ż Marcin Warcholak kartki Piotr Głowacki ż
Wołodymyr Kowal ż
Roman Maczułenko ż
Tomasz Wełna ż
Bramki Arka Gdynia: 24. Jakub Miszczuk - 32. Przemysław Stolc, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak - 26. Michał Renusz, 14. Michał Nalepa (65, 19. Michał Rzuchowski), 6. Antoni Łukasiewicz (85, 18. Michał Gałecki), 8. Marcus Vinícius, 25. Paweł Wojowski - 9. Paweł Abbott (74, 11. Michał Szubert).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna - 22. Roman Maczułenko, 16. Dawid Szymonowicz, 4. Ihor Skoba (46, 77. Paweł Łukasik), 21. Łukasz Jegliński, 24. Karol Żwir (46, 8. Piotr Głowacki) - 11. Wołodymyr Kowal (81, 19. Łukasz Jamróz).
Szczegóły sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
widzów: 5594.

Nie udał się piłkarzom wyjazd do Gdyni, po pierwszym wiosennym spotkania apetyty były większe, skończyło się jednak na bolesnej porażce z Arką 1:4 (0:3).

Początek meczu nie zapowiadał dramatu, na boisku widzieliśmy wyrównaną, spokojną grę obu zespołów. Do pierwszej bramki, po której Arka poszła za ciosem. Po 30 minutach Stomil nie oddał strzału na bramkę, a goście prowadzili 3:0 po bramkach Michała Nalepy (18'), Michała Renusza (24') oraz Marcusa da Silvy (27').

W drugiej połowie na boisku pojawili się Piotr Głowacki i Paweł Łukasik, którzy tylko w nieznacznym stopniu odmienili grę Stomilu. Jedno trafienie dołożyła Arka (Marcus da Silva, 63'), a honorową bramkę dla Stomilu zdobył w 78. minucie Roman Maczułenko.

Za tydzień gramy u siebie z Pogonią Siedlce, o dzisiejszym meczu należy zapomnieć, aby godnie pożegnać sezon na olsztyńskim stadionie (w związku z modernizacją stadionu przenosimy się do Ostródy).

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 21:06:14

92' Koniec meczu. Arka 4. Stomil 1.
87' Trzech zawodników na Piotra Skibę. Nasz bramkarz wychodzi z tego pojedynku obronną ręką.
85' Boisko opuszcza Łukasiewicz, w jego miejsce Michał Gałecki
81' Boisko opuszcza Kowal, w jego miejsce Łukasz Jamróz.
81' Żółtą kartką ukarany Roman Maczułenko
80' Rzut wolny dla Stomilu z blisko 30 metrów, Kowal w mur...
78' Maczułenko zmniejsza rozmiary porażki.
75' Żółtą kartką ukarany Kowal, nie zagra w związku z tym w kolejnym spotkaniu.
75' Rzut rożny dla gospodarzy...
74' Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce Michał Szubert.
73' Rzut rożny dla Stomilu.
73' Żółtą kartką ukarany Marcin Warcholak. Rzut wolny dla Stomilu.
71' Rzut wolny z 20 metrów dla Stomilu, Maczułenko ponad bramką.
69' Rzut rożny dla Stomilu, piłka ostatecznie trafia na 10 metr do Kowala, temu nie udaje się oddać strzału.
67' Głowacki z Kowalem na krótko w polu karnym, ale bez strzału zagrożenia nie ma.
65' Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce Michał Rzuchowski
63' Póki co 4:0.
62' W poprzednim sezonie po pół godziny gry przegrywaliśmy 0:2, skończyło się 3:3. W tym meczu póki co nie przewidujemy podobnego scenariusza.
61' Piąstkuje Miszczuk.
60' Rzut rożny dla Stomilu.
58' Roman Maczułenko miał bardzo dużo miejsca na lini pola karnego, strzela minimalnie niecelnie.
54' Paweł Abbott nad bramką.
49' Za Żwira Piotr Głowacki.
48' Dwie zmiany w przerwie w Stomilu. Boisko opuszcza Skoba, w jego miejsce Paweł Łukasik.
46' Rozpoczynamy drugą połowę.
45' Koniec meczu... Znaczy się pierwszej połowy. Zejść, zapomnieć.
42' Uspokoiła się gra, Stomil próbuje gry pozycyjnej, jednak nie potrafi znaleźć drogi w pole karne Arki.
37' Rzut wolny dla Arki z 30 metrów. Warcholak ponad bramką
33' Minęło pół godziny, Stomil nadal nie oddał strzału na bramkę.
26' Dramat. 3:0 w Gdyni.
24' 2:0 dla gospodarzy, bramka kolejki, Michał Renusz z 20 metrów w samo okno bramki Skiby.
22' Kibice dalej pod stadionem. Brama zamknięta.
21' Nieco rozbity Stomil po stracie tej bramki. Dużo błędów, czas na uspokojenie gry.
19' Strata Bucholca na własnej połowie, szybka kontra i Michał Nalepa zdobywa pierwszą bramkę w meczu.
18' Gol dla gospodarzy.
17' Rzut rożny dla Arki, bez zagrożenia.
17' Dużo niedokładności w grze. Niecelny strzał Abbotta z 18 metrów broni mimo wszystko Skiba.
15' Rzut z autu, daleko w pole karne Warcholak, kontra Stomilu.
15' Bez zagrożenia pod bramką, dwa słabe dośrodkowania.
14' Piłka ponownie za końcową linią. Będzie powtórka.
13' Rzut rożny dla Stomilu.
12' Kibice Stomilu zmuszeni do czekania pod stadionem, na co? Cytat: "ch... wie na co".
12' Kowal sam na sam z bramkarzem, spalony...
11' Mocny strzał Warcholaka, odbija piłkę Skiba, udało się zablokować dobitkę.
10' Będzie rzut wolny dla Arki z okolic prawego narożnika pola karnego Stomilu.
8' Wyrównany początek, dużo błędów po obu stronach. Dośrodkowanie Bucholca z prawej strony, piłka w rękach Miszczuka.
1' Pod stadionem są już kibice Stomilu. Nie obejrzą na pewno meczu od pierwszego gwizdka.
Gramy!
Piłkarze na rozgrzewce, trybuny powoli się zapełniają. Kibice z Olsztyna tradycyjnie spóźnieni.
Gospodarze: 24. Jakub Miszczuk - 23. Marcin Warcholak, 29 Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 32. Przemysław Stolc - 25. Paweł Wojnowski, 14. Michał Nalepa, 6. Antoni Łukasiewicz, 26. Michał Renusz, 8. Marcis da Silva - 9. Paweł Abbott
Skład Stomilu na mecz z Arką: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna 16. Dawid Szymonowicz - 2. Roman Maczułenko, 4. Ihor Skoba, 21. Łukasz Jegliński, 24. Karol Żwir - 11. Wołodymyr Kowal

Zanim piłkarze Stomilu wyszli na piątkowe zajęcia, byli świadkami, jak pracownicy administracyjni klubu wykonywali przelewy na konta piłkarzy. Było to możliwe dzięki podpisaniu umowy z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Dzięki temu olsztyńscy zawodnicy oraz sztab szkoleniowy otrzymali część zaległych pieniędzy.

- Szykuje się bardzo ciekawe, nie tylko piłkarskie, ale i kibicowskie spotkanie. Do tego ładny stadion oraz sztuczne oświetlenie stworzą wspaniałą atmosferę. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i przede wszystkim wywieźć z Gdynii trzy punkty, bo tylko to nas interesuje - mówi przed meczem z Arką pomocnik Stomilu Dawid Szymonowicz.