Zwycięską bramkę strzelił Wołodymyr Tanczyk, fot. Łukasz Kozłowski

Zwycięstwo w Poznaniu!

10.11.18 14:55   em   21

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali ligowe spotkanie w Poznaniu. Olsztyński zespół pokonał 1:0 na wyjeździe Wartę. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Wołodymyr Tanczyk.

Piotr Zajączkowski tak jak przewidywaliśmy nie dokonał wielkiej rewolucji w składzie Stomilu. W porównaniu z ostatnim spotkaniem w lidze (porażka 0:4 ze Stalą Mielec) dokonał tylko jednej zmiany. Po kontuzji do składu powrócił Michał Góral i zastąpił w napadzie Rafała Śledzia.

W pierwszej połowie Warta Poznań miała zdecydowaną przewagę w meczu. Gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji, po których mogli zdobyć bramkę. Stomil miał tylko jedną taką akcję. Olsztyński zespół powinien prowadzić za sprawą Michała Górala w 33 minucie. Olsztyński napastnik jednak za długo zwlekał z oddaniem strzału, żeby wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Olsztyński zespół na drugą połowę wyszedł zdecydowanie lepiej skoncentrowany niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Stomil nie stracił bramki, a sam strzelił jedną. Na prowadzenie nasze zespół wyprowadził Wołodymyr Tanczyk.

Do końca roku Stomil nie musi już jechać na żaden wyjazd. Teraz "Duma Warmii" zagra trzy spotkania z rzędu na własnym obiekcie. Na początek z Bytovią Bytów, potem z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a na koniec z ŁKS-em Łódź.

Tagi: Stomil Olsztyn, Warta Poznań, I liga

1. 12.11.18 12:27 SzEFoo

Bramka Tanczyka - klasa. Dziwiło mnie, że za Kieresia siedział on zazwyczaj na ławie w tym sezonie jak on swoją kreatywnością i szybkością robi różnicę. Terminarz mamy bardzo dobry więc teraz koniecznie wygrać z ostatnio średnio spisującą się Bytovią i powinno być dobrze.

2. 12.11.18 10:27 Wielki Stomil

bramka Tanczyka niezła!

3. 11.11.18 21:30 Biała Armia

Aby wygrać trzeba wpierw mieć jasna sytuację finansową w klubie, a do póki tego niema to o czym tu pisać. Wiadomo że trzeba wzmocnienia paru osobom podziękować.

4. 11.11.18 20:16 zjs

Upieram się, że 43 punkty dają komfort bez oglądania się na układy.

5. 11.11.18 19:30 stomil olsztyn forever

zjs - ciekawe, biorąc pod uwagę, że mamy 18 punktów, a w ostatnich sezonach utrzymanie dawało 39, 37, 41, 35. Tak naprawdę patrząc na to, że do końca sezonu mamy 12 meczów u siebie i 4 na wyjeździe to tabela nie wygląda tragicznie.

6. 11.11.18 16:00 zjs

Trzeba jeszcze zdobyć 25 punktów...

7. 10.11.18 21:54 Tiger

Bardzo ważna wygrana w kontekście sytuacji w tabeli i ogólnie całej tej rundy. Brawa dla piłkarzy, teraz sprężyć się po 110% na te trzy mecze u siebie, gramy do końca i kto wie ale jest szansa wydostać się z tej strefy spadkowej na zimę.

8. 10.11.18 21:30 oks1975

No to teraz komenty będą pozytywne ta liga jest nie do odszyfrowania ci co grają w sts to jedna wielka enigma

9. 10.11.18 19:04 paragon

brawo panowie

10. 10.11.18 19:01 chodi

Też nie rozumiem tego po co trener daje Górala zamiast Mętlickiego albo Śledzia.... tracimy w ten sposób tylko punkty do ProJuniora.

11. 10.11.18 18:17 masti

bardzo ważne zwycięstwo, 3 pkt! Najlepszy na boisku W. Tanczyk. Bramka super akcja, kiwka, sam siebie wypuścił i pewnie wykończył obok bramkarza. Mieliśmy jeszcze kilka fajnych sytuacji- setki Kuna, Tanczyka. Jest lepiej, na zero z tyłu to bardzo dawno nie było na wyjeździe. Na plus Kun, Kuban - tradycyjnie zresztą.

12. 10.11.18 17:34 momo2525

Góral gra tylko dlatego że warunkiem jego wyporzyczenia było to że jak jest zdrowy to mjinmum 60 minut musi grać! I to jest właśnie powód !

13. 10.11.18 17:06 waldi812

Uff, na szczęście są trzy punkty, ale Góral z przodu to jakiś sabotaż i prowokacja. Może gdyby można było odbijać piłkę tylko głową albo wpuszczać zawodnika na dośrodkowania ze stałych fragmentów to miałby rację bytu, ale tak powinni teraz grać nasi młodzieżowcy, a w przerwie oczywiście transfery na tej pozycji.

14. 10.11.18 17:03 SzEFoo

Tak tylko, że wcześniej mięli alibi bo remont był, a później hałdy piachu, a teraz ?

15. 10.11.18 16:48 lechita

Panowie weseli panowie po meczu z ŁKS od razu dadzą zielone światło dla przyjezdnych. Wiadomo o co chodzi

16. 10.11.18 15:36 SzEFoo

3 pkt na wagę złota! Teraz czas na serię meczów u siebie. Co z sektorem gości? Od wczoraj nie leży tam żadna hałda piachu.

17. 10.11.18 15:34 zjs

Myślałem, że Tychy dadzą ciała, ale wygrali...No ale są trzy punkty. Nie wiadomo jaka była gra w przekroju całego meczu, a nie tylko opisane fragmenty.

18. 10.11.18 15:14 chodi

Bardzo ważne punkty! Brawo! Panowie, ale żeby to zwycięstwo miało realne przełożenie na sytuacje w tabeli , koniecznie trzeba je podeprzeć min zwycięstwem w kolejnym meczu! AVE Stomil!

19. 10.11.18 15:09 Adaśko