Relacja z meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn

Mecz słupków i poprzeczek

I liga 2020/2021 (26. kolejka, 25.IV.2021 r.) Koniec Gdynia
Arka Gdynia 2:0 Stomil Olsztyn
1:0
29' Mateusz Żebrowski
90' Maciej Rosołek
Jonatan Straus ż
Bramki Arka Gdynia: 22. Daniel Kajzer - 26. Adam Danch, 29. Michał Marcjanik, 3. Haris Memić (55, 4. Jan Hošek) - 9. Artur Siemaszko (62, 23. Rafał Wolsztyński), 16. Adam Deja, 35. Mikołaj Łabojko (46, 8. Marcus Vinícius), 10. Juliusz Letniowski (72, 25. Łukasz Wolsztyński), 17. Fabian Hiszpański - 39. Maciej Rosołek, 77. Mateusz Żebrowski.
Stomil Olsztyn: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus - 30. Damian Sierant (70, 7. Adrian Szczutowski), 24. Sam van Huffel, 20. Mateusz Skrzypczak (59, 9. Grzegorz Kuświk), 16. Koki Hinokio - 12. Wojciech Łuczak, 97. Jakub Mysiorski (90, 15. Jakub Tecław).
Szczegóły Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
Mecz bez udziału publiczności.
W 51. minucie Wojciech Łuczak (Stomil) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 0:2 z Arką Gdynia. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelali: Michał Żebrowski i Maciej Rosołek. Na początku drugiej połowy rzut karny zmarnował Wojciech Łuczak.

Piotr Klepczarek (mecz oglądał z trybun z powodu kary za czerwoną kartkę, a w protokole wpisany był Sylwester Wyłupski) dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu z ostatnim meczem. Do zdrowia powrócił Koki Hinokio i nie było w tym żadnego zaskoczenia, że znalazł się w składzie. Po kontuzji powrócił też Jonatan Straus i tutaj trener zaskoczył dają piłkarza do składu, a na środek obrony przesunięty został Jurich Carolina, bo za żółte kartki pauzował w meczu Damian Byrtek.

Przed meczem Stomil Olsztyn w pięknym sposób uczcił 4 rocznicę śmierci Andrzeja Biedrzyckiego. Piłkarze wyszli na rozgrzewkę w specjalnie dedykowanych koszulkach. Z tyłu było napisane: “Andrzej Biedrzycki 2", a z przodu: "Pamiętamy". W środę (21 kwietnia 2021 r.) minęło 4 lata jak odszedł od nas "Biedrza".

Do przerwy Arka Gdynia zasłużenie prowadziła 1:0. Gospodarze stworzyli sobie zdecydowanie więcej sytuacji pod bramką Michała Leszczyńskiego. Przegrywać już powinniśmy w 18 minucie, ale piłka po strzale Mateusza Żabrowskiego zatrzymała się na poprzeczce. Parę minut późnie blisko strzelenia gola był Janusz Letniowski, który otrzymał podanie od… Rafała Remisza. W 29 minuce gospodarze wyszli na prowadzenie. Koki Hinokio sfaulował Artura Siemaszkę po prawej stronie boiska. Dobrym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Adam Deja, a tam najwyżej wyskoczył Żebrowski uderzył głową - piłka dotknęła jeszcze Rafała Remisza - i pokonał Leszczyńskiego.

Po przerwie olsztyński zespół zdecydowanie żwawiej ruszył do odrabiania strat. W 51 minucie Stomil mógł doprowadzić do remisu, ale zmarnowaliśmy rzut karny. Koki Hinokio wpadł w pole karne, oddał uderzenie i trafił w rękę Adama Dancha. Do rzutu karnego podszedł Wojciech Łuczak i trafił… w słupek.

Stomil nie miał nic do stracenia i rzucił się do ataków. Do wyrównania mógł doprowadzić m.in. Remisz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W 78 minucie silny strzał oddał Jakub Mysiorski, ale Daniel Kajzer wykazał się dobrą interwencją.

W 85 minucie powinno być 1:1! Z 7 metrów głową nie dał rady trafić do bramki Kuświk. Niewykorzystane sytuacje się zemściły w 90 minucie. Wynik spotkania ustalił Maciej Rosołek.

W najbliższą środę (28 kwietnia) Stomil Olsztyn na własnym stadionie zagra z Koroną Kielce. W meczu nie zagra Łuczak, który w Gdyni zobaczył czwartą żółtą kartkę.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 08:42:47

94' Koniec meczu. Przegrywamy 0:2, a powinno być inaczej!
93' Szczutowski w trybuny. 1
91' Żółtą kartką ukarany Straus. 1
90' Zemściło się !Arka prowadzi 2:0 po bramce Rosołka! 73
90' 4 minuty dolicza sędzia Pskit.
89' Boisko opuszcza Mysiorski , w jego miejsce Tecław. 1
88' Uderzenie Hinokio minimalnie obok bramki!!! Nie chce wpaść piłka do siatki!!! 1
86' Strzał Strausa wysoko ponad bramką. 1
84' Zablokowany strzał Remisza. 1
83' Kuświk miał setkę, Kajzer broni!!! Jak to nie wpadło???!!! 1
83' Strzał Strausa z dystansu zablokowany. 1
82' Żółtą kartką ukarany Kajzer. 73
81' Świetna akcja Dumy Warmii Łuczak jednak niecelnie!!! 1
81' Rosołek przegrywa z Leszczyńskim pojedynek sam na sam. 73
78' Strzał Mysiorskiego, broni Kajzer! 1
75' Żółtą kartką ukarany Kuświk. 1
73' Szczutowski ponad bramką! 1
73' Żebrowski dośrodkowuje, znów obcina się Remisz, na szczęście zaskoczony zawodnik Arki i łapie Leszczyński. 73
71' Boisko opuszcza Letniowski , w jego miejsce Łukasz Wolsztyński. 73
71' Rzut rożny dla Stomilu, Łuczak dośrodkowuje, ale piłka wyszła za boisko. 1
70' Trener Klepczarek stawia wszystko na jedną kartę! 1
69' Boisko opuszcza Sierant , w jego miejsce Szczutowski. 1
69' Hinokio dwa razy strzela, dwa razy broni bramkarz Arki!
68' Błąd Caroliny w defensywie i Wolsztyński na szczęście w słupek! 73
66' Świetna akcja Stomilu, ale strzał minimalnie niecelny! 1
65' Ciśnie Stomil, ale na razie bez skutku! 1
64' Rzut wolny dla Stomilu, strzał Remisza głową, niecelny. 1
63' Żółtą kartką ukarany Hiszpański po faulu na Sierancie. 73
62' Boisko opuszcza Siemaszko , w jego miejsce Wolsztyński. 73
60' Strzał Stausa wprost w bramkarza. 1
59' Boisko opuszcza Skrzypczak , w jego miejsce Kuświk. 1
57' Znów groźnie pod bramką Stomilu, udaje się wybronić. 73
55' Przechwyt w środku pola, kontra Arki i Żebrowski w słupek! 73
54' Boisko opuszcza Memić , w jego miejsce Hosek. 73
52' Strzał van Huffela, ale wprost w bramkarza. 1
51' Łuczak w słupek!!! 1
50' Żółtą kartką ukarany Danch. 73
50' Karny dla Stomilu, po strzale Hinokio piłkę ręką zatrzymał Danch! 1
47' Rzut rożny dla drużyny Arki, Hinokiona aut. 73
46' Boisko opuszcza Łabojko, w jego miejsce Marcus da Silva. 73
46' Koniec pierwszej połowy.
45' Dobrze się bronimy, choć za dużo strat w środku pola, co napędza prowadzącą w tym meczu Arkę.
34' Dobre dośrodkowanie Caroliny, ale Marcjanik wybija na aut. 1
34' Rzut rożny dla Stomilu, ale wybijają gospodarze, jeszcze wolny dla Stomilu. 1
33' Dobra akcja Stomilu, zakończona strzałem van Huffela, ale tylko róg. 1
30' Żółtą kartką za dyskusję ukarany Wojciech Łuczak. Nie zagra w meczu z Koroną Kielce. 1
29' Dośrodkowanie po kolejnym rzucie wolnym, po kolejnym faulu Hinokio na Siemaszce. Świetne dośrodkowanie i niestety przegrywamy. 73
29' Przegrywamy po strzale Żebrowskiego głową.
28' Ofiarna interwencja Caroliny kończy akcję Arki. 1
26' Strata Sieranta po prostym błędzie technicznym, w dobrze zapowiadającej się kontrze. 1
25' Duża przewaga gospodarzy, Stomil nie potrafi wyjść sprzed własnego pola karnego. 73
22' Obciął się Remisz, Arka wychodziła z groźną kontrą, dobra interwencja Caroliny. 73
22' Letniowski sprzed pola karnego tuż obok słupka, po zbyt krótkim wybiciu Remisza. 73
21' Rzut wolny po faulu Hinokio z prawej strony pola karnego, dobrze się bronimy. Gospodarze faulują jeszcze w ataku. 73
18' Arka powinna prowadzić, po stracie piłki przez Hinokio, duże zamieszanie i tylko poprzeczka zatrzymała piłkę po strzale Żebrowskiego. 73
16' Rzut wolny dla Arki, dobrze Sierant na aut. 73
13' Dośrodkowanie Łuczaka wprost w ręce bramkarza gospodarzy. 1
13' Faul na Łuczaku, sam poszkodowany będzie dośrodkowywał w pole karne Arki. 1
10' Dobry przechwyt Łuczaka w środku pola, Siemaszko wraca i zatrzymuje Hinokio.
9' Próba ataku prawą stroną, ale Skrzypczak na spalonym. 1
6' Żółtą kartką ukarany Memić. 73
5' Artur Siemaszko strzelał sprzed pola karnego, ale na szczęście ponad bramką. 73
Gramy! 1
Stomil już na środku boiska. 1
Miejscowi na trybunach (VIP i dziennikarze) zdziwieni, że od 1 minuty Artur Siemaszko. Były piłkarz olsztyńskiego klubu dotychczasowo mało grał w Arce. Trener Marzec liczy na to, że zawodnik przeciwko nam pokaże się z lepszej strony. Gdy grał w barwach GKS-u Tychy to nic specjalnego nie pokazał.
Piłkarze udają się do szatni.
Piotr Klepczarek w tym meczu ponownie będzie musiał zasiąść na trybunach, po tym jak obejrzał w Bełchatowie czerwoną kartkę. Drużynę formalnie na ławce trenerskiej poprowadzi Sylwester Wyłupski. 1
Mecz sędziować będzie Paweł Pskit z Łodzi.
W rundzie jesiennej w Olsztynie padł wynik 1:1.
Nasi piłkarze wybiegli na rozgrzewkę. Mają na sobie koszulki: Z tyłu "Andrzej Biedrzycki 2", a z przodu "PAMIĘTAMY". 1
Kamil Mazek (były piłkarz Stomilu) na ławce rezerwowych Arki Gdynia. 73
Na rozgrzewce pojawili się bramkarze Stomilu Olsztyn w specjalnych koszulkach z numerem 2. To hołd dla Andrzeja Biedrzyckiego! 1
Były piłkarz Stomilu Olsztyn Artur Siemaszko w wyjściowej jedenastce Arce Gdynia. 73
Za żółte kartki pauzuje Damian Byrtek. Kontuzjowany jest Piotr Skiba. W rezerwach w sobotę zagrali: Filip Szabaciuk i Kamil Dajnowski. Do kadry nie załapał się Mateusz Jońca, a w IV lidze nie zagrał z powodu pauzy za żółte kartki. 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 4. Jakub Mosakowski, 15. Jakub Tecław, 51. Krystian Ogrodowski, 8. Maciej Spychała, 9. Grzegorz Kuświk, 7. Adrian Szczutowski. 1
Skałd na Arkę: 31. Michał Leszczyński - 18. Janusz Bucholc, 3. Rafał Remisz, 23. Jurich Carolina, 6. Jonatan Straus - 30. Damian Sierant, 24. Sam van Huffel, 20. Mateusz Skrzypczak, 12. Wojciech Łuczak, 16. Koki Hinokio - 97. Jakub Mysiorski. 1
Witajcie. Gotowi na pierwszoligowe emocje? Początek meczu o godz. 12:40, a mecz na żywo będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.

Stomil Olsztyn niestety nie przywiózł chociażby jednego punkty z najbliższego wyjazdu w tym sezonie I ligi. Niedosyt jest ogromny, bo drużyna olsztyńskiego klubu w drugiej połowie zdominowała rywala i zmarnowała rzut karny.

Zacznijmy od początku. Trener Piotr Klepczarek (ostatni już raz mecz musiał oglądać z wysokości trybun za czerwoną kartkę w Bełchatowie) dokonał korekt w składzie w porównaniu z ostatnim meczem. Na boisko wpuścił od pierwszej minut powracających do zdrowia Jonatana Strausa oraz Kokiego Hinokio. W meczu z powodu pauzy za żółte kartki nie mógł zagrać Damian Byrtek.

Przed meczem Stomil Olsztyn w pięknym sposób uczcił 4 rocznicę śmierci Andrzeja Biedrzyckiego. Piłkarze wyszli na rozgrzewkę w specjalnie dedykowanych koszulkach. Z tyłu było napisane: “Andrzej Biedrzycki 2", a z przodu: "Pamiętamy". Numer “2” po śmierci legendy Stomilu został zastrzeżony i od tamtego momentu nikt już nie gra w Stomilu z tym numerem na plecach. W minioną środę minęło 4 lata jak odszedł od nas "Biedrza".

Mecz miał dwa różne oblicza i kibice zgromadzeni przed telewizorami obejrzeli zdecydowanie dwie różne połowy. Po pierwszej drużyna gospodarzy prowadziła zasłużenie, a prowadzili 1:0 tylko dlatego że byli bardzo nieskuteczni. Najpierw w poprzeczkę z bliskiej odległości trafił Mateusz Jankowski. Kilka minut później Juliusz Letniowski trafił obok słupka po tym jak piłkę wystawił mu zawodnik Stomilu Olsztyn Rafał Remisz. Gola w 29 minucie strzelił wspominany przez nas Jankowski, który wykorzystał idealne dośrodkowanie z rzutu wolnego Adama Deji.

Po przerwie na boisko wyszedł zdecydowanie lepszy Stomil, ale tak samo - a nawet więcej - nieskuteczny jak w 1 połowie Arka Gdynia. W 51 minucie powinno być 1:1. Rzut karny wywalczył Koki Hinokio, który nabił w rękę w polu karnych Adama Dancha. Do piłki podszedł doświadczony Wojciech Łuczak i trafił w słupek…

Olsztyńska drużyna nie miała nic do stracenia i dzięki zaangażowaniu i walce zdominowała rywala. Niestety celność w tym meczu była bardzo fatalna. W dogodnych sytuacjach bramkarza Arki nie potrafili pokonać Grzegorz Kuświk czy Jakub Mysiorski. Blisko trafienia był także Hinokio, ale zabrakło metra żeby zmieścić piłkę w siatce.

Pod koniec meczu niewykorzystane sytuacje się zemściły. Arka Gdynia strzeliła bramkę na 2:0 za sprawą Macieja - niedzielnego do obiadu - Rosołka.

- W drugiej połowie mieliśmy wiele sytuacji do tego żeby doprowadzić do remisu - powiedział po meczu dla Polsatu Sport Wojciech Łuczak. - Stworzyliśmy sobie tyle sytuacji, że mogliśmy go wygrać. W piłce nożnej liczy się skuteczność, a tego zabrakło. Może gdybym strzelił tego karnego… ale ja nie lubię gdybologi. Nie strzeliłem, taki jest sport. Biorę to na siebie, nie mam z tym problemu. Musimy pracować nad skutecznością. Możemy z podniesioną głową wyjechać z Gdyni. Wynik nie odzwierciedla tego co się działo na boisku. Mieliśmy swoje sytuacje, taki jest sport, a teraz trzeba pracować jeszcze ciężej i walczyć o swoje szczęście.

Kolejny mecz Stomil zagra w najbliższą środę (28 kwietnia 2021 r.) na własnym stadionie z Koroną Kielce. W meczu nie zagra Łuczak, który w Gdyni obejrzał czwarty żółty kartonik.