Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Jeziorak Iława

2010/2011 - Druga Liga Olsztyn - Stadion Stomilu
Stomil Olsztyn 2:1 Jeziorak Iława
1:0
45' (k) Jakub Kowalski
81' Eduardo
Bramki Marcin Kalkowski 54'
ż Michał Renusz
ż Paweł Alancewicz
kartki Marcin Kalkowski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 13. Radosław Stefanowicz - 87. Jakub Kowalski, 16. Bartosz Szaraniec (60, 27. Paweł Łukasik), 11. Robert Tunkiewicz, 20. Paweł Alancewicz, 24. Michał Renusz (65, 9. Łukasz Suchocki) - 6. Krzysztof Filipek (69, 22. Eduardo).
Jeziorak Iława: 1. Dawid Kręt - 5. Dawid Kowalski, 18. Marcin Kalkowski, 4. Jewhenij Czupryna, 19. Bartosz Sulkowski - 16. Tomasz Sedlewski, 3. Tomasz Zakierski, 23. Łukasz Kuśnierz (83, 13. Piotr Dymowski), 6. Piotr Skokowski (64, 10. Arkadiusz Kuciński) - 9. Wojciech Figurski, 7. Remigiusz Sobociński.
Szczegóły sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
widzów: 3.000.

W słoneczne kwietniowe popołudnie OKS 195 pokonał iławskiego Jezioraka 2:1. Zwycięską bramkę na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem zdobył powracający po kontuzji Eduardo.

Jak na spotkanie określane mianem derbowego, na boisku nie zabrakło walki. Roiło się od ostrych starć i twardej gry, jednak licznie zgromadzeni kibice mogli także zobaczyć sporo dobrych zagrań. Z tych zagrań niestety nie wynikały żadne groźne sytuacje. OKS próbował atakować cały czas, Jeziorak nastawił się na kontry. W pierwszej połowie działo się niewiele, dobrą okazję zmarnował Krzysztof Filipek, trafiając prosto w Dawida Kręta. Trochę goręcej zrobiło się chwilę przed przerwą. W polu karnym piłkę ze skrzydła próbował przyjąć Jakub Kowalski, ale został ścięty z nóg przez interwencję obrońcy. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Po przerwie okazję do wyrównania stworzył sobie Jeziorak, jednak Remigiusz Sobociński nie popisał się dokładnością. Sporo wniosły akcje lewą stroną Radosława Stefanowicza, po których powinna wpaść przynajmniej jedna bramka. W międzyczasie gola z niczego strzelili goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z rywali przedłużył piłkę głową do nadbiegającego Marcina Kalkowskiego, a ten umieścił ją w siatce. Stracona bramka podziałała motywująco na piłkarzy OKS-u, w których szeregach kilka zmian znacznie poprawiło jakość gry w ofensywie. Dobrą okazję do wpisania się na listę strzelców miał Paweł Łukasik, jednak nie trafił czysto w piłkę i nic z tego nie wyszło. W 80. minucie powinno być 2:1. Na czwartym metrze z piłką kręcił się Łukasz Suchocki, zdołał nawet oddać strzał (szkoda, że tak słaby), który odbił Kręt. Piłkę do siatki skierował Eduardo, tyle że Brazylijczyk nie zauważył, iż od kilku sekund stoi na metrowym spalonym. Ale minutę później już się udało. Eduardo dostał prostopadłą piłkę ze środka pola i wyszedł sam na sam z Dawidem Krętem i przewracając się i upadając, uderzył i piłka po próbie obrony przez bramkarza wtoczyła się za linię bramkową. Wynik meczu mógł podwyższyć Suchocki, jednocześnie pogrążając swoich byłych kolegów, których najwyraźniej trochę zrobiło mu się żal. Były napastnik Jezioraka wyszedł sam na sam, minął Kręta i... nie zdecydował się strzelać lewą nogą do pustej bramki. Potem wracający obrońcy zabrali mu piłkę podczas nieudanego dryblingu. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie.

Autor: kom

Na to spotkanie żadnego z piłkarzy nie trzeba mobilizować. OKS 1945 zagra w sobotę z Jeziorakiem Iława. Patrząc na ostatnie wyniki derbów w Olsztynie faworytem jest olsztyński zespół.

I trudno żeby tak nie było. OKS 1945 prezentuje dobrą formę, w rundzie wiosennej piłkarze nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie obejrzy komplet publiczności. Ze strony miasta idą pozytywne wieści na temat rozwoju i inwestowaniu w klub. Nic tylko wygrywać.

Trener Zbigniew Kaczmarek będzie mógł skorzystać praktycznie ze wszystkich swoich piłkarzy. Być może w kadrze znajdzie się Eduardo. Indywidualnie nadal trenuje Stepan Hakobjan.

Cena biletu normalnego to koszt 12 zł. Wejściówka ulgowa, która upoważnia do wejścia kobiety oraz dzieci do 15 roku życia kosztuje 10 zł. Przy kupnie bilet konieczne jest okazanie ważnego dowodu tożsamości z numerem PESEL lub legitymacji szkolnej. Bilet będzie można kupić w piątek w siedzibie klubu do godz. 15:00.

Kasy biletowe w sobotę będą otwarte od godz. 13:00. Zorganizowana grupa kibiców z Ostródy i okolic (Samborowo, Miłomłyn, Gietrzwałd) otrzyma darmowe bilety od klubu na sobotni mecz z Jeziorakiem Iława! Za wejściówki odpowiedzialna jest FC Ostróda i z nimi należy się kontaktować pod e-mailem: stomil-ostroda@wp.pl!