Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

(S)krytym okiem po meczu Stomil - Puszcza Niepołomice

22.04.18 23:05   kyn   2  

Stomil wrócił do domu, w końcu i zrobił co trzeba było... W końcu... Nie zmienia to jednak faktu, że walka będzie trudna a droga różami usiana nie będzie.

Wierzyć trzeba jednak do końca, bo chyba właśnie chodziło o takie przełamanie. Przełamanie zespołu i niektórych zawodników. Czy teraz już pójdzie z górki? Wszystko zależy od tego, jak potoczy się najbliższy mecz z Ruchem Chorzów i jak będą układać się pozostałe wyniki. Niestety nie wszystko zależny do Stomilu, jednak ten podstawowy warunek musi być utrzymany - punkty w każdym meczu. Na razie wszyscy grają pod nas, bo jednak tabela na obu końcach jest na tyle spłaszczona, że wszystko jest jeszcze możliwe i żadna z ekip nie rezygnuje ze swoich celów. To dla walki o utrzymanie Stomilu w I lidze ma pierwszorzędne znaczenie.

Wyobrażałem sobie, że murawa przy Piłsudskiego będzie wyglądała nieco lepiej. Pastwisko pod bramkami jednak wiele mówi i ten okres odpoczynku powinien być zapewne ciut dłuższy. Z resztą widać było, jak w wielu momentach piłka robiła na trawie co chciała, więc należy tylko mieć nadzieję, że w następnych spotkaniach będzie lepiej. Ten atut własnego, naprawdę własnego boiska jest raczej nie do przecenienia. Z drugiej strony, za chwilę możemy mieć prawdziwe cudo przy #P69A i jeśli się nie mylę, to najdroższą murawę w ligach centralnych. Tak się zastanawiałem, co tam będzie - złote rurki do glikolu? Wiatraczki do trawy, rozsuwana, chowana murawa? Jestem bardzo ciekawy co będzie na tyle drogie, by kosztować aż 6,5 mln złotych, gdy świetna murawa w Legnicy kosztowała circa 2,8 mln? O tym jednak przekonamy się za czas jakiś.

Zauważyliście, że wraz z rozkwitem wiosny, do Stomilu po raz pierwszy w tej rundzie uśmiechnęło się po prostu szczęście? Może to Andrzej tam z góry czuwał akurat nad tym dniem, ale najważniejsze są te trzy, pierwsze wiosenne, punkty. Kibice, którzy nie zawiedli (Stomil musi grać w Olsztynie - po prostu), mieli się z czego cieszyć. Wielki ukłon w ich stronę za to, że mimo ostatnich wyników, atmosfery, godziny i wielu innych czynników, pokazali, że można na nich liczyć i trzeba zrobić wszystko, by te I ligę w Olsztynie utrzymać. Potem będziemy się zastanawiać co trzeba zmienić, co poprawić. Teraz nieważne w jakim stylu, nie ważne jak, nie ważne czym - trzeba strzelać i wygrywać. Jako Stomil - jedna, wielka rodzina. Marudzenie i zwykłe krytykanctwo zostawiamy na potem. Co nie znaczy, że zła nie widzimy - widzimy i wiemy, co trzeba zwalczyć (i tak nas nikt nie słucha).

SPW!

Więcej informacji o meczu:

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Ruch Chorzów, (S)krytym okiem, I liga


Komentarze

  1. 23.04.18 08:28 Owsian

    Może w tej kwocie 6 mln ma też być tablica świetlna? Ponoć to będzie wymóg od nowego sezonu?

  2. 23.04.18 07:06 krzyżak

    Obiecywać, że na remont czy modernizację murawy przeznaczą miliony to oni sobie mogą. Pewnie liczą, że głupi kibic uwierzy. No i lepiej to brzmi, 6 milionów niż np. 2 miliony. Ale prawda jest taka, że co by nie obiecali to i tak tego nie spełnią. To tylko czcze gadanie. Jak już wiele razy było. Obecne władze miasta chcą zniszczyć cały sport w Olsztynie. A mieszkańcy są niestety podzieleni. Część chce nowego stadionu, hali sportowej i innych inwestycji w sport. A część mówi by zaorać stadion a w tym miejscu postawić bloki. A potem ich wnuki będą od rana do wieczora oglądać TV i grać na komputerach z przerwami na wizyty u lekarzy leczących ich z depresji, alergii, nadwagi i innych chorób cywilizacyjnych. A miasto zamiast tysiące złotych na sport będzie wydawać miliony na leczenie.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!