Stomil Olsztyn zdobył kolejne trzy punkty, fot. Łukasz Kozłowski

Stomil wygrał 2:0 z GKS-em Tychy

22.08.17 20:58   em   25

Piłkarze Stomilu Olsztyn po dobrym spotkaniu pokonali 2:0 GKS Tychy. Obydwie bramki padły na początku pierwszej połowy.

Trener Tomasz Asensky dokonał zmian w porównaniu z ostatnim tragicznym meczu w Chorzowie. W pierwszym składzie znalazło się miejsce dla Ernesta Dzięcioła oraz Daniela Mikołajewskiego. Podczas rozgrzewki kontuzji doznał Wołodymyr Tanczyk i od początku musiał grać Piotr Głowacki.

Pierwsza połowa ustawiła całe spotkanie. Stomil Olsztyn po dziesięciu minutach prowadził 2:0. W siódmej minucie Grzegorz Lech skierował piłkę głową po dośrodkowaniu Artura Siemaszko. Kolejną bramkę strzelił Łukasz Sołowiej, który także głową pokonał bramkarza gości. Asystę z rzutu rożnego zaliczył Piotr Głowacki.

W drugiej połowie goście prowadzili grę, ale olsztyński zespół nie pozwolił sobie na głupie błędu i straty w obronie. Przy odrobinie szczęścia wynik mógłby być większy, bo Siemaszko trafił w słupek po idealnym podaniu Janusza Bucholca.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra w niedzielę na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Początek meczu o godz. 17. W meczu nie zagra na pewno Wiktor Biedrzycki, który teraz został ukaray czwartą żółtą kartkę.

Tagi: Stomil Olsztyn, GKS Tychy, Łukasz Sołowiej, Grzegorz Lech, Olsztyn, I liga

1. 25.08.17 17:26 zjs

Dopinają szczegóły kontraktu z Dani Ramirezem...

2. 24.08.17 14:43 mazinho

Kowalski miał propozycję jak sponsorem była Libra , były jakieś rozmowy po czym przestał odbierać tel i nawet nie powiedział że nie chce u nas grać po czym poszedł na wypożyczenie do Brzeska . Poza tym piłkarsko jak i zdrowotnie to wrak , już wolałbym Renusza z 3 ligi ściągnąć albo Darmochwała

3. 23.08.17 21:36 czerkasow

Dyrektor nie chlej więcej denaturatu, bo w mózgu masz już prześwity. Ja się nie dziwię, 2:0, mecz pod kontrolą, można spokojnie grać.

4. 23.08.17 21:17 Tiger

Statystycznie Tychy nam leżą, od lat dostają w Olsztynie po głowach i na szczęście to się potwierdziło wczoraj. Gratulacje za walkę i na razie wygląda na to, że u siebie to drużyna o wiele lepsza niż na wyjazdach. W tym całym zamieszaniu przedsezonowym dobre i to, może będziemy mieli tu jakąś Twierdzę jak to już w przeszłości bywało. W niedzielę Grudziądz, czy tam będzie jakieś przełamanie wyjazdowe? Niestety realnie wątpię chociaż serce wierzy w przełamanie...

5. 23.08.17 15:46 Wielki Stomil

powiem wam ze jak by podpisla hiszpan kontrakt bylo by fajnie bo naprawde umie rozegrac i udao by sie sciagnac Kowlaskiego na skrzydlo to bysmy mieli niezla pake!!

6. 23.08.17 14:38 Dyrektor OKS 1945

dobrze grali 20 minut a ty co pisałeś po ruchu nic nie pisałeś albo po bytowii czy6chojniczance

7. 23.08.17 14:02 edward acki

dobry mecz tychy olały stomil i to zemściło się na wyniku, z drugiej strony nowe testowanie zawodników bardzo ostrzegająco zadziałało i zaczeli biegać walczyć bo ostatnie mecze bez ambicji jakby za kare musieli grać,

8. 23.08.17 12:49 waldi812

Bardzo cieszy wygrana, aczkolwiek należy dorzucić kamyczek do ogródka i zwróci ć uwagę na zbyt długie oczekiwanie na zmiany w składzie przez trenera w trakcie gry. GKS wpuścił 3 świeżych do gry zawodników a widać było że z naszych piłkarzy schodzi powietrze i nie ma kto przetrzymać piłki i zainicjować atak i związane z tym zagrożenie na połowie rywala.Obrona w tym meczu wyglądała solidnie, jednakże bramka dla Tychów wisiała w powietrzu i możemy dziękować niebiosom, że ktoś tam w górze odroczył wyrok w naszej sprawie. Tak wiec uważam, że należało wcześniej dokonać zmian w składzie, poza tym wynik ok, co na pewno podnosi morale w zespole. Plus dla trenera za odwagę i zagranie 4 młodzieżowcami, zwłaszcza wpuszczając Dzięcioła bardzo mi zaimponował, który skądinąd zagrał bardzo dobre zawody.

9. 23.08.17 11:46 jeod

Nie twierdzę, że nie zasuwał. Grał b.dobrze. Ale moim zdaniem za szybko spuchł. Można mieć własne zdanie?

10. 23.08.17 11:24 stomil 14/88

Nie wiem czy niektórzy znawcy oglądali ten sam mecz. Marcel zasował w tą i z powrotem. Wiktor walka i chyba najlepszy jego mecz. Mądra taktyka i zasłone 3 punkty. Mało komentarzy z pochwałami ciekawe co napiszą Edward i dyro

11. 23.08.17 09:30 chodi

Na początku wielkie gratulacje dla całego zespołu i trenera! Zacznę od tego że Tychy w tym sezonie to jeden z najmocniejszych zespołów w tej lidze , przez wielu ekspertów uważany za pretendenta do awansu. Tak się gra jak przeciwnik pozwala i dobiera się odpowiednią taktykę. Stomil zagrał mądrze i wygrał 2:0. Co to Nam , pokazuje? Otóż to , że w tej lidze MOŻEMY WYGRAĆ Z KAŻDYM! A kluczem do zwycięstwa jest przede wszystkim ZAANGAŻOWANIE I WALKA OD PIERWSZEJ DO OSTATNIEJ MINUTY! Umiejętności piłkarze pokazali już, że mają wystarczające, zgranie zespołu jest coraz lepsze, motoryka powinna też rosnąć a to wszystko razem pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość. Sprawy około piłkarskie też się układają dobrze - boiska treningowe skończone, przelew z ratusza obiecany..... czego Nam życzę w najbliższym czasie? Pierwszych pkt na wyjeździe i dalszego stopniowego zgrywania drużyny a o kolejne zwycięstwa wtedy możemy być spokojni. AVE STOMIL!

12. 23.08.17 08:00 tedefon 1982

PRZEPRASZAM za złe opinie o was po meczu w Chorzowie

13. 23.08.17 07:56 tedefon 1982

Tak ma byc w kazdym meczy dzieki panowie .Jestescie zespołem

14. 23.08.17 07:10 jeod

@maniek86 - może i tak, po prostu rzuciło mi się bardzo w oczy jak osłabł jeszcze w pierwszej połowie. Uważam, że sił mu powinno starczyć na dłużej, nie odbierając mu oczywiście woli walki :) Pozdro!

15. 23.08.17 00:40 bialy

Bardzo dobry mecz naszych piłkarzy w dzisiejszym dniu.Gratulacje za konsekwentną i zarazem skuteczną grę.Liczy się wynik i taki poszedł w świat. GRATULACJE PANOWIE !!!

16. 22.08.17 23:40 momo2525

Pierwsza połowa Ok ale druga dramat nie potrafili wymienić trzech podań przecież to cud że nam bramy nie wsadzili ! Jakie zachwyty nad stylem 5 akcji i dwie bramkowe chwała za to ze wygrali ale reszta spotkani to dramat

17. 22.08.17 23:17 Has

Nie przegramy dopóki będziemy walczyć!

18. 22.08.17 23:04 Millord

Zgadzam się z Mańkiem !! Zimek ma mega kondycję i daje z siebie wszystko Poza tym okazuje się być bardzo elastyczny. Odnajduję się na każdej pozycji, nieważne lewa czy prawa strona.

19. 22.08.17 22:40 maniek86

@jeod, Marcel dzisiaj zapier... za dwóch. Pierwsza połowa gra tylko jego stroną. Tyle co miał przechwytów to nie miał nikt. Zajechalismy go po prostu. Mega jego mecz dzisiaj.

20. 22.08.17 21:56 jeod

@SzEFoo - atuty są, ale martwi forma Ziemanna. A co do meczu, to fantastico - emocje do końca. Widowisko mogło się podobać każdemuna trybunach :)

21. 22.08.17 21:52 SzEFoo

Dzięki Pany! Warto ćwiczyć stałe fragmenty biorąc pod uwagę jakich zawodników mamy w kadrze tj Lech, Biedrzycki, Baranowski, Solowiej, Karankiewicz. Każdy z nich potrafi grać głową i to może być nasz duży atut w tej rundzie.

22. 22.08.17 21:52 router33