Relacja z meczu GKS Katowice - Stomil Olsztyn

Rafał Kujawa 72'
Andreja Prokić kartki Piotr Klepczarek (dwie żółte i czerwona)
Jakub Piotrowski
Łukasz Jegliński
Bramki GKS Katowice: 1. Mateusz Abramowicz - 3. Dawid Abramowicz, 4. Alan Czerwiński, 6. Bartłomiej Kalinkowski (79 Łukasz Zejdler), 10. Tomasz Foszmańczyk, 17. Andreja Prokić, 18. Tomasz Wisio, 27. Mateusz Kamiński, 29. Kamil Jóźwiak, 77. Igor Spała (87 Łukasz Pielorz), 90. Mikołaj Lebedyński (74 Grzegorz Goncerz)
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 3. Marcel Ziemann, 6. Piotr Klepczarek, 31. Tomasz Wełnicki, 2. Wojciech Dziemidowicz, 23. Patryk Kun (67 Paweł Wojowski), 7. Paweł Głowacki (46 Tsubasa Nishi), 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech, 10. Krzysztof Szewczyk (46 Jakub Piotrowski), 88. Rafał Kujawa
Szczegóły Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 09:59:31

94' I koniec! 2:2 w Katowicach!
93' Goncerz nad poprzeczką, ale na szczęście piłkarz GKS-u Katowice i tak był na pozycji spalonej.
91' Trzy minuty doliczone.
90' Po rozegraniu z rzutu rożnego próbował z piątego metra głową zaskoczyć Piotra Skibę Tomasz Wisio, ale na nasze szczęście obok słupka. 89
90' Alan Czerwiński dośrodkował z rzutu wolnego do Andrei Prokicia, ale zagranie tego drugoego główką zablokowane przez Wojciecha Dziemidowicza na rzut rożny. 89
88' Czerwona kartka dla Stomilu. Czerwoną kartkę (drugą żółtą) ujrzał Piotr Klepczarek, który faulował Grzegorza Goncerza. 1
86' Około 4000 widzów obserwuje spotkanie na Bukowej.
86' Akcja dwójkowa Tomasza Foszmańczyka z Dawidem Abramowiczem, ale ten drugi stracił piłkę w polu karnym. 89
84' Gdyby ktoś teraz włączył drugą połowę to po stylu gry pomyślałby, że to Stomil jest wiceliderem, a GKS broni się przed spadkiem. ;) 1
83' Strzelał Kujawa, dobijał z bliska Wojowski i...? Nawet jeśli padłaby bramka dla Stomilu to i tak Paweł Wojowski był na pozycji spalonej. 1
79' Dobra okazja Stomilu, lecz gdyby Marcel Ziemann zachował troszkę więcej spokoju przy dośrodkowaniu z prawego skrzydła w pole karne to byłaby groźna sytuacja dla naszego zespołu. 1
76' Wyraźnie zespół Adama Łopatki dostał "kopa" po tych bramkach, bo widzimy zupełnie inną grę, niż w pierwszej połowie. 1
75' Po rzucie rożnym groźne uderzenie z dystansu autorstwa Piotra Klepczarka, jednak ponad bramką. 1
75' AJ! Mogło być 3:2. Dwukrotnie w bramkarza z bliska uderzał Tsubasa Nishi. 1
72' GOOOL! RAFAŁ KUJAWA! 1
72' RZUT KARNY DLA STOMILU! Prostopadła piłka Rafała Kujawy do Pawła Wojowskiego, który został sfaulowany w polu karnym. 1
70' Trójkowa akcja Stomilu. Zaczął z prawego skrzydła Tsubasa Nishi, a zakończył akcję próbą strzału Rafała Kujawa, ale bez powodzenia. 1
67' Boisko opuszcza Patryk Kun, w jego miejsce Paweł Wojowski. 1
66' Żółtą kartką ukarany Łukasz Jegliński za faul na Tomaszu Foszmańczyku. 1
65' Centra z prawego skrzydła od Czerwińskiego do Kamila Jóźwiaka. Młody pomocnik GKS-u strzelił raz, piłka została zablokowana. Futbolówkę próbował dwukrotnie wybijać Marcel Ziemann i dwukrotnie trafił w... Jóźwiaka, który minął naszego obrońcę i strzałem pod poprzeczkę pokonał Piotra Skibę.
63' Gol dla GKS-u Katowice... 89
62' Rzut wolny dla GKS-u, ale po dośrodkowaniu w pole karne niecelnie uderzał piłkarz katowickiej drużyny. 89
61' Żółta kartka dla Jakuba Piotrowskiego. 1
57' Lekki przestój GKS-u. Oby to wykorzystał Stomil. 1
56' Jak padła bramka: Tomasz Wisio przegrał pojedynek z Marcelem Ziemannem w polu karnym. Jeden, drugi, trzeci zwód naszego zawodnika i następne będąc nieco pod kątem uderzył z lewej nogi pokonując bramkarza Stomilu. 1
50' GOOOL! MARCEL ZIEMANN! 1
46' W przerwie nastąpiły dwie zmiany. Boisko opuścili Paweł Głowacki i Krzysztof Szewczyk, a weszli Jakub Piotrowski i Tsubasa Nishi.
45' Gramy! Druga połowa
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil Olsztyn przegrywa w Katowicach 0:1 po golu Tomasza Foszmańczyka w 40 minucie.
45' Marcel Ziemann faulował Kamila Jóźwiaka tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla GKS-u. 89
45' Zespół Jerzego Brzęczka spokojnie kontroluje spotkanie. Stomil poza dwoma niecelnymi strzałami nie pokazał niestety nic...
45' Dwie minuty zostały doliczone do tej pierwszej połowy spotkania.
45' Uderzenie Grzegorza Lecha, ale wysoko ponad bramką GKS-u. 1
42' Prokić do środka do Foszmańczyka, krótka wymiana piłek na około szesnastym metrze z Lebedyńskim i Foszmańczyk pokonał Piotra Skibę. 0:1 przegrywa Stomil. 89
40' I bramka dla gospodarzy... Foszmańczyk po ziemi prawą nogą pokonał Piotra Skibę. Piękna akcja GKS-u. 89
39' Foszmańczyk z lewej nogi sprzed pola karnego. Piłka lekko odchodząca i futbolówka po jego uderzeniu minęła słupek Piotra Skiba. 89
36' Rzut wolny dla GKS-u po faulu Marcela Ziemanna na Dawidzie Abramowiczu. 89
34' Katowiczanie kilka chwil temu domagali się rzutu karnego. Rzekomo Piotr Klepczarek sfaulował na skraju linii pola karnego, ale gwizdek sędziego Pskita milczał.
32' I teraz kibice na "Blaszoku" odpalili race. 89
31' Jak wyglądała akcja? Rajd Czerwińskiego z prawego skrzydła i centra na piąty metr do Mikołaja Lebedyńskiego, który uderzył piłkę głową. Futbolówka wylądowała na nasze szczęście tylko na poprzeczce bramki Piotra Skiby. 89
30' POPRZECZKA! 89
29' Tymczasem na "Blaszoku" sektorówka z napisem "MUROWANY KANDYDAT". 89
27' Wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Skiba wprost pod nogi Tomasza Foszmańczyka przed pole karne. Ten strzelił i ponownie zainterweniował nasz bramkarz. 89
26' Rzut rożny dla GKS-u po raz...? 89
26' Andreja Prokić ośmieszył Wojciecha Dziemidowicza, wszedł w pole karne, ale zażegnał sytuację Paweł Głowacki. 89
22' Rzut wolny dla Stomilu. Patryk Kun w pole karne. Strzelał głową Grzegorz Lech z okolic siódmego metra i piłka ponad bramką GKS-u. Pierwsza groźniejsza próba Stomilu Olsztyn w polu karnym katowickiego zespołu. 1
18' I teraz żółtą kartkę za faul na... Prokiciu dostał Piotr Klepczarek. 1
18' Ostre wejście Andreja Prokicia w Tomasza Wełnickiego za co gracz GKS-u został "nagrodzony" przez sędziego żółtą kartką. Trener Adam Łopatko domagał się czerwonej kartki dla zawodnika gospodarzy.
16' Tomasz Foszmańczyk z okolic linii pola karnego nad bramką Piotra Skiby. 89
15' Leży na boisku jeden z naszych zawodników. Piłkę wybijał Marcel Ziemann, a trafiony w twarz został Grzegorz Lech. Teraz zawodnik Stomilu jest opatrywany poza boiskiem. 1
12' GKS przeważa w tym spotkaniu. Zespół Jerzego Brzęczka próbuje zaskoczyć olsztynian wrzutkami z prawego bądź lewego skrzydła. Stomil Olsztyn jeszcze ani razu poważnie nie zagroził bramce Mateusza Abramowicza.
11' Wrzutka na pole bramkowe, ale na szczęście wybili piłkę nasi defensorzy. 89
10' Bodajże szósty już rzut rożny dla GKS-u Katowice.
9' Kolejny rzut rożny dla GKS-u Katowice w przeciągu kilku ostatnich minut.
9' Przycisnął GKS. Alan Czerwiński w pole karne na około piąty metr, strzelał Mateusz Kamiński i... POPRZECZKA ratuje Stomil. 89
8' Dwa razy strzelił Jóźwiak. Najpierw zablokowany strzał piłkarza GKS-u, a potem dobra interwencja Piotra Skiba. Kolejny rzut rożny dla katowiczan.
7' Szansa dla GKS-u Katowice. Spróbował strzelić Jóźwiak, ale piłkę odbił Jarosław Ratajczak i rzut rożny. 89
7' Wojciech Dziemidowicz z autu do Rafała Kujawy, Rafał Kujawa próbował dośrodkować w pole karne z lewego skrzydła, ale bardzo niecelnie. 1
5' Piłkarze GKS-u strzelili gola, ale na szczęście zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Wciąż 0:0 89
4' Rzut rożny dla GKS-u Katowice. Lebedyński nie trafił czysto w piłkę z kilku metrów. 89
Gramy! Ze środka rozpoczął Stomil.
Piłkarze już wyszli na boisko. Niedługo losowanie stron i rozpoczęcie meczu.
Nadal kontuzjowany jest Michał Leszczyński, a w Olsztynie z powodu podkręconego stawu skokowego został David Moli. 1
Ciekawostka z 1LigaStats - średnia wieku wyjściowych jedenastek: - GKS Katowice - 26,3 lat - Stomil Olsztyn - 28,2 lata
Dla Rafała Kujawy mecz z GKS-em Katowice będzie 50. ligowym występem w barwach Stomilu Olsztyn. 1
Ostatnie trzy ligowe spotkania Stomilu Olsztyn z GKS-em Katowice kończyły się remisem. W rundzie jesiennej w Olsztynie padł wynik 1:1, a w poprzednim sezonie 0:0 (D) oraz 2:2 (W).
Na ławce rezerwowych znajdują się: Adrian Serowiec, Tsubasa Nishi, Paweł Wojowski, Jakub Piotrowski, Arkadiusz Czarnecki, Wiktor Biedrzycki i Tomasz Zahorski 1
Już niedługo na stadionie GKS-u Katowice Stomil Olsztyn powalczy o punkty w Nice 1 lidze. Oto wyjściowa jedenastka "Dumy Warmii": 82. Piotr Skiba - 3. Marcel Ziemann, 6. Piotr Klepczarek, 31. Tomasz Wełnicki, 2. Wojciech Dziemidowicz, 23. Patryk Kun, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech, 10. Krzysztof Szewczyk, 88. Rafał Kujawa, 1