Artykuł

Michał Żukowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Michał Żukowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Michał Żukowski głównym udziałowcem Stomilu Olsztyn SA

28.06.22 23:16   em   63  

Michał Żukowski stał się głównym udziałowcem w spółce Stomilu Olsztyn. Michał Brański nadal ma także swoje akcje, ale w mniejszym udziale. Do zarządu klubu dołączył Tomasz Żukowski.

O wszystkich zmianach dowiedzieliśmy się z listu Michała Żukowskiego, który ukazał się na oficjalnej stronie klubu:

"Drodzy Kibice i Sympatycy Dumy Warmii,

W lutym 2019 r. dzięki Michałowi Brańskiemu rozpoczęła się moja przygoda ze Stomilem Olsztyn. Przygoda w nowej roli – osoby, która bezpośrednio jest przy Klubie, bo ta prawdziwa miłość zaczęła się 30 lat temu, gdy po raz pierwszy zawitałem na stadion przy al. Piłsudskiego. Przez te trzy dekady żyłem Stomilem jak każdy z Was.

Dziękuję Michałowi Brańskiemu za to, że dał Stomilowi drugie życie. Klub miał wówczas przestać istnieć. Niech mi będzie wolno zacząć od słów podziękowania wobec tego, który nie będąc jednym z nas – Stomilowców uwierzył, że warto Klub uratować: Gdyby nie Ty, Michale nie było tych trzech i pół roku emocji, czasami trudnych chwil, ale także wielu wspaniałych ludzi i sytuacji, których mogliśmy doświadczać. Nie osiągnęliśmy tego o czym marzyliśmy, ale cały czas walczyłeś o dobro i przyszłość Stomilu Olsztyn. Szczególnie powinno wybrzmieć to, co zrobiłeś w poprzednim sezonie. Pomimo zerowego wsparcia ze strony miasta dzięki ponad milionowi złotych, które zainwestowałeś w Klub, udało nam się utrzymać finansowo na powierzchni.

Spadek boli, wszyscy bardzo go przeżyliśmy, ale jest też dla nas szansą. Na organiczny rozwój i zwrot ku temu co najważniejsze. Nasz kapitał to tożsamość regionalna, nasza młodzież, a także ludzie, którzy na Warmii i Mazurach mają pasję do piłki. I dla których Stomil Olsztyn jest ważny. Głęboko wierzę, że jest nas więcej niż tych, którzy chcieliby zobaczyć nas na peryferiach polskiego futbolu. Wierzę, że nasza społeczność kibicowska jest silna, czego wielokrotnie dowiodła, między innymi odbudowując Klub po upadku.

Nie chciałem pozwolić na to, aby Klub został przejęty przez ludzi, którzy zamierzali nowy sezon zaczynać od 4 ligi, a taka “propozycja” została przedstawiona dotychczasowemu właścicielowi. Biłem się z myślami, ale nie mogłem pozwolić na to, abyśmy podzielili los Wigier Suwałki. Nie była to łatwa decyzja, ale uważam, że ten Klub, jego kibice, region i miasto zasługuje na grę w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce. Dlatego przyjąłem ofertę Michała Brańskiego, aby zostać głównym akcjonariuszem Stomil Olsztyn S.A. Jednocześnie moim warunkiem był fakt pozostania Michała w Klubie jako znaczącego akcjonariusza mniejszościowego, który będzie swoją radą i doświadczeniem wspierał klub w jego działaniach, ale na zupełnie innych zasadach niż dotąd.

W nowej Radzie Nadzorczej poza mną znalazły się osoby, które zadeklarowały zaangażowanie i chęć pomocy Klubowi: Marcin Burza, lokalny przedsiębiorca, który jako sponsor i członek Klubu STO wspiera Klub już od jakiegoś czasu i będzie w Radzie

Nadzorczej odpowiadał za prowadzenie klubu STO oraz Przemysław Bastek, który pojawił się w Stomilu wraz z nowym sponsorem pod koniec ubiegłego sezonu i będzie odpowiadał za nadzór nad sprzedażą i marketingiem Klubu.

W zarządzie klubu znajdzie się Arkadiusz Tymiński jako Prezes Zarządu i Tomasz Żukowski jako Wiceprezes Zarządu. Arkadiusz sprawdził się w niezwykle trudnym wyzwaniu i mądrze poprowadził Klub po odejściu Łukasza Puciłowskiego. Cały czas się rozwija, będąc najmłodszym w historii członkiem Komisji Finansowej PZPN. Zasługuje na to, by być wiodącą postacią Klubu, który tak samo jak ja, jak tysiące mieszkańców Olsztyna i regionu, ma głęboko w sercu. Tomasz przez ostatnie pół roku wypracował dla Klubu rekordową kwotę środków sponsorskich i będzie kontynuował tę misję na nowym stanowisku. Michał Czerkawski, wieloletni pracownik Klubu, pozostanie prokurentem Stomilu. Ci ludzie mają moje pełne zaufanie, a ich lojalność wobec Klubu i miłość doń została wielokrotnie udowodniona. Cieszy mnie, że oni także nie wyobrażali sobie, by nasz Klub zniknął z mapy i miał kolejny raz rozpoczynać mozolną wędrówkę od czwartej ligi.

Wszystkie te osoby łączy pasja do piłki nożnej i miłość do biało-niebieskich barw. Chęć rozwoju i zaangażowania. Uczciwość. W niektórych przypadkach w ostatnich latach Rada Nadzorcza, w której ja także byłem, wybierała osoby, którym niestety brakowało tych cech. Nie mieli związku z historią tego Klubu. Chciałbym, żeby to wybrzmiało raz jeszcze: Duma Warmii prowadzona jest obecnie przez jej Kibiców. Ludzi, dla których Stomil znaczy tak wiele, że dzień i noc będą pracować nad rozwojem Klubu, prowadzonego inaczej, na zdrowych zasadach. Bez błędów, jakimi było powierzenie wiodących ról ludziom, którzy nie czuli żadnego związku z Klubem, miastem regionem. To spowodowało w dużym stopniu fiasko projektu w dotychczasowym kształcie.

Swoją decyzję traktuję jako potrzebę chwili i konieczność. Chciałbym, aby władzę w akcjonariacie stopniowo przejmował lokalny biznes i Kibice. Aby klub STO stał się bardziej aktywny. By Stomil Olsztyn stał się miejscem łączącym ludzi, którzy mają Stomil Olsztyn w sercu.

Kilka słów o najbliższych planach:

rozwój Akademii (walka o poprawę infrastruktury, otwarcie w Olsztynie SMS, wydzielenie w Akademii sekcji profesjonalnej i rekreacyjnej),

stopniowe budowanie drużyny seniorów w oparciu o jak największą liczbę zawodników młodych i z naszego regionu,

odbudowa relacji z klubami w Olsztynie i regionie na zdrowych i partnerskich relacjach,

zacieśnianie współpracy z innymi gminami i powiatami w województwie,

dalsze zawieranie nowych umów sponsoringowych (obecnie to blisko 30 podmiotów).

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które w ostatnich kilku tygodniach zaangażowały się w projekt pn. „Stomil na szczeblu centralnym” i pozwoliły uniknąć decyzji skazujących Klub na grę w 4 lidze. Przeczytałem ostatnio kilka gorzkich słów o tym jak Stomil funkcjonował. Owszem, wiele błędów zostało popełnionych, ale nie chcę w Stomilu ludzi, którzy nie realizują celów klubu i nie pracują na jego rozwój. Ten czas odszedł w przeszłość, wierzę, że na zawsze. Wierzę, że nasi Kibice, z którymi konsultowałem się w ostatnim czasie wesprą walkę o miejsce na mapie w ligach centralnych. Walkę opartą na stabilnym i realnym budżecie.

Żeby zrealizować nasze ambicje, począwszy od ustabilizowania się po nowym otwarciu, które właśnie się dokonało, Klub potrzebuje wsparcia Was wszystkich. Niezależnie czy jesteście lokalnym przedsiębiorcą, rodzicem dziecka z Akademii, piłkarzem, kibicem, studentem, emerytem, radnym miejskim czy Prezydentem tego miasta. Jesteśmy otwarci. Jesteśmy Dumą Warmii. Każdy o stomilowskim sercu jest zaproszony do współpracy na rzecz dobra tego Klubu. Klubu, który chce znów być dumą tego miasta. Dumą Warmii. Stomil Ponad Wszystko!

Michał Żukowski

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Stomil Olsztyn S.A."

Tagi: Stomil Olsztyn, Michał Żukowski


Komentarze

 1. 30.06.22 10:11 SzEFoo

  Szymon Lewicki odpalony z Polonii W-wa, z Kurbielem mogą stworzyć atak śmierci... :)

 2. 30.06.22 07:03 Bart

  W roli widza na stadionie, w tym momencie to powinna byc min 18 zawodnikow i pierwszy pelny cykl treningowy pod wodza trenera. Choc wybor trenera nowego nie wyglada zle. Pozyjemy zobaczymy

 3. 30.06.22 01:44 SzEFoo

  Przecież trener jest i był na sparingu. Paru grajków do tego co mamy i lecimy z koksem.

 4. 29.06.22 23:30 Bart

  najgorsze w tym wszystkim jest ze niecałe 3 tygodnie do ligi a my ani grajków ani trenera a gdzie czas na przygotowanie do sezonu?

 5. 29.06.22 23:29 Bart

  uczepiliście się jednego okresu prezesury z 7 w 3,5 letnim okresie. Od nich mineło dużo czasu ale nic się nie zmieniło na plus. było 7 prezesów przez ten czas byli za to MB i Kurkuma dziś jebneli lifting i sa w odwrotnych pozycjach i tak jak pisał czerkasow teraz podpisuje się pod każda sprawa osobiście a nie jak do tej pory porzez jednego z 7 słupów. zobaczymy co czas pokaże. Co do zarządzania wyszło MB w grupie ludzi w biznesie internetowym tu poprostu nie wyszło. Nie zawsze w każdej gałęzi musi wyjść chciano bo najmniejszej linii oporu i wychodzi jak wychodzi. czy jak ktoś ma dobrze prosperujący sklep musi mu wyjść w innym biznesie np transporcie? bardziej razi że próbuje sie ludziom w mówić ze to kolejne nowe rozdanie, a to te same po faceliftingu. nie ma co się zniechęcać czas pokaże jak to napisał były członek teraz mamy totalnie prywatny folwark więc poza pitoleniem nic nie możemy, a może kiedyś ktoś się tam domyśli ze klub bez kibiców nie ma prawa funkcjonować.

 6. 29.06.22 22:43 TorroRosso

  Masz trochę kasy na wydanie , przedstawiają Tobie biznes który będą reprezentować - w tym przypadku 2 osoby reprezentanci Polski - jeden z regionu w którym ten biznes będzie się toczył , drugi z całkiem szerokimi koneksjami w strukturach pzpn , przedstawiają wizje biznesu która brzmi całkiem fajnie i realnie , przyjeżdżasz na stadion a tu euforia i naprawdę niezły klimat kibicowski . Wypowiadasz znamienne słowa tu będzie Redbull i exstraklasa , prawie wszyscy wieżą . Więc spodziewasz się aż takiego skurwysyńskiego wyjebania przez tych dwóch asów - myślę że nie . Tu wszedł Kot do działania i pokazał patologię , kibice zaczynają się odsuwać Żukowski kompletnie się gubi , Brański zaczyna trzymać się za portfel - nie tak miało być- Reszta to już tylko historia - akcje i inne pomysły nie na ten moment . Więc co pierdolimy go i szukamy następnego , bardziej rozumnego i znajacego sie na tym biznesie , który jest tylko naszym wyobrażeniem , czy dbamy o to co mamy - ja zawsze byłem zdania ze lepiej malo i ze tym kto juz jest - nikogo innego nie ma

 7. 29.06.22 22:17 czerkasow

  A czy ja nazwałem go głupcem? Stwierdziłem jedynie że tzw biznes sportowy jest specyficzny i kompletnie się różni od prowadzenia biznesu w szerokim znaczeniu tego słowa. Stwierdziłem, że otaczał się ludźmi, którym (według mnie) nie powinnien się otaczać. Tak samo z zaufaniem. I wyszło jak wyszło - czyli kompletny babol. Może naprawdę trzy lata temu powinno to wszystko ylupascni moc zbudować coś na skromniejsza miarę ale na zdrowych zasadach. Ja wiem, że Ekstraklasie, I lidze czy nawet II nie można funkcjonować bez przynajmniej średniego biznesu, ale być może by się udało. Na razie jesteśmy w tym samym miejscu co trzy lata temu. Podobno bez długów, chociaż dochodzą mnie słuchy że jednak minimalne są zatory (w porównaniu co było trzy lata temu to i tak jest dobrze - chociaż nie wszystkie długi zostały spłacone wówczas, bo pozostały te nielicencyjnym, co premedytacją zrobiło miasto bo o nich wiedziało i nic później z tym nie zrobiono - można się spytać Rafała Szweda). Co do ogarniania co się wokół dzieje - właśnie że zaufał ludziom, którzy go uspokajali, że będzie dobrze, że miasto da kasę, że są pomysły. I jednym z tych ludzi był obecny przewodniczący Rady Nadzorczej. Ja to tak widzę.

 8. 29.06.22 21:47 TorroRosso

  Czerkasow naprawdę myślisz że gościu który naprawdę nieźle sobie poradził w jakmkolwiek biznesie i zarobił trochę kasy jest totalnym głupkiem i nie wie co się dzieje dookoła niego . Oraz naprawdę wydaje ci się że klub Stomil miał być cwaniackim ruchem do wyciągnięcia kasy - to w takim razie nieźle utopił

 9. 29.06.22 21:38 TorroRosso

  Właśnie o to mi chodziło , jakkolwiek złe decyzje podejmował Brański to to były jego pieniądze i na nie nie można się obrażać , teraz gdy on ma to w dupie i odpuścił , my także jesteśmy w dupie , trzeba będzie właśnie czarować . Nazywajmy to żebraniem , ale on w tamtym momencie miał jako jedyny dojście do kombinatora Grzymka , i tylko on mógł i tu myślę że z naszym wsparciem mieć na niego wpływ . Także bądźmy realni on takiej kasy jaką sobie wyobraziliśmy nie był zainteresowany zainwestować w projekt Stomil , a każdy popełnia wielkie błędy także jak i ja , tak i Ty masz wtedy nadzieje że ktoś Ci pomoże . Wciąż mam nadzieje ze uda się czarować

 10. 29.06.22 21:35 czerkasow

  Przynajmniej nie był negatywnie nastawiony. Co poniektórzy ostrzegali przed wejściem MB, a w szczególności ludzi z jego "sportowego" otoczenia, którzy to kompletnie nie mieli pojęcia o prowadzeniu klubu, a co poniektórzy nawet o piłce. Ja byłem pozytywnie nastawiony, ale srogo się zawiodłem. Popełniano błędy, tylko że normalnie się uczy na nich, a tu zaczęto wyciągać wnioski post factum. Działalność ludzi, którzy byli w klubie, a jeden jeszcze pozostaje w "zarządzie" przypomina słonia w labiryncie porcelany. Gdyby nie próbowano na siłę wprowadzać własnych pomysłów, które miały z futbolem tyle wspólnego z piłką jedynie to, że wychodziły z umysłów ludzi zarządzających klubem. Zrobiono z tego klubu nieudolna kalkę Wisły Kraków, co uwidoczniła nieudana sprzedaż akcji. Kiedy przychodzili już ludzie, którzy mieli jakieś doświadczenie (prezesi), to zastawiali bałagan i ograniczone środki (przecież odprawy poprzedników trzeba płacić). Ja już nie wspominam o cudownym zarządzaniu przez duet byłych piłkarzy klubu z Warszawy. Naprawdę trudno zaufać człowiekowi, który jest od początku "wejścia" Brańskiego i akceptował taka a nie inną działalność. Teraz wraca się do kibiców o pomoc. Takie jest moje zdanie i każdy ma prawo do innej oceny.

 11. 29.06.22 21:19 Kot

  Bo mówiliśmy, że tak się skończy, jak nie przejrzą na oczy i nie wyjebią z klubu pewnych osób, to dali im bezgraniczną władzę, a ci się odwdzięczyli tym, że zrobili ze Stomilu pośmiewisko. Fajnie jak jest fajnie, ale na razie mamy 7 zawodników, nie mamy trenera, a liga rusza za niecałe 2,5 tygodnia. My potrzebujemy jeszcze 18 zawodników, trzeba będzie ich chyba wyczarować.

 12. 29.06.22 21:01 TorroRosso

  Kocie spokojnie . Znasz kogoś kto z Brańskim gadał osobiście , ja takiej możliwości nie miałem , ale jak usłyszałeś kiedykolwiek, aby kibiców wyzywał od wieśniaków to bardzo słabo . Ale lepiej żyć sobie neutralnie , później każdego kto miał jakikolwiek kontakt z kimś kto popełnił błędy wyśmiewać i umniejszać - łatwo takiemu oceniać , bo przecież ja nic nie robiłem . Masz pełno zasług w kwestii Stomilu i już ogrom osób wielbi Ciebie totalnie , no ale teraz obecnie nic innego nie robisz tylko widzisz samo zło i same czarne kolory . Dlatego ja jakkolwiek źle nie jest upieram sie na pozytywach , jebiecie mnie , ale mnie to nie rusza . Cóż taki mamy klimat , bez właśnie kogokolwiek kasy i nieraz tego żebrania nic nie zrobimy w tym regionie - zobaczymy może się mylę

 13. 29.06.22 19:08 Kot

  Nie, no lepiej od początku na kolanach jak przed objawieniem fatimskim. Potem przychodzi prezes i mówi o kibicach Stomilu, że są wieśniakami. Mnie skręcała żenada, jak mu dziękowaliście. Jak żebraki. Tak to widziałem i wielu innych podobnie. Na szczęście niedługo klub zorganizuje zapowiadane spotkanie z piłkarzami i trenerem Stawskim i znowu będzie miło i przyjemnie.

 14. 29.06.22 19:05 Pablo Olsztyn

  stomil.olsztyn.pl Retweeted Tomasz Włodarczyk @wlodar85 Szymon Grabowski ma zostać trenerem Stomilu Olsztyn. @Meczykipl

 15. 29.06.22 18:53 chodi

  Jacek już chyba dogadany i będzie kopał się po czole w III lidze .... ale podobno już jest następca z Podkarpacia. W naturze nie ma miejsca na pustkę , umarł król , NIECH ŻYJE KRÓL !:)

 16. 29.06.22 18:12 Ojj ale tragedia

  Kot i nigdy tego nikt nie mówił . Neutralność najlepszą i najłatwiejszą cechą .

 17. 29.06.22 16:32 Kot

  Nigdy nie skandowałem nazwiska żadnego działacza, bez znaczenia, czy był to Michał Brański, Mariusz Borkowski, Rafał Szwed albo Grzegorz Lech.

 18. 29.06.22 16:04 Pablo Olsztyn

  szefoooo teraz to juz pileczka chyba po stronie Jacka. Dostał propozycje by prowadzic III ligowe rezerwy. Niestety szkoda ze doprowadzono do tego poprzez przeciaganie przedluzenia umowy trenera.

 19. 29.06.22 15:40 SzEFoo

  Żukowski zakontraktuj Jacka w Stomilu bo widać, że chlop robi dużo dobrego z tym zespołem. Spw

 20. 29.06.22 15:21 Ojj ale tragedia

  Ale pamiętam także że było wtedy naprawdę głośno - ojj jak dużo gardeł wtedy skandowało

 21. 29.06.22 15:18 Ojj ale tragedia

  Więc jak zwykle byłeś w zasadzie neutralny , pewnie najłatwiej teraz to mówić

 22. 29.06.22 15:14 Kot

  Wyobraź sobie, że nie stałem pod trybuną VIP i nie krzyczałem: "dziękujemy, panie Michale". Czekałem spokojnie na to, co zrobi dalej poza rzuceniem pieniędzy na pierwsze pół roku. I teraz nie muszę zmieniać frontu albo wychodzić na głupka, broniąc przegranej sprawy.

 23. 29.06.22 15:00 Pablo Olsztyn

  The Cross masz racje "rodzinny". Jakos dziwnie ostatnio ich tu przybywa.

 24. 29.06.22 14:30 TheCross

  Uaktywnił się pewnie jakiś rodzinny trol

 25. 29.06.22 14:29 Ojj ale tragedia

  Koćmirze ja się pytam tylko o zasługi - sam się chwalił- oczywiście jestem gotów wszędzie te zasługi na forum przedstawiać - to jest godne pochwał. Kot to jak z Tobą nie krzyczałeś 3 lata temu Brański , Brański uff jesteś , czy się mylę, już wtedy wiedziałeś ze to wałek i spadniemy do 2 ligi

 26. 29.06.22 14:22 Ojj ale tragedia

  Czerkasow odpowiedział jak prawdziwy polityk z nowogrodzkiej Ci co wiedza to wiedzą , Ci co nie wiedza to morda w kubeł - nie pytać , człowiek pełen zasług CHWAŁA

 27. 29.06.22 13:55 czerkasow

  😁😁😁 Tak, zgadzam się z Kotem.

 28. 29.06.22 13:46 Pablo Olsztyn

  Kot, czerkasow ... ehh i sie wydało :)

 29. 29.06.22 13:43 kot

  Czerkasow spuścił Stomil do drugiej ligi i teraz mecenas Żukowski musi wszystko naprawiać, co przez lata zepsuł poprzedni prezes czerkasow. Brazylijczyka nie będzie, bo go trzeba wykupić.

 30. 29.06.22 13:30 czerkasow

  Ci co mają wiedzieć, to wiedzą co robiłem i zrobiłem. Przed nikim nie muszę się tłumaczyć. Cieszę się z jednego - nareszcie ten człowiek będzie odpowiadał za swoje czyny, a nie ktoś za nie obrywał.

 31. 29.06.22 13:24 Pablo Olsztyn

  Owsian wiec wiadomo, grał Shun a teraz Shinonaga wiec chyba...podziekowali Braziliano. Ale coz wazne gra młody narybek spod ligi angielskiej...

 32. 29.06.22 13:22 Pablo Olsztyn

  ojej ale tragedia Fakt bo wg Ciebie to przyjdzie rodzina, odmowi zdrowaske i grzechy rozgrzeszone ? hmm Kibice tak szybko nie zapominaja a tu rzadza wciaz te same osoby ktore kierowaly klubem od paru lat i robiły co robiły albo i wcale. Wiec gdzie tu widzisz jakas zmiane procz tego ze warszawka spasowała (podobno mniejszosciowo jednak został) ?

 33. 29.06.22 13:18 Pablo Olsztyn

  Owsian w drugiej polowie gra inny sklad. Widze Spychala gra i Jonca ktory strzelil gola. Moze gra Braziliano w II polowie ? A moze zrezygnowalo z Niego ? Wiesz moze grac jednoczesnie tylko 1 pilkarz z poza UE.

 34. 29.06.22 13:17 Ojj ale tragedia

  Ciekawość mnie zżera a co zrobiłeś? Więc jak dajesz komuś szansę , to nie krytykuj . Wiadomo że zjebali wiele rzeczy , ale co wolimy oglądać 4 ligę , czy 2

 35. 29.06.22 13:15 Owsian

  Brazylijczyk nie gra w sparingu. Ktoś wie dlaczego?

 36. 29.06.22 13:00 czerkasow

  Ja swoje dla Stomilu zrobiłem, daję szansę Kurkumie naprawić błedy, których on sam nie potrafi naprawić, bo robił to praktycznie za cudzą kasę. Tak każdy potrafi. Zatem ja do klubu się nie zbliżam, żeby imć mecenas się nie denerwował bo może wylewu że straci dpstać😉

 37. 29.06.22 12:47 Pablo Olsztyn

  Bart otóz to... Pełna racja, ta sama rodzina tylko zmiksowane. @@@ Sponsor głowny hmm to ciekawe ze znalazl sie dzien po walnym. A to ponad 3 lata nie mozna byli znalezc i nagle bach ? Zastanawiajace...

 38. 29.06.22 12:38 Ojj ale tragedia

  czerkasow ależ oczywiście pełna zgoda tylko gościu się zawinął ,więc zakasaj rękawy teraz twoja kolej , zapomnijmy o nim - 3 lata temu także spadlibyśmy do 2 lub 4 ligi , wiec zaczynamy od początku. Zgarnij DRUŻYNĘ z chęcią poopisujemy działania

 39. 29.06.22 12:27 Bart

  Chodi dlatego w kraju mamy patologie jaka mamy i poziom piłki taki jaki jest. KAżdy sie nauczył zę miasto ma utrzymać a prawda taka ze nie musi moze pomóc w jakiejś cześciu a tutaj to było 50-60% budżetu. Czekamy co stara/nowa twarz klubu wymysli moze na czyjeś imie jak robił dobrze wyglądał sabotaż a teraz inne podejście bedzie jak się pod czymś musisz podpisać osobiście?

 40. 29.06.22 12:21 Bart

  takie pierdolenie o Chopinie, co to za nowe rozdanie nowy rozdział skoro te same osoby zostały co doprowadziły do urani tylko jeden z nieoficjalnego zmienił się na oficjalnego. to tak jak ze stadionem farbowanie trupa. Osoby odpowiedzialne za stan dna który wprowadziły prze ciagu 3 lat dalej sa tylko sobie stanowiska zmieniły. dalej nikt nie przyjdzie normalnie myslacy sponsorawać i kompromisu z mistem nie bedzie jak sa osoby które za osiagniecie dna dalej odpowiadaja za klub. Przeprosić jakieś słowa pokory to nie zaznasz w oswiadczeniu. Tylko robienie z ludzi idiotó ze uratowali klub, tylko przed kim? przed swoim drugim ja? choroba dwubiegunowa? Żal i Żenada ciąg dalszy za kszty normalności. Jeszcze były członek mówi ze to teraz prywatny folwark 100% to jak chce ogladać swój klub to bede musiał niedługo o zgodę prosić albo worek Kurkumy zażyć na wkupne do biletu.

 41. 29.06.22 12:03 czerkasow

  A - według swojego mniemania imć pan Kurkuma wystarczająco zrobił i działał. Tak działał, że spuścił Stomil. Na samo jego jestestwo i blask powinniśmy klękać i się modlić, przecież jest on dogmatem, świętością i nieomylnością zarazem. Może, przy odrobinie szczęścia, mu się uda, ale raczej tu ja jestem ogromnym pesymistą.

 42. 29.06.22 11:44 chodi

  Powodzenia życzymy ! Swoją droga Stomil teraz jednymi nielicznych klubów w ligach centralnych bez długów a wiec prośba jest jedna GRAJMY NA MIARĘ MOŻLIWOŚCI FINANSOWYCH . Był ciekawy artykuł ze kluby na szczeblu centralnym bez wsparcia miejskiego lub spółek zależnych nie maja szans na przetrwanie . Lechia np liczy na Saudyjczyków bo nie będzie już kasy od Lotosu po przejęciu przez Orlen .... a co jak ich nie przejmą ...? Upadłość Lechii , Jagielloni ? Korony ? To są kluby które ŻYJĄ Z MIESKICH PIENIĘDZY . A wiec u nas podejrzewam że wszyscy chcą przeczekać ten rok i zobaczyć co będzie po wyborach : OPCJA 1 wygrywa Grzymowicz i nie ma piłki i w ogóle sportu wyczynowego w Olsztynie, OPCJA 2 wygrywa ktoś kto to rozumie (a jest min 2 takich kandydatów ) i wtedy dobre lata dopiero przed nami. Wszystko rozstrzygnie się niestety nie na boiskach a przy urnach wyborczych już za rok, przemyślcie to....

 43. 29.06.22 11:42 Jojo

  "rozwój Akademii (walka o poprawę infrastruktury, otwarcie w Olsztynie SMS, wydzielenie w Akademii sekcji profesjonalnej i rekreacyjnej)",...............przecież Wy żadnego pojęcia nie ma cie na ten temat

 44. 29.06.22 11:27 Ojj ale tragedia

  #A to twoim zdaniem czekać trzeba na takiego samego wizjonera jak w Rakowie , ok to czekamy niech da od siebie może ktoś sypnie kasą

 45. 29.06.22 11:12 A.

  Zróbcie coś wreszcie od siebie..., a to ratusz zły, kibice źli, etc. Czyny, czyny, a nie piękne słówka. Klepiecie się po ramionach, a szambo jak jest tak dalej jest. Druga sprawa... dalej nikt nie ma jaj aby przeprosić kibiców/sponsorów za spadek.

 46. 29.06.22 11:03 Adass

  Ciekawe czy nowy trener będzie dziś na sparingu

 47. 29.06.22 10:19 Ojj ale tragedia

  To pesymisto DKJS co powinno się teraz zdarzyć twoim zdaniem , Co byś zrobił , jak piszesz że nic się nie ma prawa się udać ??

 48. 29.06.22 09:41 Adass

  Panowie ciekawe kto nowym trenerem zostanie

 49. 29.06.22 09:38 DJKS

  Jeden z komentujących wielokrotnie przytaczał na tym forum prawo Murph'ego, pisał, że jeśli coś może pójść źle, to pójdzie źle... Niestety zgadzam się z nim, to nie ma prawa się udać. Życzę Stomilowi jak najlepiej i kibicuję mu ale to co się dzieje w tym klubie nie daje powodów do optymizmu. A brak stadionu i wizji budowy nowego obiektu tylko dopełnia obraz tragizmu sytuacji...

 50. 29.06.22 09:23 Ojj ale tragedia

  Więc Pablo już się zastanawia co pisać , bo wcześniej jebał ile się dało , przecież wydawane były jego ciężko zarobione pieniądze z biletu za 20 zł i ma przecież pełne prawo . Barakuda dokładnie nic innego nam nie pozostało , i tobie także życzę aby wszystko się udało

 51. 29.06.22 08:47 barakuda

  Czy mamy jakieś inne wyjście niż życzyć powodzenia? Chyba nie!

 52. 29.06.22 08:06 Pablo Olsztyn

  Pieniądze Wasze w gardło Nasze... Teraz to już naprawdę trzeba uważać co się pisze bo jeszcze rodzina Soprano pozwie 🙊🙊🙊 @@@ Ciekawe jest to że tym oświadczeniem rodzina Soprano próbuje odbudować podeptany wizerunek klubu który przez długi czas deptała. I teraz firmy, sponsorzy przybywajcieeee. Przecież szukali ich ponad trzy lata i uzbierali aż 30 w klubie STO.

 53. 29.06.22 07:43 THE CORE

  Jeśli nam pomożecie, to sądzę, że ten cel uda nam się wspólnie osiągnąć… Jak? Pomożecie?… No.

 54. 29.06.22 07:39 Owsian

  Z czego oni chcą opłacać piłkarzy, sztab, pracowników? Przyznawać sobie kasę za RN? To wszystko padnie. Przyszli do Stomilu po kasę? Ale tu kasy nie ma. Tu trzeba innym płacić. A węże w kieszeni...

 55. 29.06.22 07:07 EXTRA

  No to teraz już nikogo z jakimkolwiek portfelem ( z pieniędzmi ) nie mamy w tym klubie . Hmm jak to wiadomo kto pisze jedziemy bez trzymanki . Zobaczymy ilu z tych doradców zostanie w klubie , bo jestem przekonany że się szybko przeprowadzą to świeżo wybudowanej uranii i zacząć kibicowanie Indykpolowi . Super

 56. 29.06.22 05:47 czerkasow

  No to wreszcie szara eminencja wysuneła się na pierwszy szereg😁 pisząc przepiękne oświadczenie. Bawimy się w FM dalej. Stomilowiec16 ty się o mnie nie martw, zakazu stadionowego nie mam. Ostatni akapit w oświadczeniu Gajewskiego wskazał, co jest grane w tym klubie. Dotrwamy do końca rundy?

 57. 29.06.22 01:09 SzEFoo

  Swoją drogą Regiec czemu się zawija z RN ?

 58. 29.06.22 00:35 Bart

  Ten piekny list powinien zaczac sie od slow Przepraszam. Ale tego sie nie doczekamy widac.

 59. 29.06.22 00:26 Bart

  Szkoda tylko ze nikt swiezy z poza grona osob ktore odpowiadaja za stan Klubu na dzien dzisiejszy.

 60. 29.06.22 00:25 Stomilowiec16

  Od tego momentu czerkasow zakaz stadionowy ewentualnie dziura w dachu nad miejscem z biletu

 61. 29.06.22 00:22 Bart

  Szczerze nie widze tego z ta osoba. Obym sie mylil

 62. 29.06.22 00:01 nor

  Tak, powodzenia, mimo wszystko. Oby nie było powtórki sprzed 20 lat. Nie spieprzcie tego!

 63. 28.06.22 23:28 SzEFoo

  Mimo wszystko powodzenia. Nie zadłużaj klubu bo to priorytet i działaj na rzecz budowy obiektu bo bez tego będziemy w czarnej dupie (mowa o aktualizacji projektu stadionu i kasie z polskiego ładu na budowę pierwszej trybuny). Uważam, że jednak warto spróbować powalczyć w 2 lidze gdzie awans do trzeciej mamy pewny jak będziemy słabi, a z czwartej zaczynać znowu? Warto zaryzykować.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.