Relacja z meczu Jeziorak Iława - Stomil Olsztyn

Derby w Iławie

2010/2011 - Druga Liga Iława - Stadion Miejski
Jeziorak Iława 1:1 Stomil Olsztyn
0:1
82' Piotr Piceluk Bramki Paweł Głowacki 5'
Eduardo 63' cz
Bramki Jeziorak Iława: 1. Mateusz Imianowski - 5. Dawid Kowalski, 2. Łukasz Frączek, 4. Jewhenij Czupryna, 16. Tomasz Sedlewski - 8. Roman Kretow, 13. Piotr Dymowski (60, 23. Łukasz Kuśnierz), 15. Piotr Rybkiewicz (46, 3. Tomasz Zakierski), 19. Dariusz Jackiewicz, 17. Arkadiusz Kuciński - 20. Iwo Zubrzycki (46, 21. Piotr Piceluk).
Stomil Olsztyn: 88. Paweł Nerek - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 13. Radosław Stefanowicz - 7. Paweł Głowacki, 11. Robert Tunkiewicz, 10. Daniel Michałowski (70, 20. Paweł Alancewicz), 87. Jakub Kowalski - 9. Łukasz Suchocki (76, 14. Bogdan Miłkowski), 22. Eduardo.
Szczegóły Sędzia: Sławomir Pipczyński (Radom).
Widzów: 2.500.

Tym razem derby z Jeziorakiem nie wyłoniły zwycięzcy. Na stadionie w Iławie OKS 1945 zremisował 1:1. Wynik na pewno nie cieszy sympatyków olsztyńskiego klubu, gdyż zdają oni sobie sprawę, że komplet punktów był w zasięgu ręki.

Już w pierwszej minucie Jeziorak mógł wyjść na prowadzenie. Olsztyńską obronę "rozklepali" Dariusz Jackiewicz i Iwo Zubrzycki. Ten ostatni stanął przed doskonałą szansą pokonania Pawła Nerka, ale w doskonałej sytuacji uderzył ponad bramką. OKS 1945 mógł rozpocząć mecz podobnie do środowego spotkania z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Wygląda na to, że chwilę po rozpoczęciu gry cała formacja defensywna ma głowy w chmurach. Tym razem skończyło się szczęśliwie. W 5. minucie z akcją 3 na 2 wyszedł OKS. Eduardo chwilę zwlekał z podaniem, ale w końcu ładnie wyłożył piłkę Pawłowi Głowackiemu, który pewnym strzałem pokonał Mateusza Imianowskiego. W pierwszej połowie wyraźną przewagę posiadał OKS 1945. Z dystansu próbowali uderzać Paweł Głowacki i Jakub Kowalski, a dwie dobre sytuacje zmarnował Łukasz Suchocki. Najpierw próbował przerzucać Imianowskiego, ale zrobił to niedokładnie i niecelnie; później jego strzał głową na rzut rożny wybił bramkarz Jezioraka.

W drugiej połowie gospodarze nie mieli żadnego pomysłu na strzelenie wyrównującej bramki. Jeziorakowi wydatnie pomóc postanowił Eduardo. W 63. minucie Brazylijczyka postanowił ściągnąć Zbigniew Kaczmarek. Eduardo schodził wolno, więc sędzia Sławomir Pipczyński pokazał mu żółtą kartkę. Na to będący tuż przy linii napastnik OKS-u odwrócił się i w sposób karygodny, klaszcząc w dłonie, zaczął podważać decyzję arbitra. Za to obejrzał drugą żółtą kartkę i ze zmiany nic nie wyszło. OKS, grając w dziesiątkę, musiał cofnąć się do obrony, która już w meczu z Ruchem pokazała, że szczelna to ona nie jest. Gdyby nie kłopoty ze skutecznością napastników Jezioraka, piłkarze OKS-u wracaliby nawet bez jednego punktu. Jeziorak rzucił wszystkie siły do ataku, a olsztynianie czekali na decydujący cios. Ten nadszedł w 82. minucie, kiedy w zamieszaniu w polu karnym zabrakło obrońcy do wybicia bezpańskiej piłki. Futbolówką postanowił zaopiekować się wprowadzony w przerwie Piotr Piceluk i z bliska umieścił ją w siatce. Bramkę dla Jezioraka mogli strzelić jeszcze: Jackiewicz (uderzał z wolnego minimalnie ponad bramką), Tomasz Zakierski i Tomasz Sedlewski. Ostatecznie wynik zakończył się podziałem punktów.

Jeziorak na boisku praktycznie nie istniał do momentu wyrzucenia z boiska Eduardo. 63. minuta była tą przełomową, która odmieniła losy meczu. Kto wie, jak wyglądałby mecz, gdyby olsztynianie kończyli go w komplecie. Widząc nieporadność w ataku Jezioraka, chyba można być przekonanym, że całą pulę zgarnęliby olsztynianie. Szkoda głupiego i nieodpowiedzialnego zachowania Eduardo, które przełożyło się na wynik meczu.

Autor: kom

W sobotę piłkarzy OKS-u 1945 Olsztyn czeka wyprawa do Iławy, na piłkarskie i kibicowskie derby Warmii i Mazur. Ciężko w tym meczu jednoznacznie wskazać faworyta. Jeziorak jest mocny na własnym boisku, ale to OKS wygrywał ostatnie dwa pojedynki derbowe.

Mecz z Jeziorakiem Iława to kolejny pojedynek z serii meczów środa-sobota-środa. 18 sierpnia OKS 1945 na własnym boisku zremisował 2:2 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Po meczu z Jeziorakiem do Olsztyna przyjedzie Warta Poznań. - Jest to bardzo ważny mecz dla naszych kibiców, jak i dla piłkarzy. Chcemy znowu zacząć wygrywać. Remisy, szczególnie na własnym boisku, nie są dla nas korzystne - mówił po meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie trener OKS-u 1945 Olsztyn Zbigniew Kaczmarek. Zespół do Iławy pojedzie w najsilniejszym składzie. Nikt nie pauzuje za żółte kartki i nikt nie narzeka na kontuzje.

Jeziorak po czterech kolejkach ma na swoim koncie trzy punkty. Zespół Wojciecha Tarnowskiego wygrał na inaugurację sezonu przed własną publicznością z Okocimskim KS Brzesko 1:0. W ostatnim pojedynku Jeziorak minimalnie przegrał w derbach województwa z Olimpią Elbląg 0:1. W przerwie między sezonami Jeziorak pozyskał byłego piłkarza Stomilu - Dariusza Jackiewicza. Znany w Olsztynie z występów w ekstraklasie w sezonie 1994/1995. Jego bramka strzelona Legii z trzydziestu metrów nadal tkwi w pamięci nie jednego kibica.

Tak zagrają?
Paweł Nerek - Janusz Bucholc, Arkadiusz Koprucki, Paweł Baranowski, Radosław Stefanowicz - Jakub Kowalski, Daniel Michałowski, Robert Tunkiewicz, Paweł Głowacki - Eduardo, Łukasz Suchocki.

Pojedynki OKS-u 1945 z Jeziorakiem Iława z ostatnich czterech lat:
Sezon 2009/2010: Jeziorak Iława - OKS 1945 Olsztyn 0:2 (Bogdan Miłkowski 12, Mateusz Różowicz 73)
Sezon 2009/2010: OKS 1945 Olsztyn - Jeziorak Iława 2:1 (Krzysztof Filipek 27, 43 - Kamil Tomczyk 82)

Sezon 2008/2009: OKS 1945 Olsztyn - Jeziorak Iława 2:1 (Grzegorz Lech 33, Mateusz Różowicz 75 - Arkadiusz Klimek 6)
Sezon 2008/2009: Jeziorak Iława - OKS 1945 Olsztyn 1:0 (Wojciech Figurski 14)

Sezon 2006/2007: Jeziorak Iława - OKS 1945 Olsztyn 4:0 (Łukasz Suchocki 26, 85, Cezary Ruczyński 60, Daniel Jędrychowski 90)
Sezon 2006/2007: OKS 1945 Olsztyn - Jeziorak Iława 0:4 (Michael Chinedu Nwobi 26, Daniel Jędrychowski 59 (k), Łukasz Suchocki 64, Anastasius Udeanyiya Okwunwanne 90)