Stomil Olsztyn wygrał 3:1 z GKS-em Wikielec. Fot. Emil Marecki

Stomil wygrał 3:1 z GKS-em Wikielec

14.07.21 18:45   em   14

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu I ligi. Olsztyński zespół pokonał 3:1 GKS Wikielec.

Dla olsztyńskiego zespołu było to trzecie sparingowe spotkanie w okresie przygotowawczym do nowego sezonu I ligi. Wcześniej podopieczni Adriana Stawskiego przegrali 0:2 z Lechią Gdańsk oraz 1:3 z Chojniczanką Chojnice.

GKS Wikielec w poprzednim sezonie grał w III lidze, ale nie zdołał się utrzymać. Drużyna prowadzona przez byłego piłkarza Stomilu - Łukasza Suchockiego, po cichu liczy, że nie będzie musiała grać w IV lidze. Czekają na decyzję PZPN-u w sprawie odwołania, za cofnięcie walkowera na ich korzyść, który otrzymali za to, że w meczu z Bronią Radom, drużyna rywali źle przeprowadziła zmiany w składzie.

Stomil szybko wyszedł na prowadzenie 2:0. Najpierw z bliskiej odległości bramkarza gości pokonał Damian Ciechanowski, a minutę później w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Monetę, który bez problemu trafił na 2:0. W 31 minucie GKS strzelił kontaktową bramkę, Michał Jankowski strzelił z 16 metrów prosto w okienko.

W drugiej połowie meczu gola na 3:1 strzelił Filip Wójcik, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Robert Sulewski.

Za tydzień Stomil ponownie w Olsztynie zagra mecz sparingowym. Rywalem będzie III-ligowy Bałtyk Gdynia.

1:0 - Damian Ciechanowski (9), 2:0 - Łukasz Moneta (10), 2:1 - Michał Jankowski (31), 3:1 - Filip Wójcik (63)

Stomil Olsztyn: 12. Krzysztof Bąkowski (62,1 Marceli Łukasik) - 7. Aleksander Pawlak (68, 24. Filip Szabaciuk), 17. Beniamin Czajka (78, 18. Jakub Sinior), 30. Rafał Remisz (46, 16. Caique Diaz Cruz), 25. Damian Ciechanowski (62, 29. Robert Sulewski) - 23. Simon Offei (46, 97. Jakub Mysiorski; 78, 9. Igor Jankowski), 10. Karol Żwir (46, 29. Jakub Tecław), 96. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu (62, 55.Filip Wójcik), 22. Łukasz Moneta (46, 87. Hubert Szramka) - 26. Palito Gabriel (69, 17. Bartosz Florek).