Artykuł

Debata z kandydatami na prezydenta Olsztyna. ZOBACZ WIDEO!

28.03.24 09:10   kot   62  

W środę (27 marca 2024 roku) w hali Urania zorganizowaliśmy debatę z kandydatami na prezydenta Olsztyna. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo.

Nadchodzące wybory samorządowe poprzedza czas wzmożonej kampanii i składania obietnic przez kandydatów. Kibice Olsztyńskiego Klubu Sportowego jako zorganizowana społeczność mieli możliwość bezpośrednio przekonać się o planach kandydatów na prezydenta miasta oraz o ich pomysłach na kwestie dotyczące piłki nożnej w Olsztynie.

Zaprosiliśmy wszystkich z siedmiorga kandydatów na Prezydenta Miasta Olsztyna. Obecni byli:

1. Pan Robert Szewczyk (KWW Koalicja Obywatelska),
2. Pan Bartosz Grucela (KWW Lewica),
3. Pan Grzegorz Smoliński (KW Prawo i Sprawiedliwość),
4. Pan Mirosław Arczak (KWW Wspólny Olsztyn),
5. Pani Monika Rogińska-Stanulewicz (KWW Trzecia Droga Olsztyn),
6. Pan Marcin Możdżonek (KWW M.Możdżonka - Lepszy Olsztyn),
7. Pan Czesław Jerzy Małkowski (KWW Czesława Jerzego Małkowskiego).

Monika Rogińska-Stanulewicz z KWW Trzecia Droga Olsztyn nie przyszła z powodu choroby, o czym poinformowała trzy godziny przed startem debaty.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Zobacz także:

Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 29.03.24 09:13 korgan79

  Absolutnie się nie mylę - osoby przychylne Stomilowi nie mają szans podobnie jak i 5 lat temu dostać się do Rady Miasta. Z pełnym szacunkiem ale Pan Panie Tomaszu również został wystawiony na takiej pozycji że szansa jest iluzoryczna.

 2. 29.03.24 08:42 Tomasz Boenke

  I tu się Korgan79 mylisz, wystarczy wyszukiwarka google

 3. 29.03.24 07:37 korgan79

  Szanowny Kandydacie na Radnego, Panie Tomaszu - nie ma listach KO osób od lat wspierających Stomil Olsztyn. Są osoby przychylne Stomilowi ale one nigdy nie były radnymi i niestety nie zostaną też w tej kadencji. Osoby te zostały celowo umieszczone na pozycjach na listach z których absolutnie nie da się wejść do Rady.

 4. 29.03.24 06:57 stomil 14/88

  Korona dotacje z miasta 4 milony u nas 200 tys a budrzet podobny

 5. 29.03.24 01:31 zorro

  ale popatrz gdzie piłka nożna i ręczna w Kielcach, a gdzie u nas

 6. 28.03.24 23:29 Tomasz Boenke

  Wenta jest przykładem, że nie zawsze w parze idą umiejętności sportowe z tymi samorządowymi. Wenta zabrał mnóstwo pieniędzy klubom kieleckim, uznawany jest za grabarza kieleckiego sportu. Z PPG mógłby podać sobie dłoń, ale Grzymowicz hojnie sponsorował AZS. Pewno dlatego, że jego radny Gornowicz jest w radzie nadzorczej klubu

 7. 28.03.24 22:37 zorro

  generalnie czlowiek od sportu będzie przychynie patrzył na sport. Tomaszu ha wolałbym Wentę niż Grzymka w Olsztynie bo tutaj sport umał przez 10 lat i to nie tylko piłka

 8. 28.03.24 21:53 Tomasz Boenke

  Zorro, to pojechałeś z Wentą. Lekko jesteś niezorientowany, ale popytaj kibiców Korony

 9. 28.03.24 20:29 zorro

  powinniśmy wybierać byłego sportowca, który zadba o sport w mieście. Zobaczcie jak Wenta został wybrany w Kielcach, nie tylko piłka ręczna kwitła ale też piłka nożna . Pozostali to tylko makaron na uszy będą zawijać w kampanii a potem sajonara

 10. 28.03.24 20:24 EXTRA

  Teraz to niestety czysta polityka . Ale gdy tak sobie po swojemu przecedzimy tą politykę to czy czujemy tego kto teraz nagle będzie mógł , bez takich wielkich analiz i protokołów pomóc Stomilowi ??? No kto ?? Mam swój typ , ale czy on będzie oprócz Stomilu dobry dla Olsztyna nie wiem , bo także jestem Olsztyniakiem .

 11. 28.03.24 20:20 barakuda

  Problem to nie radni ....tylko mieszkańcy.radni się sami nie wybierają

 12. 28.03.24 19:23 B5

  Nie wiem jak będzie z nowymi radnymi,czy będą mieć taką siłę przebicia ,by w tej kwestii coś zrobić...wiem natomiast ,że obecni radni ,którzy teraz również kandydują mieli wystarczająco czasu by coś zrobić,nie zrobili nic i nic nie zrobią.

 13. 28.03.24 19:18 Tomasz Boenke

  Są osoby na listach MM wspierające od lat Stomil, są takie osoby na listach KO. Wystarczy trochę poszukać. Jeden radny-kibic nic nie da niestety

 14. 28.03.24 18:42 DJKS

  Rada miejska w Olsztynie to niestety towarzystwo wzajemnej adoracji. Te wszystkie ciunele i inne nojmany tylko uwsteczniają tylko Olsztyn i nie dają żadnej gwarancji jego rozwoju.

 15. 28.03.24 18:28 B5

  Rada Miasta ,miejskie pieniądze i lobbowanie na rzecz prywatnego klubu ? To raczej nie przejdzie.

 16. 28.03.24 17:57 Ave Stomil

  Może i nie znam znać nie musze ale nie zmienia to faktu jakie było nastawienie jest i będzie przy kontynuacji tych rządów

 17. 28.03.24 17:19 Tomasz Boenke

  Ave Stomil, chyba nie rozumiesz różnicy między prezydentem a przewodniczącym Rady Miasta. Prezydent Olsztyna podejmuje decyzje jednoosobowo, niestety, zgodnie z prawem. Rolą przewodniczącego RM jest m.in. prowadzenie sesji zgodnie z prawem. A prawo mamy takie, że niestety nie ma możliwości przyjść na sesję i zabrać głos. O ile pamiętam, parę razy Michał Żukowski i obecny prezes jednak mieli możliwość zabrać głos. Tylko co z tego, skoro Grzymowicz od czasu jak uciekał z meczu Stomil ma w czterech literach. Teraz jest nowe otwarcie, na listach mamy kandydatów wspierających Stomil, jeśli dostanie nas się 3-4 osoby, będzie super, bo lobby jest ważne.

 18. 28.03.24 16:50 Ave Stomil

  Mówiłem od dawna że lepiej dla nas jak grzymowicz i jego banda nie zacznie tej budowy ze względu na to że nie były one konsultowane z władzami Stomilu !! Typ ma wyjebane w tej chwili na to jaki ten stadion będzie. ! Ten projekt trzeba zmienić bo i technologie budowy się zmieniły od ostatniego projektu i muszą tam być eksperci plus władze Stomilu a nie fachowcy od grzymowicza ktorzy biorą kasę i odpierdala ja buble bo takim bublem jest urania która zamknięta jest do godz 15 później ktoś tam trenuje i przynosi straty ale jest spółką która ma wyjebane bo ma finansowanie z miasta prze kilka lat 7,5 mln to jest jakiś żart pewnie po tym okresie spółka się zawinie i wtedy co ? Za te pieniądze można byłoby zrobić ośrodek na Warmii czy druga trybunę na Stomilu ! Siedzieć Szewczyk parę lat w radzie miasta i kompletnie nic dla sportu nie robi ! Mało tego blokuje głos przedstawicieli Stomilu na radzie a tu pierdoli że on będzie rozmawiał z mieszkańcami klubami babkami i ciotkami ta tak jak grzymowicz rozmawiał tylko z tymi co miał interes a jak nie to won ! Jedno jest pewne potrzebny jest nowy projekt z nowymi rozwiązaniami ale w miejscu w którym jest ! !! Jest dobrze skomunikowane jest też aquasfera nie podoba mi się wogole temat budowy gdzieś poza granicami. Stadion musi wlpowstac w całości bo etapami w tym mieście będzie to trwało wieki jak obwodnica której już nie będzie ! Mozdzonek zaprezentowała się konkretnie! Z tym że ten pomysł z budową poza granicami miasta nie podoba mi się wogole ! Każdy zadeklarował wpisanie 1%-2% wpisanie do budżetu na sport i problem może być rozwiązany na długie lata i nikt nie będzie miał pretensji ! Bo w tej chwili Olsztyn Przy teście kraju to średniowiecze dzięki rządzeniu i antysportowemu podejściu grzymowicza i jego bandy. czas też żeby ludzie patrzyli kogo wybierają bo olsztyńska rada miasta jest najstarszą w Polsce gdzie średnia wieku to 60lat w tym jest 15 emerytów tacy ludzie tutaj rządzą to jest dramat dziecię się dlaczego te miasto umiera wszystko się zamyka zero imprez dla młodych emerytom to nie jest potrzebne ! Zobaczymy w sobotę na meczu pewnie będą wsYstcy ale tylko z tych 6 przynajmniej 5 tylko raz w sobotę czas na zmiany bo kontynuacja tego gówna które trwało 14 lat to my jako kibice sportu na najwyższym poziomie nie zobaczymy szybko dobrze że wszystko było nagrane bo niektórzy przy swoich obietnicach chyba zapomnieli o tym !!!

 19. 28.03.24 14:47 MD

  Po pierwsze brawa za pomysł i inicjatywę zorganizowania debaty! Po drugie, jakoś nie za bardzo wierzę w obietnice Szewczyka, bo po pierwsze jego PO też obiecywała, a co z tego jest każdy widzi, a po drugie jeszcze nie tak dawno nie chciał dopuścić do głosu przedstawicieli Stomilu na sesji rady miasta. Ogólnie wszyscy kandydaci na plus, ale najbardziej wiarygodny wg mnie Smoliński. Stadion musi zostać przy Piłsudskiego, nie tylko ze względu na nasze przywiązania, ale przede wszystkim na poczynione do tej pory inwestycje i to, że nie ma czasu budować go gdzie indziej.

 20. 28.03.24 13:09 stomil 14/88

  Ja to czuje tak. Budujemy trybunę za od Leonharda. I tak przez wiele lat nic więcej nie zbudują. I mamy wybór, budowę dale za min 300 milionów stadionu, na którego utrzymanie będziemy dopłacać 7 milionów rocznie, bo w projekcie stadionu nie ma sklepów, biur na wynajem itd. Albo budowa w nowym miejscu kompleksu sportowego i za max 200milonow i wtedy płynne sprzenosiny a Grunt na sprzedaż

 21. 28.03.24 12:29 barakuda

  I albo ktoś nowy albo chujni ciąg dalszy ....nie tylko dla klubu ale i dla miasta

 22. 28.03.24 12:27 barakuda

  Odsłuchuje zapis tego spotkania i....rozumiem tyle że chuj z tego będzie.to tak w skrócie

 23. 28.03.24 08:44 Owsian

  Czyli Mozdzonek jak wygra to te 30 baniek na trybunę od Leonharda wraca do budżetu państwa i bawimy się dalej. Tym razem gdzie postawić stadion? W którym miejscu w mieście, a może poza miastem? Dobrze zrozumiałem?

 24. 27.03.24 21:44 stomilus

  Trochę nas było lecz rozmowy nie na temat głównie

 25. 27.03.24 21:24 EXTRA

  Troszkę za mało Stomilowców , szkoda . Stomilu nie daj się , musimy się wreszcie zjednoczyć

 26. 27.03.24 20:43 Tomasz Boenke

  Wielkie brawa dla portalu za organizację debaty

 27. 27.03.24 17:13 Realista

  W przyszłym roku proponuje zrobić też takie spotkanie i zaprosić obecnych kandydatów nie którzy oprócz kandydatury startują do rady miasta, i pokazać głosowania kto głosował za dotacje dla sportu i inwestycji sportowych, zapewne każdy będzie zajęty i nie będzie mieć czasu, kot jeśli możesz zapytaj kandydatów kiedy byli na spotkaniu Stomilu i jak głosowali w sprawie dofinansowania poprzez promocję miasta poprzez sport,

 28. 27.03.24 16:26 Kot

  Wejście na salę jest na wysokości tego różowego wieżowca na zdjęciu w prawym górnym rogu - tak poglądowo.

 29. 27.03.24 16:25 Kot

  Pan Czesław Jerzy Małkowski potwierdził swoją obecność na dzisiejszym spotkaniu.

 30. 27.03.24 10:16 Realista

  The corek zapomniałeś o dawce przypominającej i znowu majaczysz, wyzywasz zjs, poziom podstawówki inteligencja,

 31. 26.03.24 23:28 THE CORE

  @zjs - Gratuluję i bardzo się cieszę, że masz końskie zdrowie. Wobec tego na pewno bywasz na wszystkich meczach Stomilu. Piszę o tym bo wydaje mi się, że pisałeś kiedyś, że zdrowie już nie te, że nogi szwankują i nie możesz pojawiać się na meczach. Ale pewnie mi się pomyliło, bo czytałem to jadąc Izerą na prądzie z elektrowni w Ostrołęce. I nic do Ciebie nie mam. Zachęcam tylko do większej powściągliwości w kreowaniu się na matuzalema tego forum. Zdziwiłbyś się ile lat mają tu niektórzy. Więcej niż realista IQ. Pozdrawiam.

 32. 26.03.24 22:06 19kuba84

  Wybór prezydenta nie zmieni nic w moim życiu. Ja będę dalej robil swoją robotę i żaden włodarze nie odmieni mojego życia... a ponieważ nie zmieni to zagłosuje na tego kto najchętniej pomoże Stomilowi ALE... wlurwia mnie to że my kibice znowu damy sygnał że jesteśmy jakąś realna siłą wyborczą i możemy wywalczyć wsparcie dla klubu które popłynie do tych miernot z zarządu i oni znowu przepierdolą pieniądze, szanse i co najważniejsze czas w jakim można by było stawiać nasz klub na nogi.. Kurwa czy my Stomilowcy musimy zawsze wybierać między hujem w dupie i hujem w japie ? Kiedy w końcu karta się odwróci ? Za co nas tak los kara ? Za mo jeszcze się nacierpielismy ?

 33. 26.03.24 21:33 EXTRA

  Szkoda tylko że decyzjami tych plemion musisz później żyć , jak każdy z nas. Więc warto mieć kontrolę nad ich wyborem

 34. 26.03.24 20:37 zjs

  DJKS nie zrozumiałeś. Ja jestem apolityczny wobec sporu dwóch plemion Hutu i Tutsi. Mam ich gdzieś tych politykow, a ty THE CORE wyobraź sobie , że mam końskie zdrowie i mam tamtych dokładnie tam gdzie obecnych. Zauważyłem, że cierpisz coś do mnie, ale mam to w nosie młody człowieku. Życzę ci abyś dożyl moich lat. Co do spotkania to mam wam przypomieć tą plejadę olszyńskich notabli co się przyklejali jak gówno do klubu kiedy spodziewali się określonych korzyści ? Tylko potem szybko zapominali.

 35. 26.03.24 19:42 Kot

  Spokojnie, Panowie. Zjs, zapraszam, będzie też okazja do dyskusji nie tylko z politykami, ale także między sobą, przecież zgromadzimy się w licznym gronie kibiców, którym na pewno zależy na przyszłości klubu.

 36. 26.03.24 18:22 THE CORE

  @zjs - Chciałbym napisać żebyś zjadł snickersa, ale lepiej zjedz te darmowe leki dla seniora co ci poprzedni rząd obiecał...

 37. 26.03.24 18:09 barakuda

  Zjs jebać politykow tu chodzi o Stomil a to różnica

 38. 26.03.24 17:58 DJKS

  Ale gdyby Jarek z Suskim i Błaszczakiem przyszli to byś pewnie pierwszy poleciał na spotkanie z tymi brylantami...

 39. 26.03.24 15:56 zjs

  Nie chodzę na żadne spotkania z politykami. Nikt wam tyle nie da ile polityk obieca. Przykladem obecny premier z Gdańska czyli Tusk. Dla władzy zrobi wszystko. Jak tam te 100 konkretów naiwniaki? Ile konkretów wam obiecają dla pozyskania kilkuset waszych głosów? Przyjemnego wysłuchania gorzkich żalów.

 40. 26.03.24 12:58 Kot

  Obok są też bezpłatne parkingi, więc będzie można znaleźć też nieco dalej coś za darmo. ;)

 41. 26.03.24 12:26 Fish

  @No 1 Oczywiście że Małkowski jest za Stomilem jak przed każdymi wyborami później już niekoniecznie inni raczej podobnie to polityka nie dajmy się omamić.

 42. 26.03.24 12:13 Fish

  @Kot Obawiam się, że podając cenę za parkowanie odstraszyłeś potencjalnych zainteresowanych 😀a tak na poważnie to warto skorzystać z grzymobusów bo po prostu będzie łatwiej. Co do inicjatywy to bardzo dobry pomysł oczywiście wybieram się na to spotkanie i namawiam innych.

 43. 25.03.24 20:33 Kot

  Mamy salę konferencyjną z 200 krzesłami, trzeba wypełnić je wszystkie kibicami Stomilu! Z informacji organizacyjnych: wchodzimy wejściem C1 od strony parkingu (boczne wejście wprost na salę konferencyjną). Parking pod Uranią jest płatny, chyba z 5 zł/h.

 44. 21.03.24 22:50 Ave Stomil

  Obecność obowiązkowa

 45. 21.03.24 21:34 No 1

  A Malkowski jest za Stomilem czy nie?

 46. 21.03.24 20:39 StomiloHoolik

  Inicjatywa bardzo dobra. Należałoby zrobić wcześniej spotkanie robocze żeby spisać tematy do omówienia, pytania do zadania. Jeśli przyjdzie mniej niż 30- 40 osób to spotkanie nie będzie naszym argumentem. Rozważam to żeby się tam wybrać chociaż uważam, że polityka jest dla skur....ów .

 47. 21.03.24 20:04 barakuda

  Żałuję że nie dam rady być,ale każdy kto może niech ruszy dupę! Stomil to MY!

 48. 21.03.24 18:18 Kot

  Mamy zaklepaną największą salę konferencyjną na Uranii, nie ma w mieście lepszego położenia na konferencję dotyczącą sportu. Liczę na pokaźną frekwencję, informujcie znajomych, lepsza okazja może nam się długo nie trafić. Być może to jest w ogóle nasza jedyna szansa na wyprowadzenie Stomilu na prostą. Obecne położenie klubu jest nie do pozazdroszczenia. Jeśli odpuścimy, to w lokalnym dzienniku znowu możemy trafić na okładkę, ale to znowu będzie klepsydra na całą stronę. Wierzę, że Wam zależy, to przyjdziecie. Więcej jako kibice nie możemy zrobić. Musimy pokazać, że jesteśmy zorganizowani, poważni i jest nas wielu. Wtedy będziemy partnerem do rozmowy. Kibice powinni mieć swój głos w tym, jak powinien wyglądać nasz klub. A prawdopodobnie wśród kandydatów znajdzie się przyszły prezydent miasta, który tego głosu wysłucha. Im będzie nas więcej, tym nasze stanowisko będzie donioślejsze. Zapraszamy wszystkich kibiców Stomilu, z każdej trybuny, z każdego miasta, miasteczka i każdej wsi. Pokażmy, że zależy nam na silnym, rzetelnym, przyjaznym i profesjonalnym klubie!

 49. 21.03.24 15:52 No 1

  I bardzo dobrze Emil.Bedziemy mieli ich w garsci!Oby jak najwiecej kibicow przyszlo na to.Treba to jakos rozglosnic,moze plakaty

 50. 21.03.24 13:55 Emilozo

  No tak! Dlatego nie będzie lajfa, tylko zapis na przyszłość :) Żeby nikt się nie mógł ze słów wycofać.

 51. 21.03.24 13:35 stomil 14/88

  Emil nie wszyscy , komu zależy na Stomilu muszą być osobiscie

 52. 21.03.24 12:45 Emilozo

  Moderatorem ma być jeden z kibiców Stomilu. Transmisji live nie będzie. Paju zrobi zapis z tego i będzie można potem obejrzeć.

 53. 21.03.24 12:40 No 1

  Emil ,Czy mozna prosic o transmisie live na you tube tak jak 3cia polowa?

 54. 21.03.24 11:47 Tomasz Boenke

  Kto będzie moderatorem?

 55. 21.03.24 10:44 Kamilos

  Nikt tyle nie da co oni obiecują😁

 56. 21.03.24 05:14 nor

  Brawo, świetny pomysł!!

 57. 20.03.24 22:12 Kot

  Pan Małkowski ma w tym czasie inne spotkanie zaplanowane, po prostu jeszcze nie potwierdził, że przyjdzie, może jeszcze się zdecyduje.

 58. 20.03.24 20:07 Damiano(S)

  Wszyscy są ale nie ma Małkowskiego nie chciał przyjść mino zaproszenia

 59. 20.03.24 19:54 Adass

  Bajka będzie gonić bajkę? Rzeczywistość okresli

 60. 20.03.24 19:36 Has

  i to jest inicjatywy. w takiej sytuacji... no coż... MUSI BYĆ PEŁNA SALA!!! jeśli liczymy na zainteresowanie i wsparcie dla Stomilu po wyborach...

 61. 20.03.24 17:42 Adass

  Panowie Stomil ma trenera? Czy co

 62. 20.03.24 17:02 barakuda

  Brawo

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.