Relacja z meczu Warmia Olsztyn - Stomil II Olsztyn

Sybiraków 36, 10-236 Olsztyn
Warmia Olsztyn 3:2 Stomil II Olsztyn
2:1
18' Kamil Kępka
34' (k) Tomasz Długołęcki
59' Tomasz Dąbrowski
Bramki Dariusz Cekała 8'
Yasuhiro Katō 67'
ż Łukasz Wiśniewski kartki Michał Przyborowski ż
Bramki Warmia Olsztyn: 12. Filip Niedźwiedzki - 5. Łukasz Woźniak, 11. Rafał Reska, 2. Michał Głuch, 3. Patryk Matysiak, 13. Aleksander Kołakowski, 7. Tomasz Długołęcki, 9. Artur Jarmicki, 10. Kamil Kępka, 17. Łukasz Wiśniewski, 6. Tomasz Dąbrowski.
Stomil II Olsztyn: 29. Michał Przyborowski - 77. Michał Wiśniewski, 3. Jan Staruch (53, 55. Naoya Shibamura), 14. Adam Janas, 95. Mateusz Szewczuk, 24. Przemysław Krysiak (53, 5. Yasuhiro Katō), 7. Dominik Niestępski, 8. Dariusz Cekała, 90. Bartosz Musiał, 9. Mahamadou Konstanty Bah, 17. Dawid Bogdański (74, 21. Paweł Zajączkowski).

Rezerwy Stomilu Olsztyn przegrały w meczu 16. kolejki IV ligi z Warmią Olsztyn 2:3 (1:2). Gole dla "biało-niebieskich" zdobyli Dariusz Cekała oraz Yasuhiro Katō.

- Myślę, że dziś (sobota - red.) wygrało doświadczenie, znam chłopaków z Warmii, jest tam kilku trzydziestolatków grających na niezłym poziomie. My strzeliliśmy na 1:0 mieliśmy dwie, czy trzy sytuacje jeszcze, ale chyba młodość została troszkę dziś skarcona. Dostaliśmy bramkę i skończyła się gra w pierwszej połowie. Weszli Japończycy i gra stała się bardziej dynamiczna, czego efektem kontaktowa bramka, ale zabrakło jednak czegoś. Nie ukrywam, że było strasznie dużo błędów w podaniach, dużo prostych strat powodowało, że nie mogliśmy kończyć akcji strzałem. Dochodziło do sytuacji trzech na trzech, złe podanie i po akcji. Ale chwała chłopcom za walkę, bo połowa z nich to juniorzy młodsi, więc myślę, że dobrze się pokazali i chcieli zmienić wynik do końca. Warmia miała tak na prawdę cztery dobre akcje i strzeliła trzy gole, my mieliśmy z sześć, a strzeliliśmy tylko dwie - powiedział po meczu Radosław Wenta opiekun olsztyński rezerw.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 16:50:24

90' Koniec meczu. Przegrywamy 2:3.
90' Sędzia dolicza dwie minuty.
74' Zajączkowski za Bogdańskiego w Stomilu.
72' Katō znalazł się w dobrej sytuacji, jednak nie trafił. Sędzia linowy podniósł także chorągiewkę, był na spalonym.
68' Żółtą kartką ukarany Łukasz Wiśniewski.
67' GOOOOOOOOOOOOLLLL - Jasiek Katō! Indywidualna akcja naszego zawodnika i zmniejszamy wynik.
59' GOL - Tomasz Dąbrowski. Niestety tracimy kolejną bramkę.
53' Schodzą Krysiak i Staruch, a w ich miejsce Japończycy - Katō oraz Shibamura.
46' Rozpoczynamy drugą połowę.
45' Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 1:2.
34' GOL - Tomasz Długołęcki. Pewnie wykorzystał rzut karny, przegrywamy 1:2.
33' Przyborowski fauluje w polu karnym i dostaje 'żółtko".
22' Musiał sam na sam z Niedźwiedzkim, strzela jednak obok słupka.
18' GOL - Kamil Kępka. Warmia doprowadza do remisu, mamy 1:1.
10' Mahamadou Konstanty Bah miał dobrą okazję, ale niestety nie potrafił pokonać golkipera rywali.
8' GOOOOOOOOOOLLL - DARIUSZ CEKAŁA! Stomil prowadzi 1:0.
1' Gramy! "Derby Olsztyna" rozpoczęte!

To nie koniec rozgrywek IV ligi. W tym roku zostaną rozegrane awansem dwie kolejki rundy rewanżowej. W sobotę piłkarze Stomilu II Olsztyn zagrają derbowe spotkanie z Warmią.

Spotkanie na stadionie przy Al. Sybiraków zaplanowano na godzinę 13:30.

W pierwszym meczu tego sezonu tych drużyn Stomil II wygrał z Warmią 4:0. Drużyny spotkały się także w Wojewódzkich Pucharze Polski. W tym spotkaniu lepsi okazali się piłkarze z Zatorza, którzy wygrali 4:2 po dogrywce.