Relacja z meczu Stomil Olsztyn - GKS Tychy

Nadal nie wiemy jak smakuje zwycięstwo w Olsztynie

12 maja 2013 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 1:1 GKS Tychy
1:1
45' Łukasz Suchocki Bramki Piotr Rocki 8'
ż Andrzej Niewulis kartki Ivica Žunić ż
Piotr Rocki ż
Bramki Stomil Olsztyn: Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Andrzej Niewulis, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 9. Łukasz Suchocki, 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 55. Grzegorz Lech (85, 31. Michał Glanowski), 6. Paweł Kaczmarek - 11. Paweł Piceluk (72, 87. Szymon Kaźmierowski).
GKS Tychy: 12. Piotr Misztal - 13. Maciej Mańka, 21. Tomasz Balul, 17. Mariusz Masternak, 31. Adrian Chomiuk - 7. Łukasz Małkowski (79, 10. Damian Szczęsny), 30. Mateusz Kupczak, 4. Ivica Žunić, 3. Bartłomiej Babiarz (89, 20. Adam Imiela), 25. Piotr Rocki - 11. Jakub Bąk (67, 6. Mateusz Bukowiec).
Szczegóły sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 2000.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali kolejny mecz na własnym stadionie. Tym razem jednak kibice w Olsztynie obejrzeli bramki. Na prowadzenie goście wyszli po pięknym strzale z wolnego Piotra Rockiego. Do remisu doprowadził Łukasz Suchocki.

Remis przybliża olsztyński zespół do upragnionego celu jakim jest utrzymanie w I lidze. Pozostałe wyniki ułożyły się ewidentnie pod nasz zespół (porażki Okocimskiego i Warty oraz remis Sandecji). Owszem jest trochę żalu, że nie możemy wygrać na własnym stadionie, ale przecież nie można mieć w życiu wszystkiego. Jeżeli do końca sezonu będziemy wygrywać na wyjazdach, a u nas remisować to w ogóle nie będziemy się gniewać na naszym piłkarzy. Podobnie myślą chyba olsztyńscy kibice, którzy brawami żegnali dzisiaj podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka.

Jak padły bramki? Po błędach. Najpierw Andrzej Niewulis sfaulował przed polem karnym zawodnika gości i GKS miał idealną szansę do zdobycia bramki. Piotr Rocki nie myli się w takich sytuacjach i trzeba przyznać, że po bardzo ładnym strzale GKS w 8 minucie prowadził 1:0 w Olsztynie. Do remisu doprowadził Łukasz Suchocki, który wykorzystał błąd gości i strzelił bramkę w 45 minucie. W drugiej połowie kibice bramek już nie zobaczyli i remis stał się faktem.

Teraz Stomil czekają dwa spotkania wyjazdowe. W następną sobotę zagramy z Miedzią Legnica, a następnie z Wartą Poznań. W klubie bardzo poważnie podchodzą do tych wyjazdów i Stomil między spotkaniami będzie nocował w Jarocinie, gdzie będą mogli trenować na obiektach Jaroty.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 14:49:26

90+3' Koniec meczu. Remis 1:1.
90' Trzy minuty potrwa mecz.
89' Adam Imiela wszedł za Babiarza.
85' Michał Glanowski wchodzi za Grzegorza Lecha.
83' Glanowski szykuje się do wejścia. Bronimy się czy atakujemy?
81' Rocki dostał żółtą kartkę.
79' Damian Szczęsny wszedł za Małkowskiego.
77' Ręka w polu karnym! Sędzia nie widział tego zagrania przez obrońcę gości.
71' Szymon Kaźmierowski wszedł za Pawła Piceluka.
69' Kaźmierowski szykuje się do zmiany. Kibice się cieszą, bo mają dość gry Piceluka, który znowu nic nie strzela.
68' Skiba pewnie łapie strzał Małkowskiego.
67' Mateusz Bukowiec wchodzi za Jakuba Bąka.
61' Ivica Zunić ukarany żółtą kartką za faul na Suchockim.
58' Chomiuk wybija na rzut rożny. Szkoda, że nie pokusił się o swojaka.
57' Kombinacyjna akcja Stomilu, jednak bez efektu bramkowego.
55' Groźna akcja gości. Bąk na nasze szczęście fatalnie strzela.
50' Bąk z Małkowskim na spalonym.
46' Początek drugiej połowy.
45+1' Koniec pierwszej połowy.
45' Błąd Misztala wykorzystuje Suchocki i z 10 metrów pewnie pokonuje bramkarza gości!
45' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
44' Piceluk w polu karny. Strzela z ostrego kąta i piłka daleko od bramki.
41' Niewulis przyblokował słaby strzał Bąka.
39' Kaczmarek strzela z wolnego, piłka minimalnie nad poprzeczką.
38' Lech podaje do Głowackiego, a ten za długo zwlekał ze strzałem i straciliśmy piłkę.
35' Suchocki mocno za pola karnego, ale niestety piłka nie szła w kierunku światła.
33' Piceluk zagrywa w pole karne. Do piłki dopada Suchocki, ale był odwrócony tyłem do bramki i nie potrafił oddać nawet niecelnego strzału.
30' Za nami pół godziny gry. Mecz w miarę wyrównany, ale goście kontrolują wynik. Jeżeli nic nie zmieni się w grze Stomilu to znowu nie zobaczymy zwycięstwa w Olsztynie.
21' Ładny rajd Jeglińskiego, ale nie było komu wykończyć akcji.
18' Babiarz zdecydował się na strzał z 30 metrów. Była to słuszna decyzja. Skiba na szczęście dla Stomilu przerzucił piłkę nad poprzeczkę.
17' Głowacki ładnie przyjmują piłkę na środku boiska, ale fatalnie podaje w kierunku Piceluka.
15' Stomil próbował wyjść z kontrą. Suchocki za mocno wypuścił sobie piłkę do przodu.
8' Piotr Rocki precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonuje Piotra Skibę.
8' GOOOOOOOOL!
7' Uffff. Tylko rzut wolny. Niewulis fauluje przed polem karnym. Piłkarz zobaczył za to przewinienie żółtą kartkę.
4' Jakub Bąk wychodził na czystą pozycję, ale nie starczyło mu sił, żeby oddać celny strzał.
1' Początek meczu. Zaczęli goście.
Piłkarze wychodzą na murawę.
Piłkarze zeszli już do szatni.
GKS TYCHY: 12. Piotr Misztal - 31. Adrian Chomiuk, 13. Maciej Mańka, 17. Mariusz Masternak, 21. Tomasz Balul, 4. Ivica Zunić, 30. Mateusz Kupczak, 3. Bartłomiej Babiarz, 25. Piotr Rocki, 7. Łukasz Małkowski, 11. Jakub Bąk.
WYJŚCIOWA JEDENASTKA STOMILU: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Andrzej Niewulis, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 6. Paweł Kaczmarek, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 9. Łukasz Suchocki - 11. Paweł Piceluk.
Witamy ze stadionu Stomilu Olsztyn! My przygotowujemy się do relacji, a piłkarze na murawie się rozgrzewają.

Wyjątkowo, bo dopiero w niedzielę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają ligowe spotkanie. Do Olsztyna przyjedzie GKS Tychy. Początek meczu o godzinie 17:00.

Niedzielny termin nikogo nie dziwi, ponieważ "Biało-niebiescy" w ostatnią środę grali w odległym Nowym Sączu. Przypomnijmy, że Stomil wygrał 2:0 po bramkach Pawła Baranowskiego oraz Pawła Kaczmarka.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w rundzie wiosennej przynoszą o wiele więcej radości swoim fanom niż jesienią, ale wszyscy fani z utęsknieniem czekają w końcu na zwycięstwo w Olsztynie. Z meczu na mecz każdy kibic wierzy, że może to właśnie teraz zespół pójdzie za ciosem i po wyjazdowym zwycięstwie piłkarze zdobędą trzy punkty na własnym stadionie.

Kolejny raz warto odnotować, że nasi piłkarze po ostatnim zwycięstwie w końcu wyszli ze strefy spadkowej. I obyśmy już tam nie wrócili!

W walce o trzy punkty na pewno nie zagra Paweł Baranowski, który w tym sezonie zobaczył już osiem żółtych kartek. Miejmy nadzieję, że na boisko będzie mógł wybiec Grzegorz Lech. O innych urazach czy kontuzjach nie słyszeliśmy, ale kto znalazł się w osiemnastce meczowej nie wiemy, bo od jakiegoś czasu sztab szkoleniowy nie chce dzielić się tą informacją z kibicami przez oficjalną stronę klubową (ostatecznie kadra pojawiła się na stomilolszty.com po sobotnim treningu - red. - zobacz kadrę meczową).

W przerwie meczu pod gniazdem na Łuku Biało-Niebieskim będzie można wpłacić zaliczkę na wyjazd autokarowy do Legnicy. [ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT WYJAZDU ]