ż Lukáš Kubáň
kartki Filip Kendzia ż
Maciej Krakowiak ż
Adrian Łuszkiewicz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň - 10. Karol Żwir (90, 22. Mateusz Jarzynka), 7. Hubert Krawczun, 15. Shun Shibata (90, 27. Mateusz Sobotka), 6. Sebastian Szypulski (77, 20. Werick Caetano), 50. Michał Karlikowski (77, 21. Mateusz Jońca) - 9. Piotr Kurbiel, 77. Bartosz Florek (70, 17. Marek Niewiadomski).
KKS 1925 Kalisz: 1. Maciej Krakowiak - 37. Nikodem Zawistowski, 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 71. Kamil Koczy (88, 6. Kasjan Lipkowski) - 11. Michał Borecki (90, 4. Kacper Dudek), 24. Mateusz Wysokiński (46, 77. Daniel Kamiński), 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (85, 7. Patryk Soboczyński) - 9. Piotr Giel.
Szczegóły Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 01:40:00

94' Koniec meczu.
91' Co najmniej 4 minuty szans na wyrównanie.
85' Shibata prosto w mur. 1
84' Shibata faulowany na 25 metrze, będzie dobra okazja do uderzenia z wolnego.
81' Żwir z woleja, ale mocno na poprzeczką.
80' Jońca płasko w pole karne i mamy rzut rożny. 1
78' Werick Caetano zadebiutował w Stomilu. 1
72' Marek Niewiadomski wszedł za Florka.
69' Tecław podaje prosto pod nogi Néstor Gordillo i ten nie marnuje takiego prezentu i goście obejmują prowadzenie.
64' Arbiter nawet nie przyznał wolnego, więc była wrzutka z autu, i goście mało nie zaliczyli swojaka. 1
63' Falowany Florek, ale arbiter nie pokazuje "żółtka".
60' Florek za faul ujrzał żółty kartonik. 1
59' Dobry odbiór Szypulskiego i wyszliśmy 3 na 3 w kontrze. Niestety Kurbiel za szybko wybiegł i znalazł się na pozycji spalonego. 1
54' Szypulski mięciutko wrzuca w pole karne i bramkarz zdołał wyłapać piłkę.
48' Michał Borecki wpadł w pole karne, ale trafił w boczną siatkę. 1896
46' Gramy! 1896
45' Koniec pierwszej połowy.
43' Dośrodkowanie Żwira, Florek z 8 metrów głową prosto w bramkarza.
40' Szypulski się poślizgnął i... faulował przed polem karnym.
37' JAK TO NIE WPADŁO ????????????? Żwir podaje do Kurbiela ten nie trafia z 5 metrów, potem dobijał z bliska Florek, ale też nie zdołał pokonać bramkarza. 1
36' Kolejna groźna kontra KKS-u, ale w ostatniej chwili Żwir ratuje nas od utraty gola. 1896
33' Groźna kontra gości, minimalnie niecelne uderzenie jednego z zawodników gości. 1896
25' BARTOSZ FLOREK w idealnej sytuacji i trafia prosto w bramkarza! Powinno być 1:0 dla Stomilu! 1
24' Błąd Karlikowskiego, ale bez konsekwencji... 1896
22' Shibta dograł dobrą piłkę do Florka, a ten zwlekał z podaniem do Kurbiela, i zmarnowaliśmy dobrze zapowiadającą się akcję.
19' Kurbiel wrzucał, strzelał lub lobował bramkarza. Nie wiemy na co się zdecydować. Nic z tego dobrego nie wyszło.
15' Kilka ciekawych akcji w wykonaniu Stomilu, ale cały czas bezbramkowy remis.
14' Zablokowane uderzenie Krawczuna. 1
13' Szypulski dograł dobrą piłkę do Kurbiela. Napastnik wbiegł w pole karne, oddał strzał, ale bramkarz KKS-u złapał piłkę. 1
12' Niebezpieczne wejście Żwira, goście domagają się drugiej żółtej kartki.
12' Sebastian Szypulski za wolno wyprowadził kontrę i nie oddaliśmy nawet strzału. 1
11' Adrian Łuszkiewicz fatalnie wykonał rzut wolny, na szczęście bez zagrożenia. 1896
10' Karol Żwir napomniany żółtą kartką. 1
9' Uderzenie z dystansu, ale pewnie łapie Mądrzyk. 1896
8' Niestety Florek na spalonych, wcześniej miał jedną dobrą okazję do strzelenia gola.
2' Fajna akcja Stomilu. Najpierw w piłkę nie trafił czysto Żwir, ale zdołał opanować piłkę, dośrodkował, a głową za lekko uderzył Kurbiel. 1
Gramy! 1
Piłkarze wychodzą na murawę.
Czekamy na piłkarzy, którzy już są w szatni.
Trwa nawadnianie murawy.
Są też i nasi zawodnicy! Przywitali się właśnie z publicznością, która powoli przychodzi na stadion. 1
Goście wybiegli na rozgrzewkę. 1896
Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie może grać Filip Wójcik. Kontuzjowani są: Dawid Kalisz, Maciej Spychała oraz Bartosz Waleńcik.
Ławka rezerwowych: 12. Konrad Syldatk - 44. Łukasz Borkowski, 20. Werick Caetano, 14. Filip Szabaciuk, 17. Marek Niewiadomski, 21. Mateusz Jońca, 74. Mateusz Drabiszczak, 22. Mateusz Jarzynka, 27. Mateusz Sobotka. 1
Skład Stomilu Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 77. Bartosz Florek, 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir, 6. Sebastian Szypulski, 7. Hubert Krawczun, 15. Shun Shibata - 9. Piotr Kurbiel. 1
Witamy ze stadionu Stomilu!

Piłkarze Stomilu Olsztyn w piątek (26 sierpnia 2022 roku) zagrają u siebie z KKS-em 1925 Kalisz. Początek spotkania o godzinie 19:45.

Przed olsztyńską drużyną intensywna końcówka sierpnia. W krótkim odstępie czasu Stomil rozegra dwa spotkania. Najpierw ligowe z KKS-em, a już we wtorek spotkanie I rundy Pucharu Polski z Chrobrym Głogów. Na szczęście obydwa spotkania odbędą się w Olsztynie, więc drużyna Szymona Grabowskiego nie będzie musiała podróżować po kraju.

Stomil znów gra w kratkę. Po niezłym występie przed własną publicznością z Górnikiem Polkowice, przyszedł dużo słabszy mecz z Motorem w Lublinie i przegrana 0:1. Zawodnicy trenera Szymona Grabowskiego znów muszą mocno popracować przy Piłsudskiego, by powoli odbudowywać mocno przecież nadszarpnięte po Elblągu zaufanie kibiców. Znów ligowy terminarz daje biało-niebieskim taką szansę z wiceliderem i ponownie zapowiada się niezwykle ciężkie spotkanie na Estadio da Gruz.

KKS 1925 Kalisz jest, obok Kotwicy Kołobrzeg, rewelacją tych rozgrywek. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego mają rozegranych 6 spotkań (zaległy mecz z Polonia Warszawa odbędzie sie 17. września) i zgromadzili na swoim koncie 12 punktów, co plasuje ich na 2. pozycji w tabeli. Podobnie jak Kotwica, nie zaznali jeszcze goryczy porażki w tym sezonie, notując 3 zwycięstwa i 3 remisy. W ostatniej kolejce wygrali 3:2 z Pogonią Siedlce, mimo, że przegrywali od 16. minuty meczu. Centralną postacią zespołu z Kalisza jest Nestor Gordillo, Hiszpan, który do Polski trafił właśnie do KKS-u, po drodze zaliczając przygodę w Arce Gdynia. 33-letni pomocnik ma w tym sezonie już 4 trafienia do bramek rywali.

W piątkowy wieczór nie zobaczymy na boisku pauzującego za zółte kartki Filipa Wójcika. Z powodu urazu nie zagra Dawid Kalisz. Nadal kontuzje leczy Maciej Spychała, a sporą niewiadomą jest Bartosz Waleńcik, którego zabrakło w składzie na mecz z Motorem. Chory jest natomiast Szymon Dowgiałło.

W środę trener Szymon Grabowski wybrał się na mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski żeby zobaczyć w akcji kilku zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem. M.in. 45 minut w meczu z Granicą Kętrzyn zagrał powracający po urazie Mateusz Jarzynka, tyle samo zagrał także młodzieżowiec Filip Szabaciuk. Całe spotkanie zagrał Igor Jędrzejczyk, który w ostatnim czasie zapraszany jest na treningi z pierwszym zespołem.