94' Koniec meczu. Podział punktów w Suwałkach.
94' Paweł Łukasik opuszcza boisko, Rafał Śledź debiutuje w I lidze.
92' Boisko opuszcza Mateusz Żebrowski, w jego miejsce Bujalski.
92' Żółtą kartką ukarany Adrian Karankiewicz
80' Do wejścia przygotowany Yasuhiro Katō. boisko opuszcza Piotr Głowacki.

Bramkę dla Stomilu strzelił Irakli Meschia, fot. Emil Marecki

Suwałki

Inauguracyjny remis Stomilu z Wigrami

03.08.14 14:27   zic   33

Stomil Olsztyn zremisował w wyjazdowym, inauguracyjnym spotkaniu I ligi z Wigrami Suwałki 1:1.

Pierwszą bramkę strzelił w 36. minucie Irakli Meschia, który dość niespodziewanie pojawił się dzisiaj w pierwszym składzie Stomilu. Chwilę przed przerwą zaspała olsztyńska obrona i niepilnowany Mateusz Żebrowski z bliska pokonał Piotra Skibę. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy z pięciu metrów piłkę próbowali umieścić w bramce Wigier Meschia i Wełnicki, ale niewyjaśnionym cudem Karol Salik zdołał dwukrotnie obronić.

Druga połowa nie zmieniła rezultatu, wolne tempo gry w upalne popołudnie spowodowało, że sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele. Pozostał lekki niedosyt, Stomil grał dojrzalej i kontrolował przebieg spotkania. Podział punktów jednak nie krzywdzi żadnej ze stron.

- Przede wszystkim mam wielki szacunek dla zawodników obu zespół, że dali w tym upale  tyle z siebie. Myślę, że mecz mógł się podobać. Oba zespoły chciały ten mecz wygrać i dążyły do tego wszystkimi siłami. Na pewno w takich warunkach gra się bardzo ciężko, mimo tego, sporo było sytuacji podbramkowych. Oceniając swój zespół można mieć tutaj zastrzeżenia do zgrania zespołu. Za dużo mieliśmy w tym meczu strat, a wynikało to właśnie z braku zgrania. Nie do końca realizowaliśmy założenia taktyczne. Przeciwnik również nie zostawił nam wiele miejsca do grania. Oba zespoły miały okazje na bramki. Myślę, iż jest to wynik sprawiedliwy - powiedział po meczu trener Stomilu Mirosław Jabłoński.

Widziałeś mecz? Oceń zawodników!

Tagi: Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Irakli Meschia, Mirosław Jabłoński, Suwałki, I liga

1. 04.08.14 11:39 Biała Armia

A ja troszkę z innej beczki.Słyszałem że Obecny sponsor jak narazie cytuje "jak narazie''będzie sponsorować AZS i to duża forsy ma wpłynąć. Mam JEdno pytanie Do klubu w sensie Prezes i Wicep.. Niech nie udaja że nie maja czasu kurw... i niech powiedzą czy spotykają się z Librą i dogadują między soba lub żegnamy sponsora i spadam do 4 ligi. ??? Redakcjo mam prośbę wiem że niedawno pisaliście do nich ale jeszcze raz bym prosił żebyście wysłali redaktora i przycisną ich. Bo naprawdę jak na razie to słyszę złe story w sensie Sponsorowania. A bez sponsorów dupa zimna.

2. 04.08.14 11:25 stomil olsztyn forever

Jegliński kontuzja

3. 04.08.14 11:23 SzEFoo

Jeglinski nie gral ze wzgledu na kontuzje czy decyzje trenera?

4. 04.08.14 11:01 SzEFoo

Szkoda, ze tylko punkt, a szczegolnie dwoch okazji z ostatniej minuty pierwszej polowy. Teraz operacja Tychy... i czas zaczac wygrywac od poczatku sezonu zeby pozniej smrodu nie bylo.

5. 03.08.14 22:16 Pawlik

Moze jakbysmy pierwsi dostali brame to wtedy by wszystko ruszylo do przodu a tak ta gra wygladala na remis.Nie jeden mecz pokazal ze wtedy umiemy sie wziasc w garsc.

6. 03.08.14 21:06 fysiek

bedzie dobrze

7. 03.08.14 20:54 obserwator1985

Takie mecze trzeba wygrywać, bo przeciwnik dziś był spokojnie do pokonania, ale nasza gra była zbyt asekuracyjna i bojaźliwa. Dodatkowo brak argumentów w ofensywie. W drugiej połowie mieliśmy tylko jedną sytuację strzelecką, to niestety bardzo słabo wygląda. W następnych meczach poprzeczka będzie o wiele wyżej zawieszona więc gra musi być lepsza, skuteczniejsza i bardziej odważna. Pozdro

8. 03.08.14 19:22 mazinho

Ostatnim napastnikiem ktory cos gral bym Tumicz no i Edek na końcówkach troche szarpał

9. 03.08.14 19:05 JeanPorr

Bunny... oczywiście zgadzam się.. potrzebujemy napastnika do pierwszego składu.... ale nie jest winą Łukasika że na dzień dzisiejszy nie ma od niego lepszych... to nie jego wina, skoro go tak mieszacie z błotek to jak ocenić pozostałych ?... jest przeciętniakiem, ale nie mamy na dzisiaj alternatywy, dlatego gra... ja bardzo liczę na tego Kovala, liczę że któryś z naszych młodych odpali... dlaczego zatrudniono obrońców?? bo odszedł Warcholak, Kucharski, Remisz jest kontuzjowany i nie zagra w tej rundzie a może i sezonie, Szymonowicz został przesunięty do pomocy, Mroczkowski tak samo... czyli straciliśmy 5 obrońców, przyszło 4... ja tu nie widzę problemu i rozrzutności :) franek w Stomilu brakuje napastnika co najmniej ok kilku sezonów

10. 03.08.14 19:03 Tiger

Podzielam opinie co do franka,chłopaku przesadzasz. I to nie tylko na tym forum. Łukasik dzisiaj na plus, ponadto Szymonowicz, Czarnecki wyróżniający. Najsłabsi Darmochwał i Wełna. Zmiany zgadzam się, powinny być zrobione wcześniej. Ogólnie wynik jest ok, szkoda że nie wpadło na 2-1 ale cieszmy się z tego co jest. Za tydzień 3 pkt z Tychami, trzeba na nich rewanż wziąć za zeszły sezon.

11. 03.08.14 19:00 Keinam

odnośnie Pawła Łukasika, ja bym tak mocno go nie krytykował, po prostu nie jest to napastnik. Bardziej powiedziałbym, że ofensywny pomocnik, ewentualnie napastnik ale tylko wtedy gdybyśmy grali na dwóch. Zastawić się, zagrać do drugiego napastnika, lub do jedynego napastnika, dać czas kolegom na przejście do przodu....takich zadań bym się spodziewał dla tego zawodnika.

12. 03.08.14 18:59 Fanatyk_OKS

franek widze ze ty chciałbyś w ratuszu popracować

13. 03.08.14 18:45 franek dolas

przypominam sobie końcówkę sezonu 15 miejsce i spadek sportowy, brakuje od roku napastnika a zarząd stomilu ściąga 4 obrońców, chyba że ich założeniem w każdym meczu remisować 0+0, a co do łukasika jeżeli nie realizuje planu taktyki to po co gra w pierwszej 11? koniecznie za wszelką cenne on muśi gra?....... nie jestem torn z elblagą a jak tam praca w ratuszu? i przygotowania do wybórów dalej teczkę nosisz dla sołtysa olsztynskiej prowincji? dalej zachwalasz obecny ratusz?

14. 03.08.14 18:38 Bunny

tu sie zgodze z dolasem, i kolega ponizej pisze "prawda nie mamy klasycznej 9, ani nawet kogoś kto w polu karnym dostawiłby nogę, ale nie znaczy to że masz jechać po Łukasiku, on po prostu nie jest zawodnikiem który zrealizuję zakładaną taktykę" czyli? nie nadaje sie na ta pozycje... jaki z tego moral? nie potrzebujemy 5 obroncow, ale jednego napastnika, ogladaalem mecz w tv, nie mam mozliwosci tam jechac, ale Lukasik jest za slaby na ta lige, walczy, nie da sie ukryc, ale tyle po tym, jesli nie wygralismy meczu z wigrami, gdzie jak to pokazalo (pierwsza polowa 100% skutecznosc) 1 strzal, 1 bramka, mielismy duzo wiecej ta pilke pod noga, duzo wiecej okazji bramkowych, gralismy poprostu kurde lepiej to czemu nie wygralismy!!! przez takie mecze spadlismy z 1 ligi pilki noznej w polsce!

15. 03.08.14 17:40 JeanPorr

przypomnij sobie ostatnie mecze zeszłego sezonu... nie mając napastnika graliśmy ofensywną piłkę... bo styl gry zależy od ustawienia i możliwości zawodników, a nie od tego ilu napastników jest na boisku... prawda nie mamy klasycznej 9, ani nawet kogoś kto w polu karnym dostawiłby nogę, ale nie znaczy to że masz jechać po Łukasiku, on po prostu nie jest zawodnikiem który zrealizuję zakładaną taktykę.... moge się założyć że na szpicy ani Darmochwał, ani młodszy Głowacki nie zagraliby lepiej...

16. 03.08.14 17:37 Torn

franek zacznij myśleć ! Jabłoński to nie jest pierwszy lepszy trener. On doskonale wie kogo sprowadzić i jaki rynek jest odpowiedni . Stomil dokonał kilku transferów które zapowiadają się ciekawie . rozliczać będziemy mogli dopiero po tej rundzie :) Wiem że to co teraz pisze nie trafi do ciebie . Na tym forum zajmujesz się trolowaniem (może z Elbląga jesteś ) .

17. 03.08.14 17:19 franek dolas

a co żle napisałem stomil posiada bramkostrzelnych napastników? grał dzisiaj ofensywną piłkę?

18. 03.08.14 17:06 JeanPorr

franek, zolafren Ci się skończył ? ;)

19. 03.08.14 16:58 franek dolas

nie mam problemu łukasika, ale ten zawodnik jest za słaby na 1 lige, pokazuje to jego skuteczość czyli taka jaką mieli obrońcy, i jego przewroty na boisku czasami mam wrażenie że przewraca się żeby chwile odpocząć, BRAKUJE DLA STOMILU NAPASTNIKA KTÓRY POCIĄGNIE DRUŻYNE DO PRZODU, dlatego jeżeli już koniecznie chcą grać łukasikiem i nie chcą zatrudniać nowego napastnika to warto pomyśleć o przeniesieniu jakiej dziewczyny z drużyny żeńskiej, może mniej będzie przewracać się i poprawi statystyki strzeleckie napastników,

20. 03.08.14 16:32 JeanPorr

to że Bucholc jest przeciętnym obrońcą to pokazała już runda wiosenna... odbiór i krycie na bardzo średnim poziomie, cały obraz jest trochę przekłamany dobrą grą w ataku... tym bardziej żałuję że Bucholc nie ma zmiennika

21. 03.08.14 16:27 Pawlik

Przy straconej bramce to nie mozna tylko winic Wełny ale Bucholc nie przeszkadzal wcale w dosrodkowaniu rywalowi zreszta nie w pierwszym meczu juz bramki w ten sposob tracimy.Wigry byly do ogrania,nie ma sie co cieszyc z remisu tu kazdy mecz o 3 pkt bez wzgledu z kim gramy.Dobrze ze trener stawia na zawodnikow a nie nazwiska,Sledz wszedl w koncowce to zaraz Zwir i Siemiaszko sobie klubow zaczna szukac.

22. 03.08.14 15:57 Arkadiusz87

Być może zostanę skrytykowany za to co napiszę, bo to mój pierwszy wpis tutaj. Do FRANKA DOLASA: czy Ty masz jakiś problem z Łukasikiem? Drużyny żeńskie? Co to za prymitywne wpisy. Czytam to forum od dawna i nie widziałem żadnego pozytywnego wpisu z Twojej strony. Jeśli tak bardzo przeszkadza Ci gracz z numerem 77 to zakładaj korki i pokaż jak powinno to wyglądać. Twoje wpisy zarówno tutaj jak i na stronce 90minut są żenujące. tyle ode mnie. Dziękuję

23. 03.08.14 15:29 JeanPorr

ja jakoś nie potrafię cieszyć się z tego remisu... widząc przewagę w jakości gry miedzy nami a Suwałkami po prostu szkoda mi niewykorzystanej szansy na 3 pkt. Najbardziej żałuję tego, że nie wykazaliśmy się determinacją w walce o te 3pkt , nie było widać tego "noża na gardle" z zeszłego sezonu. Można to w sumie zwalić na pogodę, bo w takim upale ciężko się biega. Jednakże Wigry były dzisiaj do zrobienia i szkoda, że tego nie wykorzystaliśmy. Widać masę niedokładności w grze, kontry w drugiej połowie - masa zagrań za plecy, masa niedokładnych przyjęć. Nie rozumiem dlaczego nie graliśmy na prokurowanie rożnych, mając Trzeciakiewicza na boisku. Było kilka akcji skrzydłowych, gdzie Darmochwał, Wełna, czy Bucholc robili kółeczka z piłką zamiast jakimś rajdem wywalczyć róg, nie wiem może grali na czas. Stracona bramka 90% wina Wełny, jego skrzydłowy zamykał akcję a on był jeszcze na spacerze 10 metrów dalej. Oprócz jednej straty na połowie przeciwnika w drugiej połowie grał pewnie i skutecznie - odbiór to główne zadanie bocznego obrońcy, nie wymagajcie zaangażowania w ataku jak gramy na "0" z tyłu. Ogólnie gra w defensywie mogła się podobać, odważne wejścia wślizgiem, bronienie od piłki, niewiele błędów indywidualnych... jedna Wigry nie miały kim straszyć, wiec grę obronną ocenię po Bytowie. Szymonowicz poza jedną stratą - klasa. Dać mu podwyżkę i wpisać kwotę odstępnego, bo to że chłopak zaraz będzie grał w ekstraklasie jest niemal pewne. Darmochwał jakoś niemrawo, na jego tle młody Głowacki o klasę lepiej. Meshia (jak to się powinno poprawnie pisać?) ma szansę zastąpić Lecha z nawiązką, tylko musi grać wyżej bo sam Łukasik sobie nie poradzi. No i pan Łukasik - fajny strzał pod poprzeczkę, fajna wrzutka z rożnego, fajne zaangażowanie, jednak zbyt duża ilość kontaktów z murawą i przegranych pojedynków nie czyni z niego kandydata to pierwszej 11 na tym poziomie. Zagrał lepiej niż to bywało w poprzednich sezonach, ale ciągle nie tak jak sobie tego życzymy. Podsumowując, przed meczem remis brałbym w ciemno, ale z jego przebiegu czuję niedosyt. Szczególnie mam tu na myśli grę na stojąco, zbyt późne i w sumie nic nie dające zmiany, oraz grę na remis. Liczę na ukraiński zaciąg, bo nie ma nas w ataku.

24. 03.08.14 15:14 przem85

Wigry zaczęły ligę tak samo jak Stomil za Kaczmarka, czyli za bardzo bojaźliwie. Szkoda że Stomil tego nie wykorzystał bo był lepszy. W pierwszej połowie Łukasik mimo że osamotniony to utrzymywał się przy piłce, wywalczył kilka rzutów wolnych, pozytywnie moim zdaniem. Za mało miał jednak wsparcia od Irakliego który w II połowie znikł już definitywnie. Wcześniej powinien dostać zmianę tak samo jak i Łukasik który od 70 minuty oddychał rękawami. Co do bramek to przy strzelonej Bucholc ładnie wrzucał w pole karne, jednak przy straconej nie rozumiem dlaczego nie atakował gościa który dośrodkowywał tylko mu statystował, spory minus dla Jasia jak i dla spóźnionego z kryciem Wełną. Szkoda bo można było wygrać dziś ze słabiutkimi Wigrami. SPW

25. 03.08.14 14:46 franek dolas

udany debiut ukraińskiego separatysty oby tak dalej, zabrakło tylko napastnika z prawdziwego zdarzenia który coś strzeli, może niech zarząd pomyśli o roszadach i sprowadzeniu któreś z dziewczyny z drużyny żeńskiej, powinna lepiej nadać się na szpicy z przodu, i pewnie wiecej strzeli niż drewno z przodu które potrzebuje 20 sytuacji 100% na zdobycie bramki,

26. 03.08.14 14:44 Darek

Nie było najgorzej, choć przez pierwsze 30 minut oczy bolały od oglądania tego meczu (słaby poziom). W naszej ekipie na plus zdecydowanie młody Głowacki, a także (pomimo bramki) cała linia defensywna. Nie zgodzę się, że Wełna jest cienki. Nie ma takich inklinacji jak Warcholak do gry ofensywnej, ale nie było źle, oczywiście minus za brak krycia przy bramce. Wełnicki super. Co co mnie dziś irytowała to gra na tzw. stojaka, ale zapewne było to podyktowane pogodą. Na minus zdecydowanie Darmochwał... Łukasik nie miał natomiast wsparcia. Nie było podwieszonego napastnika, wszyscy zbyt głęboko cofali się po piłkę. Remis nie jest zły, ale mogli wygrać. AMEN

27. 03.08.14 14:42 chodi

W meczu przewaga Stomilu i cenny pkt na wyjeździe. Na plus Irakli i Łukasik pierwsze 45 min super. Moim zdaniem trener za późno zrobił zmiany, powinien wcześniej wprowadzić Śledzia w 70 min a Trzeciego i Kato wpuścić od razu po przerwie. Widać było, ze jak weszli zmiennicy to gra się ożywiła. Pierwszy do wymiany jak dla mnie to Wełna... Remisz wracaj szybko do zdrowia bo musisz go wymienić, bramka ewidentnie idzie na jego konto. Darmochwał pierwsze 45 min słabo później się trochę rozkręcił. I najważniejsze, co z Igłą ??? Widać było jego brak w zespole. Fajnie zaprezentował się jeszcze Wełnicki. Powinno być dobrze , tylko dużo trenować i zgrywać na maxa pierwszą 11.

28. 03.08.14 14:42 stomil olsztyn forever

Nie spodziewałem sie ze to napisze, ale Łukasik na wielki plus, tylko potrzebny mu partner do ataku, taka typowa 9. Wełna tragedia. Szymonowicz masakra, co on gra w takim wieku, mega gracz nam sie rodzi.

29. 03.08.14 14:42 S.M.P.

Jest jeszcze co poprawiać, ale ważne że od początku punktujemy...a jeżeli oceniać personalnie to Darmochwał w ogóle nie widoczny (chyba żadnego rajdu i dośrodkowania)

30. 03.08.14 14:38 maniek86

Nie ma co się oszukiwać, Wigry grały baardzo słabo, niestety nie wykorzystaliśmy. Czemu Śledź nie wszedł wcześniej? Wełna jest cienki. Po gierce w Łukcie już mi się nie podobał

31. 03.08.14 14:30 F.R.T.

z perspektywy fotela i tv-dobrze grali, jest pkt, teraz zepełniamy stadion !!

32. 03.08.14 14:30 Pokorny

Plan był prosty byle nie stracić jak strzelimy to fajnie, Generalnie wynik niezły biorąc pod uwagę zamieszanie w klubie. Szkoda tego minimalizmu bo Wigry były do pyknięcia.

33. 03.08.14 14:29 Fanatyk_OKS