93' Koniec. WESOŁYCH ŚWIĄT!
90' Co najmniej 2 minuty potrwa to spotkanie.
88' Shibata groźnie, ale niestety nad poprzeczką. 1
81' Bartosz Florek wszedł za Piotra Kurbiela, a Kacper Kondracki zmienił Karola Żwira.
77' GOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bramkę na 4:0 z rzutu karnego strzelił Shun Shibata! 1

Stomil Olsztyn wysoko wygrał z Pogonią Siedlce. Fot. Łukasz Kozłowski

WIELKA SOBOTA = WIELKI STOMIL!

08.04.23 16:51   em   25

Piłkarze Stomilu Olsztyn wprowadzili nas wszystkich w doskonałe humory przed Świętami Wielkanocnymi. Olsztynianie pokonali przed własną publicznością 4:0 Pogoń Siedlce. Stomil kontynuuje wspaniała serię bez porażki, to było 12. spotkanie z rzędu kiedy to nasi zawodnicy nie zaznali goryczy porażki.

Obchodzący w dniu meczu urodziny (wszystkiego najlepszego!) trener Szymon Grabowski w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z usług trójki graczy, Na urazy narzekają: Lukáš Kubáň, Filip Wójcik oraz Maciej Stromecki. W drużynie gości zabrakło najlepszego strzelca zespołu Damiana Nowaka, który w tym sezonie II ligi strzelił już 14 goli.

Pierwsze pięć minut spotkania przyniosły dwie groźne sytuacje podbramkowe. W 3. minucie w słupek trafił piłkarz gości Tomasz Mamis, chwilę później gospodarze odpowiedzieli ładną kombinacyjną akcją. Niestety piłka uderzona przez Karola Żwira przeleciała minimalnie obok słupka.

W pierwszej połowie Stomil strzelił dwie bramki w odstępie dwóch minut. Najpierw z rzutu wolnego w pole karne ładnie zacentrował Maciej Spychała, a w polu karnym faulowany był Hubert Krawczun. Jedenastkę pewnym uderzeniem na bramkę zemienił Piotr Kurbiel (7 trafienie w sezonie). Chwilę później Stomil ładnie przejął piłkę na połowie rywala, a akcję wykończył Karol Żwir.

Bramka na 3:0 padła w ostatniej akcji pierwszej połowy. Stomil miał rzut wolny na 32 metrze i do piłki podszedł Spychała i Shun Shibata. Najpierw pierwszy przebiegł nad piłką, następnie Japończyk i ostatecznie Spychała zdecydował się mocne uderzenie i piłka wpadła nad głową Jakuba Kowynia.

Przez dłuższą część drugiej połowy Pogoń miała przewagę, pachniało straconą bramką, ale tak się nie stało. Na 4:0 podwyższył nasz zespół, a dokładniej bramkę z rzutu karnego strzelił Shibata. Wcześniej jedenastkę wywalczył w polu karnym Dawid Kalisz.

Stomil Olsztyn wygrał 11. spotkanie w II lidze i w tym momencie ma na koncie 44 punkty. Od 12. spotkań z rzędu ekipa trenera Grabowskiego nie zaznała porażki. Jakub Mądrzyk 10. raz zachował czyste konto w tym sezonie. Oby ta seria trwała jak najdłużej!

W kolejnym spotkaniu Stomil ponownie zagra na własnym stadionie, a rywalem będzie GKS Jastrzębie. Spotkanie zaplanowano na 16 kwietnia 2023 roku (niedziela) o godzinie 15:00.

1:0 - Piotr Kurbiel (15 k), 2:0 - Karol Żwir (17), 3:0 - Maciej Spychała (45), 4:0 - Shun Shibata (77 k)

Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk - 14. Filip Szabaciuk, 4. Igor Kośmicki, 25. Hubert Sadowski, 26. Bartosz Waleńcik, 50. Michał Karlikowski (84, 44. Łukasz Borkowski) - 7. Hubert Krawczun (60, 66. Dawid Kalisz), 8. Maciej Spychała (84, 6. Sebastian Szypulski), 15. Shun Shibata, 10. Karol Żwir (80, 99. Kacper Kondracki) - 9. Piotr Kurbiel (80, 77. Bartosz Florek).

Tagi: Stomil Olsztyn, II liga, Pogoń Siedlce

1. 12.04.23 19:06 Fish

A w lidze Pogoń pogoniła Kalisz oj będzie się jeszcze działo...

2. 12.04.23 19:01 Fish

Zenonie słusznie prawisz 👏

3. 11.04.23 16:06 Zenon Jaskóła

Akurat tutaj nie napinam się na specjalne granie piłką. Grajmy tak, żeby zdobywać pkt, a w perspektywie awans, tym bardziej, że optymalnie byłoby załapać się na miejsca 1-2, a jak widać jest to możliwe, niż na 3-6, bo to jednak zawsze loteria. Nie mamy takiej straty punktowej, że odpuścić sobie miejsca 1-2, dlatego tym bardziej ważne są pkt w meczach jak teraz z Jastrzębiem. Natomiast nie ma co ich lekceważyć, potrafili wygrać z Kotwicą, mają ludzi, którzy mogą rozstrzygnąć mecz. Taki Farid Ali już nas kiedyś kaleczył

4. 11.04.23 12:28 janadam

Zenon Jaskóła bardzo trafna analiza. Szczęście nie będzie nam zawsze sprzyjało tak jak z Pogonią. Dwie bramki z karnego a dwie dzięki bramkarzowi który zaprezentował podwórkowy poziom. Granie z kontry to tez nie może być ciągła obrona "Częstochowy". Na poziomie centralnym wypada troszkę pograć piłką. Zgadzam się również z tymi głosami że tylko dzięki mądrości trenera z takim składem jaki mamy uzbieraliśmy tak wiele punktów.

5. 11.04.23 11:04 Zenon Jaskóła

3 pkt, 3 miejsce w tabeli, 12 mecz bez porażki - szacun, ale...Trzeba być bardzo ostrożnym, i z pokorą wszystko dokładnie analizować. Niestety statystyki, mimo okazałego wyniku, świadczą przeciwko nam i bazowanie tylko na tym, że jest ok, że to niby tak miało być, to chodzenie po cienkim lodzie. Niby chcemy żeby przeciwnik masowo nas ostrzeliwał dośrodkowaniami, tak jak w meczu z Motorem, czy strzelał po słupkach jak w meczu z Pogonią? Chyba nie do końca. Jesteśmy w takim momencie ligi, że mamy kolejny mecz u siebie, a więc większe szanse na komplet pkt i umocnienie w czubie tabeli, i taką sytuację koniecznie trzeba wykorzystać. Jak się spojrzy na tabelę, to nie ma nikogo, kto by o nic nie grał, wszyscy zamieszani albo w walkę o awans albo o spadek, jak to mawiał klasyk, więc nie będzie łatwych meczów.

6. 09.04.23 16:42 SzEFoo

Warto zauważyć, że obrona w takim zestawieniu jest większym monolitem niż jak grał tu Tecław. Strzelał karne, ale i parę bramek przez niego straciliśmy. Na Jastrzębie Wójcik będzie gotowy do gry?

7. 09.04.23 08:36 DJKS

Koniecznie trzeba to poprawić zwycięstwem za tydzień! Miejmy nadzieję, że drużyna złapała już wiatr w żagle jak pod koniec poprzedniej rundy i bez oglądania się za siebie wjedzie do 1 ligi.

8. 09.04.23 03:23

Na początku wyglądali słabo teraz zdecydowanie lepiej widać szybkość walkę i taka drużynę chcemy oglądać waleczna !!! Wcale te mecze przed nami nie będą spacerkiem tak że koncentracja panowie i walka ! Brawo za dziś

9. 09.04.23 00:15 Bart W

4:0 i pięknie. Cichym bohaterem Walencik,który jest szefem obrony plus fajnie włącza się do ofensywy gdy trzeba.kwestia jednego meczu,gdy rywale rozczytają naszą grę od bramki. Ps. Szymon Grabowski jest najlepszym trenerem Stomilu od czasów Mirosława Jabłońskiego.stówka,Trenerze

10. 08.04.23 21:39 Bart

Wynik super i to sie liczy!!:) pierwszy mecz jaki widziałem ze zadnej skaldnej akcji nie sklecili i 4 bramki strzelili. Najważniejsze to co na tablicy wyników i w tabeli. Szczescie sprzyja lepszym ewidentnie. Teraz GKS i mamy TOP 2:) tym Radosnym Akcentem wszystkim bez wyjątku Wesołych i Spokojnych Świąt😁👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

11. 08.04.23 21:37 nor

Piękny wynik, gratulacje i wielkie dzięki:)

12. 08.04.23 20:10 EXTRA

12-ty mecz z rzędu z punktami , jak włączy się nam taka sama seria jak we wcześniejszej rundzie - to ludziska zrzucamy się na nowych graczy , bo wracamy na salony fortuny 1 liga . SPW

13. 08.04.23 19:15 stomilrulez

Wielka Sobota... wielki cud i wielki Stomil!!! Fantastyczny wynik, wygrana i co za tym idzie przesuwamy się na 3 miejsce w tabeli wyników! To jeszcze ode mnie jedno "wielkie", wielkie gratulacje dla trenera i zespołu, bo tak grający Stomil bez wątpienia możemy nazwać zespołem! Brawa po trzykroć Panowie!!! Świętny prezent urodzinowy sprawili piłkarze swojemu Trenerowi. Oby teraz same zwycięstwa czekały nasz Stomil!

14. 08.04.23 19:02 Miły Miły

Marcin....i trochę brakowało...Wójta również zwłaszcza na poczatku drugiej połowy ps...nie czepiam się wiadomo euforia..!!!! pozdrawiam SPW.!!!!

15. 08.04.23 18:06 Owsian

Chodi miejsce Stomilu jest w ekstraklasie nie w pierwszej lidze.😁😁

16. 08.04.23 17:45 SzEFoo

Jedziemy. Za tydzień powtórka z Jastrzębiem i lecimy na awans. Spw

17. 08.04.23 17:42 waldi812

Aby uczcić urodziny trenera powinno być 4:2, Stomil sprostał zadaniu, Siedlczanie nie dojechali trudno.

18. 08.04.23 17:39 barakuda

Aejaooooo Wesołych Świąt......SPW!

19. 08.04.23 17:32 EXTRA

Szczęście sprzyja lepszym - Brawo Stomil SPW

20. 08.04.23 17:26 nowy nick czerkasowa

Brawo za wynik. Ale końcowy rezultat jest szczęśliwie za wysoki.

21. 08.04.23 17:24 Yogi baboo

W pierwszych zdaniach błąd ...WYGRALISMY 4:0... a nie tylko jakieś 3:0 :)

22. 08.04.23 17:22 sawa1488

Tak sie gra BRAWO

23. 08.04.23 16:57 B5

Oby więcej takich chwil...Brawo Pany

24. 08.04.23 16:55 Canavar

Piękny wynik na Święta! I oby tak do końca, wydaje się że terminarz mamy korzystny. Trzeba walczyć o co najmniej drugie miejsce, bo wiadomo, że baraże to loteria.

25. 08.04.23 16:54 chodi

Brawo Pany!!! Brawo Stomil!!! Znicz przegrał KKS też jesteśmy na trzecim miejscu i tylko 4 pkt do lidera a do tego najlepszy terminarz. AWANS JEST NASZ, trzeba tylko postawić kropkę nas „i”! Ćwiczyć , walczyć a awans jest na wyciągnięcie ręki , wracamy do TAM GDZIE NASZE MIEJSCE , WRACAMY DO 1 LIGI! Zdrowych i Wesołych dla całej Stomilowskiej rodziny!