96' Koniec meczu.
95' Jeszcze jeden rzut rożny. Michał Leszczyński zmierza w pole karne gości. Strzał Ziemanna niecelny. 1
93' Rzut rożny dla Stomilu... Jedna z ostatnich akcji. Zamieszanie w polu karnym... wybita piłka. 1
91' Seria rzutów rożnych dla Stomilu, jednak bez zagrożenia... 1
91' 4 minuty do końca

Stomil Olsztyn przegrał w Nowym Sączu, fot. Emil Marecki

Nowy Sącz - 6 maja 2017 r., godz. 18

Wyjazdowa seria remisów przerwana, bez punktów w Nowym Sączu

06.05.17 19:55   zic   11

W 29. kolejce Nice I Ligi Stomil Olsztyn przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz 1:2 (0:2). Bramkę dla Stomilu strzelił Krzysztof Szewczyk.

Pierwsza połowa spotkania pokazała, że Stomil nie przyjechał do Nowego Sącza z zamiarem łatwego oddania punktów gospodarzom, mecz był wyrównany a bramki paść mogły po obu stronach boiska. W 27. minucie, po faulu Pawła Wojowskiego, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, jednak Michał Leszczyński wyczuł Grzegorza Barana i obronił jego strzał z rzutu karnego.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym wynikiem, minutę przed końcem Sandecja wyszła na prowadzenie po golu Filipa Piszczka. Chwilę później było już niestety 2:0. Sędzia podyktował drugiego, mocno dyskusyjnego karnego, po wątpliwym faulu Arkadiusza Czarneckiego, który tym razem na bramkę pewnie zamienił Kamil Słaby.

Znając przebieg poprzednich spotkań wyjazdowych Stomilu, po liczyliśmy na odpowiedź naszej drużyny w drugiej połowie i nie przeliczyliśmy się - w 61. minucie kontaktową bramkę zdobył Krzysztof Szewczyk. Niestety, to było wszystko na co było stać Stomil w tym wyjazdowym spotkaniu, nie udało się przywieźć z trudnego terenu lidera I ligi chociaż punktu.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra za tydzień w Olsztynie, przeciwnikiem będzie Górnik Zabrze.

Tagi: Stomil Olsztyn, Sandecja Nowy Sącz, Krzysztof Szewczyk, I liga, Nowy Sącz

1. 07.05.17 21:04 chodi

Jaki baraż kutwa.... ??!! Właśnie z Górnikiem trzeba zagrać na Maxa i wygrać. Mocno ,agresywnie, ofensywnie i jazda na dupach przez całe 90min! Jedno słowo do Panów piłkarzy. ... Nic nie jest dane raz i na zawsze, albo zapominamy o tym co było, dajemy przez tydzień max z siebie i piękny sen będzie trwał dalej, albo.... spadek a tam amatorka i dla wielu koniec kariery.... Wikielce Pisy Barczewo etc i gra za czapkę gruszek.... przemyślcie to sobie bo dobrze wiecie że I liga da szansę tylko niektórym. Utrzymać się jest dużo łatwiej niż awansować z obecnej II ligi. Mamy cały czas przewagę nad strefą spadkową i jedno zwycięstwo daje Nam bardzo dużo! W górę głowy i w weekend gramy i swoje , CZYLI O ZWYCIĘSTWO! TYLKO STOMIL!

2. 07.05.17 21:02 dzbs

Prezydencik zaciera ręce i skacze pod niebiosa. Nie będzie 1 ligi to stadion nie potrzebny....

3. 07.05.17 20:47 czerkasow

Gdańszczanin - spytaj się inspektora budowlanego. Mogą wrzucać w pole karne, jak tam tylko napastnik stoi, a Szewczyk i Zahorski to nie są Kujawa, który powalczy. Czekamy na baraż z Radomiem.

4. 07.05.17 19:08 radecki(S)

Kolejny mecz Lech słabo zagrał. Można jego dotknięcia z piłką na jednej ręki wyliczyć. Niestety już nie ma siły do biegania za rozgrywaniem piłki. Mecz można powiedzieć grany w 10. Powinien wspomagać Szewczyka a tu nic. Jegliński z Biedrzą to oni powinni brać rozgrywanie piłek z jednego skrzydła na drugie. Nasi boczni obrońcy powinni śmielej wrzucać piłki w pole karnę wtedy możemy lepsza ilością w środku pola zawalczyć. Mało strzałów z daleka.

5. 07.05.17 18:59 lechita

a ja się pytam głównego sponsora gdzie obiecane boisko.trzy miesiące kładą trawę.PARANOJA więcej w tym klubie zakłamania niż prawdy widzę,a co do meczu innego wyniku się nie spodziewałem.

6. 07.05.17 17:31 SzEFoo

Ciężko być optymistą patrząc w terminarz... Górnik w formie, my ostatnio nie błyszczymy. Kolejek do końca pięć, a brakuje nam do utrzymania z 7-9 punktów. Widać też postawienie wszystkiego na jedną kartę jeśli chodzi o PRO JUNIOR, bo Chojniczanka już praktycznie o nic nie walczy i lada moment nas wyprzedzi. Walka o piątą pozycję rozegra się zapewne pomiędzy Pogonią Siedlce i nami.

7. 07.05.17 10:42 stomil olsztyn forever

Jak to gdzie był Kun... A po co on jak znowu pierwsza połowa modlitwa na przetrwanie i bronienie genialnego 0:0. A pozniej zdziwienie "nie wiem co sie dzieje ze znowu przegrywamy na początku/po 1 połowie". Ja wiem - jak sie oddaje całkowicie inicjatywe to tak właśnie bywa. Także lepiej oszczedzic Kuna na drugą połowe gdzie taktyka jest juz ofensywniejsza. Ja nie wiem, widziec 10 meczów gdzie taktyka "nie stracic gola do przerwy" się nie sprawdza, a taktyka na drugą połowe "gramy swoje, ofensywnie" działa pieknie i ciągle wybierac od poczatku defensywe to albo trzeba byc niewidomy albo to jest naprawde jakis gigantyczny uraz psychiczny piłkarzy i trzeba psychologa...

8. 07.05.17 06:36 dzbs

Tak myślę jaki kupić prezent dla Pana trenera za spuszczenie Stomilu z 1 ligi... Nie ro żebym nie wierzył ale trzeba być realistami a nie żyć tylko nadzieją i pocieszać się że następnym razem będzie lepiej. Ja się pytam gdzie był Kun do h...a !!!!!!?????

9. 07.05.17 01:13 rafitd

Kocurze zmień dilera... Brawo K.Szewczyk i miejmy nadzieję, że już więcej pana Zahorskiego na murawie nie zobaczymy w barwach Stomilu. Ave

10. 06.05.17 22:18 tedefon 1982