95' Koniec meczu.
92' Damian Sierant wszedł za Kokiego Hinokio. 1
91' 4 minuty dłużej potrwa ten mecz.
81' Ingo van Weert wchodzi za Macieja Spychałę. 1
80' 32. Ingo van Weert gotowy do wejścia. 1

Stomil Olsztyn bezbramkowo zremisował 0:0 z GKS-em Tychy. Fot. Emil Marecki

Bezbramkowy remis w Tychach

29.08.20 20:52   kot   52

W 1. kolejce I ligi Stomil Olsztyn wywalczył jeden punkt na wyjeździe w Tychach. Podopieczni Adama Majawskiego bezbramkowo zremisowali z miejscowym GKS-em.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, a obie ekipy zagrały bez fajerwerków. W 18. minucie obrońcy Stomilu zagapili się na prawej stronie i pozwolili na wstrzelenie piłki w pole karne, jednak strzał zawodnika GKS-u poleciał daleko obok bramki. W 26. minucie Koki Hinokio zwodem minął zawodnika rywali i w dobrej sytuacji uderzył obok bramki. W 30. minucie dośrodkowanie Juricha Caroliny w polu karnym opanował Ņikita Kovaļonoks, wycofał do nadbiegającego Krystiana Ogrodowskiego, a dzisiejszy debiutant kopnął kikanaście metrów nad bramką. Chwilę później w sytuacji sam na sam na linii pola karnego Stomil ratował Vjačeslavs Kudrjavcevs. W 34. minucie GKS Tychy wywalczył rzut rożny i zawodnik gospodarzy umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia dopatrzył się faulu i przyznał piłkę drużynie gości. W 37. minucie Kudrjavcevs wybił piłkę wprost na głowę napastnika GKS-u, ale na szczęście obyło się bez konsekwencji.

Druga połowa także nie rozpieszczała kibiców obu drużyn. W 47. minucie po rzucie rożnym Kovaļonoks przegrał walkę o pozycję z Nemanją Nediciem, który głową strzelał z kilku metrów, ale parada Kudrjavcevsa uchroniła Stomil od utraty bramki. W 52. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska wprost na głowę dostał Kovaļonoks jednak uderzył głową obok bramki. W 58. minucie Jan Biegański uderzał prawie z 30 metrów w sam środek bramki, jednak z trudem Kudrjavcevs przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 74. minucie przed własnym polem karnym piłkę stracił Hinokio, a mocny strzał zza pola karnego odbił Kudrjavcevs. W 85. minucie było groźnie pod bramką Stomilu, jednak w polu karnym brakowało GKS-owi zawodnika, który mógłby dołożyć nogę.

Stomil: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs - 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 25. Hubert Sadowski, 23. Jurich Carolina - 24. Sam van Huffel, 8. Maciej Spychała (81, 32. Ingo van Weert), 51. Krystian Ogrodowski (46, 6. Jonatan Straus), 16. Koki Hinokio (90, 30. Damian Sierant) - 21. Ņikita Kovaļonoks (62, 19. Skënder Loshi).

Tagi: Stomil Olsztyn, GKS Tychy, I liga

1. 02.09.20 12:19 nor

Ciekawy artykuł na Weszło, dotyczący ,,karier" holenderskich piłkarzy w Polsce - wprawdzie w ekstraklasie, a nie w 1 lidze, ale... https://weszlo.com/2020/09/02/10-holenderskich-niewypalow-w-ekstraklasie/

2. 01.09.20 14:21 zjs

A co wyklucza oba stwierdzenia ? "chodzą różne nazwiska" " nazwisk nie znam'? Skąd wniosek " o pewnym info'" ? Nie ma pewnego info, są tylko znaki i pogłoski. Jak będzie zobaczymy.

3. 01.09.20 14:05 THE CORE

zjs: "Na giełdzie chodzą różne nazwiska. " zjs: "Nazwisk na razie nie znam. " To są newsy w stylu "pewne info". :)

8. 01.09.20 12:56 zjs

Na giełdzie chodzą różne nazwiska. Paru jest przymierzanych do gry w koszulach Stomilu. Czy to będą uzupełnienia kadry czy wzmocnienia zobaczymy. Widocznie dotarło do niektórych, że daleko nie zajedziemy z tym składem.

9. 01.09.20 12:36 Łukasz_1988

Kurwa. Czy ten pseudo bramkarzyna i pseudo dyro dopna jakieś konkretne transfery? Czy kurwa będziemy walczyć o utrzymanie

13. 31.08.20 21:24 nor

W sobotę sparing z Legią. Ciekawe, czy to tylko sparing, czy przy okazji Stomil chce wypożyczyć jakiegoś giganta z rezerw Legii?

14. 31.08.20 16:46 masti

prze meczem 1 pkt brałem w ciemno więc remis dobry wynik. W tym składzie i z tą otoczką to nie mam za dużych oczekiwań. Tu są potrzebne zmiany w klubie a sportowo wzmocnienia do ataku i pomocy a nie uzupełnienia kadry.

15. 31.08.20 13:46 zjs

Kurk1 niepoprawny optymisto! Masz moje duchowe wsparcie. Niech żyją optymiści!

16. 31.08.20 09:17 Reggie

17. 30.08.20 23:50 Kurk1

Stomil awans pewne info! Skoro niekórzy sieją tu czarnowidztwo Stomil awans pewne info. Jeżeli niektórzy wróżą czarnowidztwo czyli spadek to ja wróżę jasnowidztwo czyli awans. Takie jest moje zdanie i mam do niego prawo!

18. 30.08.20 18:17 zjs

Masz rację nie jest wpisana data urodzin, ale jaka pojawia się foto Siergieja w prezentacji kadry to podana jest data 1999. Siergiej jest rocznik 1959.

19. 30.08.20 17:41 Kot

Doktor Siergiej nie ma wpisanej daty urodzin i wyświetla się 0000. Możesz podać link?

20. 30.08.20 17:29 zjs

Emil! W prezentacji kadry Stomilu doktor Siergiej kolejny raz pokazany jako rocznik 1999! Taki z niego chłopaczek? A kiedy studia medyczne skończył?

21. 30.08.20 11:23 czerkasow

zjs za Kasicę Gwardia dostała 100 tys. nowych złotych.

22. 30.08.20 10:54 bacek

@DJKS "spotkały się dwa zespoły w przebudowie" - oni są w przebudowie, my jesteśmy w czarnej d....

23. 30.08.20 10:48 zjs

@Karol Maciej... Ten kloc to w porównaniu do Nikity Kovalonoksa? No, kolega Kasica to był wyjątkowy kawał kloca. Chłop jak dąb 196 cm, waga 90 kg, ziemia się trzęsła. Wyjątkowo słaby obrońca, zagrał coś z siedem ogonów. Waldi pisze, że Gwardia Szczytno za ten transfer (1 mln) żyła sobie parę lat. Nie pamiętam kiedy był transfer 1994 przed wymianą, czy 1995 po wymianie pieniędzy?

24. 30.08.20 10:39 DJKS

Wynik na tle takiego zespołu jak Tychy nie jest wiarygodny. Sam Sołowiej w wywiadzie przed meczem mówił, że nie są jeszcze zgrani i przygotowani do sezonu, spotkały się dwa zespoły w przebudowie. Zatem nawet jeśli momenty były to nie zmienia to faktu, że Stomil potrzebuje wzmocnień. W obecnym kształcie jest to zespół na przedział 15-18.

25. 30.08.20 10:31 SzEFoo

Obserwator strzały celne, a dobre sytuacje to różnica. Koki czy Kovalonoks powinni te sytuacje zamienić na gola, a że w bramkę nie trafili to masz zero strzałów celnych. Mecz słaby , a wynik sprawiedliwy.

26. 30.08.20 10:05 Piotr Kowalski

Nowa drużyna a gorzej nie jest. No wiec skoro nie ma różnicy to po co przepłacać. Korona tez ściągała zawodników niewiadomo skąd. 4 sezony się udawało aż przesadzili. To polska liga. Tu żeby zrobić różnice trzeba mieć budżet 10x większy a nie tylko trochę. Widzew 18 mln i w ryj dostał. Awansu nie zrobią. A Stomil? Wyjdzie na Prezesa tabliczkę. Zakręca się wokoło 10 miejsca z niewielką stratą do baraży. A na pensje wydadzą tyle co Prezes z Darią zarabiają razem. Jak dla mnie nasz Prezes to szczwany lis jest i basta!

27. 30.08.20 09:00 waldi812

Za pieniądze z transferu Kasicy Gwardia Szczytno żyła kilka dobrych lat. Patrząc wieloplaszczyznowo na to wszystko, co się dzieje wokół klubu nie nastraja to optymistycznie na żadnej płaszczyźnie. Kiepsko to było generalnie u nas zawsze, ale przynajmniej nikt nie plotl andronow o ścieżkach i nie wyciągał pieniędzy od kibiców, bazując na emocjach. Pod bokiem mamy Ostrode, Kotas to może i postać nieszablonowa, ale obiecał awans do 2 ligi i to zrobił, a obecnie zebrał POLSKICH piłkarzy, którzy na poziomie tej 2 ligi wcale nie muszą odstawać, a wręcz jest kilku młodych z potencjałem.

28. 30.08.20 08:13 obserwator1985

Mogliśmy pokusić się o zwycięstwo... Hahaha... Nie oddali przez półtora godziny strzału celnego ale było blisko wygranej...Co niektórzy jeszcze pijani, w końcu weekend. No ale wiadomo, to wina napastników. Gdyby to był Sobczak...On to strzelał zawsze...

29. 30.08.20 00:04 Karol Maciej

Panowie, bo Kibicka też Pan, tego nie dało się oglądać. Takiego kloca od czasów Kasici nie było. Zjs wie o kim pisze. Koki jak nie odejdzie w po rezerwie zimowej to się zmarnuje. Ramirez prowadzi grę Lecha a w Olsztynie był traktowany jak juniorek.

30. 29.08.20 22:43 Jabedaya

Czemu my nie gramy skrzydłami?! Jasiu nie wiem czy miał jedną wrzutke. To samo Carolina, ten to z jakimś psychologiem powinien popracować, bo ma potencjał tylko odwagi brak. Może Nikita by coś strzelił jak by miał że 3,4 dośrodkowania.

31. 29.08.20 21:35 zjs

Bóg Wszechmogący był w rozterce. W końcu machnął ręką i rzekł" niech będzie remis !" I stało się! Nie ma rady. Do koszulek trzeba kupić ze czterech klasowych zawodników na newralgicznych pozycjach.

32. 29.08.20 21:33 Owsian

Pisałem po pucharze że gra jest niezła. Niezła to znaczy nie jest źle. Przypomnijcie co było za Zajaca. Tamtego nie można nazwać grą nawet.

33. 29.08.20 21:30 Kurk1

Mecz ogólnie do zapomnienia. Obie drużyny zbytnio nic nie pokazały. Śmiem twierdzić gdyby z przodu był napastnik z chłodną głową to byśmy mogli mieć też punkty. Bramkarz na duży plus. Mimo, że w klubie nie wszystko mi się podoba cieszę się z jednego punktu i nie życzę Stomilowi spadku do drugiej ligi jak co niektórzy komentatorzy.

34. 29.08.20 21:29 Sebek Grzelak

Potrzeba kreatora gry typu Palaszewski albo Lech i napastnika ekstraklasowego i bedzie dobrze zobaczycie

35. 29.08.20 21:25 DJKS

Toż to szok. Jeszcze gdyby Koki wykorzystał setkę mogłaby być sensacja... Ewidentnie brakuje prawdziwego napastnika oraz kreatora gry z prawdziwego zdarzenia.

36. 29.08.20 21:23 waldi812

Jeden Koki w grze do przodu to za mało, by coś zdziałać. Coś takiego jak gra z kontry teraz nie istnieje. Jakimś cudem udało się nie stracić bramki, w tych warunkach remis jest ogromnym sukcesem, ale perspektywy żadne. Na plus Łotysz w bramce. Pierwsze 30 minut wyglądało w miarę przyzwoicie, później był już standard. Dwóch przechwyconych przez Bramkarza chłopaków trudno nazwać napastnikami na poziomie 1 ligi. Carolina niech już idzie do tej Ex, nasza ścieżka do niej będzie bardzo dluga.

37. 29.08.20 21:19 nor

Brawo za 1 punkt. Spodziewałem się, że przyjmiemy dwójkę lub trójkę. Nie zmienia to faktu, że natychmiast potrzebny jest ktoś do środka pola i do ataku. Zwłaszcza do ataku, bo takowego nie mamy.

38. 29.08.20 21:11 heysel

Kovalonoks albo obcinamy święte 3 litery z nazwiska,albo kitkę...Majewski też się wkurzył za tą akcję i go zdjął.Stomil bez choćby jednego celnego strzału,z jednym rzutem różnym .Spychała,Bucholc,Kudrjavcevs,Biedrzycki,Hinokio na plus...Carolina bez głowy,ale jakoś się obronił...brakuje szybko biegających do kontrataku,bo mogliśmy coś więcej ugrać.

39. 29.08.20 21:05 whs

Zawodnik z 4 ligi i nie grający w słabej Chojniczance mają nam ogarniać środek! Pan profesor Palaszewski wróć! 1 kolejka a u nas już latanie dziś w składzie, nominalni stoperzy wchodzą do środka pola bo nie ma zamienników. Bramkarz na plus, napastnicy próbują, ale nie ma komu zgrać bo w promieniu 15m nie ma nikogo. Z tak wąską i słabą kadrą niestety walka o utrzymanie. Chyba że jeszcze ze 3 dojdzie (nie z Holandii i 4 ligi)

40. 29.08.20 21:03 Czaro2011

Dla mnie nieźle wyglądało pierwsze 37min. Później przypomniałem sobie, że nasi grają w białych strojach.

41. 29.08.20 21:03 Jack Strong

Brawo za wynik. GK pewny oprócz 1 sytuacji. Zero strzałów na bramkę...bez komentarza....pozdr.

42. 29.08.20 21:03 czerkasow

Olsztyniak tak jak inni optymiści kazali nam czekac, to jak powiem że zobaczymy po pięciu kolejkach.

43. 29.08.20 21:02 SzEFoo

Tak jak pisze THE CORE na jakiej podstawie ściągnięto tu tych dwóch napadzirów to pewnie Czereszewski nawet nie wie. Tragedia. Ani do przodu, ani w zadaniach defensywnych . Już chyba lepiej wypadł ten drugi, ale oboje poziom 3 ligi polskiej.

44. 29.08.20 21:01 Kot

30 minut graliśmy w 7 obrońców, więc wynik nie dziwi. Brawo za punkt, można powoli zacząć myśleć o barażach o awans. Jedziemy!

45. 29.08.20 21:00 Olsztyniak58

I co "znawcy" gdzie ten pogrom? Więcej wiary. Brawo za wynik.

46. 29.08.20 20:58 lwica

Dla mnie dobrze zagrali.Posiadanie piłki 57 do 43 chyba przekłamanie.

47. 29.08.20 20:57 SzEFoo

Brawo za wynik. Zapewne nikt się tego nie spodziewał. Przy odrobinie szczęścia można było pokusić się o zwycięstwo. Wydawało się, że pod koniec meczu należał nam się karny za faul na Bucholcu? Razi w oczy brak napadziora. Dla mnie ten chłopak z przodu to nieporozumienie. Najlepszy po naszej stronie Koki Hinokio i Łotysz w bramce. Biedrzycki solidne zawody. Nie poznaje Van Hufella po tym co prezentował na początku jak do nas przychodził. Potrzeba wzmocnień!!

48. 29.08.20 20:57 bacek

Obejrzałem ostatnie 20 minut meczu. Szacun dla tych co obejrzeli cały. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale z tego co widziałem to mam wrażenie że to nie my zdobyliśmy 1 pkt. tylko Tychy straciły 2.

49. 29.08.20 20:57 janadam

Jedyny pozytyw to taki, że Piotrek ma godnego następcę. Nie trzyma się linii bramkowej, fajnie gra na przedpolu. Reszta do przemilczenia.

50. 29.08.20 20:57 THE CORE

Znów nie wygrali, ale to juz drugi mecz w którym widać że chcą grać w piłkę a nie tylko długa laga i dzida. I może nawet by dzisiaj wygrali gdybyśmy mieli w składzie napastnika a nie dwa "wyroby napastnikopodobne".

51. 29.08.20 20:56 chodi

Brawo Panowie ! Remis na wyjeździe a mogła być też wygrana. Zgrać chłopaków i może być ciekawie w tym sezonie . Tylko Stomil!

52. 29.08.20 20:55 czerkasow

Sukces. Mamy dwa punkty straty do lidera i trzy punkty przewagi nad miejscem spadkowym. Matko jedyna. Za dwa lata będzie liga mistrzów, nowy stadion i kibice wykupią klub. Hurrra niech żyje Gibon i Sylwia.😁