Relacja z meczu Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn

I liga 2016/2017 Koniec Bytów (stadion MOSiR)
Bytovia Bytów 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
64' (k) Janusz Surdykowski Bramki
Karol Żwir ż
Bramki Bytovia Bytów: 87. Gerard Bieszczad - 8. Sebastian Kamiński, 55. Fran González (76, 19. Lukáš Bielák), 3. Łukasz Wróbel (46, 5. Krzysztof Bąk), 22. Wojciech Wilczyński - 14. Mateusz Klichowicz, 18. Bartosz Wolski, 6. Michał Rzuchowski, 28. Kamil Wacławczyk, 17. Jakub Wilk (78, 7. Omar Monterde) - 11. Janusz Surdykowski.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 3. Marcel Ziemann, 87. Arkadiusz Czarnecki, 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak - 23. Patryk Kun, 93. Igor Biedrzycki, 7. Paweł Głowacki (71, 97. Wiktor Biedrzycki), 21. Łukasz Jegliński, 14. Tsubasa Nishi - 10. Krzysztof Szewczyk (73, 11. Karol Żwir).
Szczegóły sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).

Stomil Olsztyn przegrał w wyjazdowym meczu 33. kolejki I ligi z Bytovią Bytów 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 64. minucie z rzutu karnego Janusz Surdykowski.

W pierwszej części gry przewagę na boisku posiadali gospodarze, ale nie potrafili udokumentować jej bramką. W 12. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła w słupek olsztyńskiej bramki. Siedem minut później Piotr Skiba w dobrym stylu obronił futbolówkę uderzoną przez Sebastiana Kamińskiego. Stomil odpowiedział niecelnym strzałem Tsubasy Nishiego. Tuż przed przerwą Michał Rzuchowski wpadł w pole karne, jednak uderzył nad bramką Skiby.

W drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie i to Bytovia atakował co chwilę bramkę strzeżoną przez Skibę. W 64. minucie Janusz Surdykowski uderzył na bramkę, piłka trafiła w rękę Tomasza Wełnickiego i sędzia podytkował rzut karny. Pewnie na bramkę zamienił go Surdykowski. Osiem minut przed końcem dobrą interwencją po strzale głową Wiktora Biedrzyckiego popisał się Gerard Bieszczad.

Stomil na kolejkę przed końcem sezonu zapewnił sobie utrzymanie w lidze. Stało się tak ponieważ olsztynianie mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań od Bytovii Bytów, a Wisła Puławy dzisiaj nie wygrała (remis 0:0 z Sandecją Nowy Sącz).

Z kolei I ligę opuścił dzisiaj Znicz Pruszków.

mmks

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 18:16:49

95' Koniec meczu.
91' 4 minuty doliczone.
90' Żółtą kartką ukarany Klichowicz. 1538
90' Żółtą kartką ukarany Wilczyński za faul na Wiktorze Biedrzyckim. 1538
88' Obrywa się co chwilę sędziemu Jarzębakowi.
82' Wiktor Biedrzycki strzela głową, ale dobre broni Bieszczad. Szkoda, szkoda. To była dobra okazja. 1
80' Z trybun słychać głosy, że arbiter sędziuje po gospodarsku.
78' Omar Monterde za Wilka. 1538
77' Żółtą kartką ukarany Żwir za faul na Kamińskim. 1
76' Lukáš Bielák za Frana Gonzáleza. 1538
73' Karol Żwir zastępuje Krzysztofa Szewczyka. 1
71' Wiktor Biedrzycki zastępuje Pawła Głowackiego. 1
68' Żółtą kartką ukarany Głowacki za faul na Klichowiczu. 1
64' GOOOOOOOOOOOOLLL - JANUSZ SURDYKOWSKI POKONUJE SKIBĘ Z RZUTU KARNEGO. 1538
64' Rzut karny dla Bytovii. Piłka uderzona przez Surdykowskiego trafiła w rękę Wełnickiego. Obrońca Stomilu otrzymuje żółtą kartkę. 1538
60' Fran González fauluje Ziemanna i otrzymuje "żółtko". 1538
58' Ziemann ograł Wilczyńskiego, zagrywa do Kuna, jednak naszego zawodnika uprzedza Fran González i wybija piłkę na rzut rożny.
56' Uderzał Klichowicz, ale pewnie broni Skiba.
53' Minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Bieszczada uderzał Ziemann.
51' Wilczyński do Klichowicza, ale po raz kolejny dobra interwencja Ziemanna zażegnała niebezpieczeństwo.
48' Rzuchowski oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się od Ziemanna i piąty rzut rożny dla gospodarzy.
46' W przerwie za Wróbla wszedł Bąk. 1538
46' Przed nami drugie 45 minut.
46' Koniec pierwszej połowy meczu. Póki co bezbramkowy remis, ale to gospodarze mieli lepsze sytuacje do zdobycia bramki.
45' Pierwsza połowa przedłużona o 60 sekund.
43' Żółtą kartką ukarany Kun za odepchnięcie Frana Gonzáleza. 1
42' Ależ teraz mieliśmy szczęście. Rzuchowski wpadł w pole karne, ale uderzył nad bramką Skiby, uff! 1538
35' Teraz zza pola karnego uderzał Nishi, jednak nad bramką. 1
32' Teraz Klichowicz fauluje Kuna, będzie okazja dla Stomilu.
29' Krótka przerwa na uzupełnienie płynów. Do tej pory na boisku dominuje Bytovia, gospodarze raz po raz próbują zaskoczyć Skibę, z kolei "biało-niebiescy" wyszli bardzo defensywnym ustawieniem i to ma przełożenie na wydarzenia na boisku, póki co tylko się bronimy.
28' Z trybun słychać januszowskim głosem "Bytovia, Bytovia..." :).
27' Teraz Surdykowski wpadł w pole karne, oddał strzał, ale zablokował go Czarnecki.
26' Strzelał głową Biedrzycki, ale bardzo niecelnie.
23' Teraz Wełnicki dobrze zablokował futbolówkę po uderzeniu Wolskiego.
19' Teraz Skiba ratuje Stomil przed utratą bramki. Golkiper olsztynian wybija piłkę po groźnym uderzeniu Kamińskiego na rzut rożny. 1538
14' Przerwa w grze. Czarnecki wiąże buta Skibie. Wracamy do gry. Przy piłce Bytovia.
12' Ależ teraz mieliśmy szczęście. Po strzale jednego z piłkarzy gospodarzy futbolówka uderzyła w słupek. 1538
10' Tym razem uderzał Wróbel, ale pewnie łapie Skiba.
5' Na bramkę Bytovii strzelał Marcel Ziemann, ale niecelnie.
1' Gramy!
Komentarz na żywo z meczu w portalu sport.egit.pl będą zapewniali Kyniu oraz Emilozo. U nas najważniejsze zdarzenia w spotkaniu.
STOMIL zapewni sobie utrzymanie w lidze w tej kolejce, jeśli: - nie przegra LUB - Wisła Puławy nie wygra, a Stomil zachowa korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich od Bytovii (w pierwszym meczu 3:1 dla Stomilu u siebie)
Trener Łopatko dokonał kilku zmian w składzie. Od pierwszej minuty dzisiaj m.in. Czarnecki, Igor Biedrzycki oraz Głowacki. Wydaje się, że będziemy grali bardzo defensywnie.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w niedzielę rozegrają ligowe spotkanie z Bytovią Bytów. Olsztyński zespół do utrzymania się w lidze potrzebuje jednego punktu. Do końca ligi zostały już tylko dwa spotkania.

W czwartkowy wieczór korzystnie dla Stomilu ułożyło się spotkanie GKS-u Tychy z Wisłą Puławy. Gospodarze wygrali 2:0 po dwóch bramkach Jakuba Świerczoka i dzięki temu olsztyński zespół do utrzymania potrzebuje już tylko jednego punktu.

- Po meczu z Kluczborkiem nasza sytuacja w tabeli wyglądała lepiej, ale po tym spotkaniu z Olimpią Grudziądz (porażka 1:3) trochę skomplikowaliśmy sobie sytuację. Jedziemy na mecz po to żeby wygrać. Spotkania wyjazdowe wyglądają lepiej niż te domowe. Zastanawiamy się ze sztabem szkoleniowym z czego to wynika, może z presji kibiców? Będziemy szukać trzech punktów i warto w końcu zagrać na zero z tyłu, bo w tej rundzie ani razu tak nie było (ostatni raz tak się stało 9 listopada w Olsztynie w meczu z MKS-em Kluczbork - red.) - powiedział trener Adam Łopatko.

Olsztyński szkoleniowiec będzie musiał dokonać zmian w obronie, chociażby z takiego powodu, że w meczu nie będzie mógł zagrać pauzujący za żółte kartki Piotr Klepczarek. - Szukamy w ustawieniu takich rozwiązań, żeby poprawić, to co nam szwankuje, szczególnie asekuracja prawej strony i środka pola - dodaje olsztyński trener.

W czwartek w gierce wewnętrznej dobrze prezentował się Piotr Skiba. Wszystko na to wskazuje, że olsztyński bramkarz w niedzielę powróci do pierwszego składu. - Wszystko zależy od nastawienia Piotrka, bo normalnie trenuje, wygląda dobrze i tylko od niego zależy, czy wyjdzie. Ja w to wierzę, że tak się stanie i zagra dobre spotkanie - kończy olsztyński szkoleniowiec.

Początek meczu o godz. 12:30. Z tego spotkania na facebooku portalu sport.egit.pl będziecie mogli obejrzeć na żywo komentarz redaktorów naszego portalu.

Kibice Stomilu Olsztyn nie mogą udać się na to ważne spotkanie, ze względu na zakaz wyjazdowy, który nałożyła na olsztyńskich fanatyków Komisja Dyscyplinarna PZPN.