Relacja z meczu Stomil Olsztyn - GKS Katowice

Walka o utrzymanie trwa, Stomil zgarnia komplet z Gieksą!

I liga 2017/2018 (29. kolejka, 5.V.2018) Koniec Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn 1:0 GKS Katowice
0:0
58' Artur Siemaszko (k) Bramki
ż Marcin Stromecki kartki Słaby ż
Kamiński ż
Bramki Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 11. Lukáš Kubáň, 23. Paweł Baranowski, 16. Łukasz Sołowiej, 71. Remigiusz Szywacz - 34. Wołodymyr Tanczyk, 7. Paweł Głowacki, 8. Marcin Stromecki (80, 97. Wiktor Biedrzycki), 5. Grzegorz Lech (80, 6. Dani Ramírez), 10. Piotr Głowacki - 9. Artur Siemaszko (90, 90 Paweł Abbott)
GKS Katowice: 40. Maciej Wierzbicki - 77. Kamil Słaby, 27. Mateusz Kamiński, 4. Lukas Klemenz, 8. Mateusz Mączyński - 23. Dawid Plizga (62, 20. Adrian Błąd), 55. Bartłomiej Poczobut, 35. Łukasz Zejdler (62, 10. Tomasz Foszmańczyk), 17. Andreja Prokić, 29. Wojciech Słomka - 24. Wojciech Kędziora (71, 19. Dalibor Volaš)
Szczegóły sędziował: Konrad Kiełczewski (Wasilków).

W meczu 29. kolejki Nice I Ligi Stomil Olsztyn zanotował cenne zwycięstwo 1:0 (0:0) nad GKS-em Katowice. Bramkę dla Stomilu strzelił w drugiej połowie z rzutu karnego Artur Siemaszko.

Z zupełnie odmiennymi celami w tym sezonie mecz rozpoczęły oba zespoły. GKS Katowice walczy o awans do Ekstraklasy, Stomil Olsztyn rozpaczliwie broni się przed spadkiem z pierwszej ligi. Nie było to jednak porywające spotkanie, można napisać, że był to tradycyjny "mecz walki", sytuacji podbramkowych było niewiele z obu stron.

Stomil prowadzenie objął po dość przypadkowej akcji, po której sfaulowany został w polu karnym Artur Siemaszko, sędzia podyktował rzut karny, który w 58. minucie na bramkę zamienił sam poszkodowany. Goście próbowali odrobić straty do ostatniej minuty, jednak ze skutecznością niegodną Ekstraklasy.

Skromne zwycięstwo, ciężko powiedzieć, że zasłużone, ale niezwykle cenne, gdyż zwycięstwa w tej kolejce odnieśli bezpośredni rywale Stomilu w walce o utrzymanie. Sytuacja olsztynian w tabeli dalej pozostaje dramatyczna, jednak ciągle nie beznadziejna.

Kolejnym rywalem Stomilu w lidze będzie Odra Opole, a wyjazdowe spotkanie z nią rozegrane zostanie już w najbliższą środę.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 08:14:30

97' Koniec meczu! Mamy to!
96' Faulowany w środku Biedrzycki Rzut wolny... 1
93' Strzał-rykoszet, łapie Leszczyński. 89
92' Boisko opuszcza Artur Siemaszko, w jego miejsce Paweł Abott 1
91' Wyłożenie piłki do Foszmańczyka na 11. metr, nie udało mu się czysto uderzyć. Było groźnie. 89
91' 5 minuto doliczonego czasu gry
90' Rzut rożny dla GKS. 89
90' To powinno być 2:0! Ramirez wpadł w pole karne, wyłożył Siemaszce piłkę na 5 metr, nie wiemy jak on tego nie skierował do bramki... 1
88' Biedrzycki zdołał uderzyć głową po dośrodkowaniu z rożnego, ale bez zagrożenia pod bramką. 1
87' Siemaszko wyprzedził obrońcę, ten w ostatniej chwili wybił na rzut rożny. 1
83' Pokiwał z prawej strony Tanczyk, dośrodkował w pole karne, nie udało się tam jednak dobrze uderzyć głową. 1
82' Boisko opuszcza Marcin Stromecki, w jego miejsce Wiktor Biedrzycki 1
81' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Dani Ramirez 1
80' Żółtą kartką ukarany Marcin Stromecki 1
78' Żółtą kartką ukarany Mateusz Kamiński 89
73' Groźnie pod bramką Leszczyńskiego, Volas w dogodnej sytuacji, płaski strzał mija o centymetry bramkę Leszczyńskiego. 89
71' Boisko opuszcza Wojciech Kędziora, w jego miejsce Daribol Volas 89
62' Boisko opuszcza Łukasz Zejdler, w jego miejsce Adrian Błąd 89
62' Boisko opuszcza Dawid Plizga, w jego miejsce Tomasz Foszmańczyk 89
60' Żółtą kartką ukarany Kamil Słaby 89
59' Artur Siemaszko pewnie! 1:0! 1
57' Rzut karny dla Stomilu! Faulowany wychodzący na pozycję na sam na sam z bramkarzem Siemaszko. Goście są innego zdania, mocno dyskutują z decyzją sędziego. 1
56' Strzał z dystansu, z trudnością broni Leszczyński. 89
53' Rzut rożny dla Stomilu, dośrodkowanie, poprawka z drugiej strony i ponownie piłka na rzucie rożnym. 1
51' Próby skonstruowania akcji po obu stronach boiska, nie udało się jednak zamknąć sytuacji strzałem żadnej z drużyn.
46' Gramy! 89
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+2' Zamykający z prawej strony Stromecki zdołał uderzyć po dośrodkowaniu Lecha, ale w taki sposób, że nie będziemy tutaj odnotowywać. 1
45+1' Będzie jeszcze rzut wolny z lewej strony pola karnego gości. 1
44' Dobre dośrodkowanie Siemaszki z lewej strony, tam o centymetry minął się z piłką Głowacki, by umieścić piłkę w siatce. 1
43' Jest pierwszy strzał Stomilu na bramkę, z dystansu płasko i lekko Siemaszko. Zagrożenie zerowe. 1
42' ...Tanczyk tak niemrawo rozpoczynał kontrę, że został zatrzymany. 1
41' Rzut rożny dla gości 89
39' Sołowiej opatrywany na murawie po tym jak zablokował sobą strzał sprzed pola karnego. 1
34' Dobra akcja Lecha, wyłożył piłkę w pole karne, nie zdołał tam jednak na bramkę uderzyć ani Głowacki ani Siemaszko. 1
32' Rzut rożny dla GKS 89
24' Strzał techniczny Poczobuta z lini pola karnego, piłka mija bramkę Leszczyńskiego 89
16' Tanczyk dośrodkowuje w pole karne, tam łapie piłkę Wierzbicki. 1
15' Tanczyk wbiegł w pole karne, czekaliśmy na uderzenie na bramkę, ale próba strzału zablokowana. Tylko aut. 1
13' Rzut rożny dla drużyny gości, udało się wybić piłkę na aut. 89
10' Groźne dośrodkowanie a piąty metr w pole karne Stomilu, z wysiłkiem Leszczyński wybija piłkę zmierzającą na głowę Kędziory 89
5' Pierwszy strzał na bramkę w meczu, piąstkuje Leszczyński przed siebie. 89
4' GKS Katowice: 40. Maciej Wierzbicki - 8. Mateusz Mączyński, 27. Mateusz Kamiński, 4. Lukas Klemenz, 77. Kamil Słaby - 23. Dawid Plizga, 55. Bartłomiej Poczobut, 35. Łukasz Zejdler, 17. Andreja Prokić, 29. Wojciech Słomka - 24. Wojciech Kędziora 89
Gramy! 1
Stomil Olsztyn rozpocznie dzisiaj w składzie: 13. Michał Leszczyński - 11. Lukáš Kubáň, 23. Paweł Baranowski, 16. Łukasz Sołowiej, 71. Remigiusz Szywacz - 10. Piotr Głowacki, 8. Marcin Stromecki, 5. Grzegorz Lech, 7. Paweł Głowacki, 34. Wołodymyr Tanczyk - 9. Artur Siemaszko 1

W sobotę (godz. 19) piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają u siebie spotkanie z wiceliderem I ligi - GKS-em Katowice. Zapowiada się ciekawe widowisko kibicowskie, a jak będzie na boisku? Nowy mecz, to nowe nadzieje na trzy punkty.

- Kibice i dziennikarze są od tego, żeby od nas wymagać - mówił po meczu w Częstochowie Grzegorz Lech. - Chciałem jednak powiedzieć, że jak wszyscy razem będziemy walczyć do końca, to jesteśmy wstanie się utrzymać. Apeluję do kibiców. Nie jest łatwo się z tego wykopać z tej doliny, w którą się zakopaliśmy. Potrzebujemy wsparcia, my będziemy walczyć do końca, bo wierzymy w to utrzymanie.

Trener Kamil Kiereś w najbliższym meczu nie będzie mógł skorzystać z usług Tomasza Zahorskiego oraz Piotra Skiby. W czwartek w zajęciach nie uczetniczył Adrian Karankiewicz. Piłkarz ma problemy z mięśniami grupy tylnej. Do końca sezonu będzie musiał mieć zmniejszone obciążenia treningowe, ale w sobotnim meczu powinien wystąpić.

Początek meczu o godz. 19. Kasy biletowe pod stadionem będą otwarte od godz. 15.