95' Koniec.
92' Co najmniej 4 minuty szans na wyrównanie.
78' Zbyt głębokie podanie Jońcy i bramkarz Budzyński pewnie łapie piłkę. 88
76' Pozostał kwadrans do końca. Do boju, my wierzymy!
74' Shibata decyduje się na uderzenie sprzed pola karnego, ale obok słupka. 1

Artykuł

Bartosz Jurkowski komentujący mecz Motor - Stomil, fot. Emil Marecki.

Bartosz Jurkowski komentujący mecz Motor - Stomil, fot. Emil Marecki.

Bartosz Jurkowski: Możliwości są, ale brakuje jakości

21.08.22 15:16   kyn   6  

Po meczu Motor Lublin - Stomil Olsztyn 1:0 rozmawialiśmy z byłym zawodnikiem ekstraklasowego Stomilu Bartoszem Jurkowskim, który komentował to spotkanie na antenie TVP Sport.

Jak ocenisz mecz Motor Lublin - Stomil Olsztyn?
- Pierwszą część spotkania Stomil przespał i to ewidentnie. Owszem, organizacja gry w defensywie jako całość wyglądała całkiem dobrze, natomiast faza przejścia z obrony do ataku praktycznie nie istniała. Jeden strzał oddany na bramkę, niecelny, pokazuje, że ofensywa kulała. Trzeba też podkreślić co dobre. Obrona - Kuba Tecław w środku bardzo dobrze to wyglądało. Shun Sibata w rozegraniu całkiem przyzwoicie. Powtarzam, brakowało w pierwszej połowie akcji ofensywnych, szczególnie jeśli chodzi o oskrzydlenia. Wrócę tu do Wójcika, który ma duże inklinacje do gry ofensywnej, ale brakuje mu wsparcia. Wystawienie Bartka Florka było podyktowane tym, by uruchomić go do ataku szybkiego - brakowało mi tego. Druga część - bramka stracona spowodowała, że Motor się cofnął a Stomil przeszedł do fazy ataku. 13 strzałów oddanych w drugiej części spotkania pokazuje, że możliwości są, ale brakuje jakości. Dobrze się dzieje, że są przyzwoici zmiennicy. Wejście w drugiej części Piotra Kurbiela pokazuje, że ten zawodnik ma inklinacje, żeby stwarzać sobie sytuacje bramkowe, ale to tak, jak w przypadku Florka, musi mieć wsparcie i musi mieć stwarzane sytuacje. Dzisiaj brakowało w ofensywie jakości u graczy Stomilu i nad tym trener Grabowski musi popracować.

Stracona bramka, to któraś z kolei po stracie w środku pola przy wyprowadzeniu piłki.
- Tak i musimy wrócić do organizacji. Motor trochę pomagał Stomilowi, żeby się szybko zorganizować po stracie, ale takie sytuacje pokazują, że ta reakcja musi być zdecydowanie lepsza. Może trzeba zwrócić uwagę defensorom, co powinni robić w momencie gdy pomocnicy mają i te piłkę rzogrywaja. Czy utrzymywać się, czy jednak zdecydowanie szybciej budować atak i posyłać piłkę do przodu. Sam Shun Shibata nie poradzi sobie w środku pola, musi mieć troszeczkę odciążenia w postaci innych zawodników. Mimo wszystko ta praca przyniesie efekty, jeśli Stomil będzie bardziej skuteczny w ofensywie, to tu będzie zdecydowanie więcej się działo i wtedy automatycznie może być taka sytuacja, jaka miała miejsce w meczu u siebie z Zagłębiem Lubin.

Komentowałeś już drugie spotkanie Stomilu w tym sezonie, wcześniej z Polonią Warszawa. Jak porównasz Stomil w tym i w tamtym meczu?
- Tam mecz był odmienny, jeśli chodzi o sposób prowadzenia. Wtedy Stomil w pierwszej połowie fajnie wyglądał, druga połowa nie była już tak dobra. Tutaj było odwrotnie, ale to też było podyktowane wynikiem. Tam Stomil wygrywał 1:0, tutaj przegrywał, więc fazy gry były uwarunkowane przez wynik jaki był podczas spotkania. Powtórzę jeszcze raz, i w tamtym i w tym spotkaniu widać, pomimo tego, że zespół zbierał się z doskoku, że ogromne możliwości są. Widać pracę trenera Grabowskiego. Patrząc na to, jakich ma zawodników - podobnie jak trener Skorża robił w Lechu Poznań - reakcja po stracie piłki i jakość w ofensywie, na to trzeba zwrócić uwagę.

Co, oprócz komentowania meczów dla TVP Sport, porabia teraz Bartek Jurkowski?
- Jak ja to nazywam, prostuje kręgosłupy moralne i fizyczne młodzieży w naszym kraju, to tak na poważnie, a poza tym jeżdżę motocyklem. Moim ulubionym Harleyem, jestem członkiem klubu Harley-Davidson Podlasie, jest to klub mocno patriotyczny, jeździmy po Polsce i wspominamy naszych bohaterów. Poza tym korzystam z życia, nareszcie to co robię, jeżdżę na stadiony, komentuję mecze - to jest moja pasja. Do tego dołożę jeszcze, że przyjeżdżam motocyklem tam, gdzie realizuje siebie podczas komentowania, pokazuje, że ja nie pracuje, realizuję swoje pasje.

I do tego nieśmiertelna Metallica…
- Zawsze i wszędzie.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Bartosz Jurkowski, Motor Lublin, II liga, rozmowa po meczu, komentarz po meczuKomentarze

 1. 24.08.22 17:23 EXTRA

  Zjs jeśli chodzi o Pana Strejlaua oczywista oczywistość . nie chciałem być ironiczny , jakoś tak samo wyszło . Mam nadzieję ze w następnym meczu nasze orły sprawią Ci więcej satysfakcji

 2. 24.08.22 14:56 zjs

  Zabrzmiało ironicznie mój drogi EXTRA. No, ale najlepszym doświadczeniem to szczyci się trener Strejlau alfa i omega futbolu nieprawdaż? Bartkowi życzę jak najlepiej bez oślej ławki.

 3. 23.08.22 22:32 EXTRA

  Cóż zrobisz Panie Jurkowski z kolegą zjs nie pogadasz mimo twojego dużego doświadczenia nie wiesz co piszesz , więc przykro idziesz do oślej ławki

 4. 23.08.22 15:24 zjs

  Jedna uwaga do wywiadu. Jak nie ma jakości to skąd są możlowości? Taka dziwna logika.

 5. 23.08.22 15:22 zjs

  Znałem Jurkowskiego od czasu jak przyszedł z Jagiellonii z Chańką i Zajączkowskim. Pamiętam jako początkowo przeżywał, że nie łapał się do podstawowego składu. Będziesz grał motywował go Józek Łobocki-"tak, tak " powątpiewał Bartek. No i potem grał, filar defesywy Stomilu. Tak było. Nie widziałem go ze 25 lat. Zmienił się bardzo. Pozdrowienia panie Bartku.

 6. 22.08.22 20:52 Tiger

  Komentarz na poziomie, pzdr Bartek i powodzenia. PS. co do napastników to my ich po prostu nie mamy i tyle

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!