Relacja z meczu GKS Tychy - Stomil Olsztyn

I liga 2021/2022 (13. kolejka, 18.X.2021 r.) Koniec Stadion GKS Tychy
Edukacji 7, 43-100 Tychy
GKS Tychy 1:2 Stomil Olsztyn
0:2
90' Gracjan Jaroch Bramki Maciej Dampc 9'
Łukasz Moneta 27'
ż Krzysztof Wołkowicz kartki Maciej Spychała ż
Beniamin Czajka ż
Bramki GKS Tychy: 13. Konrad Jałocha - 5. Maciej Mańka, 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura (7, 3. Łukasz Sołowiej), 11. Krzysztof Wołkowicz - 24. Kacper Janiak (46, 79. Marcin Kozina), 25. Wiktor Żytek (78, 77. Kacper Piątek), 7. Jakub Piątek, 8. Łukasz Grzeszczyk, 14. Bartosz Biel (46, 17. Sebastian Steblecki) - 29. Tomáš Malec (67, 20. Gracjan Jaroch).
Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk - 14. Filip Szabaciuk (72, 88. Filip Wójcik), 33. Jakub Tecław, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 4. Wojciech Reiman, 8. Maciej Spychała, 70. Merveille Fundambu (77, 17. Patryk Zych), 13. Łukasz Moneta (71, 5. Beniamin Czajka) - 77. Patryk Mikita (90, 55. Jakub Brdak).
Szczegóły Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).
Widzów: 2079 (w tym 6 gości).

13. kolejka I ligi okazała się szczęśliwa dla piłkarzy Stomilu Olsztyn. Podopieczni Adriana Stawskiego pokonali 2:1 w Tychach miejscowy GKS. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięsto olsztyńskiego klubu w tym sezonie.

W meczu z GKS-em Tychy z powodu żółtych kartek nie mógł zagrać kapitan zespołu Rafał Remisz. Wydawałoby się, że do pierwszego składu wskoczy Jonathan Simba Bwanga, ale ten został w Olsztynie, po przebytej chorobie. Na środek obrony został w związku z tym przesunięty Jakub Tecław. W Poznaniu na rehabilitacji przebywa Krzysztof Bąkowski, w związku z tym w I lidze zadebiutował Konrad Syldatk.

Stomil odważnie rozpoczął spotkanie. Były piłkarz GKS-u Łukasz Moneta strzelał groźnie z lewej strony i bramkarz gospodarzy musiał mocno się wysilić żeby wybronić piłkę. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Merveille Fundambu zdobył gola, arbiter Tomasz Marciniak odgwizdał faul naszego pomocnika. W 9 minucie nie było już jednak przewinienia i Stomil objął prowadzenie 1:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Spychała, a z piątego metra gola strzelił Maciej Dampc.

W 27 minucie podwyższyliśmy prowadzenie. Stomil wyprowadził szybką kontrę, Patryk Mikita wyłożył idealna piłkę do Monety, a ten będąc sam na sam ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce.

W 48 minucie gospodarze powinni zdobyć kontaktową bramkę, ale słowacki napastnik Tomáš Malec z 4 metrów trafił… w słupek. W 53 minucie Łukasz Grzeszczyk zmarnował rzut karny, strzelając obok bramki. W 66 minucie Fundambu powinien zdobyć gola na 3:0, ale z 7 metrów nie trafił na pustą bramkę.

W doliczonym czasie gry Gracjan Jaroch strzelił strzelił honorwą bramkę dla tyskiego zespołu.

W najbliższy czwartek (21 października, godz. 18:00) Stomil na własnym stadionie zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 03:18:06

98' Koniec meczu. Pierwsza wygrana na wyjeździe w tym sezonie!
97' Gol, strzał Jarocha zaskoczył Syldatka 1496
95' Boisko opuszcza Mikita , w jego miejsce Brdak. 1
94' Mocno naciskają gospodarze, dwa rzuty rożne z rzędu. 1496
91' 5 minut doliczone.
90' Gramy w wysokim presingu, staramy się utrzymywać przy piłce. 1
89' Mikita w boczną siatkę, ale wcześniej spalony. 1
88' Żółtą kartką ukarany Czajka. 1
78' Boisko opuszcza Żytek , w jego miejsce Piątek. 1496
77' Boisko opuszcza Fundambu, w jego miejsce Zych. 1
75' Strzał Wołąkowicza ponad bramką! 1496
72' Boisko opuszcza Szabaciuk , w jego miejsce Wójcik. 1
72' Boisko opuszcza Moneta , w jego miejsce Czajka 1
71' Spychała z rogu, wybita piłka, strzał z dystansu mocno niecelny. 1
70' Sstrzał Funndambu po rykoszecie na róg 1
67' Powinno być 3:0, ale Fundambu nie trafia w bramkę z bliskiej odległości! 1
63' Napierają gospodarze, troszkę mądrze, troszkę szczęśliwie bronimy się. 1496
59' Strzał Strausa wprost w bramkarza. Kapitan Dumy Warmii ucierpiał. 1
58' Strzał Mikity odbity na rzut rożny. 1
55' Karny dla tyszan po faulu Spychały! Grzeszczyk nie trafia!!!! 1496
50' Żółtą kartką ukarany Łukasz Moneta. 1
49' Piłka trafia w słupek po strzale Malca! Pusta bramka a jednak mamy szczęście! 1496
48' Zamieszanie w olsztyńskiej szesnastce, ale w końcu Syldatk łapie piłkę. 1496
46' Boisko opuszczają Biel i Janiak , w jego miejsce Steblecki i Kozina. 1496
39' Rzut wolny dla Stomilu, do dośrodkowywał Spychała, ale tyszanie wybijają. 1
35' Mańka nie trafia w idealnej sytuacji. Uffff 1496
31' Żółtą kartką ukarany Wołkowicz. 1496
31' Malec głową niecelnie, ale powinien trafić! Mamy szczęście. 1496
27' Łukasz Moneta wykorzystuje zagranie w kontrze Patryka Mikity i prowadzimy 2:0! 1
27' Powinno być 2:0 , ale Straus zbyt słabo. 1
26' Ładna akcja Stomilu, kilka fajnych podań, strzał Strausa niecelny. 1
24' Rzut wolny dla GKS-u, słabo wykonany, dośrodkowanie Grzeszczyka wprost w koszyczek naszego bramkarza. 1496
23' Optyczna przewaga gospodarzy, ale to Stomil ma dobry wynik i dobrze się broni.
22' Dużo walki w środku , nieliczne ataki tyszan nie znajdują drogi do bramki Konrada Syldatka.
21'
13' Strzał Wojciecha Reimana z dystansu mocno niecelny. 1
9' GOL! Rzut rożny i Maciej Dampc wykorzystuje dośrodkowanie! 1
8' Boisko opuszcza Szymura, a w jego miejsce Łukasz Sołowiej, były zawodnik Stomilu. 1496
7' Zamieszanie w olsztyńskiej szesnastce, Malec zgrywał, Janiak nie trafił w bramkę. 1496
5' Rzut rożny dla drużyny z Tych, wybijamy w pole. 1496
5' Biel szarżował lewym skrzydłem, dobrze Straus wybija na róg. 1496
4' Fundambu strzela gola, ale wcześniej faulował w polu karnym. 1
4' Dobra akcja lewą stroną, strzał Monety wybity na rzut rożny. 1
Gramy! 1
Stomil Olsztyn dzsiaj cały na biało, a napisy na koszulkach są w końcu niebieskie. 1
Już za momencik początek spotkania. Poprowadzi je Tomasz Marciniak z Płocka.
Ławka rezerwowych: 1. Dawid Smug - 5. Beniamin Czajka, 11. Piotr Pyrdoł, 15. Shun Shibata, 17. Patryk Zych, 29. Damian Ciechanowski, 45. Brian Galach, 55. Jakub Brdak, 88. Filip Wójcik. 1
Z powodu urazów grać nie mogą: Krzysztof Bąkowski oraz Jonathan Simba Bwanga. 1
Z powodu żółtych kartek w tym meczu nie zagra Rafał Remisz. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 12. Konrad Syldatk - 14. Filip Szabaciuk, 28. Maciej Dampc, 33. Jakub Tecław, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 8. Maciej Spychała, 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
Witajcie. O godzinie 18:00 początek meczu z GKS-em Tychy.

Spotkanie Stomilu Olsztyn w Tychach z miejscowym GKS-em zakończy 13. kolejkę Fortuna I liga. Czy będzie szczęśliwa dla olsztyńskiego klubu? Okaże się w poniedziałek wieczorem.

Piłkarze Stomilu Olsztyn ostatnie ligowe spotkanie zagrali dwa tygodnie temu w Katowicach, gdzie przypomnijmy przegrali 1:2 z miejscowym GKS-em. Bramkę na wagę straty jednego punktu padła w ostatniej minucie. Żal po straconych punktach już pewnie dawno minął, a dłuższa przerwa spowodowała tęsknotę za ligową rywalizacją. Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała z powodu powołań do młodzieżowych reprezentacji Polski został przełożony na najbliższy czwartek.

Trener Adrian Stawski mógł jednak sprawdzić formę zespołu na tle ekstraklasowej Lechii Gdańsk, która zlała Stomil 5:0. W tym tygodniu większość zawodników wróciła do zdrowia po wirusówce i w miarę optymalnym zestawieniu olsztyński klub szykował się do wyjazdowego spotkania z GKS-em Tychy. - Po sparingu daliśmy piłkarzom 3 dni wolnego, żeby się to wszystko wyciszyło - mówi Adrian Stawski, trener Stomilu. - 99 procent zawodników wróciło do treningów i cały tydzień przetrenowali mikrocykl. Cieszę, że grupa zawodników, która była chora, to trenowała i nie było u nich widać śladów choroby.

W meczu nie zagra na pewno Rafał Remisz, który w ostatnim spotkaniu obejrzał 4 żółty kartonik i musi odcierpieć karę jednego spotkania. Cały czas w Poznaniu na rehabilitacji przebywa podstawowy bramkarz Krzysztof Bąkowski, który zmagał się z kontuzją. Piłkarz mógł już wrócić do Olsztyna, ale olsztyński trener po konsultacjach z fizjoteraputami Lecha Poznań (skąd wypożyczony jest Bąkowski) ustalił, że młody bramkarz jeszcze nie będzie brał udziału w treningach i wróci do Olsztyna gdy będzie zdrowy na... 110 procent. Podczas sparingu z Lechią kostkę podkręcił Filip Wójcik, ale normalnie trenuje z zespołem.