Relacja z meczu GKS Katowice - Stomil Olsztyn

2012/2013 - I liga (16. kolejka) Katowice - 10 listopada 2012 r.
godz. 17:00

GKS Katowice 4:2 Stomil Olsztyn
3:1
17' Przemysław Pitry
29' Deniss Rakels
31' Deniss Rakels
90' Deniss Rakels
Bramki Łukasz Suchocki 9'
Dominik Kun 86'
kartki Piotr Skiba cz 14'
Paweł Baranowski ż
Bramki GKS Katowice: Witold Sabela - Michal Farkaš, Mateusz Kamiński, Adrian Napierała, Bartłomiej Chwalibogowski (66 Bartosz Sobotka) - Alan Czerwiński, Grzegorz Fonfara, Przemysław Pitry, Rafał Kujawa, Marcin Pietroń (75 Krzysztof Wołkowicz) - Deniss Rakels (90 Mateusz Mazurek).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki, Rafał Remisz - Łukasz Suchocki, Michał Glanowski (60 Dominik Kun), Łukasz Jegliński, Mindaugas Kalonas (16 Tomasz Ptak), Radosław Stefanowicz (83 Paweł Łukasik) - Szymon Kaźmierowski.
Szczegóły sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
widzów: 3000.

W 17. minucie Przemysław Pitry (GKS) nie wykorzystał rzutu karnego (Tomasz Ptak obronił).

Mimo obietnic składanych po meczu z Arką Gdynia piłkarze Stomilu Olsztyn znowu przegrali ligowe spotkanie. Tym razem ulegli w Katowicach 2:4. Ile jeszcze będziemy znosić fatalną postawę naszego zespołu? Z taką gra i bez poważnych zmian w składzie i sztabie szkoleniowym nasz zespół z hukiem zleci do II ligi.

Mecz dla naszego zespołu rozpoczął się znakomicie. Wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Łukasza Suchockiego. Radość trwała jednak tylko pięć (!) minut. W 14. minucie z boiska wyleciał Piotr Skiba, który faulował Dennisa Rakelsa. Na boisko w expresowym tempie wszedł Tomasz Ptak, który zmienił Mindaugasa Kalonasa. Ptak był bliski uratowania zespołu od utraty bramki. Niestety wobec dobitki Pitrego nasz bramkarz był bezradny. Po tej sytuacji z naszego zespołu zeszło powietrze i GKS w odstępie dwóch minut strzelił dwie bramki. Dwukrotnie Tomasza Ptaka pokonał Dannis Rakels.

W drugiej połowie kibice w Katowicach zobaczyli dwie bramki. Dopiero jednak pod koniec meczu. Najpierw nadzieje na remis dał nam Dominik Kun, który strzelił na 2:3. Szybko jednak GKS pokazał kto dzisiaj jest lepszy na boisku. Deniss Rakels strzelił bramkę i ustalił ostatecznie wynik na 4:2.

Nie wiemy co powie olsztyński trener Stomilu na konferencji prasowej, ale już teraz wiemy, że nie ma co gdybać, co by było jakby z boiska nie wyleciał Piotr Skiba. W trakcie meczu usłyszeliśmy opinie, że za dzisiejszą porażkę nie można winić trenera oraz piłkarzy. To kogo? Kibiców? Arbitra? Śląskie powietrze? Dość kompromitowania naszego zespołu! Póki co zmierzamy pewnym krokiem do II ligi. Ile to razy graliśmy dobrze, a przegrywaliśmy jak zawsze? Zdecydowanie za dużo w tej rundzie. Trzeba dokonać poważnych zmian i uratować to co w poprzednim sezonie zostało wywalczone! SPW!

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 04:55:47

90' Koniec meczu.
89' GOOOL! GKS strzela bramkę na 4:2...
86' GOOOL! Dominik Kun strzela bramkę dla Stomilu!
83' Paweł Łukasik wszedł za Radosława Stefanowicza.
75' Krzysztof Wołkowicz wszedł za Marcina Pietronia.
66' Bartosz Sobotka wchodzi za Bartłomieja Chwalibogowskiego.
60' Dominik Kun wchodzi za Michała Glanowskiego.
46' Początek drugiej połowy.
45+2' Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 1:3.
31' GOOOL! Kolejną bramkę dla GKS strzelił Deniss Rakels.
29' GOOOOL! Stomil już przegrywa. Bramkę dla gospodarzy strzelił Deniss Rakels.
17' GOOOL! GKS remisuje 1:1. Tomasz Ptak obronił rzut karny, ale wobec dobitki Przemysława Pitrego był bezradny.
16' Tomasz Ptak wszedł za Kalonasa.
14' Czerwona kartka dla Piotrka Skiby i rzut karny dla gospodarzy.
9' GOOOOOOOOOOOL! Stomil prowadzi po bramce Łukasza Suchockiego!
1' Początek spotkania. Nasi zaczęli od środka. Oby nie było wstydu.
Skład GKS Katowice: Witold Sabela - Michal Farkas, Mateusz Kamiński, Adrian Napierała, Bartłomiej Chwalibogowski, Alan Czerwiński, Grzegorz Fonfara, Marcin Pietroń, Przemysław Pitry, Deniss Rakels.
Na trybuny odesłany Krzysztof Filipek.
Stomil zagra w takim składzie: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Koprucki, Paweł Baranowski, Rafał Remisz - Łukasz Suchocki, Michał Glanowski, Łukasz Jegliński, Mindaugas Kalonas, Radosław Stefanowicz - Szymon Kaźmierowski.
Zapraszamy na mini-relację live z meczu.

Przed nami przedostatnia kolejka rundy jesiennej. Piłkarze Stomilu Olsztyn w szesnastej serii spotkań pierwszej ligi zagrają na wyjeździe z GKS-em Katowice.

W pierwszej "jedenastce" musi koniecznie dojść do zmian. Najgorzej prezentuje się linia obrony, w której występują Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki oraz Paweł Głowacki. W związku z brakiem wartościowych zmienników, wydaje się, że tylko ten ostatni nie rozpocznie w Katowicach meczu w pierwszym składzie. W linii pomocy najgorsze recenzję zbiera Robert Tunkiewicz, na którym kibice w ostatnim czasie nie zostawili suchej nitki. Z meczu na mecz coraz gorzej prezentuje się Radosław Stefanowicz, ale on w Katowicach pewnie będzie przesunięty do obrony. Póki co nie można mieć zastrzeżeń do Mindaugasa Kalonasa i Szymona Kaźmierowskiego, Ci dwaj zawodnicy mogą okazać się kluczowi w starciu z GKS-em.

Jedno jest pewne - piłkarze olsztyńskiego klubu prezentują się z naprawdę słabej strony i chociażby remis w Katowicach będzie można uznać za spory sukces. Wszystko jednak zweryfikuje boisko, nam pozostaje wiara w naszych zawodników, przecież po meczu z Arką zadeklarowali, że zdobędą w ostatnich dwóch meczach sześć punktów.