Relacja z meczu Motor Lublin - Stomil Olsztyn

II liga 2022/2023 (6. kolejka, 20.VIII.2022 r.) Koniec Lublin
Aleje Zygmuntowskie 5, 20-101 Lublin
Motor Lublin 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
50' Leszek Jagodziński Bramki
ż Piotr Kusiński
ż Piotr Ceglarz
ż Sebastian Rudol
kartki Dawid Kalisz ż
Michał Karlikowski ż
Bramki Motor Lublin: 1. Paweł Budzyński - 17. Filip Wójcik I, 21. Sebastian Rudol, 14. Maksymilian Cichocki, 3. Kamil Rozmus - 20. Damian Sędzikowski (90, 25. Bartosz Zbiciak), 6. Piotr Kusiński (77, 55. Marcel Gąsior), 10. Rafał Król, 77. Piotr Ceglarz, 24. Leszek Jagodziński (73, 80. Mikołaj Kosior) - 9. Michał Żebrakowski (73, 11. Ezana Kahsay).
Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 3. Lukáš Kubáň, 33. Jakub Tecław, 4. Igor Kośmicki (90, 27. Mateusz Sobotka) - 11. Filip Wójcik II (70, 17. Marek Niewiadomski), 7. Hubert Krawczun, 15. Shun Shibata, 66. Dawid Kalisz (46, 6. Sebastian Szypulski), 10. Karol Żwir, 50. Michał Karlikowski (71, 21. Mateusz Jońca) - 77. Bartosz Florek (63, 9. Piotr Kurbiel).
Szczegóły Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).
Widzów: 3196 (w tym 56 w sektorze gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn niestety nie wywalczyli nawet punktu w Lublinie. Olsztyńscy zawodnicy przegrali 0:1 z miejscowym Motorem.

Szymon Grabowski dokonał dwóch korekt w składzie w porównaniu z wygranym meczem z Górnikiem Polkowice. W ataku zamiast Piotra Kurbiela wybiegł Bartosz Florek, w wyjściowej jedenastce znalazł się Dawid Kalisz. Do Lublin w ogóle nie przyjechał Bartosz Waleńcik. Z powodu urazu przez przynajmniej miesiąc nie będzie mógł grać Maciej Spychała.

Pierwsze 45 minut było nudne z perspektywy Areny Lublin. Obydwie drużyny nie stworzyły sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Jedynie Motor oddał celny strzał w kierunku bramki, ale to tak mocno na wyrost zostało zanotowane przez statystyków obecnych na tym meczu.

Najbardziej aktywny w naszym zespole był Filip Wójcik, który bardzo często wyprowadzał groźne kontry po skrzydle. Niestety żadna z tych akcji nie została zakończona groźnym uderzeniem. Motor Lublin wyglądał słabiutko na własnym obiekcie i nic dziwnego, że na początku sezonu jest na dnie tabeli.

W przerwie meczu olsztyński szkoleniowiec zdecydował się na jedną zmianę. Tradycyjnie zszedł zawodnik, który w pierwszej połowie został napomniany żółtą kartką. Dawida Kalisza zastąpił Sebastian Szypulski.

Motor zaczął drugą połowę od mocnego uderzenia. Już w pierwszych sekundach było widać, że chcieli szybko strzelić gola. Po głupiej stracie w środku pola, Michał Żebrakowski dośrodkował w pole karne, a tam z 7 metra głową trafił Leszek Jagodziński.

Gospodarze natchnieni zdobyciem gola bardzo szybko chcieli podwyższyć prowadzenie. Stworzyli sobie kilka składnych akcji, ale żadna nie zakończyła się prowadzeniem. Stomil także miał swoje okazje. M.in. strzelał Sebastian Szypulski, a następnie silnie z woleja uderzał Piotr Kurbiel, ale niestety prosto w bramkarza.

Stomil do końca próbował strzelić wyrównującą bramkę, ale żaden strzał nie znalazł drogi do celu. Niestety tym razem Stomil nie był w stanie odwrócić losów spotkania i pierwsza wygrana Motoru w lidze stała się faktem.

W kolejnym spotkaniu Stomil zagra na własnym stadionie z KKS-em 1925 Kalisz. Mecz zaplanowano na piątek - 26 sierpnia 2022 roku.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 00:23:37

95' Koniec.
92' Co najmniej 4 minuty szans na wyrównanie.
78' Zbyt głębokie podanie Jońcy i bramkarz Budzyński pewnie łapie piłkę. 88
76' Pozostał kwadrans do końca. Do boju, my wierzymy!
74' Shibata decyduje się na uderzenie sprzed pola karnego, ale obok słupka. 1
72' Podwójna zmiana w Stomilu. Zeszli: Filip Wójcik oraz Michał Karlikowski. Weszli: Marek Niewiadomski oraz Mateusz Jońca.
68' Kurbiel z woleja z 7 metra, ale wprost w bramkarza. 1
67' Szypulski ładnie wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny. Jego strzał został zablokowany. 1
65' Motor ciśnie. Chce szybko podwyższyć prowadzenie. 88
63' Piotr Kurbiel wszedł za Bartosza Florka. 1
59' Piotr Ceglarza zapomniany żółtą kartką. 88
55' Jakub Tecław z rzutu wolnego prosto w mur. Po chwili strzela Wójcik ale niecelnie. 1
53' Żółtą kartką napomniany Filip Wójcik. Nie zagra w kolejnym meczu. 1
50' GOOOL dla Motoru. Gola strzelił Leszek Jagodziński. 88
50' Szypulski w dobre sytuacji, ale oddał mocno niecelne uderzenie. 1
48' Michał Karlikowski napomniany żółtym kartonikiem.
47' Mądrzyk dobrze ustawiony i spokojnie łapie piłkę. Uff. 88
46' Sebastian Szypulski wszedł za Dawida Kalisza. 1
45+2' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis. Sprawiedliwy rezultat spotkania.
45' Co najmniej dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa meczu.
36' Znowu szarżuje Wójcik. Kalisz wywalczył rożny, ale sędzia boczny uznał inaczej.
34' Fajna akcja Stomilu. Wójcik ładnie przedarł się przed pole karne, w naszej ocenie był faulowany, ale sędzia puścił akcję. Przy piłce był Shibata, który zamiast podać wolał dryblować i nic z tego nie wyszło.
30' Wychodzimy z kontrą. Wójcik w kierunku Florka, a ten za lekko w pole karne. 1
29' Główkuje Florek, ale zbyt lekko, żeby piłka doleciała nawet do bramkarza. 1
25' Król na spalonym, dobrze, bo gospodarze mogli stworzyć groźną akcję. 88
22' Dawid Kalisz ukarany żółtą kartką. 1
20' Na ten moment każda z drużyn stworzyła sobie po jednej dobrej akcji. Bliżej trafienia jednak Motor.
14' Kolejne dośrodkowanie Motoru, ale dobrze nasza defensywa.
4' Shibata wrzuca z wolnego, zamieszanie, ale bramkarz łapie.
2' Florek w polu karnym. Mięciutko w kierunku Żwira, ale obrońcy wyjaśniają sytuację.
2' Kontra gospodarzy, ale Tecław dobrze ustawiony i przejmuje piłkę.
1' Gramy. Do boju OKS!
Piłkarze wychodzą na boisko.
Piłkarze już w szatniach.
Z powodu kontuzji grać nie może Maciej Spychała. Nie ma także w Lublinie Bartosza Waleńcika. 1
Piłkarze obydwu klubów przebywają na rozgrzewce.
Ławka rezerwowych: 1. Jakub Grzesiak - 6. Sebastian Szypulski, 9. Piotr Kurbiel, 14. Filip Szabaciuk, 17. Marek Niewiadomski, 21. Mateusz Jońca, 22. Mateusz Jarzynka, 27. Mateusz Sobotka, 74. Mateusz Drabiszczak. 1
Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk - 11. Filip Wójcik, 4. Igor Kośmicki, 33. Jakub Tecław, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir, 7. Hubert Krawczun, 15. Shun Shibata, 66. Dawid Kalisz - 77. Bartosz Florek. 1
Witamy ze stadionu Arena Lublin!

Piłkarzy Stomilu Olsztyn czeka w sobotę mecz wyjazdowy z Motorem Lublin. Podopieczni Szymona Grabowskiego zmierzą się z ostatnią drużyną tabeli, chociaż przed sezonem mówiło się, że Motor w tym sezonie ma walczyć ponownie o awans do I ligi.

Stomil zeszły tydzień miał bardzo intensywny, dlatego po ostatnim meczu z Górnikiem Polkowice trener olsztyńskiego zespołu dał swoim piłkarzom dwa dni oddechu. Przypomnijmy, że tydzień temu Stomil najpierw doznał dotkliwej porażki z Olimpią Elbląg w derbowym spotkaniu, a następnie pokonał u siebie faworyzowanego Górnika Polkowice.

To pokazuje jak futbol jest przewrotny, bo wydawało się, że po derbowym meczu, gdzie olsztyńska drużyna praktycznie nie istniała na boisku, to w meczu z wiceliderem tabeli grała do samego końca i wykazywała chęć rozstrzygnięcia spotkania na swoją korzyść. Co ciekawe obydwie bramki w tym meczu z rzutów karnych strzelił Jakub Tecław, który jest obecnie najskuteczniejszym piłkarzem Stomilu, bo w 6 meczach strzelił już 5 goli.

Pierwsza połowa nie była jednak dobra w wykonaniu olsztyńskiego zespołu, ale zwycięzców się nie sądzi. - Nasza dyspozycja nie była taka, jak sobie życzyliśmy - mówił po spotkaniu Jakub Tecław, piłkarz Stomilu. - Skorygowaliśmy ustawienie w drugiej połowie i to przyniosło efekt w postaci dwóch bramek i trzech punktów.

Olsztyński zespół nie jest jednak wstanie od 225 minut strzelić bramki po finalizacji akcji ofensywnej. Ostatnie trzy gole strzelone przez Stomil padły z rzutów karnych.

- Ze stałego fragmentu też trzeba umieć strzelić, stały fragment trzeba umieć wywalczyć, trzeba się tam znaleźć, trzeba podjąć dobre decyzje i tutaj cieszmy się z tego, co mamy - mówi trener Szymon Grabowski, trener Stomilu Olsztyn. - Mam cały czas z tyłu głowy, że my się zawsze bardziej doszukujemy negatywów niż pozytywów. Zdajemy sobie sprawę, a i ludzie którzy są w klubie czy blisko klubu wiedzą, że tutaj nikt po jednym czy drugim zwycięstwie nie popada w huraoptymizm albo poprzestaje nawet na tym co jest w szatni. Zawodnicy też sobie zdają sprawę, że powinni w ataku lepiej wyglądać, bo problem może by był, gdybyśmy nie kreowali sytuacji i nie dochodzili do tych sytuacji. Do sytuacji dochodzimy na tyle dużo, że przynajmniej jedna bramka powinna padać też z gry.

W najbliższą sobotę Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Motorem Lublin. Kto zajrzy w ligową tabelę, to może być w lekkim szoku, bo najbliżsi rywale zajmują w tabeli ostatnie miejsce. To jest mocno zaskakujące, bo Motor ma wszystkie warunki do tego, żeby walczyć o jak najwyższe cele, awans do I ligi to dla tego klubu miałby być początek. Sezon nie zaczęli udanie, bo w sześciu spotkaniach zdobyli raptem dwa punkty. Razem z Lechem II Poznań w tym sezonie nie zaznali jeszcze smaku ligowego zwycięstwa. Motor przed sezonem postawił na trenera młodego pokolenia, 30-letniego Stanisława Szpyrkę, który ostatnio pracował w KKS-ie 1925 Kalisz. Po ostatniej porażce Motoru z Pogonią Siedlce mówiło się w piłkarskich kuluarach, że drużynę ma przejąć doświadczony Kamil Kiereś, niegdyś trener olsztyńskiego Stomilu.

To, że rywale są w kryzysie, nie oznacza, że Stomil jedzie do Lublina w roli faworyta. Olsztyński zespół na pewno jedzie podbudowany ostatnią wygrają i wypoczęty. Do klubowego autokaru nie wsiadł Maciej Spychała, który w meczu derbowym doznał urazu. Specjalistyczne badania wykazały, że olsztyński zawodnik ma uszkodzone więzadło poboczne piszczelowe w lewej nodze. W tym sezonie II ligi Spychała zagrał w czterech spotkaniach, w tym trzech od pierwszej minuty. Podpisując nową umowę ze Stomilem w klubie mocno liczono, że stanie się liderem środka pola. Niestety z powodu kontuzji wypadnie przynajmniej na miesiąc. Do treningów z zespołem powrócił Mateusz Jarzynka, a na treningu pojawił się także młodzieżowiec Igor Jędrzejczyk.

- Są w ciężkiej sytuacji jeżeli chodzi o tabelę, ale nie ma to żadnego odniesienia do tego jak grają w piłkę czy jakich mają zawodników - mówi Szymon Grabowski, trener Stomilu. - W każdym ze spotkań bardzo dużo kreują sytuacji strzeleckich, nie wiadomo jakim cudem ich nie wykorzystują. Nie będę swoim zawodnikom przytaczał miejsca (ostatnie - red.) w tabeli czy tych liczb. W każdym meczów, które można prześledzić, to widać, że Motor to dobra drużyna, z dobrymi zawodnikami. Może do końca nie tworzą kolektywu, który punktuje, ale prędzej czy później, tak się stanie. Mam tylko nadzieję, że to będzie dopiero po meczu ze Stomilem.

Początek spotkania o godzinie 18:00. Z meczu przeprowadzimy relację “radiową” na naszym FB. Do tego mecz będzie można na żywo obejrzeć w TVP Sport. Piłkarze Stomilu będą mogli liczyć także na wsparcie fanatyków.