupek trafiają goście... 350
53' Poprzeczka ratuje gości po strzale Dominika Kuna z 16 metrów. 1
46' Gramy! 350
45+2' Koniec pierwszej połowy.
43' Napór na bramkę Puszczy, teraz Kuban uderza z 16 metrów, wysoko ponad bramką. 1
40' Kontaktowa bramka dla Stomilu, Rafał Śledź trafia do pustej bramki z 30 metrów, po tym jak ta opuściła pole karne po starciu jeden na jednego z bramkarzem gości. 1
31' Rzut rożny, jest w końcu uderzenie na bramkę głową, ale prost w ręce bramkarza. 1
31' Dzieje się w końcu coś w polu karnym Puszczy, lata piłka w różne strony, jednak nikomu nie udaje się uderzyć na bramkę. 1
28' Seria dośrodkowań w pole karne gości, tam poza przyjęciem piłki Stomil nie jest w stanie nic zrobić... 1
21' Druga bramka dla Puszczy, Krzysztof Drzazga pokonuje z 16 metrów ładnym strzałem Piotra Skibę. 350
19' Rzut wolny dla Stomilu z prawej strony pola karnego... Wyłapuje dośrodkowanie Mleczko. 1
18' Boisko opuszcza kontuzjowany Michał Czarny , w jego miejsce Konrad Stępień 350
15' W polu karnym pada zawodnik Puszczy, sędzia wstrzymał grę, ale karnego nie będzie. 350
5' Bramka dla gości. Michał Czarny. 350
5' Głębokie dośrodkowanie z rzut rożnego, poprawka z drugiej strony, ale bronią goście. 1
4' Rzut rożny dla gości, szybka kontra Stomilu, zablokowany strzał. Teraz rzut rożny dla gospodarzy. 350
1' Gramy! 1

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę (godz. 15:30) zagrają ligowe spotkanie z Puszczą Niepołomice. Pierwszą jedenastkę wybierze już nowy szkoleniowiec - Piotr Zajączkowski.

Jeden dzień to bardzo mało, żeby poznać drużynę, dlatego Piotr Zajączkowski liczy na pomoc trenera bramkarzy Sylwestra Wyłupskiego.

- Konsultacja z Sylwkiem będzie najważniejsza plus indywidualne rozmowy z zawodnikami. To jest szatnia, są zwolennicy trenerów, są przeciwnicy trenerów. Zawsze odejście trenera powoduje frustracje u zawodników, a u tych co nie grali zadowolenie. Ja muszę w tych rozmowach wyczuć, który z zawodników zostawi serce na boisku, który będzie walczył za Stomil, za kibiców, za klub, za trenera.

I dodaje: - Ja nie jestem zwolennikiem roszad, jestem za stabilizacją. Pewnie jakieś korekty w ustawieniu się znajdą z racji kontuzji.

W meczu nie zagra kontuzjowany Michał Góral, który ma naderwany przewodziciel. Kłopoty ze zdrowiem ma także Łukasz Jegliński. Rehabilitację przechodzi bramkarz Stomilu - Michał Leszczyński.

Dla olsztyńskiego zespołu zwycięstwo w tym meczu jest potrzebne jak tlen do życia. Stomil obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli wyprzedzając jedynie beniaminka Garbarnię Kraków. W poprzednim sezonie olsztyński zespół potrafił wygrać na własnym obiekcie z Puszczą, a okoliczności były bardzo podobne, bo olsztyński zespół w rundzie wiosennej także zajmował przez dłuższy czas miejsce w strefie spadkowej. Wtedy po wygranej z Puszczą nastąpił marsz w górę tabeli i Stomil częściej punktował za trzy punkty.