Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Artur Szczepański

Stomil odpadł z Pucharu Polski

07.11.18 19:52   em   18

Piłkarze Stomilu Olsztyn pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego przegrali 2:3 w Suwałkach z miejscowymi Wigrami.

Piotr Zajączkowski zostawił w Olsztynie pięciu podstawowych zawodników (Grzegorz Lech, Lukas Kubań, Janusz Bucholc, Paweł Głowacki, Tomasz Wełnicki) i w meczu 1/16 finału Pucharu Polski dał zagrać zmiennikom i zawodnikom powracającym po kontuzji. Tym samym wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy m.in. Remigiusza Szywacza, Tomasza Zająca czy Michała Górala.

Pierwsze połowa idealnie ułożyła się dla olsztyńskiego zespołu. Tomasz Zając w 11. minucie bardzo ładnie dośrodkował w pole karne, a akcję strzałem z głowy skuteczniejsze wykończył Michał Góral. Prowadzenie Stomilu trwało tylko do 25. minucie. Błąd olsztyńskiej obrony wykorzystał Karol Mackiewicz i pokonał Skibę.

Druga połowa idealnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Wigry Suwałki wyszły na prowadzenie za sprawą Kamila Sabiłło, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Chwilę wcześniej Skiba nie dał rady złapać piłki po mocnym strzale jednego z zawodników Wigier. Chwilę później było już 3:1. Wigry przeprowadziły szybą kontrę i Robert Bartczak wyszedł sam na sam i nie miał problemów z pokonaniem olsztyńskiego bramkarza.

W 87. minucie Remigiusz Szywacz strzelił kontaktową bramkę, ale było już zbyt mało czasu żeby udało się doprowadzić do remisu w tym spotkaniu. W doliczonym czasie gry sędzia mógł podyktować rzut karny, ale nie zdecydował się na taki ruchu, goście domagali się jedenastki po ręce jednego z piłkarzy Wigier.

W sobotę Stomil rozegra ligowe spotkanie na wyjeździe. Będzie to już mecz w ramach rundy rewanżowej. Olsztyński zespół zagra na wyjeździe z Wartą Poznań.

Tagi: Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Puchar Polski

1. 08.11.18 21:17 masti

jak słyszę/czytam o skupieniu się na lidze to słabo mi się robi i pojawia się wk... Połowa sezonu za nami to do tej pory nie było koncentracji? Co siedzi w tych niektórych głowach?! Żarty na bok. W sobotę gramy mecz o utrzymanie w Poznaniu, z Garbarnią taki mecz Stomil wygrał. Czas na 3 pkt. O grze "obronnej" w Suwałkach to lepiej przemilczeć, Piotrek Skiba tym razem nie pomógł. SPW!

2. 08.11.18 18:10 Pawlik

Jakaś pomoc miasta była te 500 tys i za awans niny 30 czy 40 tys bylo i co ? Daliscie ciała po calosci razem z Zajacem ,co w w doliczonym czasie gry szukacie karnego czy wyniku? Jeszcze ze dwa mecze w plecy i 2 liga wita.Jest mecz o taka kase gdzie jest pierwszy sklAD?

3. 08.11.18 17:29 szorstky13

A czym oni tam pojechali , jak już radex ich nie wozi?

4. 08.11.18 11:30 tedefon 1982

kasa z miasta przyjdzie to mają wyjebane i tak im zalęży na kibicach widać wstyd !!!!!przy ewentualnym przeciwniku z ekstraklasy jakby wylosowali . ZERO AMBICJI

5. 08.11.18 11:13 A.

Stomil to jednak bogaty klub... 60 tysięcy było do wyjęcia, ponadto wyjazd dzień wcześniej. Żal serce ściska jak się patrzy na to DNO.

6. 08.11.18 11:04 SzEFoo

Chodi wieczny optymista. Czego Ty się spodziewasz w Poznaniu? A to, że część odpoczywała nie ma nic do tego (to samo było w Wejherowie) bo i tak zagrają "swoje". Jakbyśmy mieli odpuszczać puchar to mogli jechać w dniu meczu żeby nie generować kosztów. Prawda jest taka, że od meczu z Wartą rozpoczyna się runda rewanżowa i jeśli chcemy być w grze to w tych czterech meczach min. 7 pkt trzeba ugrać.

7. 07.11.18 23:31 chodi

Mało popularne , ale.... dobrze że przegrali, my musimy skupić się na lidze! Gdybyśmy mieli 10 pkt więcej i bezpieczna pozycję w tabeli to byśmy mogli narzekać. Prawdziwa chęć walki i dalszej gry w 1 lidze będziemy mogli zaobserwować w weekend. Z WARTA tylko zwycięstwo, większość podstawowego składu odpoczywała więc ..... zobaczymy komu bardziej zależy .... Warcie? Czy Nam?

8. 07.11.18 23:07 Piekarz/OKS

Czy będzie wzruszają historia z cyklu: " co siedzi w głowie Jasia"? A sorry, leżakował w Olsztynie, szlifując formę.

9. 07.11.18 23:00 czeliniak

Odpuścili puchar, żeby skupić się na podbiciu tej ligi. Sprytnie.

10. 07.11.18 22:27 waldi812

Właśnie niczego wielkiego nie oczekuję poza tym, żeby wrócił na poziom 3, max 2 ligi ale nie znami, bo gdy będzie grał tak to się skończy. Potrzebujemy napadziora który nie rusza się po boisku jak wóz z węglem. Zdobyta bramka nie może rzutowac na całościową ocenę występu, a ta jest raczej mierna.

11. 07.11.18 22:06 whs

@waldi812, chłopie Góral wrócił po kontuzji i odrazu strzelił bramkę. Czego Ty oczekujesz więcej od nastolatka, który do tej pory grał w 3 lidze. I żeby nie bylo, że go bronię, bo ewidentnie widac ze atak odżył jak gra Śledź /Metlicki i niech tak zostanie. P. S. Dlaczego nikt nie cisnął w stronę Skiba jak źle wybił pilke i straciliśmy przez to bramkę (o ile pamiętam to w Niecieczy)?

12. 07.11.18 20:49 waldi812

Dziś była kasa do podniesienia na boisku, ale naszym piłkarzom znów cos przeszkadzało. Mecz się bardzo dobrze ułozył i nie będzie tłumaczeń, że źle zaczęliśmy, graliśmy dobrze ale dostaliśmy głupią bramkę etc.., bo tutaj po prostu brakuje jakości. Góral się nadaje do Barcelony, gdzie by stał w polu karnym i dogrywaliby mu piłki na głowę, bo poza warunkami fizycznymi nie ma zbyt wiele atutów. Dziemidowicz? Gdzie był Mosakowski?? W przerwoe albo będą wzmocnienia w ataku i obronie, albo lecimy z tej ligi. Siemaszko gra w rezerwach Zagłębia, więc trzeba go brać i tego Ronaldinho z Huraganu. Ogólnie to naprawdę, dużo pierdolenia o pieniądzach przez piłkarzy, a większosć z nich powinna pomyśleć po prostu o normalnej robocie i skończyć zabawę z piłką, za którą im jeszcze summa sumarum nieźle im płacą.

13. 07.11.18 20:43 _1945_

14. 07.11.18 20:40 Tiger

Można było sobie darować wyjazd dzień wcześniej, wiadomo było że ten mecz nie jest dla nas priorytetem. Szkoda tej pierwszej połowy, można było więcej niż jedną bramkę strzelić. Klucz dla nas teraz wyjazd do Poznania i tam czuję, że coś ugramy. Potem trzy mecze w Olsztynie, trzeba zakładać wariant optymistyczny. Kasę dostaną, muszą pokazać grę na 100%. Zakładam siedem punktów w tych czterech meczach. Na więcej chyba nie ma co liczyć.

15. 07.11.18 20:39 SzEFoo

Już człowiek tak przyzwyczaił się do tego, że co chwila wpierdol dostajemy, że nawet jak prowadzimy to tylko sie można zastanawiać kiedy przeciwnik strzeli nam bramkę. Żal kibiców, sponsorów (jacy by nie byli) i potencjalnych sponsorów, którzy patrząc na tą padakę na pewno tu nie zapukają. Jeśli z Wartą coś się nie zmieni i nie wygramy to powoli można gasić światło, bo kolejny rok nie uda nam się fartem utrzymać.

16. 07.11.18 20:25 lechita

ja pierdole mecz o 60,000 tyś a ten pseudo trener wystawia 2 skład.kurwa po co oni jeżdżą dzień wcześniej i kolejne zadłużenia robią jak i tak wszystko przegrywają .radkewicz jak masz jaja to weż te panienki w końcu na rozmowę i wytłumacz im że jak chcą kasę to mają być wyniki a nie kasa bo się należy.każdy narzekał na kiłdanowicza ale to był gość na poziomie.

17. 07.11.18 20:25 jeod

jeszcze wpierdol w Poznaniu i gasimy światło. Co się dziej w ich głowach...

18. 07.11.18 19:57 Wielki Stomil

w pucharze baty z Warta baty niech ta runda sie konczy jak najszybciej bo mam dosc tej beznadzieji taki napastnik lata wolny jak Lebedynski a my nie mamy z kim grac z przodu ale kto tu przyjdzie do tego pseudo trenera nieradkiewicz zabieraj go w pizdu i dajcie Stomilowi spokoj!