Artykuł

Piotr Zajączkowski, fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Piotr Zajączkowski, fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Konferencja prasowa po meczu Radomiak Radom - Stomil

04.08.19 02:41   -   13  

Stomil przegrał drugi mecz ligowy 1:2 z Radomiakiem. Po meczu wypowiedzieli się trenerzy obydwu zespołów.

Piotr Zajączkowski, trener Stomilu:
- Mecz był bardzo emocjonujący. Wspaniały doping kibiców. Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, jednak indywidualna akcja Leândro spowodowała, że straciliśmy bramkę na 2:1. W doliczonym czasie gry chcieliśmy doprowadzić do remisu. Mieliśmy rzuty z autu, stałe fragmenty gry i cały czas atakowaliśmy. W ostatniej sekundzie dogodną sytuację miał Sobczak. Zespół Radomiaka pokazał, że potrafi grać w piłkę niesiony dopingiem. Do swoich chłopaków nie mogę mieć pretensji. Mieliśmy swoje sytuacje, mieliśmy swoje fragmenty gry. To był bój, wojna trzymająca do ostatnich minut w napięciu. Tam gdzie jest walka tam są kartki. Mój zespół cechuje zadziorność, agresywność waleczność.

Dariusz Banasik, trenere Radomiaka:
- Na pewno jesteśmy bardzo zadowoleni. Drugi mecz, drugie zwycięstwo i sześć punktów. Jesteśmy trochę zdziwieni natomiast początkiem meczu. Pierwsze 10 minut, gdzie dostaliśmy poprzeczkę, później bramkę, zaskoczyło nas. Chcielibyśmy tutaj od pierwszej do ostatniej minuty wychodzić z dopingiem, który nas niesie. Szybko odpowiedzieliśmy na straconą bramkę. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo dobra. Mieliśmy swoje sytuacje i swobodę w operowaniu piłką. Druga połowa w mojej ocenie była frustrująca, co chwile przerywanie gry, kartki. Co nie służy płynności. Natomiast po zmianach ruszyliśmy ofensywę. Wydaje mi się, że te zmiany pomogły nam w tym, że dziś mamy te trzy punkty.

 

Więcej informacji o meczu:

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Radomiak Radom, Piotr Zajączkowski, Dariusz Banasik, konferencja po meczu


Komentarze

 1. 04.08.19 23:14 babajaga

  Czyli trener decyduje, dyrektor bierze tych co chce trener i jednocześnie nie zasługa klubu;) jeśli dyrektor o wszystkim sobie decyduje i ma w dupie zdanie trenera to mamy PATOLOGIE;)Nie wyobrażam sobie żeby gdziekolwiek na świecie trener dawał swoje propozycje a dyrektor sportowy robił sobie to co chce;)

 2. 04.08.19 22:51 Jonasz

  babajaga - dyrektor sportowy wykonuje polecenia trenera? Naprawdę czy żartujesz? Dyrektor jest od spraw sportowych - decyduje o całej sportowej stronie - wybiera trenera, dobiera zawodników tak to wygląda. Oczywiście trener składa zapotrzebowanie na zawodników na poszczególne pozycje i proponuje nazwiska, ale to góra wszystko zatwierdza bądź odrzuca.

 3. 04.08.19 22:33 maniek86

  Posłuchajcie podcastu na egit. Ta drużyna jest wyłącznie Zajączkowskiego. Np Mazek chciał przepracowac cały okres i zacząć budować formę to Zajac go skreslil. Polecam posłuchać

 4. 04.08.19 19:38 babajaga

  Jonasz troche sie mylisz bo w normalnym klubie, trener ustala liste zawodnikow ktorych chce, a dyrektor sportowy robi co w jego mocy by zatrudnic kogos z danej listy:) Oczywiscie dbajac o koszty klubu:)

 5. 04.08.19 19:18 Jonasz

  Normalnie jest tak, że dyrektor odpowiada za dobór zawodników i trenerów. W dobrze ułożonym klubie zawodnicy i trenerzy przychodzą i odchodzą, a dyrektor kreujący politykę jest cały czas.

 6. 04.08.19 18:47 diouf77

  Przy pierwszej bramce Piotrek Skiba mógł się lepiej ustawić, a obrońcy nie powinni dopuszczać do tego strzału. Przy drugiej nie wiem czemu Piotrek był zasloniety przez obrońców, czemu stali w linii na 3 metrze? Czemu stali? Czemu dali sobie więc i uderzyć Mikicie? Błędy, błędy, błędy.... koniecznie trzeba wyciągnąć z nich wnioski bo coś tu nie gra 4 bramki stracone po strzalach z dystansu. Z Jastrzębie konieczna wygrana, komfortu już nie ma żadnego jest 0 punktów i 5 straconych goli przy jednym strzelonym.

 7. 04.08.19 15:33 Piekarz/OKS

  Agresywność? Waleczność? Chyba inny mecz oglądaliśmy. Kartki łapaliśmy bo nie nadążali za Radomiakiem

 8. 04.08.19 14:11 Biała Armia

  Jak trener ma budować zespół jak dyrektor ściąga tych zawodników co on chce. Trener z tej listy to chciał 3 zawodników. Reszta wybiera dyrektor i ściąga ich. Trener podał listę których chce do jego ustawienia. Niestety dyrektor chce zarobić dla siebie i pcha do nas szrot. Tak nie zbudujemy zespołu tylko marnujemy budżet. A dyrektor wykorzystuje właściciela.

 9. 04.08.19 12:00 chodi

  Trenerze, nikt nie przyznaje punktów za zadziorność. Może Nam też trzeba przyciąć budżet do tego jaki ma np. Bełchatów? albo Wigry? Oni wygrywają a my nie. Za tydzień jest szansa na rehabilitację (zaczynamy jakby było 1:0 w plecy, remis nic nam nie daje!), bo powoli zaczynamy świecić się na czerwono w tabeli.... nie tak to miało wyglądać!

 10. 04.08.19 11:37 TorroRosso

  Panie Trenerze ja także jestem STRASZNIE zadowolony . wspaniałe zawody - 5 kartek , rewelacyjny wynik 2-1, ostatnie 15 minut widać kosmiczne przygotowanie motoryczne z wytrzymałością mięśniowa włacznie. Pomysł na grę z utrzymaniem piłki ewidentnie widać po naszej stronie , że te elementy wyćwiczone były na treningach i rewelacyjnie wręcz wykonywane w meczach ligowych. Widać super taktykę biegniemy do przodu może co wpadnie , na kontrę reagujemy _ skosić chama aby już dalej nie biegł

 11. 04.08.19 10:26 Pawlik

  Trenerze nie rob wstydu nam z tym Dziemidowiczem.

 12. 04.08.19 06:30 crispy

  Spa(ni)kowany już jest ...

 13. 04.08.19 03:49 Owsian

  Generalnie było dobrze według Zajączkowskiego. Jest zadowolony z postawy zespolu i nie ma pretensji do nikogo. No to o czym tutaj mówić.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!