Artykuł

Stomil Olsztyn w przyszłym sezonie zagra w Nice 1 lidze, fot. Paweł Piekutowski

Stomil Olsztyn w przyszłym sezonie zagra w Nice 1 lidze, fot. Paweł Piekutowski

Stomil z licencją na grę w I lidze

23.06.17 16:10   paju   33  

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencję Stomilowi Olsztyn na grę w I lidze w nadchodzącym sezonie. Na klub nałożono nadzory infrastrukturalne i finansowe, ukarano grzywną w wysokości 10 tys. zł oraz zobowiązano klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami w terminach wykazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

"Biało-niebiescy" swoje mecze w roli gospodarza będą rozgrywali w Ostródzie. Jeżeli do 15 lipca klub wykona poprawki wskazane przez komisję, to będzie mógł grać na własnym stadionie.

Oficjalna treść komunikatu:

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych uzyskała dzisiaj od Klubu Stomil Olsztyn SA porozumienia z czterema zawodnikami, których Klub niesłusznie uważał za spornych. Tym samym Klub wykazał, że spełnia wymogi określone w kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego. W związku z powyższym Komisja Odwoławcza postanowiła:

1. Zmienić decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych w ten sposób, że przyznaje Klubowi Licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym.

2. Nałożyć na klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty kwoty 10.000 zł (dziesięć tysięcy złotych) w związku z naruszeniem kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2017/2018.

3. Zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wykazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

4. Zaliczyć wpłaconą kaucję za odwołanie na poczet sankcji regulaminowej określonej w pkt.2 powyżej.
Klub Stomil Olsztyn mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał na Stadionie Miejskim w Ostródzie.

Tagi: Stomil Olsztyn, I liga


Komentarze

 1. 24.06.17 19:50 fysiek

  ufff!!!!!

 2. 24.06.17 18:51 Wielki Stomil

  oby jak najszybciej dogadali sie z trenerem bo w poniendzialek moga sie zdziwic jak zadnego pilkarza nie bedzie w klubie

 3. 24.06.17 18:44 SzEFoo

  Tez ostatnio pomyślałem o Żukowskim, od lat robi niezle wyniki w Morągu i swój chłop. Ale według Iwańskiego klub prowadzi rozmowy z trenerem, którego nazwisko jest znane w lidze. Ciekawe o kim mowa.

 4. 24.06.17 18:11 Owsian

  A ja bym bardzo chciał żeby treneiro został Czesio Żukowski. Dobrą robotę w Morągu robi.

 5. 24.06.17 18:06 Krzycho

  Rafal Janas lub Dariusz Dzwigala zostanie trenerem Stomilu tak obstawiam

 6. 24.06.17 17:23 krzyżak

  Wy się spieracie która liga jest lepsza, a My, oprócz licencji i czystych finansów (większość długów spłacona, a nieliczne ugody bez możliwości ich przedłużania) nie mamy nic. Brak trenera i całego sztabu, nie wiadomo kto będzie grał. O infrastrukturze nie wspominam, bo szkoda słów. Oby w poniedziałek był już znany trener (porządny a nie jakaś po pierdółka) i jak najszybciej skompletować całą kadrę. I mecz PP potraktować poważnie, a nie jako sparing.

 7. 24.06.17 16:47 SzEFoo

  Chodziło mi o Polskę jeśli chodzi o infrastrukture i nie tylko o orliki, ale ogólnie o bazy treningowe, że kiedyś będą tego skutki. W Olsztynie nie będzie nic przy tej władzy. Kiedyś wszędzie prawie było nędznie z boiskami w Polsce. Coś ruszyło wszędzie - tylko nie u nas. Do tego zobacz ile teraz szkółek piłkarskich powstało w Olsztynie. Dlatego ciężko będzie powtórzyć wyniki dawnych zespołów młodzieżowych Stomilu.

 8. 24.06.17 15:02 stomil 14/88

  Szefoo. Co z orlikami one nic nie wnoszą gra sie na nich jak na betonie a kulki to zmielone opony. Dzieci z orlika naszego Stomilu były wiele razy mistrzami polski i lały drużyny z niemiec angli itd. A w wieku 15 modlą się o poł boiska na trening. Tragedia gdzie nie pojadą grają na trawie a ćwiczą na orliku. Wstyd dla miasta

 9. 24.06.17 14:46 SzEFoo

  Chodi mi nie chodzi o finanse i infrastrukture sportową bo to ślepy zauważy, że z roku na rok jest dużo lepiej w Polsce. Ale bierz pod uwagę, że zachód też nie stoi w miejscu i zobacz za ile teraz kupują zawodników, a za ile to robili 10 lat temu. Przepaść między TME, a zachodem dalej jest taka sama. W latach 90 byla mocna Legia, potem Widzew, później era Wisły i teraz znowu Legia i zazwyczaj tylko mistrz Polski wstydu w europie nie przynosił( i też nie zawsze), a o reszcie lepiej nie pisać bo to tylko potwierdza siłę naszych lig. Moim zdaniem poziom piłkarski ekstraklasy i pierwszej ligi za dużo to się nie podniósł. Wigry w PP?  Przypadek, który zdarzyć się raz na jakiś czas może i nie tylko w naszej lidze. A dużej różnicy to może i nie ma między najsłabszymi drużynami z ex i najlepszymi z 1 ligi. Reszta to przepaść jaką widzieliśmy w meczu PP Stomilu ze Śląskiem. Jedynie można z dumą patrzeć na kadrę, która przy wielkim kapitanie jakiego nie mieliśmy od lat robi świetne wyniki(z grą tez bywa różnie), ale to długo nie potrwa bo młodzież jest niestety słaba co pokazały mistrzostwa, które się odbywają w Polsce. I jak napisałem chodzi mi tylko o aspekt sportowy bo postęp infrastruktury sportowej  (orliki itd) za niedługo będzie przynosił efekty.

 10. 24.06.17 13:44 tedefon 1982

  Co z trenerem ?powinien byc w poniedzialek najpozniej

 11. 24.06.17 11:26 stomil 14/88

  A gdzie dyro i edward mieli 100% info że nie dostaniemy licencji

 12. 24.06.17 11:20 waldi812

  Do Chodiego: moim zdaniem to bardziej kwestia odpowiedniej inkrustacji i ładniejszego opakowania produktu, co wcale nie implikuje podniesienia poziomu sportowego. Zauważ, że w 1992 r. Miedź Legnica, wtedy klub 2-ligowy, zdobyła Puchar Polski, a w europejskich pucharach zremisowała bezbramkowo w Monaco prowadzonym przez Arsene'a Wengera z Klinsmannem, Thuramem, Puelem czy Djorkaeffem w składzie. Z innej bajki, Plizga i Kwiek to zgrane karty szukajace spokojnej przystani, by dorobić do emerytury, więc kierunkowy 0-89 nie wchodzi raczej w grę.

 13. 24.06.17 09:54 tommy1976

  tylko sprawdzałem czujność...:-)

 14. 24.06.17 09:36 chodi

  Szefo zobacz na budżety takich klubów jak Miedź, Arka (wiele lat I liga ) , Podbeskidzie etc.Porównaj ich budżety i nazwiska które tam grają z tymi które były kiedyś na zapleczu ekstraklasy. Sponsoring takich firm jak NICE , Polsat , Oshee czy też kasa z PZPN np ProJunior będę stale podnosić poziom tej ligi. Dowodem jest chociażby klub biznesu Nice ligi , który właśnie miał kolejne spotkanie w Legnicy :) To że Wigry dotarły do półfinału PP też jest dowodem na coraz lepszą jakość produktu jakim jest I liga. Być może to jeszcze nie poziom dawnej ekstraklasy ale na pewno blisko.... bo dzisiejsza TME z nazwiskami typu Ofoe czy też wcześniej Ljuboja etc. Wypuszczajaca piłkarzy jak Lewy , Piszczek , Glik do niedawna Grosicki w Jadze. ... Zobacz na infrastrukturę takich klubów jak Tychy, Podbeskidzie, Górnik ale też Stal, Łęczna, Miedź czy też slabiutkie Puławy albo Kluczbork. Te stadiony i stadioniki są lepsze niż stara Lazienkowska .... nie wspomnę o TME bo tam większość stadionów to absolutna Europejska czołówka. Dlatego utrzymanie I ligi w Olsztynie może w niedalekiej przyszłości dać Nam ogromną przewagę nad klubami chociażby II ligi. Przykład dwumecz Drutexu z Radomiakiem czyli pojedynek gołej dupy z batem.

 15. 24.06.17 00:55 jacekoks

  Plizga i Kwiek do wzięcia. Wierzę że jeden z nich poprowadzi naszą grę w nadchodzącym sezonie

 16. 24.06.17 00:28 mariusz 1981

  Czy to pewne że Wiktor odchodzi a jak tako to czy Stomil dostanie jakąś kasę i co z Zahorskim nigdzie nie ma informacji że odchodzi skończył mu się kontrakt czy nadal jest piłkarzem naszego klubu

 17. 23.06.17 23:03 czerkasow

  Tommy nasz ma na imię Piotr, a ten w Chojnicach Paweł. Ogarnij się.

 18. 23.06.17 22:22 SzEFoo

  @chodi: "Trzeba jasno powiedzieć że dzisiejsza pierwsza liga to pod kątem spotowym jak i organizacyjnym dużo wyższy poziom niż dawna ekstraklasa." rozwiń myśl, że dzisiejsza pierwsza liga ma lepszy poziom sportowy niż dawna ex. Trochę poniosła fantazja. Dawna ex poziomem sportowym dużo się nie różni od dzisiejszej ex. A co dopiero mówić o drugim poziomie rozgrywkowym...

 19. 23.06.17 21:45 Emilozo

  Ten z BigCyca :)

 20. 23.06.17 21:21 tommy1976

  Skiba trenerem bramkarzy w Chojniczance????

 21. 23.06.17 18:32 chodi

  Trzeba jasno powiedzieć że dzisiejsza pierwsza liga to pod kątem spotowym jak i organizacyjnym dużo wyższy poziom niż dawna ekstraklasa. Zobaczycie że kwestia czasu i kluby NICE I ligi odjadą reszcie Polski niczym TME . A to za sprawą coraz większych wymogów licencyjnych i coraz większych pieniędzy od sponsorów tytularnych. Zobaczcie co slabiutka Bytovia zrobiła z Radomiakiem. ..... MIAZGA!!!! Pomiędzy I a II ligą jest coraz większa przepaść. To jest fakt który Stomil MUSI wykorzystać , bardzo dużo utalentowanych zawodników będzie się biło, żeby móc się tutaj wypromować. Więc biorąc pod uwagę dwa fakty nr I jeszcze nikt nie rozpoczął sparingów i nr II nie mamy żadnych pktminusowych postawił przed Naszą drużyną ambitne cele na ten sezon np. Zajęcie miejsca w pierwszej 10 i punktowanie od pierwszych meczów w systemie ProJunior (miejsce w pierwszej 3) i uwierzcie że jest to do zrobienia. Na koniec chciałbym pogratulować prezesowi - brawo Panie prezesie za wstrzymanie presji . ŻE STOMILOWSKIM POZDROWIENIEM!!!

 22. 23.06.17 18:09 Adaśko

  @Allenstein81, choć dzisiaj może zabrzmieć to śmiesznie, to jednak moim zdaniem celem Stomilu powinna być Ekstraklasa. A stolica Warmii i Mazur powinna żyć sportem i sportem się reklamować. Zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym. To wszystko na pewno nie dziś i nie jutro. Krok po kroku! Dzisiaj udało się uniknąć wykonania potężnego skoku w tył. Bardzo ciężko byłoby wrócić do I ligi z poziomu III...

 23. 23.06.17 17:44 allenstein81

  ... Niech w tym mieście nareszcie zaczną doceniać Stomil. Kibicom nie chodzi o Ekstraklasę i najlepsze drużyny w Polsce. Wystarczy I liga i życie legendy. To jest tradycja i reklama naszego miasta. Dużo osób kocha Stomil, a władze mają to w głębokim poważaniu. Być w I Lidze to teraz marzenie takich drużyn jak Polonia Warszawa, Widzew, ŁKS Łódź, Polonia Bytom, Ruch Radzionków, Odra Wodzisław Śląski, Dyskobolia, KSZO Ostrowiec Św., Polar, Gwardia.... To jest mega poziom piłkarski. Czas naprawić to co złe... organizację w klubie, boisko (może być Ostróda), Juniorzy Naki muszą trwać, koniec z amatorką, a jak trzeba to będę chodził z przyjemnością na IV ligę niech będzie.... SPW

 24. 23.06.17 16:37 hexan

  Dzięki Ci Panie :)

 25. 23.06.17 16:36 Dyrektor OKS 1945

  wiwat borowicz w tym roku nie załatwiłeś ujemnych punktów jestem pod wrażeniem

 26. 23.06.17 16:35 allenstein81

  ... Super, teraz pozostaje tylko walka o utrzymanie niestety w przyszlym sezonie... Ale i to dobre...

 27. 23.06.17 16:28 Wielki Stomil

  Bedziemy grac w Olsztynie pod warunkiem ze a 3 tyg zlozymy dokumenty z poprawionymi wymogami przez ktore nie dostalismy licencji na Stadion a one sa w trakcie zalatwiania

 28. 23.06.17 16:25 mariusz 1981

  Czy jest jakaś szansa że jednak Stomil będzie grał w Olsztynie i czy ktoś coś wie czy władze klubu mają pomysł na Stomil w sezonie 2017/2018 każdy się zbroi organizuje zgrupowania a u nas tak naprawdę nic nie wiadomo

 29. 23.06.17 16:24 chodi

  Mamy to!!!! Brawo ten sezon jest Nasz bez pkt ujemnych! Teraz czas na trenera i Nowe nazwiska w Dumie Warmii! Tylko STOMIL OKS! !!!!

 30. 23.06.17 16:24 Wielki Stomil

  no i dobrze ale trzeba zmienic w klubie bardzo duzo od biura zaczynajac bo to co jest teraz to niewiem czy tak jest w klubach 4ligowych burdel syf i mlaria . Albo niech Grzymowicz w koncu odsprzeda udzialy jednej z firmy z ktora rozmawia od pazdziernika i przeciaga wszystko i niech ta firma stworzy tutaj porzadnie zarzadzane przedsiebirstwo bo za pol roku moze nas nie byc!! czas skonczyc z lizaniem sie po dupach!!

 31. 23.06.17 16:22 jacekoks

  Niech żyje prezes Borkowski, rada nadzorcza i miasto Olsztyn

 32. 23.06.17 16:15 alus0603

  100 razy sie tu dzisiaj logowalem .Pierwszy

 33. 23.06.17 16:15 SNICKERS

  TAAAAAAAK! :D Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych uzyskała dzisiaj od Klubu Stomil Olsztyn SA porozumienia z czterema zawodnikami, których Klub niesłusznie uważał za spornych. Tym samym Klub wykazał, że spełnia wymogi określone w kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego. W związku z powyższym Komisja Odwoławcza postanowiła: 1. Zmienić decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych w ten sposób, że przyznaje Klubowi Licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym. 2. Nałożyć na klub sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty kwoty 10.000 zł (dziesięć tysięcy złotych) w związku z naruszeniem kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2017/2018. 3. Zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wykazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania. 4. Zaliczyć wpłaconą kaucję za odwołanie na poczet sankcji regulaminowej określonej w pkt.2 powyżej. Klub Stomil Olsztyn mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał na Stadionie Miejskim w Ostródzie.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!