Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów

I liga 2017/2018 Ostróda (Stadion Miejski)
10-569 Olsztyn, Al. Piłsudskiego 69a
Stomil Olsztyn -:- Ruch Chorzów
Bramki
kartki
Bramki Stomil Olsztyn:
Ruch Chorzów:
Szczegóły w pierwotnym terminie (10 marca, 17:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Zapowiedź

W sobotę Stomil Olsztyn zagra ważne spotkanie z kontekście utrzymania w I lidze. Podopieczni Kamila Kieresia zagrają z Ruchem Chorzów. Początek rywalizacji o godz. 17.

W sobotę dojdzie do pojedynku dwóch zespół walczących o utrzymanie w I lidze. Oprócz tego Stomil z Ruchem łączy to, że w tym sezonie obydwa kluby zostały ukarane minusowymi punktami za zaległości finansowe. Stomil otrzymał karę 1 minusowego punktu, a Ruch został łącznie pozbawiony 11 punktów, chociaż ostatnio kara 6 punktów została wstrzymana. Klub ze Śląska do końca marca musi spłacić zaległości i wtedy kara z początku tego roku zostanie cofnięta.

Obydwa zespoły zupełnie inaczej zainaugurowały rundę wiosenną. Ruch Chorzów na własnym obiekcie pokonał 2:0 Drutex Bytovię Bytów. Stomil natomiast przegrał 0:1 w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Przypomnijmy, że Stomil w tym spotkaniu został skrzywdzony przez arbitra Sebastiana Jarzębaka. Olsztyński klub wystosował nawet oficjalne pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym skarży się na pracę arbitra. W Stomilu są świadomi, że nikt klubowi nie zwróci straconych punktów w meczu, ale liczą, że sędzia poniesie konsekwencje za swoje złe i niezrozumiałe decyzje.

Od poniedziałku kibice zastanawiają się w jakim stanie jest murawa olsztyńskiego stadionu. Na pewno będzie jej bardzo daleko od ideału, ale mecz musi się w sobotę odbyć. W Olsztynie nikt innego scenariusza nie przewiduje. Murawa jest strasznie twarda, przy liniach w środku tygodniach były jeszcze wybrzuszenia, ale warunki będą takie same dla obydwu drużyn.

W meczu nie zobaczymy Wiktora Biedrzyckiego, który musi odcierpieć karę za żółte kartki.

em