Relacja z meczu GKS Tychy - Stomil Olsztyn

GKS Tychy 0:0 Stomil Olsztyn
kartki Krystian Ogrodowski ż
Wiktor Biedrzycki ż
Maciej Spychała ż
Bramki GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha - 24. Dominik Połap, 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura, 11. Krzysztof Wołkowicz - 14. Bartosz Biel, 4. Oskar Paprzycki, 15. Jan Biegański (71, 7. Jakub Piątek), 8. Łukasz Grzeszczyk, 17. Sebastian Steblecki (85, 77. Kacper Piątek) - 27. Damian Nowak (71, 9. Dawid Kasprzyk).
Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 25. Hubert Sadowski, 23. Jurich Carolina - 24. Sam van Huffel, 8. Maciej Spychała (81, 32. Ingo van Weert), 51. Krystian Ogrodowski (46, 6. Jonatan Straus), 16. Koki Hinokio (90, 30. Damian Sierant) - 21. Ņikita Kovaļonoks (62, 19. Skënder Loshi).
Szczegóły sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
widzów: 2532.

W 1. kolejce I ligi Stomil Olsztyn wywalczył jeden punkt na wyjeździe w Tychach. Podopieczni Adama Majawskiego bezbramkowo zremisowali z miejscowym GKS-em.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, a obie ekipy zagrały bez fajerwerków. W 18. minucie obrońcy Stomilu zagapili się na prawej stronie i pozwolili na wstrzelenie piłki w pole karne, jednak strzał zawodnika GKS-u poleciał daleko obok bramki. W 26. minucie Koki Hinokio zwodem minął zawodnika rywali i w dobrej sytuacji uderzył obok bramki. W 30. minucie dośrodkowanie Juricha Caroliny w polu karnym opanował Ņikita Kovaļonoks, wycofał do nadbiegającego Krystiana Ogrodowskiego, a dzisiejszy debiutant kopnął kikanaście metrów nad bramką. Chwilę później w sytuacji sam na sam na linii pola karnego Stomil ratował Vjačeslavs Kudrjavcevs. W 34. minucie GKS Tychy wywalczył rzut rożny i zawodnik gospodarzy umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia dopatrzył się faulu i przyznał piłkę drużynie gości. W 37. minucie Kudrjavcevs wybił piłkę wprost na głowę napastnika GKS-u, ale na szczęście obyło się bez konsekwencji.

Druga połowa także nie rozpieszczała kibiców obu drużyn. W 47. minucie po rzucie rożnym Kovaļonoks przegrał walkę o pozycję z Nemanją Nediciem, który głową strzelał z kilku metrów, ale parada Kudrjavcevsa uchroniła Stomil od utraty bramki. W 52. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska wprost na głowę dostał Kovaļonoks jednak uderzył głową obok bramki. W 58. minucie Jan Biegański uderzał prawie z 30 metrów w sam środek bramki, jednak z trudem Kudrjavcevs przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 74. minucie przed własnym polem karnym piłkę stracił Hinokio, a mocny strzał zza pola karnego odbił Kudrjavcevs. W 85. minucie było groźnie pod bramką Stomilu, jednak w polu karnym brakowało GKS-owi zawodnika, który mógłby dołożyć nogę.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 13:36:10

95' Koniec meczu.
92' Damian Sierant wszedł za Kokiego Hinokio. 1
91' 4 minuty dłużej potrwa ten mecz.
81' Ingo van Weert wchodzi za Macieja Spychałę. 1
80' 32. Ingo van Weert gotowy do wejścia. 1
75' Vjačeslavs Kudrjavcevs znowu ratuje swój zespół od utraty bramki. 1496
74' Lunęło potężnie nad stadionem.
74' Maciej Spychała ukarany żółtą kartką. 1
63' Boisko opuszcza 21. Ņikita Kovaļonoks, w jego miejsce 19. Skënder Loshi. 1
61' Do zmiany szykuje się Loshi. 1
61' Żółtą kartką ukarany Wiktor Biedrzycki. 1
54' Powinno być 1:0 dla Stomilu. Ņikita Kovaļonoks podłuje z bliskiej odległości. 1
47' Vjačeslavs Kudrjavcevs w pięknym stylu obronił strzał gospodarzy po rzucie rożnym. 1496
46' Gramy! 1
46' Jonatan Straus wchodzi za Krystiana Ogrodowskiego. Trener Adam Majewski nie chce ryzykować czerwonej kartki. 1
46' Zablokowany strzał Sama van Huffela. 1
45' Przerwa.
35' Uffffffffffffff! Stomil stracił gola, ale arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym.
31' Vjačeslavs Kudrjavcevs świetnie wyszedł z bramki i uratował Stomil przed stratą gola. 1496
30' Krystian Ogrodowski z 30. metrów nad poprzeczką. 1
27' To powinno być 1:0 dla Stomilu! Koki wpadł w pole karne, ale nie trafił w bramkę. 1
27' Hinokio strzela, ale zablokowane.
24' Póki co wyrównane spotkanie.
11' Krystian Ogrodowski ukarany żółtą kartką. Stomil miał rzut wolny na 20. metrze, fatalnie wykonał i poszła kontra, którą przerwał piłkarz wypożyczony z Wisły II Płock. 1
4' Wrzutka w pole karne, ale pewnie łapie olsztyński bramkarz. 1496
2' Stomil miał rzut rożny, ale nic z tego nie wyszło. 1
1' Gramy! 1496
Stomil rzut rożny, ale nic z tego nie wyszło. 1
W I lidze teraz wszyscy grają Selectami. Problem mają rezerwowi, którym mieszają się piłki. Która należy do jakiego klubu. Nie chcemy widzieć kierownika Świderskiego jak któraś się zgubi.
Na boisku rozgrzewają się obydwie drużyny.
Piotr Skiba ma lekkie problemy z nadgarstkiem, ale z naszych informacji wynika, że jakby była potrzeba to mógłby grać. 1
Jakub Tecław został w Olsztynie, bo podczas treningu przeciążył kolano. 1
Stomil: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 97. Wiktor Biedrzycki, 44. Serafin Szota, 25. Hubert Sadowski, 23. Jurich Carolina - 16. Koki Hinokio, 51. Krystian Ogrodowski, 8. Maciej Spychała, 24. Sam van Huffel - 21. Ņikita Kovaļonoks 1
W barwach Stomilu zadebiutuje dzisiaj Krystian Ogrodowski. 1
Witamy ze stadionu w Tychach.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę rozpoczynają rywalizację w kolejnym sezonie I ligi. Mecz z GKS-em Tychy zaplanowano na sobotę (29 sierpnia) o godz. 19.

Dla olsztyńskiego klubu będzie to 9. sezon I ligi. Drużyna Stomilu na zaplecze Ekstraklasy awansowała w 2012 roku i gra na tym pozioime rozgrywek nieprzerwanie od 8. lat.

Miniony “szalony” sezon podopieczni Adama Majewskiego zakończyli na 10. miejscu, do przedostatniej kolejki walcząc o utrzymanie. To właśnie po domowym zwycięstwie z GKS-em Tychy udało się na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnić ligowy byt.

Olsztyńska drużyna nie miała zbytnio dużo czasu na przygotowanie się do ligi, podobnie zresztą jak każdy zespół na tym szczeblu rozgrywek. Stomil zdołał wyjechać na tygodniowe zgrupowanie do Suwałk i rozegrać dwa spotkania sparingowe.

Najważniejsze przetarcie przed ligą było tydzień temu w 1/32 finale Pucharu Polski. Stomil przegrał 2:3 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Ten mecz pokazał jaką ubogą kadrą dysponuje trener Adam Majewski.

Olsztyński szkoleniowiec już po obozie gorąco apelował o wzmocnienia i uzupełniania składu. Od tego momentu dołączyło dwóch zawodników, chociaż prezes Wojciech Kowalewski zapowiedział przyjście trzech piłkarzy. Łącznie do drużyny Stomilu przed nowym sezonem dołączyło 6. zawodników: Hubert Sadowski z Pogoni Szczecin, Maciej Spychała z rezer płockiej Wisły, Jacek Troshupa z Feronikeli Drenas, Ingo van Weert z RKC Waalwijk, Damian Sierant ze Stali Rzeszów oraz Krystian Ogrodowski z Wisły Płock.

W lipcu odeszło z drużyny zdecydowanie więcej piłkarzy: Szymon Sobczak, Maciej Pałaszewski, Mateusz Bondarenko, Mateusz Gancarczyk, Wojciech Hajda, Lukas Kubań, Michał Leszczyński, Eric Molloy, Bartłomiej Niedziela, Artur Siemaszko i Oktawian Skrzecz.

Do tego z powodu urazów grać nie mogą Grzegorz Lech oraz Rafał Remisz. Po tygodniowej przerwie z zespołem zaczął trenować Jakub Mosakowski.

Olsztyńska drużyna nie jest faworytem w tym starciu. To gospodarze, których od nowego sezonu prowadzi Artur Derbin, dysponują teoretycznie mocniejszym składem. Będą grali przed własną publicznością i na pewno mocnym akcentem będą chcieli zainaugurować nowy sezon, w którym nasi rywale będą chcieli awansować do Ekstraklasy.