Relacja z meczu Motor Lublin - Stomil Olsztyn

2010/2011 - Druga Liga Lublin
Aleje Zygmuntowskie 5, 20-101 Lublin
Motor Lublin 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
54' Ihor Bortniczuk Bramki
Paweł Głowacki ż
Bramki Motor Lublin: Przemysław Mierzwa - Ihor Bortniczuk, Przemysław Żmuda, Grzegorz Krystosiak, Grzegorz Wojdyga - Ołeksandr Temeriwskyj, Rafał Kycko (90 Marcin Fiedeń), Łukasz Jankowski (70 Witalij Melnyczuk), Marcin Popławski (85 Pawło Stadnyckyj), Iwan Dykyj - Marek Fundakowski.
Stomil Olsztyn: 33. Rafał Gikiewicz - 18. Janusz Bucholc, 4. Paweł Sędrowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 87. Jakub Kowalski, 11. Robert Tunkiewicz, 10. Daniel Michałowski (78, 6. Krzysztof Filipek), 17. Piotr Głowacki - 14. Bogdan Miłkowski (65, 12. Łukasz Tumicz), 24. Michał Renusz (63, 9. Łukasz Suchocki).
Szczegóły Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).
Widzów: 600.

Piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn przegrali w spotkaniu 15. kolejki drugiej ligi z ostatnią drużyną tabeli - Motorem Lublin 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla lublinian zdobył w 54. minucie Ihor Bortniczuk.

WSTYD! Wstyd, wstyd, wstyd. Można pisać wielkimi literami, można też o meczu pisać pismem pogrubionym, kolorowym i jaki jeszcze tylko przyjdzie do głowy. Wstyd! I przydałoby się, żeby ktoś wreszcie to zauważył, że porażka OKS-u 1945 jest hańbiąca.

Od pierwszego gwizdka powracający po kontuzji Marek Fundakowski przysporzył olsztynianom sporo kłopotów. OKS-owi pomagał arbiter, odgwizdując spalonego, ale przede wszystkim Rafał Gikiewicz, który niejednokrotnie swoimi interwencjami powstrzymywał napastników gospodarzy. Oprócz Fundakowskiego zamieszanie pod olsztyńską bramką stwarzał także Marcin Popławski, ale i jemu nie udało się zdobyć gola. OKS w pierwszej połowie odpowiedział jedynie uderzeniem Piotra Głowackiego.

W meczach OKS-u zaraz po przerwie Gikiewicz musi wyjmować piłkę z siatki. I tak było też w Lublinie. W 54. minucie meczu Ihor Bortniczuk strzałem z kilku metrów wyprowadził Motor na prowadzenie. Na prowadzenie zasłużone i na prowadzenie, którego Motor nie oddał do końca meczu. Piłkarze OKS-u 1945 przez cały mecz nie potrafili stworzyć sobie ani jednej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Ostatecznie z Lublina wracają z opuszczonymi głowami.

Najbardziej w tej porażce boli to, w jaki sposób olsztynianie przegrali ten mecz. I chyba jeszcze bardziej to, z kim. Motor Lublin dotychczas okupujący ostatnią pozycję w tabeli pokazał olsztynianom ich miejsce w szeregu. OKS 1945, mimo podobno mocnej kadry, wcale nie jest zespołem, z którym liczą się jego rywale. Znane nazwiska w jedenastce OKS-u nie sparaliżowały ani lublinian, ani byłych zawodników Spartakusa Szarowola. Skład Motoru jest zbieraniną piłkarzy z regionu, dodatkowo wzmocnionych (wzmocnienia w II lidze polskiej z zagranicy? my też to przerabiamy - kom) aż siedmioma (!) Ukraińcami leje OKS z byłymi zawodnikami Ekstraklasy. Coś jest nie w porządku. Do końca rundy pozostał jeden mecz i ledwie cień szans na wygrzebanie się ze strefy spadkowej.

WSTYD!

Autor: kom

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zagrają w samo południe z ostatnią drużyna w tabeli. Jeżeli z tego wyjazdu OKS 1945 Olsztyn nie przywiezie punktów, to kiedy będzie lepsza okazja?

Motor Lublin w rozgrywkach II ligi spisuje się najsłabiej ze wszystkich drużyn. Do tej pory zgromadził na swoim koncie siedem oczek. To pozwala wszystkim myśleć o przywiezienie z dalekiego wyjazdu kompletu oczek. Nie można jednak zapominać o tym, że same punkty nie zostaną dopisane. Trzeba jak w ostatnim meczu na własnym stadionie zagrać skutecznie.

O to ma postarać się wracający po kontuzji Łukasz Tumicz. Niestety w składzie próżno będzie szukać Eduardo, który nadal ma problemy z pachwiną. W obronie zabraknie także kontuzjowanego Pawła Baranowskiego. Jego ubytek jest mocno kłopotliwy dla trenera ponieważ obrońca jest młodzieżowcem.

- Spodziewamy się trudnego pojedynku. Uprzedziłem moich piłkarzy o tym, żeby sobie nie dopisywali punktów przed meczem. Widzieliśmy Motor na wideo ze spotkania z Jeziorakiem w Iławie. Co prawda lublinianie przegrali 0:2, ale jednocześnie pokazali, że potrafią grać w piłkę - mówi na łamach Gazety Olsztyńskiej, trener OKS 1945 - Zbigniew Kaczmarek.