Artykuł

Szymon Grabowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Szymon Grabowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Szymon Grabowski: Remisu nie odbieramy jako niedosyt

27.01.23 14:13   paju   1  

Po piątkowym sparingu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn (2:2) przedstawiamy komentarz trenera biało-niebieskich Szymona Grabowskiego udzielony dla oficjalnej strony klubu.

Jest niedosyt?
- Remisu z Arką nie traktujemy jako niedosyt. Przed nami sporo wniosków oraz analizy. Mierzyliśmy się z dobrym, bardzo dobrym zespołem, gdzie zaprezentowaliśmy się bardzo poprawnie. Nie podchodzimy do tego, jak do niedosytu, ale w sposób taki, gdzie już wiemy, że jak chcemy podnosić umiejętności to musimy dać od siebie więcej w każdym spotkaniu. Końcówka pokazała, że trzeba dać z siebie więcej. 

Czego zabrakło w końcówce?
- W końcówce zabrakło wyrachowania, cwaniactwa, orientacji. Zmęczenie dało się we znaki i zawodnicy nie zareagowali w stałym fragmencie gry, gdzie straciliśmy bramkę. Szkoda, bo może nie z przebiegu, ale z sytuacji na pewno zasłużyliśmy na więcej, niż dwie strzelone gole.

Igor Jędrzejczyk zagrał w dwóch sparingach. Jak trener oceni jego występy?
- Nie jestem od tego, aby po dwóch meczach oceniać na forum publicznym. Igor otrzyma analizę swoich zachowań. Jeżeli będzie wyciągał z tego wnioski to z każdą rozegraną minutą będzie coraz bardziej wartościowym graczem.

Groźnie wyglądała sytuacja z Mateuszem Pajdakiem. Jak z jego plecami?
- Pierwsze diagnozy naszego fizjoterapeuty Pawła Załęskiego mówią o mocnym stłuczeniu kości udowej, bardziej lędźwi. Chłopak cierpiał, leżał w szatni, ale to też pokazywało, jak mocno sfrustrowana była Arka. Faul doświadczonego zawodnika na naszym młodzieżowcu. To pokazuje, jak zaprezentowaliśmy się w Gdyni. Odbieram tę sytuację jako "docenienie" nas od gospodarzy.

Plany na nadchodzący tydzień?
- Ten tydzień będzie trochę inny z racji dwóch sparingów. W środę oraz piątek gramy sparingi. To jest rozwojowe i zobaczymy, czy tak to będzie. Pracujemy cały czas nad aspektami ofensywnymi. Skupimy się też na fazach przejściowych, ale chcielibyśmy, aby w kolejnych sparingach jeszcze lepiej prezentować się z piłką przy nodze.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Szymon Grabowski, sparing, Arka Gdynia, Stomil Olsztyn, wywiad, Rozmowa po meczuKomentarze

  1. 27.01.23 20:18 Coff

    Fajnie gada. Merytoryczny ziomal z niego.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!