Relacja z meczu Stomil Olsztyn - GKS Tychy

Stomil znowu nie potrafi wygrać ze słabą drużyną

28 września 2013 r.
godz. 16:00

Stomil Olsztyn 1:1 GKS Tychy
1:0
30' Tomasz Bzdęga Bramki Dawid Dzięgielewski 52'
ż Daniel Michałowski
ż Arkadiusz Koprucki
ż Paweł Głowacki
kartki Paweł Smółka ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 23. Arkadiusz Koprucki, 27. Kamil Hempel - 8. Bartosz Papka (57, 13. Dominik Kun), 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 55. Grzegorz Lech (87, 87. Szymon Kaźmierowski), 10. Daniel Michałowski (79, 77. Paweł Łukasik) - 9. Tomasz Bzdęga
GKS Tychy: 12. Piotr Misztal - 30. Damian Krajanowski (46, 11. Damian Szczęsny; 89, 14. Damian Czupryna), 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński - 7. Łukasz Małkowski, 23. Patrik Čarnota, 4. Ivica Žunić, 20. Adam Imiela (46, 16. Dawid Dzięgielewski), 31. Adrian Chomiuk - 9. Paweł Smółka.
Szczegóły sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).
widzów: 1000.

Piłkarze Stomilu Olsztyn po bardzo słabym meczu zremisowali 1:1 z GKS-em Tychy. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Tomasz Bzdęga.

Po pierwszej połowie Stomil prowadził 1:0 po bramce Tomasza Bzdęgi. Napastnik "Biało-niebieskich" wszedł w pole karne i zdecydował się na strzał z bliskiej odległości. Przyniosło to skutek w postaci bramki otwierającej wynik spotkania.

W drugiej połowie goście doprowadzili do remisu. Dawid Dzięgielewski oddał strzał życia i z osiemnastu metrów pokonał Piotra Skibę.

- Spodziewaliśmy się takiego trudnego meczu. Analizowaliśmy grę gości i rzeczywiście ten zespół ma pewne problemy. Dzisiaj potwierdzili na boisku, że mają w sobie trochę jakości. Trudno było stwarzać sobie sytuację, ale udało się nam otworzyć wynik spotkania. Niestety nie udało się dowieść tego wyniku do końca. Szukaliśmy drugiej bramki. Praktycznie jeden strzał gości pozwolił zremisować drużynie gości. Brakowało nam dzisiaj polotu. To było decydujące. Choć w końcówce wydawało się, że przełamujemy zespół w drugiej linii i stwarzamy sobie sytuacje. Zabrakło nam czasu.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 18:06:56

90+2' Koniec meczu. Remis 1:1
90' Sędzia dolicza dwie minuty.
89' Jegliński strzela z daleka, ale piłka trafia w balon Galerii Warmińskiej.
89' Mieliśmy szczęście, że strzał zawodnika gości minimalnie niecelny.
87' Czupryna wchodzi za Szczęsnego.
87' Paweł Głowacki ukarany żółtą kartką.
86' Ostatnie chwile zagramy na dwóch napastników.
86' Szymon Kaźmierowski wchodzi za Grzegorza Lecha.
78' Łukasik miałby wejście smoka. Był blisko strzelenia bramki. Zabrakło szczęścia w tej sytuacji.
78' Boisko opuszcza Daniel Michałowski. Na boisku wchodzi Paweł Łukasik.
74' Łukasik szykuje się do wejścia.
74' Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez piłkarzy Stomilu.
68' W polu karnym pada zawodnik Stomilu. Rzut karny? Nie. Faulu nie było. Jesteśmy w miarę obiektywni jednak ;)
62' Lech z bardzo dobrej sytuacji. Trener Kaczmarek będzie miał duże pretensje do naszego zawodnika o tą akcję.
57' Żółta kartka dla Arkadiusza Kopruckiego.
55' Dominik Kun wszedł za słabo grającego Papkę.
52' Tychy doprowadziły do wyrównania.
52' GOOOOL!
52' Dominik Kun szykuje się do wejścia.
46' Dwie zmiany w drużynie gości. Na boisku pojawili się Szczęsny oraz Dzięgielewski. Boisko opuścili: Krajnowski oraz Imiela.
46' Początek drugiej połowy meczu
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil Olsztyn prowadzi 1:0.
37' Michałowski z daleka, ale niecelnie.
30' Bramkę po indywidualnym wejściu w pole karne strzelił Tomasz Bzdęga!
30' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
23' Idzie zasnąć...
19' Daniel Michałowski ukarany żółtą kartką.
15' Teraz pewnie łapie piłkę.
15' Skiba z problemami broni strzał zawodnika gości.
10' Bzdęga naciskany przez obrońców gości wywalczył rzut rożny.
4' Rzut rożny ze Stomilu. Strzela jeden z naszych zawodników, ale bramkarz gości pewnie łapie.
1' Początek meczu. Zaczynamy walkę o trzy punkty! Nie ma litości...
Z głośników leci "Biało-niebieska fala", a to oznacza, że piłkarze wychodzą na murawę boiska.
Witamy ze stadionu Stomilu w Olsztynie. Za 10 minut rozpoczynamy relację na żywo z meczu Stomilu z Tychami.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w najbliższą sobotę zagrają kolejne spotkanie na własnym stadionie. Tym razem do Olsztyna przyjedzie GKS Tychy. Początek meczu o godzinie 16:00.

Tyski zespół jest w podobnej sytuacji co Stomil, czyli w ciężkiej. Tyszanie mają o jeden punkt mniej od podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka. W tym tygodniu nastąpiła zmiana trenera w zespole naszego najbliższego przeciwnika. Trenerem GKS-u przestał być Tomasz Fornalik. Zastąpił go na stanowisko Piotr Mrozek, dotychczasowy szkoleniowiec drużyny rezerw.

Jest spora szansa, że w sobotę w olsztyńskim zespole będzie mógł zadebiutować japoński zawodnik Yasuhiro Katō, który w środę podpisał kontrakt ze Stomilem. W piątek wyjaśni się czy uda się zawodnika zatwierdzić w Polskim Związku Piłki Nożnej. Klub złożył już wszystkie niezbędne dokumenty. Teraz tylko trzeba czekać na certyfikat z Ukrainy, gdzie ostatnio grał nowy nabytek Stomilu.

Sztab szkoleniowy i piłkarze są już po pierwszych diagnozach psychologa sportowego Dariusza Nowickiego, z którym od tygodnia współpracuje olsztyński klub. Wnioski mają pomóc zespołowi w odniesieniu zwycięstwa, na które tak wszyscy z upragnieniem czekamy.

Początek spotkania o godzinie 16:00. Zapraszamy na stadion przy Al. Piłsudskiego 69A!