W ostatnim spotkaniu w Olsztynie Stomil wygrał 2:1 z Jeziorakiem Iława, fot. Artur Szczepański

Historia spotkań z Jeziorakiem Iława

22.03.12 12:59   mw   1

Przedstawiamy w wielkim skrócie historię spotkań Stomil Olsztyn - Jeziorak Iława od 2006 roku.

30 września 2006 r., Stomil Olsztyn - Jeziorak Iława 0:4
Z całą pewnością mecz ten na długo zapadł w pamięci kibiców. Chyba nikt nie spodziewał się właśnie takiego przebiegu spotkania. Mecz zakończył się sromotną porażką gospodarzy. "Biało-niebiescy" stracili w tym pojedynku aż (!) cztery bramki, nie strzelając przy tym rywalowi ani jednej. Oprócz piłkarskiego widowiska miała miejsce również awantura w drugiej połowie spotkania, ale po kilkunastu minutach przerwy wznowiono spotkanie.

3 czerwca 2007 r., Jeziorak Iława - Stomil Olsztyn 4:0
Niestety w kolejnym meczu piłkarze Stomilu nie zdołali zrewanżować się za kompromitującą klęskę, jaką ponieśli w Olsztynie, a jakby tego było mało, kopacze z Iławy znowu wysoko wygrali spotkanie, które – tak jak poprzednie – zakończyło się wynikiem 4:0. Mimo kompromitacji na boisku, na trybunach po raz kolejny lepsi okazali się kibice z Olsztyna, z których możemy być dumni. Do Iławy przyjechało wówczas ok. 650 "biało-niebieskiej" wiary.

30 lipca 2008 r., Jeziorak Iława - Stomil Olsztyn 1:0
Kibice Stomilu wiązali z tym spotkaniem duże nadzieje i liczyli, że w końcu ich ukochana drużyna zrewanżuje się iławskiemu Jeziorakowi za wcześniejsze porażki. Na nadziejach się jednak skończyło, ponieważ drużyna Stomilu Olsztyn ponownie uległa piłkarzom z Iławy. Tym razem mecz zakończył się wynikiem już nie tak wysokim, bo 1:0, jednak piłkarze Stomilu wciąż wychodzą na tarczy z derbowego pojedynku. Za to z kibiców, którzy pojawili się na środowym meczu w liczbie ok. 370 i wspierali drużynę dopingiem na dobrym poziomie, możemy znowu być dumni.

8 listopada 2008 r., Stomil Olsztyn - Jeziorak Iława 2:1
Nareszcie! Derby są nasze! Stomil Olsztyn na własnym boisku po niezwykle emocjonującym meczu pokonał Jezioraka Iława 2:1. W derbach regionu górą nie tylko byli olsztyńscy piłkarze, ale także kibice, którzy nie szczędząc gardeł, przez pełne 90. minut żywiołowo dopingowali swoich piłkarzy. Na specjalne wyróżnienie zasługuję grupa UltraStomiL, która przygotowała na ten mecz fantastyczną oprawę i nadała jeszcze więcej barw temu pięknemu widowisku.

5 września 2009 r., Stomil Olsztyn - Jeziorak Iława 2:1
Porażki z przeszłości bardzo mobilizująco podziałały na piłkarzy Stomilu Olsztyn, którzy we wrześniu 2009r. odnotowali kolejne, bardzo cenne zwycięstwo w pojedynku z Jeziorakiem Iława. Stomil Olsztyn w roli gospodarza zdominował derbowe spotkanie, które zakończyło się wynikiem 2:1. Wszystkie bramki dla "biało-niebieskich" zdobył Krzysztof Filipek. Warto także przypomnieć, że kibice oczywiście nie zawiedli – stworzyli świetną atmosferę przy Piłsudskiego - dopingując cały mecz swoją drużynę oraz prezentując oprawę.

12 maja 2010 r., Jeziorak Iława - Stomil Olsztyn 0:2
Z tego spotkania trudno się nie cieszyć, gdyż piłkarze z Olsztyna wrócili z Iławy z kompletem punktów. Wygraliśmy 2:0. Bramki strzelili Bogdan Miłkowski oraz Mateusz Różowicz. Piłkarzy Stomilu Olsztyn wspierało ok 200 fanatyków. 21 sierpnia 2010 r., Jeziorak Iława - Stomil Olsztyn 1:1 Zwycięska passa w derbowych spotkaniach została przerwana. Stomil Olsztyn zremisował w wyjazdowym meczu z Jeziorakiem Iława 1:1. Bramkę dla drużyny z Olsztyna strzelił na samym początku meczu Paweł Głowacki. W 82 minucie wynik ostatecznie ustanowił Piotr Piceluk. W spotkaniu czerwoną kartką został ukarany Eduardo.

2 kwietnia 2011 r., Stomil Olsztyn - Jeziorak Iława 2:1
Derbowe mecze z Jeziorakiem Iława zaczęły trochę nudzić olsztyńskich kibiców, ponieważ tego dnia frekwencja nie była najlepsza, choć z wyniku meczu możemy być naprawdę zadowoleni. W słoneczne kwietniowe popołudnie piłkarze Stomilu Olsztyn pokonali iławskiego Jezioraka 2:1. "Biało-niebiescy" wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy, kiedy Jakub Kowalski wykorzystał rzut karny. Na początku drugiej połowy goście szybko się zrewanżowali bramką, ale drużyna z Olsztyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Zwycięską bramkę na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem zdobył powracający po kontuzji Eduardo.

21 sierpnia 2011 r., Jeziorak Iława - Stomil Olsztyn 2:0
Ostatnie derbowe spotkanie z Jeziorakiem piłkarze Stomilu Olsztyn na pewno nie mogą zaliczyć do udanych. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przegrali w wyjazdowym meczu 0:2. Do Iławy wybrało się wówczas 288 fanatyków z Olsztyna.