93' Koniec meczu. Przegrywamy 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec.
92' Sobczak w poprzeczkę! 1
89' Sobczak mógł doprowadzić do wyrównania, ale bramkarz Zagłębia nie dał się pokonać. 1
74' Pawłowski w słupek. 1667
70' Koki Hinokio za Grzegorza Lecha. 1

Piotr Zajączkowski. Fot. stomilolsztyn.com

Konferencja prasowa po meczu Zagłębie Sosnowiec - Stomil

07.06.20 18:00   em, źródło: stomilolsztyn.com   22

Stomil Olsztyn przegrał 1:2 na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Po meczu odbyła się konferencja prasowa z udziałem obydwu trenerów.

Piotr Zajączkowski, trener Stomilu:
- Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku końcowego, bo uważam, że z przekroju całego spotkania byliśmy zespołem bardzo dobrze grającym w piłkę. Stwarzaliśmy sytuacje, w pierwszej połowie zabrakło konkretów w polu karnym. Należało uderzyć z “dużego palca”, a kombinowaliśmy, rozgrywaliśmy. Przeciwnik był konkretny, miał sytuacje to uderzał. Czy to z 25. metrów czy to z 30. Po bramce wyrównującej mam duży żal i niedosty, bo powinniśmy tę minutę, dwie przytrzymać, a tak z niczego straciliśmy bramkę. Było za miękko bo powinniśmy tę akcję skasować. A tak poszło dośrodkowanie z lewej strony i Piasecki strzelił do pustej bramki. Obrońcy w ostatniej fazie się nie popisali. Jesteśmy rozżaleni i wkurzeni bo przyjechaliśmy tutaj nie przegrać, a wyjeżdżamy bez punktów. Serafin Szota zagrał na nie swojej pozycji (prawa obrona). Początek w jego wykonaniu był niemrawy, ale z minuty na minutę rozkręcał się. To zawodnik, który może grać na boku i środku obrony, na pewno wartość dodana. Carolina w defensywnie zagrał pozytywnie, bo miał parę powrotów na pełnej szybkości i wykazał się dobrym odbiorem. Troszeczkę więcej będziemy oczekiwali w grze ofensywnej, ale też wartość dodana. Zmiana Tecława była podyktowana możliwością dostania drugiej żółtej kartki. To defensywny pomocnik i ma dużo stykowych, bezpośrednich sytuacji. W tej strefie nie możemy mieć piłkarzy, którzy odpuszczą, cofnął nogę, stąd wszedł Hajda.

Krzysztof Dębek, trener Zagłębie:
- Niesamowicie się cieszę, bo to pierwsze zwycięstwo po tak długiej przerwie. Wygraliśmy zasłużenie, pomijając fakt, że trzeba oddać Stomilowi końcówkę. Mieli trzy sytuacje w doliczonym czasie gry. Cieszy mnie to, że mieliśmy sporo sytuacji, zdecydowanie więcej niż w meczu z GKS-em Tychy. Gra momentami przypominała to co chciałbym widzieć. O mankamentach dzisiaj nie wspominajmy, bo mamy trzy punkty i to w tym wszystkim było najważniejsze.

Tagi: Stomil Olsztyn, Zagłębie Sosnowiec, I liga, konferencja prasowa, Krzysztof Dębek, Piotr Zajączkowski

1. 08.06.20 19:19 DJKS

Czyżby Czesław Jakołcewicz? 😉

2. 08.06.20 14:03 Mieczysław Angielczyk

Piotrek z szacunkiem dla Ciebie co zrobiłeś dla Stomilu jak grałeś ale jako trener za wysokie progi dla Ciebie , cały czas ta sama śpiewka miej honor i ustąp miejsca dla bardziej doświadczonych trenerów w tej lidze.

3. 08.06.20 13:22 A.

Trener po raz kolejny oglądał zupełnie inny mecz... Gra tragedia.

4. 08.06.20 09:20 Wiktor69

Trener Zajaczkowski chyba ogladal inny mecz ?Jesli trener uwaza,ze druzyna ktora przegrywa pod kazdym wzgledem mecz ,gra bardzo dobrze ?To chyba jak najszybciej niech zmienia profesje!Bo jest to profanacja zawodu!

5. 08.06.20 09:04 tomaso_b

Komentarze kibiców są jednoznaczne. Może warto, aby dziennikarze postawili zatem proste pytania trenerowi oraz zarządowi? Trenerowi, czy zamierza podać się do dymisji, a zarządowi, czy zamierza zmienić trenera?

6. 07.06.20 23:04 Gacek Z

Owsian 👏. Mariolka niech najpierw Wiktorka wyskoku nauczy. Wiktorek skoczył jak spławik co nas kosztowało druga bramkę. Takim lansowaniem to my daleko nie zajedziemy, No nie zajedziemy a Mariolka dalej zawija sreberka

7. 07.06.20 22:52 Owsian

Jak nie było Kowalewskiego Mariola tym samym składem grała. Niezastapieni Garncarczyk Bucholc i Biedrzycki

8. 07.06.20 22:48 Owsian

Na którymś wyjeździe kibice na naszego Kopernika Mariola wołali 😂

9. 07.06.20 22:43 DJKS

Kompromitacja panów kopaczy na boisku i pana pseudo trenera na konferencji prasowej. Zajączkowski daj już spokój, oszczędź sobie wstydu i dalszej kompromitacji!!! Kończ waść wstydu oszczędź...

10. 07.06.20 19:49 marduk

Wielu piłkarzom kończą się w czerwcu kontrakty. Mogą być dogadani już gdzieś. Trzeba promować znajomych. Wy na serio sadzicie że Zając ustala nadal skład? Wg mnie ma przynajmniej jasne zalecenia co do niektórych nazwisk.

11. 07.06.20 19:07 THE CORE

Podobno wypowiedź Zajączkowskiego został skrócona, a w oryginale brzmiała tak: Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku końcowego, bo uważam, że z przekroju całego spotkania byliśmy zespołem bardzo dobrze grającym w piłkę i zasłużyliśmy na dwie bramki, chociaż Zagłębie zasłużyło na pięć. Stwarzaliśmy sytuacje, w pierwszej połowie zabrakło konkretów w polu karnym. Należało uderzyć z “dużego palca”, a kombinowaliśmy, rozgrywaliśmy. Zwłaszcza Sobczak, który nawet gdyby miał tylko jedną nogę to i tak by się mu zaplątała. Przeciwnik był konkretny, miał sytuacje to uderzał. Czy to z 25. metrów czy to z 30, czy z 5, bo wszędzie mieli miejsce, pewnie boisko większe było. Po bramce wyrównującej mam duży żal i niedosyt, bo sędzia powinien podyktować dwa karne za dwa faule w jednej, akcji i wtedy powinniśmy tę minutę, dwie przytrzymać, a tak z niczego straciliśmy bramkę. Było za miękko bo powinniśmy tę akcję skasować. A tak poszło dośrodkowanie z lewej strony i Piasecki strzelił do pustej bramki. Obrońcy w ostatniej fazie się nie popisali, nie to co sztab szkoleniowy który ich desygnował do gry. Jesteśmy rozżaleni i wkurzeni bo przyjechaliśmy tutaj nie przegrać, a wyjeżdżamy bez punktów. Serafin Szota zagrał na nie swojej pozycji (prawa obrona), nie mam pojęcia kto go tam wystawił? Początek w jego wykonaniu był niemrawy, ale z minuty na minutę rozkręcał się, gdyby mecz trwał jeszcze dwa dni mielibyśmy z niego pociechę. To zawodnik, który może grać na boku i środku obrony, świetnie układa sztućce i potrafi żonglować aż trzema pomarańczami na raz, na pewno wartość dodana. Carolina w defensywnie zagrał pozytywnie, bo miał parę powrotów na pełnej szybkości i wykazał się dobrym odbiorem. Troszeczkę więcej będziemy oczekiwali w grze ofensywnej, ale nie wiele bo atak mamy bardzo silny, nawet Barcelona trochę nam zazdrości, też wartość dodana. Zmiana Tecława była podyktowana możliwością dostania drugiej żółtej kartki, bo w pierwszej połowie był najlepszy na boisku, a jak się zorientowałem, że ma żółtą to od razu go zdjąłem. To defensywny pomocnik i ma dużo stykowych, bezpośrednich sytuacji. W tej strefie nie możemy mieć piłkarzy, którzy odpuszczą, cofnął nogę, stąd wszedł Hajda, którego początkowo wziąłem do Sosnowca bo grał niedaleko i zna drogę na skróty. Serdecznie pozdrawiam, za tydzień wyjdziemy zmotywowani i myślę że z Chojniczanką co najmniej jeden punkt.

12. 07.06.20 19:06 Czesiek Czesiek

A jak wystawi inny skład to go zwolnia? No ale fakt lepiej być pacholkiem, mimo że nie wiadomo czy przedłuża kontrakt a jak to teraz zwolnią to i tak musza zaplacic do konca trwania umowy.

13. 07.06.20 19:02 Czesiek Czesiek

Wartość dodaną bo wrocil na pełnej szybkości kilka razy;) zatem już chyba wiadomo kto tak naprawdę odpowiada za transfery;) wrócisz kilka razy na szybkosci i odpisujesz kontrakt, szkoda że na pełnej szybkości biegł wolniej niż 30 latek z piłką.

14. 07.06.20 19:02 Gacek Z

Kot, nie żartuj? To naprawdę nie Zając decyduje tylko Menadżer z Suwałk?

15. 07.06.20 18:59 kot

Kurwa, to po co wystawiasz Szotę nie na jego pozycji, gdy masz zdrowego Kubáña?! Wytłumacz to kibicom, bo dzisiaj przegraliśmy głównie dzięki składowi, jaki kazał wystawić prezes. Wstyd.

16. 07.06.20 18:59 waldi812

Carolina wszedł przy wyniku 2:1 dla Zagłębia i zmienił lewego pomocnika Molloya, więc nie rozumiem gość nie zrobił pół akcji z przodu więc jak można powiedzieć, że to wartość dodana? Chyba dodana do beznadziei

17. 07.06.20 18:38 Czesiek Czesiek

Hahahaha a zajączek zgrywusik dalej smieszkuje;)

18. 07.06.20 18:33 Tomek

Mariola odstaw leki.

19. 07.06.20 18:18 marduk

Jak zrobić dobrze 😛🤤 prezesowi z Suwałk. Pochwalić jego transfery , mimo że dramat poganiał dramatem. 💩😝

20. 07.06.20 18:18 barakuda

Kurwa ona ma coś z oczami i umysłem?To nie pozycja Szoty? Kuban był na ławce?Człowieku miej honor i odejdź bo chyba nie masz nic do gadania w klubie a Twój warsztat marny strasznie

21. 07.06.20 18:17 Gacek Z

Owsian, kim jest Mariola? :)

22. 07.06.20 18:09 Olsztyniak58

Zając ty chyba kuźwa inny mecz oglądałeś. A i jeszcze jedno - zakłady fryzjerskie są juz czynne.