Relacja z meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

Wygrana z Arką Gdynia

Sparing - lato 2022/2023 (2.VII.2022 r.) Koniec Gniewino
Arka Gdynia 1:3 Stomil Olsztyn
1:1
31' Mateusz Kuzimski Bramki Piotr Kurbiel (k) 13'
Piotr Kurbiel 59'
Maciej Spychała (k) 67'
Bramki Arka Gdynia: Michał Molenda - Jerzy Tomal (60 Bartosz Rymaniak), Kasjan Lipkowski, Martin Dobrotka (46 Michał Marcjanik), Przemysław Stolc (46 Marcel Predenkiewicz) - Mateusz Stępień, Sebastian Milewski (46 Michał Bednarski), Wojciech Zieliński (60 Janusz Gol), Kacper Skóra (46 Mateusz Żebrowski) - Olaf Kobacki (60 Patryk Soboczyński), Mateusz Kuzimski (60 Karol Czubak).
Stomil Olsztyn: Jakub Wąsowski - 22. Szymon Dowgiałło, 55. Mateusz Jarzynka, 11. Lukáš Kubáň - zawodnik testowany, 14. Hubert Krawczun, 98. Shun Shibata, 97. Michał Karlikowski - 7. Piotr Kurbiel, 10. Karol Żwir, 70. Filip Wójcik

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali trzecie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym i zanotowali trzecią wygraną. Tym razem olsztyński zespół w Gniewinie pokonał 3:1 Arkę Gdynia.

To było pierwsze spotkanie, w którym zespół Biało-Niebieskich poprowadził nowy szkoleniowiec Szymon Grabowski. Rano klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z Maciejem Spychałą, który w końcówce zeszłego sezonu był podstawowym zawodnikiem Stomilu. Na boisku w Gniewinie pokazał się w drugiej części gry.

W bramce olsztyńskiego zespołu wystąpił od pierwszej minuty Jakub Wąsowski, który w ubiegłym sezonie bronił w GKS-ie Wikielec, wypożyczony ze Ślęzy Wrocław.

Stomil szybko wyszedł na prowadzenie, bo już w 13. minucie Piotr Kurbiel (napastnik pozyskany z Olimpii Elbląg) wykorzystał rzut karny. Gospodarze wyrównali w 31. minucie po składnej akcji Przemysława Stolca i Kacpra Skóry oraz strzale z bliskiej odległości Mateusza Kuzimskiego.

Druga połowę olsztynianie zaczęli drugą jedenastką, z pięcioma zawodnikami testowanymi. Stomil pokazał to, co chciał i grał Piotr Jacek, szybki doskok i stwarzanie okazji po pressingu. W 59. minucie taka akcja zakończyła się ładnym, mocnym strzałem Kurbiela, który zaliczył dublet.

Wynik meczu na 3:1 podwyższył Maciej Spychała, który pewnie wykorzystał rzut karny. Arka mogła strzelić jeszcze jedną bramkę, ale Mateusz Żebrowski nie wykorzystał rzutu karnego.

- To był mecz kontrolny, w którym pierwszy raz nie byliśmy podzieleni na dwie jedenastki - powiedział po spotkaniu /szymon Grabowski, trener Stomilu. - Z racji, że do rozpoczęcia sezonu pozostały dwa tygodnie, chcemy by ostatnie sparingi były już zbliżone do rywalizacji ligowej. Zadowolony jestem z realizacji przedmeczowych założeń, które zawodnicy mieli nakreślone. Umiejętnie konstruowaliśmy ataki po płynnych, szybkich akcjach z przeniesieniem ciężaru gry. Na pewno cieszy poziom podejścia i zaangażowania wszystkich zawodników w grę zespołu, co pokazuje, że rywalizacja w zespole o miejsce w składzie na pierwszy mecz jest duża, a co najważniejsze odbywa się na zdrowych zasadach.

Było to trzecie sparingowe zwycięstwo Stomilu w okresie przygotowawczym do sezon II ligi. Tydzień temu wygraliśmy 2:0 z Radunią Stężyca, a w środku tygodnia pokonaliśmy 3:1 Polissię Żytomierz. Za tydzień (9. lipca) Stomil zagra ostatni sparing przed startem ligi. Do Olsztyna przyjedzie III-ligowa Olimpia Grudziądz. Za dwa tygodnie czeka nas ligowy wyjazd do Kołobrzegu na mecz z miejscową Kotwicą.

kyn

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 10:54:23

92' Koniec meczu. Wygrywamy z Arką 3:1 i tym samym trzeci sparing tego lata! Dobry początek Szymona Grabowskiego.
82' Karny dla Arki! Piłkę na wapnie ustawia Mateusz Żebrowski i broni Jakub Wąsowski! 73
67' Kolejny rzut karny dla Stomilu. Maciek Spychała pewnym wykonawcą jedenastki! 1
59' Drugie trafienie w meczu zalicza Piotr Kurbiel! 1
47' Jednym z testowanych w drugiej połowie jest 23-letni pomocnik Kacper Jóźwicki, który ostatnie pół roku spędził w trzecioligowym MKS-ie Kluczbork. Zagrał w 15 spotkaniach, w których strzelił trzy gole. Wcześniej występował m.in. w Elanie Toruń oraz juniorskich drużynach w Hiszpanii - Real Murcia City i Raneo CF. 73
46' Rozpoczęła się druga połowa.
45' Koniec pierwszej połowy. 1:1.
31' Wyrównanie dla Arki Mateusz Kuzimski z bliskiej odległości. 73
13' Piotr Kurbiel z rzutu karnego! 1
7' Stomil rozpoczął mecz w składzie: Jakub Wąsowski - 22. Szymon Dowgiałło, 55. Mateusz Jarzynka, 11. Lukáš Kubáň - zawodnik testowany, 14. Hubert Krawczun, 98. Shun Shibata, 97. Michał Karlikowski - 7. Piotr Kurbiel, 10. Karol Żwir, 70. Filip Wójcik. Testowany jest m.in. bramkarz Jakub Wąsowski, który ostatnie pół roku spędził w GKS-ie Wikielec.