95' Koniec meczu. Stomil w kolejnej rundzie Pucharu Polski!
92' Kolejny faul na Syldatku, Dikov tylko z żółtą kartką. 13
91' Nie rezygnują goście, trzeba pilnować się do końca.
91' 4 minuty do końca.
90' Żółtą kartką ukarany Bartłomiej Kasprzak 13

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil wygrał 1:0 i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski

29.09.21 21:36   em   31

Piłkarze Stomilu Olsztyn w środowy wieczór awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. Podopieczni Adriana Stawskiego wygrali 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Zwycięską bramkę na początku drugiej połowy strzelił Karol Żwir.

Adam Stawski zapowiedział, że do Pucharu Polski podejdzie bardzo poważnie i miało to odzwierciedlenie w wyjściowej jedenastce Stomilu. Z ostatniego meczu ligowego z Miedzią Legnica zabrakło tylko trójki piłkarzy. Krzysztof Bąkowski leczy lekki uraz, Rafał Remisz zasiadł na ławce rezerwowych, a Wojciech Reiman dostał dłuższy czas wolnego, bo w meczu z GKS-em Katowice nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek. Od pierwszej minuty zagrał Konrad Syldtak, dla bramkarza był to debiut w barwach Stomilu.

Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w wielkie emocje. Akcji ofensywnych było jak na lekarstwo. Spotkanie w pierwszej części było wyrównane, a co chwile na zmianę drużyny miały przewagę na boisku. Stomil powinien jednak do szatni zejść prowadzić 1:0. Merveille Fundambu posłał bardzo fajną piłkę do Patryka Mikity, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Sandecji. Niestety nasz napastnik nie wykorzystał 200 procentowej sytuacji!

Od konkretnego uderzenia drugą połowę zaczęła Sandecja. Filip Szabaciuk w głupi sposób stracił piłkę, a dopadł do niej Dawid Wolny (były zawodnik Sokoła Ostróda) i oddał silny strzał z 18 metrów. Syldatk jednak popisał się ładną interwencją i zainicjował kontrę Stomilu, która okazała się zabójcza w skutkach. Fundambu znowu posłał dobrą piłkę, Karol Żwir znalazł się sam na nas i pewnie pokonał Szymona Tokarza.

Od 60 minuty Stomil grał w osłabieniu po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Jonathan Simba Bwanga. W 63 minucie Maciej Małkowski nie zdołał pokonać naszego bramkarza strzałem z 10 metrów.

W 82 minucie siły się wyrównały, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał piłkarz Sandecji - Sebastian Rudol.

Wobec tego, że mecz nie był nigdzie transmitowany, to przeprowadziliśmy relację “radiową” z tego meczu. W ramach podziękowań zachęcamy do wsparcia świątecznej akcji Stolmilowców z Lidzbark Warmińskiego: https://zrzutka.pl/8g9f89.

Losowanie 1/16 finału Pucharu Polski odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 12:00. W niedzielę Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z GKS-em Katowice. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00.

1:0 - Karol Żwir (49)

Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk - 14. Filip Szabaciuk (68, 5. Beniamin Czajka), 22. Jonathan Simba Bwanga, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław, 8. Maciej Spychała, 70. Merveille Fundambu (66, 3. Rafał Remisz), 13. Łukasz Moneta (83, 17. Patryk Zych) - 77. Patryk Mikita.