94' Koniec meczu. Zremisowaliśmy 0:0 z Kotwicą Kołobrzeg.
93' Florek nie potrafił sobie znaleźć miejsca do oddania strzału. Była dobra akcja do zdobycia gola. 1
91' Co najmniej 4 minuty dłużej potrwa to spotkanie.
90' Druga żółta kartka dla Modelskiego, w konsekwencji czerwona. 444
84' Bartosz Florek wszedł za Piotra Kurbiela.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Wyniki 1 kolejki II ligi: Siarka Tarnobrzeg pierwszym liderem

18.07.22 08:02   em   0

Za nami pierwsza kolejka rozgrywek II ligi. Pierwszym liderem została Siarka Tarnobrzeg, która rozbiła 4:0 Znicza Pruszków.

Pierwszy gol w nowym sezonie w II lidze padł w Lubinie. Miejscowe Zagłębie II pokonało 1:0 Pogoń Siedlce. Gola na wagę trzech punktów strzelił Cheikhou Dieng, który w przerwie zmienił byłego piłkarza Stomilu Olsztyn Kokiego Hinokio. W rozgrywkach II ligi może przebywać tylko jeden piłkarza spoza Unii Europejskiej dlatego o tej zmianie piłkarze wiedzieli przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli fani Hutnika Kraków. Ich zespół pokonał 3:2 rezerwy Lecha Poznań. Gospodarze prowadzili już 3:0, a hattrickiem popisał się Krzysztof Świątek. Pod koniec meczu goście strzelili dwa gole, ale komplet punktów pozostał w Nowej Hucie.

Pierwszym liderem została drużyna Siarki Tarnobrzeg, która na własnym stadionie pokonała 4:0 Znicza Pruszków. Gola dla beniaminka II ligi strzelił m.in. Szymon Lewicki, który w zeszłym sezonie przez kilka miesięcy był zawodnikiem Stomilu.

Najwięcej goli padło w meczu Raduni Stężyca - Śląsk Wrocław. Gospodarze, którzy mają aspiracje awansu do I ligi, zremisowali na własnym obiekcie 3:3. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Jonatan Straus, a dopiero w drugiej połowie na boisku pojawił się inny piłkarz Stomilu - Wojciech Łuczak.

Remisem zakończyło się także spotkanie innego faworyta ligi Motoru Lublin, który zremisował 2:2 w Krakowie z Garbarnią. Mecz Polonii Warszawa z KKS-em 1925 Kalisz został przełożony na wrzesień.

Po 1:0 wygrali na wyjeździe spadkowicze z I ligi. GKS Jastrzębie pokonał Wisłę Puławy, a Górnik Polkowice Olimpię Elbląg.

Przypomnijmy, że Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 0:0.