Relacja z meczu GKS Katowice - Stomil Olsztyn

I liga 2021/2022 (11. kolejka, 3.X.2021 r.) Koniec Katowice
GKS Katowice 2:1 Stomil Olsztyn
0:0
47' Danian Pavlas
90' Bartosz Jaroszek
Bramki Patryk Zych 70'
ż Arkadiusz Woźniak
ż Filip Szymczak
ż Michał Kołodziejski
kartki Rafał Remisz ż
Beniamin Czajka ż
Bramki GKS Katowice: 1. Dawid Kudła - 21. Zbigniew Wojciechowski, 3. Grzegorz Janiszewski, 4. Arkadiusz Jędrych, 26. Michał Kołodziejski, 27. Danian Pawłas - 7. Arkadiusz Woźniak (78, 10. Krystian Sanocki), 5. Oskar Repka (78, 13. Bartosz Jaroszek), 8. Rafał Figiel, 11. Adrian Błąd (90, 15. Filip Kozłowski) - 17. Filip Szymczak (84, 29. Patryk Szwedzik).
Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 14. Filip Szabaciuk (65, 88. Filip Wójcik), 3. Rafał Remisz, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław, 70. Merveille Fundambu, 11. Piotr Pyrdoł (51, 17. Patryk Zych), 13. Łukasz Moneta (87, 5. Beniamin Czajka) - 77. Patryk Mikita
Szczegóły Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
Widzów: 1651 (w tym 135 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na wyjeździe 1:2 z GKS-em Katowice. Gospodarze strzelili bramkę w ostatniej akcji meczu.

Wbrew temu co się mówiło przed meczem, to jednak Krzysztof Bąkowski był na tyle zdrowy, że mógł zagrać w Katowicach od 1 minuty. A tak trener Adrian Stawski postawił niczym nie zaskoczył zestawiając wyjściową jedenastkę. Od pierwszej minuty zagrał kapitan Rafał Remisz, a w meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mógł grać Wojciech Reiman. Początkowo miał grać Maciej Spychałą, ale w ostatniej chwili źle się poczuł i od początku na boisku przy Bukowej walczył Piotr Pyrdoł, który wrócił po kontuzji.

Pierwsza połowa spotkania nie była emocjonującym widowiskiem. Obydwie drużyny nie stworzyły sobie żadnej dogodnej sytuacji. Optyczną przewagę miał Stomil, który grał bezbłędnie w obronie i czyhał na kontry. Żółtą kartką podczas jednej z akcji ukarany został Rafał Remisz, który nie zagra w kolejnym ligowym meczu z powodu nadmiaru "żółtek".

Fatalnie zaczęła się druga połowa spotkania dla Stomilu. Olsztyński zespół źle wybił piłkę, która wpadła pod nogi Daniana Pavlasa, który chciał dośrodkować w pole karne, piłka mu zeszła i… wpadła do bramki Bąkowskiego.

W 70. minucie Stomil doprowadził do wyrównania Patryk Zych, który strzałem głową wykończył dobre dośrodkowanie Jakuba Tecława.

W 77 minucie Filip Szymczyk strzelił gola, ale miejscowi kibice za długo się nie cieszyli z prowadzenia, bo po sprawdzenia sytuacji przez VAR okazało się, że jeden z zawodników GKS-u był na pozycji spalonej.

W ostatniej akcji meczu GKS Katowice zdobył zwycięską bramkę. W polu karnym najwyżej wyskoczył Bartosz Jaroszyk i uszczęśliwił gospodarzy.

Za tydzień Stomil miał zagrać u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, ale mecz został przełożony ze względu na powołanie Bąkowskiego do reprezentacji Polski U-19. Najprawdopodobniej Stomil w piątek ma zagrać sparing z Lechią Gdańsk.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 09:46:06

102' Koniec meczu.
97' Niestetyyyyyyyyyyyyyyyy 2:1 dla gospodarzy! 89
92' Czajka ukarany żółtą kartką.
81' NIE MA GOLA !!!!!!!!!!!! BYŁ SPALONY !!!!!!!!!!!!!!
76' Niestety przegrywamy 1:2.... Gola strzelił Filip Szymczak. 89
70' Bramkę na 1:1 strzelił Patryk Zych! 1
70' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1
65' W Stomilu debiutuje Filip Wójcik! Zmienił Filipa Szabaciuka. 1
63' Uffffff. Spalony, nadal tylko 0:1.
60' Znowu groźnie pod naszą bramką. Szymczyk nieczysto uderzał i obyło się bez straty gola. 89
51' Boisko opuszcza Piotr Pyrdoł, w jego miejsce Patrych Zych. 1
48' Fatalny początek połowy dla Stomilu. Gospodarze obejmują prowadzenie 1:0 po trafieniu Daniana Pavlasa. 89
46' Ruszyła druga połowa! 89
45+3' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Sędzia doliczył dwie minuty.
39' Jakub Tecław wrócił na boisku, po tym jak ucierpiał przy górnym odbiorze piłki. 1
39' Straus strzela głową po dośrodkowaniu z rożnego, ale bez zagrożenia. 1
35' Żółta kartka dla Rafała Remisza, który nie zagra w meczu z GKS-em Tychy. 1
25' Maciej Spychała się rozchorował i dlatego dzisiaj nie gra w podstawowym składzie. 1
16' Szymczak uderza, ale mocnie niecelnie. 89
10' Żwit z 18 metrów, ale nie było w tym siły. 1
8' Opatrywany Oskar Repka. 89
8' Mikita fajnie strzelił w pole karne, ale Moneta nie był wstanie zamknąc tej akcji. 1
6' Sporo zamieszania w naszym polu karnym, ale bez konsekwencji. 89
5' Mieliśmy rzut rożny, ale Stomil przekombinował i nic z tego nie wyszło. 1
3' Kontra gospodarzy, ale bez wykończenia. 89
Gramy! 1
Skład, który poadała oficjalna strona klubu jest zły. Nie ma Macieja Spychały, a jest Piotr Pyrdoł. 1
Z meczu przeprowadzimy także relację “radiową”, która będzie dostępna na naszym FB. Komentować będzie: Kyniu oraz Emilozo.
Mecz sędziować będzie Sebastian Krasny z Krakowa.
Pogoda letnia w Katowicach. Około 20 stopni jak przyjechaliśmy pod stadion.
Dla Jonatana Strausa będzie to 50 występ w barwach "biało-niebieskich". 1
Za żółte karki w tym meczu nie może zagrać Wojciech Reiman. 1
Piłkarze obydwu drużyn już na rozgrzewce.
Ławka rezerwowych: 12. Konrad Syldatk - 5. Beniamin Czajka, 15. Shun Shibata, 17. Patryk Zych, 22. Jonathan Simba Bwanga, 29. Damian Ciechanowski, 55. Jakub Brdak, 88. Filip Wójcik.
Skład Stomilu Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 14. Filip Szabaciuk, 28. Maciej Dampc, 3. Rafał Remisz, 6. Jonatan Straus - 11. Piotr Pyrdoł, 33. Jakub Tecław, 10. Karol Żwir, 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
Witamy ze stadionu w Katowicach!

Dzięki wygranej z Miedzią Legnica (3:0) Stomil opuścił ostatnie miejsce w tabeli i w niedzielę (3. października) zagra z - zajmującym w tym momencie ostatnie miejsce - GKS-em Katowice. Początek spotkania o godz. 18.

Ścisk w dole tabeli jest duży i przed Stomilem bardzo istotne spotkanie, które może umiejscowić olsztynian powyżej strefy spadkowe. Po fatalnej serii porażek podopieczni Adriana Stawskiego w końcu zaczęli strzelać bramki, co przełożyło się na zdobycie 7 pkt. w ostatnich czterech meczach ligowych i wyeliminowanie Sandecji Nowy Sącz z Pucharu Polski. Stomil musi iść za ciosem i budować, tym razem pozytywną, serię spotkań, więc do meczu w Katowicach musi podejść z odpowiednia koncentracja, tym bardziej, że aż trzy drużyny ze strefy spadkowej mają po tyle samo punktów. To kolejny futbolowy maraton dla olsztynian i kolejne trzy mecze zagrane na przestrzeni tygodnia. Katowiczanie są w podobnej sytuacji, bo w miniona środę równiez grali w Pucharze Polski, eliminując Olimpię Zambrów (1:0). Podopieczni trenera Rafała Góraka też spisują się w lidze poniżej oczekiwań i jak wspomnieliśmy, zajmują ostatnią pozycję w tabeli. Na swoim koncie mają 1 wygraną, 4 remisy i 5 porażek. W ostatnim meczu ligowym wysoko przegrali z Odrą Opole (2:4).

Dla kapitana olsztyńskiej drużyny Rafała Remisza będzie to mecz z dodatkowymi emocjami. W sezonie 2018/2019 bronił barw Katowickiego GKS-u i co było wielka niespodzianka dla futbolowej Polski, zaliczył z nim spadek do II ligi.

W Katowicach nie zobaczymy Wojciecha Reimana i Krzysztofa Bąkowskiego. Ten pierwszy odcierpieć musi nadmiar żółtych kartoników, ten drugi dostał z kolei wolne na wyleczenie urazu przed powołaniem go do młodzieżowej kadry Polski. W bramce Stomilu prawdopodobnie stanie Dawid Smug, który zadebiutował w Dumie Warmii w meczu z ŁKS-em Łódź. Niewykluczone jest oczywiście, że trener Stawski będzie chciał postawić na Konrada Syldatka, który z bardzo dobrej strony zaprezentował się w pucharowym starciu z Sandecja, zachowując czuste konto. Mówi się jednak o podziale bronienia olsztyńskiej bramki, w razie nieobecności Bąkowskiego, na puchar i ligę. Do składu na to spotkanie powinien już wrócić Piotr Pyrdoł, który po złamaniu palca wrócił tydzień temu do treningów i szkoleniowiec olsztynian namawiał go już na mecz z Miedzią Legnica. Stworzy to większą rywalizację na prawym skrzydle lub pozwoli cofnąć Karola Żwira na prawą obronę.

Brak Bąkowskiego oznacza, że ktoś inny będzie grał jako młodzieżowiec. W ostatnich spotkaniach na prawej stronie obrony grał Filip Szabaciuk, ale problem tego zawodnika polega na tym, że nie ma sił na całe spotkanie i na jego pozycję nie ma zamiennika. Ostatnio z powodu urazów nie trenują inni młodzieżowcy: Hubert Szramka oraz Aleksander Pawlak. Do treningów z pełnym obciążeniem wrócił Filip Wójcik, ale nie jest jeszcze gotowy na walkę o ligowe punkty.