90+4' Koniec! Trzy punkty nasze!
90+3' Tomasz Bzdęga, żółta kartka.
90+2' Piotr Darmochwał opuszcza boisko, Piotr Głowacki w jego miejsce.
90' 4 minuty do końca meczu.
81' 10 minut do końca, boisko opuszcza Dawid Sołdecki, w jego miejsce Emil Drozdowicz.

Radość piłkarzy po zwycięstwie, fot. Emil Marecki

Olsztyn - stadion Stomilu, 17 kwietnia 2014 r., godz. 17:00

Ważne zwycięstwo przy Piłsudskiego

17.04.14 18:54   zic   14

W 25. kolejce piłkarskiej I ligi Stomil wygrał 2:0 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Mecz fantastycznie zaczął się dla Stomilu, po 17 minutach na tablicy wyników widniało już 2:0. Po dośrodkowaniach Janusza Bucholca piłkę do bramki skierowali w 10. minucie Piotr Darmochwał główką oraz 7 minut później dokładnym strzałem Grzegorz Lech.

Emocji w pierwszej połowie było więcej, w 33. minucie po zaskakującej decyzji sędziego goście wykonywali rzut karny. Piotr Skiba obronił jednak strzał Pawlusińskiego.

W drugiej połowie działo się już mniej. Połowa wyrównana bez dogodnych sytuacji z obu stron. Cenne trzy punkty zostały w Olsztynie.

- Graliśmy dzisiaj z bardzo dobrym zespołem. To zwycięstwo to przeogromny sukces chłopaków, bo byli bardzo zdeterminowani. Graliśmy do końca, na sto procent, nie było mowy o żadnym odpuszczaniu. Zrealizowaliśmy założenia przedmeczowe. Wiedzieliśmy, że musimy strzelić bramkę w pierwszej fazie spotkania, jeżeli chcieliśmy wygrać. Cieżko powiedzieć, czy był karny. Mi się wydaje, że nie. Dobrze, że Piotrek Skiba tak się zachował. W poprzednich spotkaniach wpuścił pięć bramek, to musiał się zrehabilitować. Fajnie, że zagraliśmy na zero z tyłu. To jest taki spokój dla nas i dla naszych rodzin. Chciałbym dedykować to zwycięstwo swojej mamie, która trochę choruje. To jest ważne zwycięstwo dla nas. Wszyscy wiedzą w jakiej jesteśmy sytuacji. Teraz jedziemy do Bełchatowa, potem gramy z GKS-em Tychy. Czekają nas ciężkie mecze, dlatego spokojnie podchodzimy do zwycięstwa, ale te trzy punkty bardzo nas cieszą - powiedział trener Stomilu Adam Łopatko.

Tagi: Stomil Olsztyn, Termialika Bruk-Bet Nieciecza, I liga, Adam Łopatko, Grzegorz Lech, Piotr Darmochwał

1. 19.04.14 12:42 nychuu

Panowie spokojnie. SzEFoo miał na myśli, że jak w ogole takie wynalazki jak Bruk bet grają w 1 lidze (bez tradycji, historii i kibiców). Bruk bet gra coś tam, bo jakiś bogaty gość miał kaprys zainwestować w to coś. Takie klubiki trzeba golić do zera!

2. 18.04.14 19:40 Bart_OKS

Jebać wiochy po 800mieszkańców! WSZYSCY JEDZIEMY DO BEŁCHATOWA!!!

3. 18.04.14 17:24 Joe Black

SzEFoo, stomil1960 ma rację, pisząc o wiochach robisz z siebie buraka. A dla przypomnienia nie tak dawno ta wiocha rozjechała Stomil 6:1

4. 18.04.14 11:22 SzEFoo

Gamoniu ja w przeciwienstwie do Ciebie bedac w innym miejscu w Polsce nie czuje sie gorszy pochodzac z Olsztyna. A gralismy z Nieciecza, nie z Warszawa, z WIOCHĄ, nie miastem. Moze w 1960 roku Nieciecza byla stolica wojewodztwa małopolskiego, teraz jest to wies z 800 mieszkancami. Wracajac do tematu jeszcze raz brawa dla zawodnikow za bardzo wazne 3pkt!

5. 18.04.14 08:40 stomil1960

Na początek do niejakiego ,,SZEFoo" - jak mówiono ,,..szanuj siebie samego jak bliżniego swego..." . Spójrz chłopie w dowód swój lub swoich rodziców i zobacz gdzie jest wasze miejsce urodzenia. Nie szanujesz przeciwnika , nie będziesz szanowany. Za kilka dni kolejna wiocha może odprawić nas z bagażem np. 5 bramek czego nikomu nie życzę. Czy mieszkając w Warszawie, a będąc urodzonym w Olsztynie mam się czuć jak byłbym z wiochy? Rozglądnij się chłopie wokół siebie i zobacz na jakim stadionie bywasz. Czy nie masz kompleksów? Kiedyś w klubie ,, Stomil" Olsztyn taki trener jak Józef Łobocki uczył nas szacunku dla innych. Może Ci się przyda gamoniu ta prawda. Gratulacje dla wszystkich za mecz i trzymamy kciuki dalej.

6. 18.04.14 00:05 Bart_OKS

Łukasik jaki imprezowicz jest taki jest ale dzisiaj jego aktywność i gra na plus! Caly zespól zasluguje na duże uznanie!!! Teraz Ci co mieli wątpliwości ,zapisywać sie i jedziemy wspierać dopingiem Dumę Warmii do Belchatowa! Tam pod dachem mozemy naprawdę nieźle wypaść!

7. 17.04.14 23:16 ww

Co do Łukasika, to jak by nie patrzeć własnie mu zawdzięczamy 2 bramkę w tym meczu, bo on wybronił piłkę przed opuszczeniem boiska...

8. 17.04.14 22:54 A.

Zdecydowanie na plus dla mnie dziś P.Darmochwał i o dziwo... D. Kucharski. Co do ataku, to obserwowałem dziś szczególnie P. Łukasika... non stop straty piłek i gleba. Bardzo słabo, zdecydowanie nie na pierwszą ligę- i to już nie pierwszy raz. Na plus jedynie bieganie, ale z tego raczej nic nie wynika. Niestety atak mamy słabiutki. Troszkę słabszy mecz w moim odczuciu zagrał Kato... Wynik cieszy, zwycięstwo raczej nie zagrożone. Oby tak dalej.

9. 17.04.14 22:06 maniek86

Dobry mecz. Szczególnie pierwsza połowa. Tak walczący Stomil chcę oglądać zawsze:) Do kolegi niżej: ja chyba oglądałem inny mecz bo dzisiaj Czarny z Kucharskim czyścili aż miło. Szczególnie Czarny chyba lepiej sobie radzi na lewym stoperze niż prawym, jak do tej pory. Oprócz tych wszystkich wymienionych chciałbym wyróżnić Szymonowicza. Młodzież mamy naprawdę dobrą. Chciałbym się spytać kogoś w pobliżu 1 sektora czy ręka u Bucholca była? Na 4 słabo było widać tą sytuacje. Fajnie, że kryta tak długo stała i dopingowała.

10. 17.04.14 20:48 Maniuś

Na pewno piłkarsko lepiej grała Termalica. Ale jak mają grać nasi tak piłkarze to niech będzie, lepiej żeby strzelali niż tylko dobrze grali robili sobie tylko akcje, jak było za czasu poprzedniego trenera.Widać że szybkości to piłkarze nie mają nasi. Jedynie co tak naprawdę biegali Łukasik Darmochwał a później Kato.Lechu fajnie że strzelił ale szybkości w nogach nie ma taka jest prawda.Obrona hmm Kucharski i Czarnecki nie pokazali nic dobrego tak naprawdę,były takie akcje jak by mijali się ze światem.Ale nie ważne jak grali najważniejsze ze wydarli 3 punkty Brawo.!

11. 17.04.14 20:36 chodi

Fajnie pisać komentarz po takim meczu... ;))) Chciałbym bardzo wyróżnić 4 piłkarzy: 1)Janek Bucholc, rewelacyjny mecz, dwie asysty, cały mecz harował w obronie i ataku - TO JEST NASZ OLSZTYŃSKI ŁUKASZ PISZCZEK:)!!! 2) Lech - grał jak natchniony, ciągle wychodził do podań i nie zrobił chyba ANI 1 STRATY!!!, do tego bardzo ambitnie w odbiorze i ładna brameczka 3) Skiba - obronił karniaka, piękne parady w 2 połowie, BRAWO!!! 4) Piotrek Darmochwał, ten piłkarz jest klasą samą dla siebie, jest pomocnikiem a w roli napadziora sprawdza się idealnie, bramkę zasadził z główki tak że bramkarz nawet nie drgnął;))) dodatkowo kilka razy przy zagrożeniu Naszej bramki piłkę wybijał kto.... P. Darmochwał, aż oczy przecierałem ze zdumienia jak ten chłopak harował na boisku i w ataku i w obronie. Dodatkowo 3 piłkarzy, którzy zagrali naprawdę solidny mecz : 1) Igła, wreszcie przetrzymywał piłkę i grał fajne piłki między obrońców, 2) Kucharski - tak właśnie Kucharski!!!... myślałem, że tego nigdy nie napiszę;)) zagrał naprawdę super mecz, czyścił piłki z Czarnym i miał UWAGA!!!... kilka super wejść do ataku, brawo i prosimy o więcej! 3) Łukasik - mafia przynajmniej biegał w tym meczu i miał sporo przechwytów, plus oddał kilka ciekawych strzałów na bramkę Niecieczy.... to i tak o niebo lepiej niż Bzdęga... To tyle, super mecz i wynik biorąc pod uwagę to, że Okocimski i Tychy właśnie dzisiaj pogubiły pkt;)))) ZE STOMILOWSKIM POZDROWIENIEM!!!! WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM ŻYCZĘ!!!

12. 17.04.14 20:30 obserwator1985

Zwycięstwo cieszy a co najważniejsze nie zabrakło walki, zaangażowania i determinacji. Martwi mnie natomiast ta luka w ataku, bo Żwir kontuzja, Bzdęga całkowicie bez formy, a Łukasik nie sprawdza się na pozycji wysuniętego napastnika. Dziś wygraliśmy, ale następnym razem brak tego kluczowego zawodnika w polu karnym może wpłynąć negatywnie na wynik. Tym bardziej, że sporo gramy skrzydłami. Trener musi znaleźć jakieś rozwiązanie, bo czekają nas teraz dwa trudne wyjazdy i tych sytuacji bramkowych może zbyt wiele nie być. Pozdro

13. 17.04.14 19:25 SzEFoo

Takie wiochy powinnismy wlasnie tak ogrywac! Teraz WSZYSCY DO BEŁCHATOWA po kolejne trzy punkty bo w tej lidze kazdy moze wygrac z kazdym!

14. 17.04.14 18:57 FcLidzbarkFesiek

Trzeba było nam tego zwycięstwa ! OKS OKS OKS OKS OKS !