Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Licencja dla Stomilu z obostrzeniami. O co chodzi?

03.06.22 15:36   kyn   12  

Stomil Olsztyn otrzymał licencję na grę w I lidze z pewnymi uwarunkowania. Sportowo nasza drużyna spadła do II ligi i od sezonu 2022/2023 będzie grała na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Licencja została przyznana, ale Polski Związek Piłki Nożnej nałożył na Stomil Olsztyn nadzór finansowy i z zakresu personelu i administracji.

O co dokładnie chodzi? Stomil musi zaprezentować zaktualizowana prognozę finansową na najbliższy sezon. O tym zresztą przeczytać można w krótkim komunikacie klubu, który ukazał się zaraz po tym jak Komisja Licencyjna wydała komunikat na temat licencji.

Stomil we wniosku licencyjnym zgłosił kierownika ds. bezpieczeństwa z firmy, która podczas spotkań pracuje na naszym stadionie. Klub z al. Piłsudskiego 69a powinien jednak zgłosić pracownika na tę funkcję zatrudnioną w Stomilu.

Co dalej ze Stomilem? Na ten moment jeszcze nic konkretnego nie wiadomo. Olsztyński drugoligowiec obiecał wydanie komunikatu w tej sprawie, więc znając nasze realia musimy uzbroić się w cierpliwość.

Piotr Jacek pierwsze zajęcia po przerwie poprowadzi 13 czerwca. W tym sezonie II liga startuje już w połowie lipca. Wszystko ze względu na Mundial, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia w Katarze.

W pierwszych zajęciach uczestniczyć będą piłkarze z ważnymi kontraktami (m.in. Karol Żwir czy Filip Wójcik), wybrani juniorzy z drużyny Adama Zejera oraz piłkarze zaproszeni z niższych lig.

Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

 1. 06.06.22 19:29 Zenon Jaskóła

  jeśli my mieliśmy budżet rzędu 4,5 mln w I lidze, a Chojniczanka w II lidze grała z 3 mln, to jakim cudem klubowi nie udało się zatrzymać takich ludzi jak Van Huffel i Byrtek? na obecny sezon realnie patrząc jeśli uda się zebrać 2 mln będzie sukces. Stal Rzeszów budżet 4,5 mln, awans, a do tego bardzo dobrze funkcjonująca akademia. Niestety ale patrząc na to co dzieje się w klubie pod względem finansowym, a przede wszystkim organizacyjnym, za rok o tej porze będziemy szykować się do gry w III lidze. Prezes mówi o koniecznym budżecie na poziomie 4-5 mln co pozwoli na spokojne funkcjonowanie, w co nie wątpię. Taka kasa pozwoli faktycznie funkcjonować jak pączki w maśle, tyle tyko że nie gwarantuje żadnych efektów

 2. 05.06.22 09:47 nor

  ,,Budżety klubów 2.ligi w sezonie 2021/2022 : Motor Lublin(6 milionów złotych), Radunia Stężyca(5mln), Stal Rzeszów(4,6mln), Ruch Chorzów(4mln), Wigry Suwałki(4mln), Chojniczanka Chojnice(3mln)...,,

 3. 04.06.22 21:57 Tiger

  Chyba mu się zera pomyliły, wypowiedź albo przekłamana albo tu nie ma pojęcia o niczym, z resztą wpisuje się to w koncepcje innych wypowiedzi.

 4. 04.06.22 18:02 Owsian

  Hmm. Ja 2 mln nie potrafię się doliczyć. Z budżetem 4-5 mln w II lidze bylibyśmy potentatem finansowym.

 5. 04.06.22 16:07 moondek

  Prezes w rozmowie wspomina o budżecie rzędu 4-5 mln zł. Czy myślicie, że to realna kwota, czy jakaś gra, żeby przyciągnąć ewentualnych zawodników, którzy mieliby być wzmocnieniem?

 6. 04.06.22 15:32 zjs

  Straus mówi, że warunkiem jego ewentualnej gry w Stomilu, miało być utrzymanie w 1 lidze. Więc dlaczego spuściliście drużynę do niższej ligi? Jest w tym część twojego udziału.

 7. 03.06.22 22:52 SzEFoo

  Dobre sobie, część piłkarzy nie chce grać w 2 lidze haha, tu oprócz Tobiasza nie widziałem wirtuoza, który by się wyróżniał w 1 lidze, sportowo pokazali gdzie ich miejsce.

 8. 03.06.22 21:57 SanDiego

  https://gazetaolsztynska.pl/sport/837398,Najpierw-budzet-potem-kontrakty.html

 9. 03.06.22 19:46 Realista

  Opcja z zawodnikami charakternymi w wykonaniu pana z bytowa doprowadziła do 2 ligi co może zrobić stomil mając ograniczony budżet poszukać zawodników z Ukrainy tamtejszą liga wstrzymana a osobom które nie pamiętają byli tacy piłkarze jak maczulenko, Kowal, skoba, birezowski którzy dostawali dużo mniejsze kontraktu niż obecni najemnicy ,

 10. 03.06.22 19:31 Olsztyniak58

  Widzę pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.. Trzeba było zdobyć 2 pkt. więcej i nie było by problemu.

 11. 03.06.22 17:54 p k

  Tj. totalny przekręt ŁKS tonie w długach, Skra wynajęła cukiernika ale stadionu nie ma i nie będzie i bez problemu otrzymują licencje. Stomil otrzymał licencję ale wpakowano nóż w plecy . Zmienił się Prezes w PZPN i ciekawe czy wie jak się kręci lody. Włodarze miasta też pomagają, jak mogą, żeby dowalić Stomilowi .

 12. 03.06.22 17:01 SanDiego

  Czarno to widzę. Żeby nie było powtórki z 2003 roku, wtedy też "zapraszano" juniorów i z niższej ligi i wiadomo jak to się skończyło.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!