Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Bytovia Bytów

godz. 13:30

Stomil Olsztyn 2:2 Bytovia Bytów
2:1
31' Grzegorz Lech
37' Szymon Kaźmierowski
Bramki Robert Hirsz 29'
Michał Pietroń (k) 74'
Bramki Stomil Olsztyn: (I połowa) 25. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 4. Andrzej Niewulis, 3. Rafał Remisz, 23. Kamil Hempel - 9. Łukasz Suchocki, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 24. Grzegorz Lech, 11. Paweł Piceluk - 87. Szymon Kaźmierowski. (II połowa) 82. Piotr Skiba - 17. Tomasz Strzelec, 5. Paweł Baranowski, 16. Dawid Szymonowicz, 2. Wojciech Dziemidowicz - 95. Patryk Kun, 31. Michał Glanowski, 13. Dominik Kun, 14. Piotr Łysiak, 77. Paweł Łukasik - 26. Mateusz Różowicz.
Bytovia Bytów: Maciej Gostomski - Łukasz Wróbel, Daniel Kokosiński, Adrian Wróblewski, Łukasz Kowalski, Michał Pietroń, Łukasz Pietroń, Krzysztof Gajtkowski, Marcin Kajca, Kosuke Ikegami, Robert Hirsz. W II połowie grali także: Mateusz Oszmaniec, Paweł Tyburski, Sebastian Śpiewak, Mariusz Szmidke, Mateusz Pakosz, Jakub Kaganek, Mateusz Kołodziejski, Jakub Cesarek, Jakub Bojas.
Szczegóły

Stomil Olsztyn zremisował 2:2 z Bytovią Bytów w drugim zimowym sparingu. Spotkanie zostało rozegrane na Dajtkach.

W mroźną sobotę kibice w Olsztynie mogli obejrzeć cztery bramki w meczu Stomilu Olsztyn z Bytovią Bytów. Na prowadzenie pierwszy wyszedł zespół gości. Z prezentu Andrzeja Niewulisa skorzystał Robert Hirsz, który posłał górną piłkę z bliskiej odległości.

Stomil szybko się ocknął i ruszył na bramkę gości. Z prawej strony ładną wrzutką popisał się Łukasz Jegliński i Grzegorz Lech z bliskiej odległości pokonał bramkarza Bytovii. Jeszcze w pierwszej połowie Stomil wyszedł na prowadzenie. Bramkę zdobył nasz najlepszy napastnik - Szymon Kaźmierowski.

W drugiej połowie trener Zbigniew Kaczmarek wymienił całą jedenastkę. Podobnie zrobił także trener Bytovii Bytów. To miało przełożenie na grę obydwu zespołów. Padła tylko jedna bramka. Rzut karny sprowokował Wojciech Dziemidowicz. Michał Pietroń bez problemu pokonał Piotra Skibę. Stomil Olsztyn mógł wygrać to spotkanie, ale brakowało wykończenia w polu karnym.

Właśnie o dwa błędy w obronie miał najwięcej pretensji po meczu Zbigniew Kaczmarek. - Takie błędy nie mogą nam się przytrafiać - mówił po meczu olsztyński szkoleniowiec. Trener był jednak zadowolony z tego, że jego zespół zagrał z silnym przeciwnikiem i z tego, że zespół idzie w dobrym kierunku. - Jest dużo do poprawienia - zaznacza jednak Kaczmarek.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 01:12:39

90' Koniec. 2:2.
84' Różowicz nie potrafi przyjąć porządnie piłki w polu karnym kopniętej przez Tomasza Strzelca.
80' Za bramką rozgrzewa się Adrian Żukiewicz, ale trener Zbigniew Kaczmarek nie planuje na razie go wpuścić.
79' Strzał Pawła Łukasika odbił przed siebie bramkarz, jednak Mateusz Różowicz nie zdążył z dobitką.
74' 2:2! Faul Wojciecha Dziemidowicza w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę. Tę na bramkę zamienia Michał Pietroń.
57' Faul Pawła Baranowskiego na 20. metrze, ale po dośrodkowaniu w pole karne piłkę łapie Piotr Skiba.
50' Grzegorz Lech: "Szkoda straconej bramki." Kamil Hempel: "Chwała zespołowi, że podniósł się po straconej bramce." Szersze wypowiedzi po meczu.
49' Druga połowa na razie wyrównana.
46' Rozpoczęła się druga połowa.
45' Jeszcze nie wyszli na boisko, ale podajemy skład na II połowę: 82. Piotr Skiba - 17. Tomasz Strzelec, 5. Paweł Baranowski, 16. Dawid Szymonowicz, 2. Wojciech Dziemidowicz - 95. Patryk Kun, 31. Michał Glanowski, 13. Dominik Kun, 14. Piotr Łysiak, 77. Paweł Łukasik - 26. Mateusz Różowicz.
45' Przerwa!
37' 2:1! Stomil wychodzi na prowadzenie po golu Szymona Kaźmierowskiego, który trafia do pustaka.
31' Dośrodkowanie Łukasza Jeglińskiego wykorzystuje Grzegorz Lech! Po dwóch minutach mamy remis.
29' 0:1 dla Bytovii! Michała Leszczyńskiego z bliska pokonał Robert Hirsz!
27' Sytuacja sam na sam z bramkarzem fatalnie zaprzepaszczona przez Łukasza Suchockiego.
16' Rzut rożny wywalczył Suchocki, ale potem sam niedokładnie dośrodkował.
14' Rzut rożny dla Bytovii, ale strzał szczupakiem jej zawodnika był bardzo nieudany.
13' Akcja Stomilu z udziałem Grzegorza Lecha, ale nawet nie jest warta odnotowania.
6' Widoczna przewaga gości, Leszczyński musiał interweniować już trzykrotnie.
2' Akcja Bytovii, ale uderzenie głową pewnie broni Michał Leszczyński.
1' Od środka zaczęła Bytovia.
Za moment zaczynamy. Mecz właściwie już by się zaczął, tylko że kierownik Ryszard Świderski musiał napompować pomarańczową piłkę. Wszyscy piłkarze na długi rękaw (z bluzami czy golfami) oprócz Andrzeja Niewulisa, któremu najwyraźniej jest ciepło.
Skład Stomilu na I połowę: 25. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 4. Andrzej Niewulis, 3. Rafał Remisz, 23. Kamil Hempel - 9. Łukasz Suchocki, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 24. Grzegorz Lech, 11. Paweł Piceluk - 87. Szymon Kaźmierowski. W drugiej części meczu pojawi się inna jedenastka.
Boisko na Dajtkach jest odśnieżone, a od ostatniego meczu w listopadzie nie zmieniło się właściwie nic, oprócz tego, że na nowo otwarto pobliski supermarket. Teraz ruszają do niego wycieczki kibiców, chyba w celu zakupów (albo żeby się ogrzać).
Już niedługo dowiemy się, w jakim składzie wybiegnie Stomil.
Tomasz Ptak, były bramkarz Stomilu, wystąpił w barwach Wisły Płock w pierwszej połowie sparingu przeciwko Lechii Gdańsk. Mecz zakończył się remisem 1:1, a Ptak zachował czyste konto.
Termometr mam w kuchni, ale nie chce mi się wstawać, więc sprawdziłem w Internecie, jak zimno jest za oknem. -10 st. Celsjusza. Dwie godziny stania w takim mrozie to rozrywka dla wytrwałych.
Korespondent stomil.olsztyn.pl już jedzie na Dajtki autobusem linii 13. W środku kilku kiboli, a autobus nawet nie ma opóźnienia. Ciekawe, czy wsiądą kanary, bo ostatnio trochę ich się namnożyło. W dodatku wszyscy jakby z jednej probówki...
50 minut do meczu. Rozpoczynamy relację live. W klawiaturę stuka Komentator, a z boiska mecz relacjonował będzie Emilozo. Trochę mu współczuję, bo pewnie biedaczyna zmarznie.

W sobotę (godz. 13:30) Stomil Olsztyn rozegra drugi sparing w 2013 roku. Tym razem podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zagrają przeciwko Bytovii Bytów.

W pierwszym swoim sparingu Stomil Olsztyn przegrał 0:2 występującą w Ekstraklasie z Lechią Gdańsk. Teraz przeciwnik będzie teoretycznie łatwiejszy. Teoretycznie. Stomil zagra z drużyną, która chce w tym sezonie awansować do I ligi.

Kibice będą mogli na żywo zobaczyć w jakiej formie są obecnie piłkarze Stomilu Olsztyn. Spotkanie odbędzie się na boisku zlokalizowanym przy SP 18 w Olsztynie (Dajtki - red.).

W meczu zagra nowy nabytek Stomilu Olsztyn - Grzegorz Lech. Zbigniew Kaczmarek będzie ponownie przyglądał się grze testowanym graczom. Na ten moment jest ich trzech w Stomilu: Kamil Hempel, Paweł Piceluk oraz Mateusz Różowicz. W tygodniu Olsztyn opuścił zawodnik Sokoła Ostróda - Paweł Szymański.

Z powodu kontuzji w meczu nie zagra Arkadiusz Mroczkowski.