Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Arka Gdynia

Remis wywalczony w dziesiątkę

I liga 2020/2021 (9. kolejka, 17.X.2020 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:1 Arka Gdynia
0:1
56' Wiktor Biedrzycki Bramki Janusz Letniowski (k) 42'
cz Damian Byrtek
ż Wojciech Łuczak
kartki Adam Danach ż
Arkadiusz Kasperkiewicz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 30. Damian Sierant, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina - 12. Wojciech Łuczak (84, 87. Sebastian Jarosz), 8. Maciej Spychała (87, 32. Ingo van Weert), 51. Krystian Ogrodowski (64, 25. Hubert Sadowski), 16. Koki Hinokio - 9. Grzegorz Kuświk (46, 6. Jonatan Straus).
Arka Gdynia: 22. Daniel Kajzer - 15. Arkadiusz Kasperkiewicz, 29. Michał Marcjanik, 26. Adam Danch, 17. Adam Marciniak - 11. Kamil Mazek (62, 8. Marcus Vinícius), 16. Adam Deja, 25. Szymon Drewniak, 10. Juliusz Letniowski (73, 77. Mateusz Żebrowski), 20. Mateusz Młyński (62, 37. Bartosz Boniecki) - 7. Maciej Jankowski (77, 9. Artur Siemaszko).
Szczegóły sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
Mecz bez udziału publiczności.

Jeszcze rok temu byłoby to prawdziwe piłkarskie święto w Olsztynie. Niestety w dzisiejszych smutnych czasach mecz atmosferą porównywalny będzie do sparingowego grania. Tylko pozytywny wynik meczu może poprawić humory kibicom Stomilu Olsztyn.

W czwartek zapadła decyzja, że wszystkie imprezy o charakterze sportowym w Polsce odbywać się będą bez udziału publiczności. Tym samym do odwołania na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a nie zobaczymy kibiców. Na obiekt wejdą tylko osoby niezbędne przy organizacji spotkania oraz ograniczona ilość przedstawicieli mediów.

Nawet przy obecności 700 widzów można by było stworzyć namiastkę atmosfery I ligowego spotkania. Niestety tak nie będzie i nasi piłkarze będą musieli radzić sobie na boisku bez wsparcia swoich fanów.

Piłkarze Stomilu Olsztyn meczem z Arką zakończą serię trzech spotkań przed własną publicznością. Poprzednie dwa spotkania nie zakończyły się po myśli wszystkich, bo zarówno mecz z GKS-em Bełchatów jak i Resovią, zakończyły się remisami. Dlatego teraz Stomil chce zrobić wszystko, żeby nadrobić stracone punkty i pokonać spadkowicza z Ekstraklasy.

- Nie jesteśmy faworytem tego spotkania - mówi Adam Majewski, trener Stomilu. - Prywatnie uważam, że Arka Gdynia i ŁKS Łódź są murowanymi kandydatami. Wszystko zweryfikuje boisko, zdajemy sobie z kim gramy, ale podchodzimy do tego jak do każdego kolejnego spotkania.

I dodaje: - Nie chcemy się dostosowywać do gry przeciwnika, tylko grać swoją piłkę. Oczywiście będzie szacunek, ale też wola walki o 3. punkty, bo w ostatnich spotkaniach kilka tych punktów nam uciekło.

Arka Gdynia ma za sobą jeszcze gorszą passę, bo nie mogą zdobyć gola od trzech spotkań, a ostatnio wygrali pod koniec września na wyjeździe w Niecieczy. Co nie zmienia faktu, że na papierze faworytem do zgarnięcia trzech punktów jest drużyna Arki. W kadrze rywali są byli zawodnicy Stomilu: Artur Siemaszko oraz Kamil Mazek.

Ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Łotwy powrócił Vjačeslavs Kudrjavcevs, który powróci do bramki Stomilu Olsztyn. Zapowiedział to trener Stomilu na konferencji poprzedzającej mecz z Arką. W barwach “biało-niebieskich” nadal nie zobaczymy Janusz Bucholca, Rafała Remisza czy Jakuba Tecława.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 18:44:09

95' Koniec meczu.
91' 4 minuty doliczone do końca meczu.
88' Boisko opuszcza Maciej Spychała , w jego miejsce Ingo Van Weert. 1
84' Sebastian Spychała wchodzi za Wojciecha Łuczaka. 1
75' Piękne przyjęcie Caroliny, dobre dośrodkowanie w pole karne, a Łuczak źle uderzył głową i nadal remis 1:1. 1
70' Szansa Stomilu na kolejnego gola. Sierant oddał strzał, ale piłka minimalnie obok słupka.
64' Hubert Sadowski wszedł za Krystiana Ogrodowskiego. 1
56' Z rzutu wolnego dośrodkował Spychała, a gole głową strzela Wiktor Biedrzycki! 1
56' Stomil blisko strzelenia gola. Po stałym fragmencie gry piłka uderzyła w słupek.
48' Tracimy piłkę w pole karnym. Letniowski z 5 metrów trafił w słupek. Ufff! 73
46' Boisko opuszcza Grzegorz Kuświk, w jego miejsce Jonatan Straus.
46' Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 0:1 i gramy w osłabieniu.
46' Dwie minuty dłużej doliczone do końca pierwszej połowy.
44' Żółtą kartką ukarany Adam Majewski. 1
42' Gol dla Arki. Z karnego trafia Juliusz Letniowski 73
41' Czerwona kartka dla Damiana Byrteka. 1
40' Karny dla Arki!
39' Daniel Kajzer bezrobotny.
34' Sierant opatrywany na boisku. 1
30' Drugi kwadrans za nami. Wieje straszną nudą z boiska... Żadnych konkretów ze strony obydwu drużyn.
27' Carolina pokazał swoje sprinterskie możliwości i faulowany na środku boiska. Letniowski zasłużył na żółtą kartkę, ale jej nie dostał 1
24' Kolejne niecelne dośrodkowanie w pole karne Caroliny.
15' Przez pierwszy kwadrans Arka ma optyczną przewagę. Bez żadnej akcji 100 procentowej.
13' Adam Danach ukarany żółtą kartką. 73
11' Wyjaśnia pewnie Biedrzycki.
11' Wrzutka w pole karne Stomilu i Arka ma rzut rożny. 73
7' Ładna kombinacyjna akcja Stomilu zakończona słabym dośrodkowaniem Caroliny. 1
4' Miękka wrzutka Łuczaka do Byrtka. Ten zgrywa do Caroli, idzie wrzutka, ale Arka wyjaśnia sytuację. 1
4' Dobra piłka Hinokio do Łuczaka, a ten wywalczył rzut wolny na 35 metrze.
3' Straszna ta atmosfera bez kibiców...
Gramy! 1
Już po okrzykach "kto wygra mecz" i zaraz zaczyna Stomil.
Teraz na boisko wybiegli piłkarze Stomilu. 1
Piłkarze Arki Gdynia już na murawie.
Mecz sędziował będzie Łukasz Kuźma z Białegostoku.
Do bramki olsztyńskiego klubu powraca Vjačeslavs Kudrjavcevs, który ostatnio przebywał na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Łotwy.
Dla Adama Majewskiego będzie to 20 oficjalne spotkanie w roli trenera olsztyńskiego klubu. 1
W ostatniej kolejce Stomil Olsztyn na własnym stadionie zremisował 1:1 z Resovią, a Arka Gdynia 0:0 z ŁKS-em Łódź.
Mecz odbędzie się przy pustych trybunach, to efekt obostrzeń wprowadzonych przez polski rząd. Imprezy sportowe w całym kraju odbywają się bez udziału publiczności.
Piłkarze Arki Gdynia wyszli na murawę olsztyńskiego stadionu.
Sam van Huffel ma problemy z achillesem i dlatego podczas kolejnego meczu nie zasiądzie nawet na ławce rezerwowych.
Piłkarze Stomilu Olsztyn wyszli na rozgrzewkę. 1
Skład Arki: 22. Daniel Kajzer - 7. Maciej Jankowski, 10. Juliusz Letniowski, 11. Kamil Mazek, 15. Arkadiusz Kasperkiewicz, 16. Adam Deja, 17. Adam Marciniak, 20. Mateusz Młyński, 25. Szymon Drewniak, 26. Adam Danach, 29. Michał Marcjanik. 73
W podstawowej jedenastce Arki jest Kamil Mazek (były piłkarz Stomilu), a na ławce rezerwowych mecz zacznie Artur Siemaszko. 73
Z powodu kontuzji nie zagrają: Rafał Remisz, Sam van Huffel, Sebastian Jarosz, Jakub Tecław oraz Janusz Bucholc. 1
Ławka rezerwowych: 82. Piotr Skiba - 6. Jonatan Straus, 17. Maciej Serbintowicz, 19. Skënder Loshi, 22. Jakub Staszak, 25. Hubert Sadowski, 32. Ingo van Weert, 37. Hubert Szramka, 87. Sebastian Jarosz. 1
Wyjściowy skład Stomilu to: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 30. Damian Sierant, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina - 12. Wojciech Łuczak, 8. Maciej Spychała, 51. Krystian Ogrodowski, 16. Koki Hinokio - 9. Grzegorz Kuświk. 1
Redakcja stomil.olsztyn.pl melduje się ze stadionu przy al. Piłsudskiego 69a.

Stomil Olsztyn zremisował 1:1 na własnym stadionie z Arką Gdynia. Przez całą drugą połowę graliśmy w osłabieniu, ale udało się strzelił bramkę na wagę 1 punktu. Gola strzelił Wiktor Biedrzycki. My gola straciliśmy po wątpliwie podyktowanym rzucie karnym.

Adam Majewski dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu z ostatnim meczem z Resovią. Do bramki powrócił Vjačeslavs Kudrjavcevs, który ostatnio przebywał na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Łotwy. Piotr Skiba zagrał ostatnio poprawnie, ale na ten moment jest bramkarzem nr 2 w olsztyńskiej drużynie.

Mecz rozgrywany był przy pustych trybunach, podobnie jak wszystkie spotkania piłkarskie w kraju, brak atmosfery na stadionie był przerażajacy.

Do tego dostosowali się piłkarze obydwu drużyn. W pierwszej połowie optyczną przewagę miała drużyna gości, ale nie potrafiła stworzyć sobie żadnej stuprocentowej akcji. Stomil był jeszcze słabszy, bo nie wywalczył sobie nawet rzutu rożnego.

Gdy zbliżał się koniec pierwszej połowy, to sędzia Łukasz Kuźma podyktował rzut karny dla gości. Nie wiadomo dlaczego dopatrzył się faulu Damiana Byrtka na Kamilu Mazku, a dodatkowo ukarał naszego piłkarza czerwoną kartką. Wątpliwie podyktowanego karnego pewnie wykorzystał Juliusz Letniowski.

Po przerwie Arka szybko mogła wyjść na prowadzenie 2:0, ale z 5 metrów Letniowski trafił tylko w słupek. W 56 minucie Stomil doprowadził do wyrównania. Chwilę wcześniej Wiktor Biedrzycki trafił w słupek i olsztyński zespół wywalczył rzut rożny. W pole karne dośrodkował Maciej Spychała, a tym razem “Biedrza” wpakował piłkę do siatki. Mecz zakończył się remisem 1:1, chociaż obydwie drużyny stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji bramkowych.

Tym samym Stomil zakończył serię trzech spotkań na własnym stadionie, w których zdobył tylko 3 punkty. Teraz “biało-niebiescy” zagrają na wyjeździe z kolejnym spadkowiczem z Ekstraklasy - Koroną Kielce.