Relacja z meczu Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie

ż Krystian Ogrodowski
ż Hubert Szramka
kartki Mariusz Pawełek ż
Daniel Rumin ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 32. Ingo van Weert, 27. Damian Byrtek, 44. Serafin Szota, 30. Damian Sierant (70, 22. Jakub Staszak) - 16. Koki Hinokio, 25. Hubert Sadowski (70, 51. Krystian Ogrodowski), 24. Sam van Huffel (78, 37. Hubert Szramka) - 12. Wojciech Łuczak, 19. Skënder Loshi (46, 87. Sebastian Jarosz).
GKS Jastrzębie : 81. Mariusz Pawełek - 16. Dominik Kulawiak, 14. Kryspin Szcześniak, 2. Mateusz Bondarenko, 17. Dawid Witkowski - 8. Kamil Jadach (90, 28. Jakub Apolinarski), 30. Łukasz Zejdler, 21. Marek Mróz, 20. Daniel Feruga, 10. Farid Ali - 99. Daniel Rumin.
Szczegóły sędziował: Piotr Urban (Warszawa).
Mecz bez udziału publiczności.

Piłkarze Stomil Olsztyn po fatalnym spotkaniu przegrali u siebie 0:1 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Przy al. Piłsudskiego 69a spotkały się dwie fatalne drużyny, a komplet punktów pojechał niestety na południe Polski.

Trener Adam Majewski dokonał kilku zmian w porównaniu z ostatnim zwycięskim meczem z Koroną Kielce. Od 1 minuty w bramce stanął Vjačeslavs Kudrjavcevs, bo Piotr Skiba doznał bolesnego urazu w poprzednim spotkaniu. Za 4 żółte kartki nie mógł zagrać Maciej Spychała. Olsztyński szkoleniowiec dokonał także świadomej rotacji w zestawieniu, wpuszczając m.in. na szpicę Skendera Loshiego.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłym w tym tygodniu Adamowi Musiałowi (wielokrotny reprezentant Polski) oraz Andrzejowi Gowarzeskiemu (dziennikarz, historyk futbolu).

W ostatnim meczu Stomil zagrał dobrą pierwszą połowę, to teraz zarówno pierwsze jak i drugie 45 minut było beznadziejne w wykoaniu Stomilu. Olsztyński zespół nie stworzył sobie żadnej sytuacji, która mogłaby się zakończyć, co tam golem, poważniejszą interwencją Mariusza Pawełka.

Do Bożego Narodzenia jeszcze ponad miesiąc, ale Stomil zabawił się już teraz w Świętego Mikołaja. W 10 minucie Damian Byrtek podał głową do Daniela Rumina, ten wbiegł w pole karne i podał do nieobstawionego Farida Aliego, który kolejny raz w tym roku strzela bramkę w Olsztynie.

Na drugą połowę meczu Loshi nie wyszedł z szatni, a w jego miejsce pojawił się Sebastian Jarosz. Piłkarz mógł w 54 minucie wpisać się na listę strzelców, ale piłka po jego strzale głową została wybita z linii bramkowej.

Stomil teoretycznie dążył do wyrównania, ale bił głową w mur. Żadnego gola przy Piłsudskiego już nie było i 6 porażka w tym sezonie stała się faktem.

Za tydzień Stomil zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 22:05:46

95' Koniec meczu.
94' Żółtą kartką ukarany Rumin. 68
93' Żółtą kartką ukarany Ogrodowski. 1
92' Żółtą kartką ukarany Pawełek za opóźnianie gry. 68
91' 4 minuty doliczone.
91' Boisko opuszcza Jadach , w jego miejsce Apolinarski.
89' Żółtą kartką ukarany Szramka. 1
87' Jeszcze jeden SFG i znów piąstkuje Pawełek, jeszcze faul w ataku. 1
87' Rzut wolny dla Stomilu, Wojciech Łuczak dośrodkowuje, ale Pawełek wychodzi z bramki i piąstkuje. 1
85' Żółtą kartką ukarany Staszak.
85' Rezerwy przegrywają 1:3 w Pasymiu.
85' Łuczak wpada w pole karne , ale tylko róg, po którym Byrtek głowa ponad bramką. 1
82' Rzut rożny dla drużyny GKS-u, dośrodkowanie łapie Kudrjavcevs. 68
79' Strzał Szramki wprost w ręce Pawełkq. 1
78' Boisko opuszcza van Huffel , w jego miejsce Szramka. 1
75' Rzut rożny dla drużyny GKS-u, wybijamy 68
75' Rzut rożny dla drużyny Jastrzębia, Kudrjavcevs przenosi piłkę ponad poprzeczką, jeszcze jeden róg. 68
73' Strzał GKS-u , broni Kudrjavcevs. 68
73' Bucholc za mocno w kierunku Jarosza po przechwycie. 1
72' A w Pasymiu 2:1 dla Błękitnych. Aleksander Dobrzyński strzałem z lewej strony pola karnego.
71' Boisko opuszcza Sierant i Sadowski, w jego miejsce Staszak i Ogrodowski. 1
70' Zamieszanie w polu karnym, ale Bucholc na spalonym 1
67' Szramka przygotowuje się do zmiany. 1
66' Rzut rożny dla drużyny z Jastrzębia, ale Farid Ali wysoko ponad bramką. 68
62' Przerzut na lewa stronę, ale Sierant na spalonym! 1
56' Rzut wolny z 18. metra dla Stomilu! Piłkę ustawił Łuczak, dośrodkował na głowę Damiana Byrtka, ale ten strzelił niecelnie! 1
54' Strzał Jarosza głową, zawodnik gości wybija z linii bramkowej!!! 1
50' Rzut rożny dla drużyny GKS-u, dobrze się bronimy. 68
48' Niecelny strzał z narożnika pola karnego. 68
46' Boisko opuszcza Loshi, w jego miejsce Jarosz. 1
46' Minuta doliczona do I połowy.
45+2' Koniec pierwszej połowy.
44' Rzut wolny , ponownie Łuczak w pole karne, ale Pawełek wychodzi i łapie piłkę. 1
39' Rzut wolny dla Stomilu, Wojciech Łuczak dośrodkowuje, ale wprost w ręce Mariusza Pawełka. 1
35' Rzut rożny dla drużyny Stomilu, ale dobrze bronią się goście. 1
35' Tym czasem rezerwy prowadzą w Pasymiu 1:0. Gola z rzutu karnego strzelił Maciej Kotarba.
34' Dwa strzały, Sieranta i Loshiego, ale oba zablokowane. 1
30' Każde zagranie, podanie i przyjęcie jest z błędem.
30' Loshi po raz kolejny udowadnia, że nie nadaje się nie tylko na ten poziom, ale w ogóle do piłki.
26' Ponowny strzał z dystansu, ale Sadowski niecelnie. 1
21' Strzał van Weerta z dystansu bardzo niecelny. 1
17' Indywidualna akcja Loshiego, który dobrze znalazł sonie pozycję do strzału, ale schrzanił go kompletnie. 1
16' Strzał z lewej strony pola karnego, Kudrajvcevs bez problemów broni. 68
12' Strzał Sadowskiego z dystansu, ale bardzo niecelny. 1
10' Przejęcie w środku pola i Jastrzębie wychodzi na prowadzenie. 68
8' Stomil przeważa, jednak jak na razie bez zdobyczy
3' Na razie niewiele się dzieje, choć Stomil przeprowadził już dwa w miarę dobre ataki, niezakończone jednak strzałem.
3' W wyjściowej jedenastce drużyny gości jest były zawodnik Stomilu - Mateusz Bondarenko. 68
3' Kontuzjowany jest bramkarz Piotr Skiba, który ucierpiał w starciu z zawodnikiem Korony.
2' W meczu nie zagra Maciej Spychała z powodu 4 żółtych kartek. 1
Gramy!
Piłkarze wybiegają na murawę
Mecz sędziować będzie Piotr Urban z Warszawy.
Brakuje m.in. Wiktor Biedrzyckiego, Juriacha Caroliny, Grzegorza Kuświka czy Jonatana Strausa.
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 3. Rafał Remisz, 22. Jakub Staszak, 37. Hubert Szramka, 51. Krystian Ogrodowski, 87. Sebastian Jarosz. 1
Skład Stomilu: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 30. Damian Sierant, 32. Ingo van Weert, 27. Damian Byrtek, 44. Serafin Szota, 18. Janusz Bucholc - 24. Sam van Huffel, 25. Hubert Sadowski, 12. Wojciech Łuczak - 19. Skënder Loshi. 1
Trener Adam Majewski dokonał kilku zmian w porównaniu z mecze z Koroną Kielce.
Witamy ze stadionu w Olsztynie!

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę (21 listopada) zagrają przed własną publicznością z GKS-em 1962 Jastrzębie. Olsztyńska drużyna ma szansę na wygranie drugiego spotkania z rzędu. Jak będzie dowiemy się około 14:30.