Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Dlaczego sprzedano tak mało akcji?

25.11.20 10:27   em   41  

Ten tekst powinien powstać 2 tygodnie temu, zaraz po tym, jak zakończono sprzedaż akcji Stomilu Olsztyn, ale napisałem go teraz, cały czas jest aktualny. Niestety nie udało się przekroczyć sumy 500 tysięcy i tym samym akcja nie wyszła, a pieniądze ponownie trafiły do wszystkich, którzy zdecydowali się na kupno akcji.

Nie chcę się znęcać nad Stomilem, nie o to mi chodzi w tym tekście, chciałem napisać dlaczego według mnie ta akcja nie wyszła. Na przełomie czerwca i lipca razem z Kyniem podczas wywiadu na żywo z Michałem Żukowskim apelowaliśmy o to, żeby nie startować z tą akcją, bo nie ma atmosfery wokół olsztyńskiej drużyny. Niestety mieliśmy rację, nie mamy z tego żadnej satysfakcji, w ogóle nas to nie cieszy. Bo niby dlaczego?

Brak atmosfery to największy powód, że akcja nie wyszła. Nie udało się zebrać 500 tysięcy złotych wymaganych, żeby pieniądze ostatecznie trafiły do Stomilu. Wszyscy pamiętamy co się działo w Stomilu w miesiącach styczeń - wrzesień 2020 r. Wątpliwej jakości transfery; zatrudnianie piłkarzy, których nie można zgłosić do rozgrywek; uparte dążenie do zmiany klubowego herbu na 5 lat; “kasowanie” piłkarzy, którzy dla Stomilu sporo zrobili.

To chyba wystarczająco sporo, żeby nikt nie chciał utożsamiać się z tak zarządzanym Stomilem. Można było odwoływać się do wyższych idei, że to jest nasz klub, że to nasz Stomil, ale pewne sprawy zaszły wtedy za daleko. Nam także nie chciało się z tego powodu mocno zaangażować w promocję tego projektu. Dochodziły do nas poważne pytania, czy byliśmy dumni z tego, że nie wspieramy sprzedaży akcji, tak jakby niektórzy by tego od nas oczekiwali.

W pewnym momencie doszło do zmiany prezesa w Stomilu Olsztyn. To oczyściło atmosferę, wszyscy odetchnęliśmy z ulgą, że już nie trzeba się męczyć, to nie oznaczało jednak, że akcja ruszy z kopyta. Niestety było już za późno, zresztą ta akcja w ogóle nie powinna przecież wystartować. Szybko pojawiły się problemy “covidowe”, zamknięte trybuny, brak możliwości utożsamiania się z drużyną na obiekcie.

Gdyby akcja ruszyła zaraz po tym jak Michał Brański rozpoczął pomoc Stomilowi lub np. po tym jak utrzymaliśmy się w I lidze, to akcja mogłaby przynieść sukces. Wtedy stadion tętnił życiem, trybuny żywo reagowały na to co się działo na boisku i na stadionie. Wtedy akcja ruszyć nie mogła, ale jakby miała jeszcze raz zostać wdrożona, to trzeba się do niej inaczej przygotować. Trzeba wyczekać najpierw jak wróci “życie” na trybuny i odbudować Stomilowską społeczność.

Przykład wręczenia koszulki dla Pawła Głowackiego i Łukasza Jeglińskiego pokazuje jak ludzie oczekują takich gestów, a ktoś w zeszłym roku stwierdził, że Stomilu nie stać na takie fanaberie.

Wierzę w to, że uda się to zrobić, że prezes Grzegorz Lech ma pomysł na to, bo przecież nas klub zawsze miał charakter lokalny, a jak przychodzili piłkarze z zewnątrz, to tacy, którzy byli dobrzy, szybko wkomponowali się w DNA tej drużyny. Drużyna miała zawsze swój charakter, nigdy nie miała wielkich umiejętności, ale zawsze była waleczna i grała tak jak oczekiwały tego trybuny.

Czy teraz tak jest? Nie, ale składu nie zmienimy podczas jednego okienka transferowego, bo pamiętajmy, że piłkarze mają ważne umowy i nikomu nie kwapi się rozwiązać umowy przed czasem, tylko dlatego, że ktoś inny czeka na jego miejsce.

Trzeba się zastanowić także nad promocją całej akcji. Wyłącznie przez same social media (które generalnie są bardzo ważne, bo trzeba robić zasięgi pod sponsorów) sukcesu nie osiągniemy. Mi w ogóle w Stomilu Olsztyn od zawsze brakuje wyjścia do ludzi i społeczności w miasto, do realnego życia. Teraz wiadomo jesteśmy zblokowani przez obostrzenia, ale przecież to wszystko się w końcu musi skończyć. Stomil miał być sportowym sercem Olsztyna. Bez promocji klubu nie dokona się tego.

Zastanówmy się także jaki jest potencjał kibicowski w Olsztynie oraz województwie. Czy rzeczywiście 2 miliony to realna suma do zebrania przez kibiców Stomilu? Nawet jakby była atmosfera w wiosny 2019 roku? Czy udałby się wtedy także zebrać 500 tysięcy? Może trzeba się zastanowić czy nie dać możliwości kupna akcji za 25 złotych? Wisłą Kraków to my nie jesteśmy i zapewne nigdy nie będziemy.

W całej tej akcji brakowało zaangażowania także lokalnych firm. Teraz Stomil pracuje nad tym żeby odbudować zaufanie miejscowego biznesu do Stomilu. Kolejny mecz z rzędu udało się znaleźć sponsora meczu, a to wcale nie taka prosta sprawa w czasach “pandemii”. Skoro firmy chcą się promować przez Stomil, to w przyszłości tak mogą chcieć wspomóc Stomil poprzez zakup akcji.

Każdą taką akcję mogą napędzić indywidualności. Przy kolejnym podejściu (o ile takie będzie) warto przekonać w zainwestowanie w Stomil byłych piłkarzy, którzy dobrze kojarzą się kibicom. Nazwisk podawać nie będę. A u nas próbowano nam przekonać piłkarzem Legii Warszawa i Spartaka Moskwa.

Trochę się powymądrzałem, pocwaniakowałem z perspektywy czasu, pomysłów pewnie każdy z nas ma dużo więcej, które w przyszłości mogłyby pomóc Stomilowi.

Ja sam kupiłem najmniejszy pakiet. Najbardziej denerwowało mnie to, że pojawiały się głosy, że jak ktoś nie kupi to jest gorszy kibic, a jak ktoś kupi za tysiaka, to jest zajebisty. Te przepychanki nie są nikomu potrzebne. Szanowałem i szanuję nadal tych, którzy przedstawili swoje argumenty za tym, żeby nie kupić akcji, i tak samo tych, którzy wpłacili od 100 do 1000 złotych. Tylko szkoda, że kasa już wróciła na konto, i nie piszcie w komentarzach głupot, że ktoś chce te pieniądze sobie zatrzymać, taki był regulamin tej akcji. Nie przekroczy się progu 500 tysięcy, to pieniądze zostanę zwrócone. Mi zwrócili.

Akcji sprzedało się mało, bo liczba akcjonariuszy jest bardzo mała, ale trzeba pamiętać, że to i tak największa uzbierana suma spośród wszystkich podobnych akcji na Stomilu.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - akcje, Bez napinki


Komentarze

 1. 26.11.20 14:48 zjs

  Na sprawę emisji stomilowskich akcji i klapy przedsięwzięcia należy patrzeć chłodno w kontekście czysto handlowych kalkulacji. Jaka jest głębokość rynku ,na który miano oddziaływać? Średnio na meczu przed zarazą było w porywach około 2500 widzów, czy też ograniczamy to do około 400 fanatyków klubu na specjalnej trybunie? Załóżmy, że gdyby pojemność stadionu byłaby większa widzów byłoby 4000 osób. Jakie są możliwości finansowe tej grupy ludzi? Jest to wielkość nieznana ale na pewno niezbyt wielka nie idąca w dziesiątki tysięcy złotych. Odrębna sprawa to udział warmińskiego biznesu. Widać wyraźnie wstrzemięźliwość jeśli nie obojętność, zwłaszcza teraz w okresie kryzysu, kiedy szereg firm walczy o przeżycie. Dotyczy także kibiców, z których większość w takich firmach pracuje. Nasuwa się wniosek o fatalnie wybranym momencie akcji, nie mówiąc już o marketingu. Ważnym jest także czynnik emocjonalny. W Wiśle takim czynnikiem był niewątpliwie Kuba Błaszczykowski, który dał przykład i pociągnął za sobą tysiące ludzi. Czy widzicie taką osobę u nas ? Cisza? No właśnie! The Core pytał Emila czy wie o podobnej akcji i jak się skończyła. Znam przykład podobnej akcji chociaż z innego podwórka.

 2. 26.11.20 13:21 nor

  Moim zdaniem dobrze przygotowana akcja musi się udać. Widocznie strategia zorganizowania tej akcji nie była właściwa, skoro nie wzbudziła entuzjazmu - może nie był to odpowiedni czas i okoliczności, niektóre osoby firmujące to zdarzenie nie wzbudzały zaufania, a może minimalny próg finansowy został przeszacowany, zawyżony... To nie kibicom, a klubowi akcja nie wyszła tak, jak powinna. Zabrakło argumentów na ,,tak,,. Klub charakteryzował tę akcję jako sprawdzian lojalności kibiców, a kibice potraktowali ją jako sprawdzian aktualnej dyspozycji klubu - od atmosfery zaczynając, poprzez ocenę osób zarządzających i tworzących wizerunek, na wynikach drużyny kończąc. Efekt znamy. Jeśli mam towar do sprzedania, a potencjalni nabywcy nie chcą go kupić, to jest to wina tych, którzy nie kupują, czy jednak moja, czyli sprzedającego??

 3. 26.11.20 11:32 chodi

  Jest kulka powodów takiej sytuacji. Napewno warto ja powtórzyć w bardziej sprzyjających okolicznościach w przyszły roku bez takich górnolotnych celów . Dać np 150tys jako pierwszy próg itd aż do np 2 mln. To co jest ważne to: 1) klub musi pokazać znowu warmiński charakter i serducho na boisku 2) musi wrócić dobra atmosfera wokół zespołu = kontynuacja akcji MODA NA STOMIL 3) trzeba to zrobić po COVIDZIE jak ludzie poczują stabilizację w życiu zawodowym 4) Akcja powinna być promowana nie tylko w social mediach ale tez w realu, podczas meczów jak wrócą kibice na stadiony, w miejscach typu starówka , galeria warmińska i aura oraz do ludzi biznesu (osobiście , nie wysłane czy przez tel!) . Podsumowując otoczenie tej akcji nie dawało szans na powodzenie , jak zmieni się kierunek wiatru to sam właściciel może się zdziwić jak mocno potrafi wypalić społeczność biało niebieska, co niejednokrotnie udowadnialiśmy 💪💪💪, TYLKO STOMIL!!!

 4. 26.11.20 09:58 czerkasow

  Dziękuję serdecznie za ten poczciwy komentarz. Roześmiałem.się aż mizajady popękały. Przeczytaj słownik.znaczeń. może się czegoś nauczysz😁

 5. 26.11.20 09:23 THE CORE

  @ czerkasow - Mijasz się z prawdą. W żadnym miejscu nie pouczam "co jest dopuszczalne a co nie"? Pytam tylko po co są zasady skoro nawet ich twórcy nie przestrzegają. Gdyby nie było "pouczenia" Redakcji na dole strony, albo gdyby brzmiało inaczej nie miałbym się na co powoływać. Wazeliniarskiej części Twojego wpisy litościwie nie skomentuję. Chętnie skończyłbym tę dyskusję, ale pewnie mi nie dasz... Pozdrawiam, nadal bez napinki. Spokojnego dnia wszystkim.

 6. 26.11.20 07:50 czerkasow

  To się tyczy również Jurasa.

 7. 26.11.20 06:58 Jerzy Makiel

  Warto pomilczeć jak to zrobił Lwewandowski.I wszystko jasne.

 8. 25.11.20 22:44 czerkasow

  I jeszcze jedno - masz prawo się nie zgadzać i masz prawo o tym pisać ale poczać kogoś kto tę stronę tworzyć co jest dopuszcalne a co nie jest bardzo nie na miejscu. Nie będziesz im mówić kogo banować a kogo nie chociaż sam miałem kiedyś bana.

 9. 25.11.20 22:37 czerkasow

  The Core - kończmy dyskusję. Rozbawiłeś mnie tym liderowanie i tłumaczę ostatni raz - nie widziałem i nadal nie widzę sensu kupowania akcji jeżeli właściciel ani złotówki nie włożył w klub (poza śmieszną kwotą za akcję i pożyczkami które zostały mu zwrócone). Podbijanie.rozumiem.przez czepianie się Emiloza i Kota więc daruj osobiste wycieczki, bo ktoś zaraz się do Ciebie przyczepi.

 10. 25.11.20 20:52 stomil 14/88

  Masakra Tak czytam te wasze komentarze i nie mogę. Panowie Emil, Kunio, i Kot, robią super robotę o wielu lat, gdyby nie oni byśmy nie wiedzieli 50% informacji, relacji z meczu, na wyjazdach itd. Jak komuś się nie podoba ich strona to zapraszam na stronę klubową. Bez napinki. Komentujemy artykuł A siebie nawzajem..

 11. 25.11.20 20:27 waldi812

  A gdyby te 2 mln zostały zebrane to co by się tak naprawdę zmieniło? Jaka ścieżkę rozwoju przedstawił Brański, kolejna zbiórka kibicow?

 12. 25.11.20 20:13 THE CORE

  @ czerkasow - Tak, masz rację. Chamskie zachowanie zasługuje na napiętnowanie. Ale czemu uważasz, że ja "podbijałem bębenek"? Śmiem twierdzić, że byłeś jednym z liderów bojkotu. Nawet jeśli nie zacząłeś pierwszy wyśmiewać "akcję z akcjami", to byłeś jednym z pierwszych i bardziej zaangażowanych. Jesteś bardzo aktywny na tej stronie to na pewno nie umknęło Ci ile mnie epitetów spotkało. Na pewno nie można mi zarzucić, że pierwszy rozpętałem tę burzę. Pozdrawiam bez napinki.

 13. 25.11.20 19:48 TorroRosso

  Stedab zgadzam się z Tobą całkowicie , Brański zapomniał przed wypuszczeniem akcji zatrudnić piłkarzy z Realu Madryt z własnej kasy , nie wykupił dla wszystkich niezdecydowanych szalika i koszulki aby się bardziej zintegrowali z klubem , nie zatrudnił niesamowitych doradców typu FCBartąg którzy chyba są większymi strategami i znawcami biznesu sporu od Rummenigge . Jeśli czegoś oczekujesz zacznij od siebie. Czerkasow naprawdę wśród tych 350 osób które wykupiły akcje minus firmy , znalazł się jakiś desperat który wyszukał twój " cenny" numer telefonu aby Cię " okrzyczeć " jaki to jesteś ZŁY . Myślę że te 100 zł w dobie pandemii było do wyszarpania z portfela , bo papierosy miesięcznie kosztuja sporo wiecej i nikomu nie żal

 14. 25.11.20 19:21 czerkasow

  Idąc torem Pawła Wilickiego Pax mihi, pax vobiscum. Stedab - masz rację, trochę zmęczony jestem, ale po pracy😁

 15. 25.11.20 18:51 waldi812

  Przytaczane tutaj argumenty merytoryczne bardzo słuszne. Cięzko będzie zorganizować tego typu akcję na akcje, z tego względu, że Brański po prostu jest niewiarygodny w tym co mówi. Ludzie nie kupią bajek o Borussiach i Salzburgach oraz atakach na Ex w sytuacji, gdy właściciel pozwolił na odejście co lepszych graczy, którzy de facto nie gwarantowali wysokiego poziomu. Sobczak u nas był królem, a w Białymstoku śmieją się z tego transferu. Trąbiło się, że do Sobczaka trzeba dobrać jakiegoś klasycznego napadziora, a tymczasem Brański pozwala odejśc Szymonowi a w zamian serwuje nam Kovalonoksa i Loshiego. Do tego trener, któy nie ma wpływu na ustalenie skłądu czy transferów i boi się odezwać, co przełożyło się na obecne wyniki. I jak w takiej sytuacji miał się poczuć przeciętny kibic? Po pierwsze, to niech wreszcie ktoś ogarnie taką prostą rzecz jak adresy email do kibiców, zacznijcie pracę od podstaw, a nie pseudo bzdety o lotach w kosmos, A bazowanie na tym, ze kibic jest emocjonalnie związany z klubem jest po prostu ohydne i nie przystoi, bo ten właśnie aspekt doprowadził do podziału pomiędzy kibicami. O doborze ludzi do współpracy przez Branskiego, pseudo prezesach i dyrektorach czy zarządzaniu klubem i akademią nie chce się już strzępić ryja, bo zrobili to inni. A na łopatki rozwala, że anonimowi hejterzy mieli jeszcze Brańskiemu rozkręcać sprzedaż akcji. Naprawdę, Michał, odłóż już te książki Jacka Welcha czy Warrena Buffetta i zacznij logicznie myśleć.

 16. 25.11.20 18:37 Paweł Wilicki

  Sie zagotowalo PAX MIEDZY CHRZEŚCIJANAMI Wszyscy macie racje. I Ci co kupili akcje i Ci co nie kupili. A z tym ze nie jest zafajnie z gra Naszych ulubienców, sytuacja klubu oraz atmosfera to chyba wszyscy sie zgadzamy. Nie ma co kruszyc kopii o to kto ma racje i ze komus wymsknie sie słowo. Wazne co bedzie dalej, co zrobi M Branski: z budzetem, trajnerem, Akademia, rezerwami itd Nazbierało sie troche tego...

 17. 25.11.20 18:29 stedab

  Czerkasow, oj nie kumasz, zmęczony jesteś?;-) Oczywiście, że obowiązek miasta, a napisałem, że nie z Arbuzem bo on wszystkich chwytów się czepi aby tego nie zrobić! Po co w ogóle jakieś trybuny czy stadiony w mieście "wolnym od futbolu". Życzę milego wieczoru :-)

 18. 25.11.20 18:26 czerkasow

  Już widzę jak Brański egzekwuje remont trybuny😁 najpierw piszesz że jest to obowiązek miasta a za chwile że nie z Arbuzem.

 19. 25.11.20 18:06 stedab

  Czerkasow, "Poszedł na marne" z punktu widzenia kibica, a nie z mojego własnego (może przepiję, a może przejem. bo odkładać na następną składkę już nie mam zamiaru :-) Sam napisałeś (bo ja umowy nie znam), że miasto "zobowiązało się do wyremontowania część trybuny odkrytej", i to jest dalej "psi" obowiązek miasta, a nie SPONSORA! Taka umowa, takie obowiązki i nie ma zmiłuj! Ale nie z Arbuzem…

 20. 25.11.20 17:41 barakuda

  Tylko patrzeć ja M.B.zacznie zwijać żagle...obym się mylił

 21. 25.11.20 16:18 czerkasow

  A "uratował" jest w cudzysłowie specjalnie. Za kilkanaście miesięcy się dowiesz.

 22. 25.11.20 16:10 czerkasow

  W umowie Stedab jest napisane że do końca roku zostanie wyremontowana część trybuny odkrytej, do której zobowiązało się miasto. Jak widać nie tak psi obowiązek. Dlaczego mam siedzieć cicho na dupie? Moderatorzy wiedzą że nie potrafię😁 i dlaczego poszedł na marne? Przecież możesz je przepić, przejeść, odłożyć czy kupić coś dziecku bo zostały Tobie zwrócone. Mam pytanie do wszystkich związanych z tym tematem - czy platforma Beesfund (należaca do pana Regiecia) pobiera jakiś procent czy też opłaty jeżeli sprzedaż akcji nie osiągnęła minimum?

 23. 25.11.20 15:56 stedab

  Czerkasow, Po pierwsze nie rozumiem, dlaczego słowo URATOWAŁ ująłeś w cudzysłów? A był ktoś jeszcze kto chciał uratować klub? Bo nic mi na ten temat nie wiadomo. Po drugie, napisałeś i tu cytuję "czy kibic ma płacić i siedzieć cicho na dupie"…NIE, ci co zapłacili niech mają żal, że ich wydatek w dobie pandemii (jak napisałeś) poszedł na marne. Ale ci co nie kupili akcji (i wcale nie mam ich za gorszych kibiców!) niech choć przez chwilę posiedzą cicho na dupie, przynajmniej w tym temacie! A co do miasta jako płatnika, to chyba kumaci ludzie z miasta podpisali taką, a nie inną umowę ze sponsorem i teraz to "psi" obowiązek miasta się z niej wywiązywać. A patrząc na to ile wydają inne miasta na drużyny nawet drugoligowe to nie jest zbyt uciążliwy obowiązek!

 24. 25.11.20 15:37 czerkasow

  The Core - ilość Twouch postów zaczyna być równa mojej😁 Jesteśmy takimi samymi kibicami? Pomimo że je nie kupiłem akcji a Ty ją kupiłeś? Setki razy mnie obrażano ale jak ktoś najeżdża na moją matke (jak to zrobił chodi) lub ktoś pisze i mówi mi przez telefon że jestem śmieciem i gorszym sortem kibic (tak - takie telefony też odbierałem) bo nie.kupiłem.akcji - no to.wybacz (nie jest to.przytyk do Ciebie), takiego kurest##a nie wybaczę.

 25. 25.11.20 15:26 FCBartąg

  Stomil jest spolka akcyjna i powinien dzialac jak przedaiebiorstwo, a nie stowarzyszenie. Jezeli nie wyszla im akcja z pozyskaniem pieniedzy to powinni sprawdzic co bylo przyczyna. Branski przejmujac klub mowil, ze bedzie chcial pozyskac kilku wspolwlascicieli na jego poziomie. W miare czasu przestawal o tym wspominac, a gdy akcje slabo szly, to zaczal udzielac wywiadow, ze to lokalne srodowisko ma sie sprawdzic. Byl to plan B na wypadek niewypalu biznesowego. Jednak popelniono mase bledow i mowie o spolce, a nie kibicach. Jest rok z wirusem i wszyscy oszczedzaja. Gdy wystartowala emisja, to klub przegrywal mecz za meczem, a wladze klubu kompromitowaly sie na kazdym kroku. Emisja utknela juz na samym starcie. Wtedy zmieniono strategie i nastawiono sie na lokalne srodowisko. Zmieniono wladze i wsadzono na stolek prezesa lokalna legende. Sciagnieto kilku zawodnikow. Wygrano kilka spotkan. Lecz bylo za pozno by cos uratowac. Akcja zostala zle stargetowana. Powinna byc skierowana tam gdzie sa pieniadze. Duze firmy, spolki skarbu panstwa, bogaci przedsiebiorcy. A pod koniec okazalo sie, ze to maja wykladac piniadze najbiedniejsi kibice i to ci internetowi, bo nie zorganizowano zadnej akcji poza internetem. Oczywiscie winna tez jest pandemia i zamkniety stadion. Mozna by bylo przeciez zrobic jakis towarzyski mecz z Borussia :) na okazje 75lecia i naglosnic akcje z emisja. Jak i przy okazji kazdego spotkania robic jakies akcje towarzyszace. Tak czy inaczej przestancie oskarzac biednych kibicow, jak i przestancie sie tlumaczyc. Ta kolejna klapa wizerunkowa w tym roku to sprawa wewnetrzna spolki. Zawalili po calosci i teraz nie zepna budzetu.

 26. 25.11.20 15:22 THE CORE

  @ czerkasow - Ja? Jak?

 27. 25.11.20 15:19 czerkasow

  Stedab - wyjaśnij - czego konkretnie oczekujesz od kibiców w dobie pandemii, możliwpści utraty pracy, nieufności w sprawie zarządzania klubem przez poprzedników obecnego prezesa? Może oczekujesz że ktoś nazwie nas ujadającymi psami czy też napluje mi ktoś w twarz? Czy naprawdę sądzisz że kibic ma płacić i siedzieć cicho na dupie, bo gościu, który "uratował" Stomil poprzez oddaną pożyczkę (w tej chwili największym płatnikiem jest miasto, bo Brański nie włożył nawet grosza poza akcjami)? I od kiedy ciężar utrzymania spólki jest na barkach mniejszościowego akcjonariusza czyli gminy?

 28. 25.11.20 14:52 czerkasow

  The Core - sam zacząleś podbijać bębenek. Czy oczyszczona została atmosfera? NIE. ABSOLUTNIE NIE. Zmiana prezesa jest w tym momencie zabiegiem czysto kosmetycznym, bo jedynie Lech nie robi hałasu jak słoń w składzie porcelany. Nadal w klubie pracują ludzie: poprze akademię ten który kibicom chciał pluć w twarz, oraz karawaniarz. Nie kasnesą powiązania byłej rzeczniczku z klubem. I jeszcze jedno Emilu - sprawa piłkarzy, którzy odeszli - mieli jakość, ale kasa w klubie musi się zgadzać - w szczególności pensje prezesa, dyrektora sportowego i rzecznika prasowego. Nie sądzisz? Jeszcze usłyszałem plotę że Kowal i Czereś dostali odprawu, ale ile w tym prawdy? Chyba żadnej.

 29. 25.11.20 14:47 Emilozo

  Ktoś tych piłkarzy zatrudnił, a kto dokładnie wyjaśniłem w innym tekście.

 30. 25.11.20 14:46 Kot

  Ale jaka bieda? Piłkarze mają płacone na czas, nawet tacy ze statusem amatora zarabiają w 3-4 miesiące tyle co większość nas w rok. Bieda była rok temu zimą, była dwa lata temu zimą. To była bieda. Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że my jako biedaki budujemy drugie RB czy drugą Borussię Dortmund, bo śmiechem zabiję. Wizja musi być spójna, a raz jest bieda, a raz bogactwo, zależy, kto mówi i kiedy mu tak jest wygodnie.

 31. 25.11.20 14:38 stedab

  Kocie...Od cenzury są tu inni, przykładów kilka na tym forum nietrudno znaleźć! A temat sam sie rozmył już wcześniej. I toczenie n-tej dyskusji dlaczego nie wyszło mija się z celem. Na dzisiaj Stomil to taki klub, jaki sponsor, jacy kibice i jacy piłkarze. I żaden z tych trzech czynników niestety nie napawa optymizmem na przyszłość! Najmniej czepiałbym (wbrew powszechnej opinii na tym forum sponsora) bo dzięki niemu i TYLKO dzieki niemu jesteśmy gdzie jesteśmy. Trochę więcej oczekiwałbym od kibiców, bo to "dzięki" nim zbiórka się nie udała, prawdziwego kibica poznaje się w biedzie! A trzeci czynnik, panowie piłkarze… szkoda słów, bo nawet jak się nie ma umiejętności to trochę ambicji i serducha na tym poziomie często wystarcza. A patrząc na ich ostatnie "wyczyny" to cisną się na usta bardzo wulgarne słowa… ale ich nie napiszę bo cenzura czuwa ;-)

 32. 25.11.20 13:14 henio

  Emil do drewutni!

 33. 25.11.20 12:56 kot

  Publicystykę chcecie cenzurować? Dajcie spokój. Rozmywacie tylko temat takimi jałowymi dysputami.

 34. 25.11.20 12:48 stedab

  A jedna wtrącę jeszcze "trzy grosze" nie na temat artykułu ale na temat poruszony w komentarzach. Przymiotnik „zajebisty” jest niewątpliwie jednym z najbardziej wulgarnych polskich słów. Jednoznacznie bowiem kojarzy się z czasownikiem „j…ć”, którego wulgarny charakter jest oczywisty. „Zajebisty” ma we współczesnej polszczyźnie, a ściślej — w jej odmianie potocznej — dwa znaczenia: 1. o kolorze — "bardzo intensywny, jaskrawy", 2. "świetny, wspaniały". To, że wyraz ten (szczególnie w drugim znaczeniu) jest rozpowszechniony, nie usprawiedliwia jego użycia. Osoby (jak. Np. THE CORE), którzy odczuwają jego wulgarny charakter (a należą one, jednak ciągle, jak się wydaje, do większości), mają prawo czuć się urażeni, że zmusza się ich do obcowania ze słowem rodem z rynsztoka. Rozumiem Emilu, że o kolor Ci nie chodzi, więc tłumacząc Twoje słowa jesteś świetnym i wspaniałym hipokrytą!

 35. 25.11.20 12:06 Emilozo

  I bardzo mi przykro. W dalszej części komentarzy proszę o dyskusje na temat poruszonego problemu.

 36. 25.11.20 11:45 THE CORE

  Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy... Ano jesteś...

 37. 25.11.20 11:37 Emilozo

  Jestem zajebistym hipokrytą :) Słowem "zajebisty" w tym tekście nie obraziłem nikogo.

 38. 25.11.20 11:28 THE CORE

  @Emil - sam łamiesz swój regulamin wulgaryzmami, a banujesz innych za nieprzestrzeganie regulaminu. Obłuda czy głupota? Napisałeś, że to nie fair uważać kogoś za gorszego kibica bo nie kupił. Zgadzam się. Szkoda, że nie dodałeś że również ten co kupił (a właściwie chciał kupić) także nie jest gorszy. A takich głosów było w mojej subiektywnej opinii więcej. @kot - Jesteś mistrzem statystyk. Sprawdź czy jakaś inna akcja zebrała więcej pieniędzy niż ta. To że ją unieważniono, nie zmienia wysokości zebranej kwoty.

 39. 25.11.20 11:00 Kot

  Myślę, że jednak z tej zbiórki za pomocą akcji klubu uzbierano najmniej pieniędzy z historii zbiórek, bo 0 zł, 0 euro.

 40. 25.11.20 11:00 baron

  Przeczytajcie uważnie moja krótka analizę. Trzy razy. I chociaż raz głęboko się zastanówcie. Otóż akcja nie udała się dokładnie z tego samego powodu, z którego pod wartościowymi artykułami na tym portalu brak jest komentarzy. W skrócie: cały rzekomy potencjał kibicowski jest bardzo grubo przeszacowany.

 41. 25.11.20 10:49 korgan79

  Łudziłem się, że może Pan Michał doplaci do tych 500 tysiecy swego kapitału, ale to było jak widać tylko marzenie...

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!